+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Dec 2017
    Mieszka w
    Golczewo

    [Mk IV 2.0 tdci 115Km 08r] Po wymianie wtrysk przejechał 5km i nie odpala.

    Jako nowy osobnik na forum chciałem się grzecznie przywitać. Opisze całą historie od początku. Od kilku miesiecy auto odpalało po 3-5 obrotach wału delikatnie dymiąc na biało przy zimnym silniku. Jadąc do pracy po zredukowaniu biegu na skrzyzowaniu zaczał szarpac jakby przestał chodzić na którys cylinder. Szarpanie w zakresie 1800-2200 obrotów. Przyspieszanie powyzej tych obrotów bez zastrzeżeń. Po kilku kilometrach zaczął gasnąć na wolnych obrotach. Podłączenie pod kompa pokazało błąd alternatora. Wtryski poszly do sprawdzenia. Zregenerowali jeden, reszta wporządku. Odebrałem auto z warsztatu, ale ciężko odpalał 8-9 obrotów wału . Po odpaleniu chodził rowno na luzie i podczas jazdy przez około 5 kilometrów. Następnie wolne obroty zaczęły falować i auto gasło. zostawiłem go na ok 6 godzin po czym juz nie odpalił.
    Paliwo do pompy dochodzi, odłączalem zasilanie egr, Próbowałem plakiem i bez skutku. Wyciągnąłem przpustnice wyczysciłem bo była cała w oleju. Filtry, oleje itd zmienione we wrzesniu. Nie mam wiecej pomysłów.W ukrytym menu jest błąd dtc 03c41668 jak sie nie myle egr-u i blad czujnika temperatury zewnetrznej. Auto nie kopcilo przy przyspieszaniu i nie miałem przez ostatnie 2 lata żadnych poważnych awarii.
    Miał ktoś podobny problem? Co jeszcze można sprawdzić? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Fakir87 ; 15-12-2017 o 21:22

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Dec 2017
    Mieszka w
    Golczewo
    Odpaliłem auto na lince. Chwile nierównej pracy, następnie wszystko sie ustabilizowało. Przejechalem 50 km po czym znowu auto przestało pracować równo na wolnych obrotach. Komputer pokazał błąd P0087 zwiazany z niskim cisnieniem ukladu paliwowego. Po ostygnieciu auto odpala i chodzi równo do czasu nagrzania się. na wolnych obrotach pokazuje 270-340 bar. Pomocy!
    Ostatnio edytowane przez Fakir87 ; 16-12-2017 o 15:27

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 140 Km
    Od
    12 Oct 2016
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Na linie to bym się bał czegoś nie rozwalić to nowoczesny Diesel a nie Ursus C330. Dziwi mnie to że na placka niezagadał odpalałem kiedyś na placka zapowietrzonego diesla bez problemu wielokrotnie. coś możesz mieć z pompa CR /regulator ciśnienia. Ja na wolnych mam 400-420.
    Ostatnio edytowane przez Emus ; 16-12-2017 o 16:53

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Dec 2017
    Mieszka w
    Golczewo
    Jak sie już rozgrzał i zacząl nierówno pracować to po zgaszeniu tylko z plaka startuje. Jak sie podłączy paliwo na krótko przed pompą to zapala sam, ale skacze w zakresie 800-1100 obrotów.
    Ps. Z ursusem nie byloby takich problemów.Auto po naprawie idzie pod młotek bo z tymi nowoczesnymi dieslami ciężko współpracować.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 140 Km
    Od
    12 Oct 2016
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Nie łyka Ci lewego powietrza na zasilaniu CR albo nie cofa paliwa do baku ? Ja bym spróbował podmienić regulator ciśnienia. Zawor EGR masz sprawny ? Regenerowałeś wtrysk może coś w tym kierunku czy oby na pewno są sprawne. Jaki przebieg masz ? Jakie paliwko lejesz ?
    Ostatnio edytowane przez Emus ; 16-12-2017 o 20:56

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Dec 2017
    Mieszka w
    Golczewo
    Paliwo w wężykach stoi gdy auto nie pracuje.Po podłaczeniu paliwa na krótko do przewodów pompy bąbelki idą na powrocie. Egr sprawdze w poniedziałek, ale błędu na komputerze nie pokazuje. Przebieg 330 tys. Wtryski oryginalne poza tym regenerowanym zaden nie odbiega od normy. Paliwo tankowane było tylko na orlenie, a kilka razy do roku caly zbiornik Vervy. 160 km przed początkiem problemów wlałem pol zbiornika paliwa na stacji marki krzak, ponieważ w pobliżu nie było nic innego a jechałem na zaawansowanej rezerwie. Po regeneracji wtrysku auto lepiej przyspiesza i pracuje niż wcześniej, ale jak juz złapie temperature zachowuje się tak samo jak jak przed wizytą w warsztacie. Ciężko odpala na ciepłym, zimny po kilku godzinach nie odpala wcale , po odpaleniu sie normuje a nastepnie skacze na obrotach i gaśnie. W poniedziałek bede wiedzial wiecej bo zostawilem go dzisiaj na warsztacie.
    Ostatnio edytowane przez Fakir87 ; 16-12-2017 o 22:24

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Dec 2017
    Mieszka w
    Golczewo
    Walki ciąg dalszy. Wszystko zostało sprawdzone. Zaworki na pompie paliwa są zardzewiałe mimo tego że paliwo w układzie jest i auto bylo codziennie użytkowane. Pompa byla w przeszlosci prawdopodobnie regenerowana.Orientuje się ktoś czy pompa od 2.0 hdi peugeota i citroena pasuje do mondeo? Wizualnie moja pompa i ta od hdi wygladaja identycznie. Chciałbym kupić uzywke zeby zmienic zaworki i sprawdzić czy one są przyczyną☺
    Ostatnio edytowane przez Fakir87 ; 30-12-2017 o 13:57

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Dec 2017
    Mieszka w
    Golczewo
    Kupiłem inną pompe wtryskową i problem nie zniknął. Mechanik wywiesił biała flage po dwóch miesiącach walki. Przypomne. Auto ciężko odpala, nierówno pracuje na wolnych obrotach i gaśnie. Sprawdzono wtryski(jeden zregenerowano), nowy filtr paliwa, pompa wtryskowa z zaworkami, podmieniano wszystkie mozliwe czujniki, podawano paliwo na krótko. Przy dodawaniu gazu coś dosyć mocno stuka.Miał ktos podobny problem? Mozecie polecić kogoś kto ogarnia fordy w zachodniopomorskim?

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    15 Dec 2017
    Mieszka w
    Golczewo
    Po 3 miesiącach tułaczki po warsztatach udało się problem rozwiązać. Winne było paliwo zatankowane na stacji marki krzak o czym pisalem wcześniej. Paliwo wyglądało tak, że mechanicy stwierdzili, że nigdy czegoś takiego nie widzieli. Filtr paliwa, który jeździł niecały miesiąc wyglądał jakby jeździł w aucie od początku.Paliwo zniszczyło pompe wtryskową po czym padły wszystkie wtryski. Nie polecam firmy regenerującej wtryski w Kamieniu Pom. , poniewaź przez ich opinie, że wtryski są w dobrym stanie (zregenerowali jeden i to słabo) mechanicy nie mogli znaleźć przyczyny. Podsumowując. Czyszczenie ukladu paliwowego i zbiornika paliwa, wymiana pompy wtryskowej i wszystkich wtrysków, także tego regenerowanego. Polecam warsztat Forda i Volvo w Szczecinie na gryfińskiej👍wizyta u nich szybka diagnoza i naprawa i po problemie. Inni podlączali komputery i rozkładali ręce.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Nierówna praca silnika 1.6 tdci 115km na zimnym.
    By olo_f in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-10-2017, 13:47
  2. [TDCi MKIII] Czasami nie równa praca silnika.
    By Boonaro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 17:47
  3. [TDCi MKIII] Nie równa praca silnika na wolnych obrotach
    By dprzemo1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 01:22
  4. [MkIII] Nie równa praca silnika
    By stal in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 22:17
  5. Praca silnika po wymianie wtrysku
    By matlas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 07:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów