+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk2 2.5 + LPG
    Od
    20 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków

    Zakup Mondeo mk3 1.8 Pb

    Witam. Szukam dla siebie samochodu i zacząłem się skłaniać ku mondeo mk3. Miałem wcześniej dwa mondeo mk2 i bardzo dobrze mi się nimi jeździło. Oglądałem ostatnio auto z tego ogłoszenia :

    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6zi3YG.html

    Sprzedający wzbudził u mnie zaufanie, sprzedaje gdyż kupuje mk4. Auto z polskiego salonu, gość go ma od 2009 i trzasnął nim od tego czasu 200 000 km. ma gruby zeszyt z zapiskami co, gdzie i przy jakim przebiegu wymieniał. W środku auto troche wyciurane, kierownica wytarta no ale przebieg też nie mały. Jestem w stanie wszystko to przeżyć i doprowadzić do lepszego stanu natomiast bardzo mnie zaniepokoiło to, że po odkręceniu korka oleju, olej wychlapywał na zewnątrz. Różne rzeczy wyszukałem na forum i dla jednych to normalne dla innych nie, także sam już nie wiem. Podobno Pan dolewa 1.5l oleju na 15 tyś km. Odpuścić taki temat ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    1,5 l oleju na 15000km to dużo i nie dużo, zalezy czy ten pobór się utrzyma czy będzie brał go coraz więcej. Zapytaj czy było sprzęgło zmieniane, bo to też nie mały wydatek (dwumasa - z możliwością zmiany na koło lite), a przy tym przebiegu to różnie może być.
    Ogólnie auto ładne, w ostateczności zmienić pierścienie i jeździć
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk2 2.5 + LPG
    Od
    20 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Sprzęgło jeszcze nie było robione i znając moje szczęście , pewnie padnie za mojej kadencji ( jakie są koszta? ) Ogólnie silnik ładnie pracuje , nie słychać żadnych niepojących odgłosów ,budą nie trzęsie, rozrząd nie szumi. Auto głównie jeżdżone w trasie Kraków - Warszawa. Zastanawia mnie, że przy jeździe na trasach tak wytarta jest kierownica. Normalne przy 250 tys. przebiegu?

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    To zwykła, plastikowa kierownica, bez skóry. Na ten przebieg - wygląda nieźle. Potrafi tak wyglądać przy przebiegu 50000km.
    Jeździłeś tym autem? Musisz sprawdzić jak wchodzą biegi - 1 i wsteczny, jeśli bez oporu, to ze sprzęgłem nie powinieneś mieć większych problemów. Koszta - zależy od tego co wybierzesz - od 1500 do 2500. Bardziej martwi mnie zużycie oleju, bo ono z czasem będzie się powiększać.
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    A ja myślałem ze w mk3 były tylko skóry

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk2 2.5 + LPG
    Od
    20 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Zdjęcia tego nie oddają, w rzeczywistości jest bardzo wytarta Na razie zrobiłem wstępne oględziny i umówiłem sie na stację diagnostyczną po świetach. Teraz staram się wybadać co się da w necie. Ogólnie pakiet startowy jaki trzeba wydać na zakup nowego auta tutaj odpada bo serwis olejowy i filtry wymienione miesiąc temu, rozrząd odpada, nowki opony zimowe, roczne letnie na alufeldze. Biorę nawet pod uwagę remont silnika zaraz po zakupie, chociaż mam nadzieję, że w takiej kondycji silnik jeszcze trochę polata. Obejrzę go dokłądniej po świętach i zobaczymy. Jakby ktoś jeszcze poruszył temat tego oleju wykapującego po odkręceniu korka wlewu na pracującym silniku. Czy to świadczy, że silnik będzie zaraz kaput ?

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zawsze będzie pryskał olej po odkręceniu korka, bo rozpryskują go wałki rozrządu.
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj


    ---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

    nie wiem jaki masz budżet ... a z resztą poszło na priv
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Zakup Mondeo MK5.
    By majchrzok in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-04-2017, 13:39
  2. Mondeo MK II 1.8 td zakup
    By Embejo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 09:23
  3. Zakup Mondeo ST
    By skoraf in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 00:27
  4. Zakup Mondeo mk4
    By marcinkosky in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 22:54
  5. [MkII] Zakup Mondeo 1,8 TD
    By marioo_s in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2007, 01:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów