+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Pogromca zakrêtów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    wrzuæ do szukajki P132B bo szkoda biæ piany po raz kolejny. by³o o tym du¿o na forum

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    Gdañsk
    Spoko tak zrobi³em. chcia³em jeszcze dodaæ, ze dzi¶ jad±c do pracy oprócz migaj±cych ¶wiec ¿arowych, zapali³a siê tez pomarañczowa kontrolka silnika ( przy normalnej je¼dzie, bez ¿adnych objawów).
    Pytanie 1 czy to mo¿e oznaczaæ co¶ powa¿nego? Planowa³em odstawiæ auto do mechanika dopiero jutro, ale nie wiem czy mogê z tym je¼dziæ?

  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    Gdañsk
    Aktualizacja -
    bylem u mechanika i niestety diagnoza chyba najgorsza z mozliwych - turbina do regeneracji koszt w granicach 1.5k
    Dodatkowo mozliwe ze wtryski sa w nienajlepszym stanie bo jednak przy gazowaniu troche kopci i tu moje pytanie, da sie jakos sprawdzic samemu czy jest to kwestia wymiany 1,2 wtryskow czy wszystkich 4? bo przy wszystkich 4 koszt znowu zbliza sie do 2 tys ; /

  5. #24
    Poch³aniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez wally92 Zobacz posta
    Aktualizacja -
    bylem u mechanika i niestety diagnoza chyba najgorsza z mozliwych - turbina do regeneracji koszt w granicach 1.5k
    Dodatkowo mozliwe ze wtryski sa w nienajlepszym stanie bo jednak przy gazowaniu troche kopci i tu moje pytanie, da sie jakos sprawdzic samemu czy jest to kwestia wymiany 1,2 wtryskow czy wszystkich 4? bo przy wszystkich 4 koszt znowu zbliza sie do 2 tys ; /
    Najgorsza z mo¿liwych mówisz? He he he.

    Najgorsza to jest awaria uk³adu wtryskowego bo zazwyczaj robi siê kompleksowo i 4k PLN pêka.

    Rób turbo i je¼dzij dalej, kopciæ mo¿e z powodu uszkodzonej turbiny. Dolot szczelny?

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imiê
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez wally92 Zobacz posta
    turbina do regeneracji koszt w granicach 1.5k
    turbo mo¿esz kupiæ te¿ u¿ywane z gwarancj±(najczê¶ciej jest to 30 dni) koszt 250-400z³ wiec tragedii nie ma
    ja kupi³em sam nastawnik sterowania turbo i ju¿ ponad 30ty¶ km przejechane na nim i nic siê nie dzieje.
    co do wtrysków to zrób próbê przelewow± i bêdziesz wiedzia³ czy je ruszaæ czy nie,poszukaj na forum jest wszystko dok³adnie opisane co i jak.

  7. #26
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    Gdañsk
    odswiezam - turbina zregenerowana, sprezynka zniknela, moc wrocila wszystko pieknie. Tylko pojawil sie nowy problem - auto zaczelo strasznie kopcic przy mocniejszym wcisnieciu gazu zostaje za mna chmura czarnego dymu. Wczesniej - przed regeneracja kopcilo bardzo delikatnie - 10% tego co teraz. Moze to miec jakis zwiazek?
    Ostatnio edytowane przez wally92 ; 25-01-2018 o 16:52

  8. #27
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Jak kopci na czarno i jest moc to mog± wtryski laæ. Bêdê jutro w Wejherowie robi³ uk³ad CR koledze z forum. Jak co¶ to sie odezwij na priv mo¿e pomogê.
    tel. 515430877

  9. #28
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    08 Jan 2018
    Mieszka w
    opole
    witam mam objaw podobny kopci strasznie i nie kiedy sprezynka sie swieci ja mam albo sterownik walniety albo turbo

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    Gdañsk
    no ja mialem tak jak pisalem. ze sprezynka nagle sie zapalila przy przygazowaniu i autu odcielo moc ale wtedy nie kopcil ( moze delikatnie ale to byl bialy dymek w malych ilosciach ). turbo poszlo do regeneracaji no i teraz wzsystko pieknie smiga ale kopcic zaczal strasznie zastanawiam sie z czeog to wynika ze to czarne kopcenie przyszlo po wymianie turbiny. przypadek czy ma to jakis zwiazek? ze wiecej spala tego paliwa czy cos?

  11. #30
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Diagnoza postawiona szybko i skutecznie. Wtryski lej± jak z kranu...
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 27-01-2018 o 09:52
    tel. 515430877

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    Gdañsk
    Pytanie do forumowiczow!
    Tak jak kolega Zbysiu napisa³ - wtryski leja , wszystkie 4. Auto ¶wie¿o po wymianie turbiny i tu moje pytanie. Czy op³aca siê dalej w nie l±dowaæ i wymieniaæ wtryski albo naprawiaæ ca³y uk³ad paliwowy? Czy spróbowaæ siê go pozbyæ? Boje siê ze nawet jakbym zdecydowa³ siê na naprawê to za chwile pojawi siê co¶ nowego. Dodam ze auto poza problemami silnikowymi jest ok, je¿eli chodzi o zawieszenie wszystko bez zarzutów (wymienione tarcze i klocki, amorki, filtry).
    Dodatkowo chcia³em zapytaæ czy to mo¿liwe ze przy nieca³ych 160tys tyle w tym aucie rzeczy popada³o (turbina, wtryski ) czy by³ krêcony?

  13. #32
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wally92 Zobacz posta
    czy to mo¿liwe ze przy nieca³ych 160tys tyle w tym aucie rzeczy popada³o (turbina, wtryski ) czy by³ krêcony?
    A który rok auta?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar marcinmg1
    Opis
    Insignia ST BiTurbo 2013 195 KM, Suzuki SX4 120KM
    Od
    04 Aug 2010
    Mieszka w
    mazowieckie - okolice P³ocka
    Pisa³, ¿e 2006 ja z tego samego rocznika mam 260 tys. Wiêc mo¿e krêcony i ma 360

  15. #34
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    £ód¼
    Byæ mo¿e na turbinê Ciê naci±gnêli a wystarczy³o wyczy¶ciæ zmienn± geometriê.
    Bardzo prosto to sprawdziæ uwalniaj±c d¼wigienkê sterowania ³opatkami.
    U mnie pojawia³ siê b³±d P132B jak w jednym miejscu d¼wigienka napotyka³a lekki opór, ale rozrusza³em, poje¼dzi³em trochê na wysokich obrotach i znów d¼wiegienka dzia³a lu¼niutko w ca³ym zakresie i b³±d znikn±³.
    A EGR (je¶li jeszcze siê nie zacina) warto za¶lepiæ albo daæ emulator.

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar abadon
    Imiê
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    19 Nov 2010
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez wally92 Zobacz posta
    Pytanie do forumowiczow!
    Tak jak kolega Zbysiu napisa³ - wtryski leja , wszystkie 4. Auto ¶wie¿o po wymianie turbiny i tu moje pytanie. Czy op³aca siê dalej w nie l±dowaæ i wymieniaæ wtryski albo naprawiaæ ca³y uk³ad paliwowy? Czy spróbowaæ siê go pozbyæ? Boje siê ze nawet jakbym zdecydowa³ siê na naprawê to za chwile pojawi siê co¶ nowego. Dodam ze auto poza problemami silnikowymi jest ok, je¿eli chodzi o zawieszenie wszystko bez zarzutów (wymienione tarcze i klocki, amorki, filtry).
    Dodatkowo chcia³em zapytaæ czy to mo¿liwe ze przy nieca³ych 160tys tyle w tym aucie rzeczy popada³o (turbina, wtryski ) czy by³ krêcony?
    Nie ma rzeczy niemo¿liwych, ale bardzo ma³o prawdopodobne jest ¿eby przy 160tys. przebiegu trzeba by³o robiæ turbo i uk³ad paliwowy. Chyba ¿e to w milach, i to morskich...
    Tak¿e prawdopodobnie masz zdrowo cofniêty licznik albo jakiego¶ ulepka.

    Co do pytania czy jest sens - tu ju¿ musisz sobie sam odpowiedzieæ. Je¶li wszystko poza tym jest faktycznie sprawne, albo ju¿ porobione (swoj± drog± zawieszenie te¿ powinno wytrzymaæ wiêcej ni¿ 160tys.), je¼dzi Ci siê nim dobrze i nie masz 50 tys. na nowszy, to chyba warto.

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By marekenter in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 22:15
  2. Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By pablo1980 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 21:34
  3. [TDCi MKIII] Migaj±ca Kontrolka ¦wiec ¯arowych
    By PiotrN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 21:53
  4. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych.
    By linuxiks in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 17:41
  5. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By wikakika in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 09:43

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów