+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław

    [MK IV] wymiana Sony na Blaupunkt NX

    Witam

    Przymierzam sie do wymiany swojego radia Sony na fabryczna nawigację Blaupunkt NX. Celuje w wersje po liftingu (cała czarna + mapy na SD - taka z s-maxa podobno pasuje kształtem)

    Skompletowałem na ten moment wszystko poza jednostką tj
    Ramka radia
    Kosz radia
    Antena GPS (fakra)

    O wymianie czytałem w wielu tematach na rożnych forach lecz pojawiły sie pewne problemy w tych tematach lecz nigdy nie trafiłem na odpowiedz, wiec postanowiłem zapytać tutaj

    - mam Sony 6CD wraz z fabrycznym modułem BT/VC. Podobno po przełożeniu jednostki głównej bluetooth dzialac działa, ale jest jakis problem z mikrofonem (prawdopodobnie inne podłączenie w kostce). Czy ktoś mógłby powiedziec cos wiecej w tym temacie?

    - zdarzały sie przypadki ze po przejściu z normalnego panelu klimatyzacji na ten w Blaupunkt’cie po prostu klima nie działała - pokazuje sie bodajże komunikat Air condirion off. Wiadomo czym to jest spowodowane?

    To sa dwa pytania na które nie znalazłem odpowiedzi w internecie. To ze trzeba aktywować w C+ nawigację przez IDS to juz wiem, pytanie czy tylko to czy łapie sie do tego któreś z powyższych?

    Chciałem sie dowiedzieć zanim zacznę grzebać, bo jak rozkręcę to chciałbym żeby po złożeniu wszystko było juz cacy

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    @m_g to robil jest u niego w NF opisane.

    Sent from my SM-G390F using Tapatalk

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    wywołany proszę

    ***KRÓTKI MANUAL***
    Rzeczy które potrzebujemy:
    -Oczywiście NX. Aby bez problemu przeszczepić trzeba szukać NX z poliftowego S-Maxa lub Galaxy. NIE SZUKAĆ Z MDO 4 FL. Fajny dodatkiem jest wyjście na kamerę cofania - NX musi mieć 4 gniaza fakra - 3 obok siebie (białe, czarne, niebieskie) i jedno powyżej kolor bliżej nie określony coś ala brąz. Oczywiście kto nie chce kamery cofania może szukać bez tego 4 gniazda
    - Kosz do nawigacji - może od być z mdo mk4 przed FL lub z S-maxa , Galaxy . Czyli to w czym siedzi nawigacja
    -Ramka do nawigacji od mondeo mk4 przed FL od NX starszej generacji np. http://f.allegroimg.pl/s400/18/53/96/18/52/5396185247
    -Wyjamiki x4 do nawigacji (jak by wam się źle włożyła) czy chcieli byście ją wyjąć http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-do-...rcedes-…
    - Plastikowe klucze, szpatułka drewniana - coś do podważania konsoli
    - Antena GPS na gniazdo mini fakra np. http://allegro.pl/antena-gps-fakra-a...edes-be…
    - Przejściówka FAKRA - Antena np. http://allegro.pl/adapter-antenowy-f...-gniazd…
    -Klucze typu Torx
    -Klucze nasadkowe
    -I ewentalnie kamerę cofania, oraz przejściówka fakra- video
    How TO:
    -Podważamy ramkę wokół lewarka zmiany biegów i jak ona wyskoczy, sprytnie ją obracamy i wychodzi górą przez lewarek
    -Podnosimy podłokietnik i zdecydowanym ruchem pomagając sobie czymś plastikowym wyciągam czarną ramkę wokół cup holderów i zdecydowanym ruchem ciagnąć dalej wychodzi nam cała ramka wokół popielniczki, etc - ten element http://static.nanodatex.com/…/8f1f8e...c704e6b… (na zdjęci ten największy z obramówkami cup holdera
    -Wyciągamy zaślepki trójkątne u góry ramki
    -Używając torxa odkręcamy starą ramkę radia - po 2 śruby pod zaślepkami trójkąta i na dole ramki też dwie śruby
    -Wyciągając ramkę wypinamy przyciski ESP,Parktronicka, Awaryjnych, Grzania szyb
    - Od ramki także odkręcamy panel climatronica i go wypinamy
    - Zdecydowanym ruchem wyciągamy też calą popielniczkę - ona wyskoczy
    - Rabujemy dalej koszt, który jest przykręcony chyba na 4 torxy oraz 2 duże śruby typu torx oraz na jedną dużą śrubę chyba 14 pod popielniczką
    -Jak wyrabowaliśmy kosz to już jesteśmy w domu
    -Po wyjęciu kosza podłączamy nasz panel klimatyzacji http://3.allegroimg.pl/s400/02/50/52/95/12/5052951203 i go chowamy z prawej strony przy deski rozdzielczej - jest na niego idealne miejsce
    - Montujemy kosz pod nawigację i przykręcamy - te same śruby , wszystko plug and play
    - Demontujemy schowek od strony pasażera -4 torxy i dwie śruby 10
    - Oraz demontujemy prawą osłonę słupka - jest tylko na zastrzaski
    - Tam montujemy naszą antenę GPS , ona jest na magnes więc przyczepia się ją do blachy i ciągnięmy od niej kabel za schowkiem pasażera aż do nawigacji
    - Odrazu też ciągniemy kablologię kamerę cofania (jeszce nie montowałem więc nie powiem co dalej)
    - Jak zamontowaliśmy kable, bierzemy do ręki NX i odkręcamy z niego czarną puszkę (jest to moduł klimatyzacji) i go wywalamy
    - Montujemy NX - Antenę podłączamy pod CZARNE FAKRA, GPS pod NIEBIESKIE FAKRA , białe zostaje puste (jest to antena pomocnicza), a pod BRĄZOWE kamere cofania
    - Kostki od radia pasują plug and play , więc wpinamy kosti
    - Składamy wszystko i cieszymy się NX
    - Jeżeli mamy conversa + , trzeba złapać kogoś z ids lub elmconfigiem i przestawić zegary na nawigację aby na conversie też pojawiały się dane z nawigacji
    WAŻNE!!
    Jeżeli masz radio FORD nie Sony i masz bluethoota i USB na pewno nie zagra to z NX i trzeba będzie wymieniać moduł bluethoot i USB
    Jeżeli masz radio SONY to jest to loteria , niektóre modułu współpracują, niektóre nie. U mnie to grało, więc nie musiałem zmieniać modułu
    Dlaczego moduł AC zostawiamy. Moduł od NX FL nie zagra z instalacją przed FL. Dodatkowo pamiętajcie że przyciski na NX od klimatyzacji będą działać i będą sterowały nasz panelem. w NX jest to tak rozwiązane , że cała nawi steruję AC i to np. po naciśnięciu nawiewu na nogi w NX , NX wysyła sygnał do komputera, a komputer do modułu AC. Więc jak naciskasz sterowanie na NX to zobaczysz że na twoim modułu AC zaświeci się przyciski sterowania na nogi i na panelu się pojawi sterowanie na nogi - od taka ciekawostka
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  5. #4
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    @m_g, Wielkie DZIĘKUJĘ! to rozwiało wszelkie moje wątpliwości i zatem pozostaje mi polować na fajnego NX.

    wizualnie jest jakaś różnica miedzy poliftowym NX z mondeo a s-max aby nie zaliczyć wtopy?
    Ostatnio edytowane przez Kryplos ; 20-12-2017 o 22:34
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    @Kryplos. Mondeo NX masz odrazu połączonego z ramką i musisz tunel wymieniać. NX do S-maxa ma kształt taki jak NX DVD do przedliftowego mondeo czyli bez ramki.

    Jeżelio coś to NX z wyjściem na kamerę, nazywa się NX SD PLUS i lepiej gra niź NX SD standardowy .

    NX SD PLus często możesz jeszcze poznać po chromowanych obwudkach na pokrętłach.
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  7. #6
    Kursant Awatar Kryplos
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Dec 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    dziękuję Teraz już wiem czego szukać
    Pozdrawiam
    Grzesiek

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    29 Jan 2018
    Mieszka w
    Będzin
    Super opis m_g
    Tylko jedno mi spokoju nie daje,
    Czy mając Mondeo Mk4 Fl z 2014r. mogę wymienić radio Sony na nawigację po lifcie i klima będzie działać?

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    24 May 2020
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    wywołany proszę

    ***KRÓTKI MANUAL***
    Rzeczy które potrzebujemy:
    -Oczywiście NX. Aby bez problemu przeszczepić trzeba szukać NX z poliftowego S-Maxa lub Galaxy. NIE SZUKAĆ Z MDO 4 FL. Fajny dodatkiem jest wyjście na kamerę cofania - NX musi mieć 4 gniaza fakra - 3 obok siebie (białe, czarne, niebieskie) i jedno powyżej kolor bliżej nie określony coś ala brąz. Oczywiście kto nie chce kamery cofania może szukać bez tego 4 gniazda
    - Kosz do nawigacji - może od być z mdo mk4 przed FL lub z S-maxa , Galaxy . Czyli to w czym siedzi nawigacja
    -Ramka do nawigacji od mondeo mk4 przed FL od NX starszej generacji np. http://f.allegroimg.pl/s400/18/53/96/18/52/5396185247
    -Wyjamiki x4 do nawigacji (jak by wam się źle włożyła) czy chcieli byście ją wyjąć http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-do-...rcedes-…
    - Plastikowe klucze, szpatułka drewniana - coś do podważania konsoli
    - Antena GPS na gniazdo mini fakra np. http://allegro.pl/antena-gps-fakra-a...edes-be…
    - Przejściówka FAKRA - Antena np. http://allegro.pl/adapter-antenowy-f...-gniazd…
    -Klucze typu Torx
    -Klucze nasadkowe
    -I ewentalnie kamerę cofania, oraz przejściówka fakra- video
    How TO:
    -Podważamy ramkę wokół lewarka zmiany biegów i jak ona wyskoczy, sprytnie ją obracamy i wychodzi górą przez lewarek
    -Podnosimy podłokietnik i zdecydowanym ruchem pomagając sobie czymś plastikowym wyciągam czarną ramkę wokół cup holderów i zdecydowanym ruchem ciagnąć dalej wychodzi nam cała ramka wokół popielniczki, etc - ten element http://static.nanodatex.com/…/8f1f8e...c704e6b… (na zdjęci ten największy z obramówkami cup holdera
    -Wyciągamy zaślepki trójkątne u góry ramki
    -Używając torxa odkręcamy starą ramkę radia - po 2 śruby pod zaślepkami trójkąta i na dole ramki też dwie śruby
    -Wyciągając ramkę wypinamy przyciski ESP,Parktronicka, Awaryjnych, Grzania szyb
    - Od ramki także odkręcamy panel climatronica i go wypinamy
    - Zdecydowanym ruchem wyciągamy też calą popielniczkę - ona wyskoczy
    - Rabujemy dalej koszt, który jest przykręcony chyba na 4 torxy oraz 2 duże śruby typu torx oraz na jedną dużą śrubę chyba 14 pod popielniczką
    -Jak wyrabowaliśmy kosz to już jesteśmy w domu
    -Po wyjęciu kosza podłączamy nasz panel klimatyzacji http://3.allegroimg.pl/s400/02/50/52/95/12/5052951203 i go chowamy z prawej strony przy deski rozdzielczej - jest na niego idealne miejsce
    - Montujemy kosz pod nawigację i przykręcamy - te same śruby , wszystko plug and play
    - Demontujemy schowek od strony pasażera -4 torxy i dwie śruby 10
    - Oraz demontujemy prawą osłonę słupka - jest tylko na zastrzaski
    - Tam montujemy naszą antenę GPS , ona jest na magnes więc przyczepia się ją do blachy i ciągnięmy od niej kabel za schowkiem pasażera aż do nawigacji
    - Odrazu też ciągniemy kablologię kamerę cofania (jeszce nie montowałem więc nie powiem co dalej)
    - Jak zamontowaliśmy kable, bierzemy do ręki NX i odkręcamy z niego czarną puszkę (jest to moduł klimatyzacji) i go wywalamy
    - Montujemy NX - Antenę podłączamy pod CZARNE FAKRA, GPS pod NIEBIESKIE FAKRA , białe zostaje puste (jest to antena pomocnicza), a pod BRĄZOWE kamere cofania
    - Kostki od radia pasują plug and play , więc wpinamy kosti
    - Składamy wszystko i cieszymy się NX
    - Jeżeli mamy conversa + , trzeba złapać kogoś z ids lub elmconfigiem i przestawić zegary na nawigację aby na conversie też pojawiały się dane z nawigacji
    WAŻNE!!
    Jeżeli masz radio FORD nie Sony i masz bluethoota i USB na pewno nie zagra to z NX i trzeba będzie wymieniać moduł bluethoot i USB
    Jeżeli masz radio SONY to jest to loteria , niektóre modułu współpracują, niektóre nie. U mnie to grało, więc nie musiałem zmieniać modułu
    Dlaczego moduł AC zostawiamy. Moduł od NX FL nie zagra z instalacją przed FL. Dodatkowo pamiętajcie że przyciski na NX od klimatyzacji będą działać i będą sterowały nasz panelem. w NX jest to tak rozwiązane , że cała nawi steruję AC i to np. po naciśnięciu nawiewu na nogi w NX , NX wysyła sygnał do komputera, a komputer do modułu AC. Więc jak naciskasz sterowanie na NX to zobaczysz że na twoim modułu AC zaświeci się przyciski sterowania na nogi i na panelu się pojawi sterowanie na nogi - od taka ciekawostka
    czy można prosić o aktualizację linków?
    czy jest gdzieś fotorelacja z wymiany?

Podobne wątki

  1. [Audio]radio blaupunkt i pilot sony
    By rocco26 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 23:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów