+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Wąbrzeźno

    Opadajaca temperatura po wymianie termo małego i duzego

    Witam Mundziakow I Mundziaczki...mam kolejny problem ze swoim Mundziowozem...w zeszłym roku zmieniłem termostaty mały na oryginalny forda i duży również na oryginał forda...no i problem pojawił się ostatnio po powrocie z Niemiec do Polski...czyli po puszczeniu gazu wskazówka od temp. zaczęła opadać a tym bardziej opada gdy już jadę w korku po powołanej jeździe temp. opada gdzieś do sokoła 70 stopni...i tu moje pytanie gdzie jest przyczyna bo nie mozliwe jest aby znowu jakiś termostat padł....Dziekuje z góry za jakieś dobre odpowiedzi....

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Ruszów
    Mam podobnie jestem po wymianie termostatów jakies dwa tygodnie i też opada temperatura. Słowa mechanika " Panie to chyba normalne ja też w swoim mondeo tak mam za słabo depcze pan w rure". Albo lipa jakościowo te termostaty albo naprawde trzeba deptać

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli silnik nie trzyma temperatury no to odpowiada za to termostat. A trafiają się wadliwe egzemplarze.


    Poleciało z fona.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    To raczej nie wadliwe termostaty, coś innego musi być przyczyną tego stanu i to jest jedna z tajemnic tego modelu ( ja jej nie znam)

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez garbojad Zobacz posta
    coś innego musi być przyczyną tego stanu i to jest jedna z tajemnic tego modelu
    Podejrzewam pojemność układu chłodzenia - 10,4L....przesadna.
    Większość diesli 2.0 ma pojemności ok 8,5L,góra - 9L
    Mam na myśli przesadną pojemność bloku silnika.

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jeśli silnik nie trzyma temperatury no to odpowiada za to termostat. A trafiają się wadliwe egzemplarze.


    Poleciało z fona.
    A tu mamy nawet dwa....
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #6
    Kursant Awatar Michal220446
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO KOMBI zaślepiony EGR, INA na alternatorze
    Od
    20 Feb 2013
    Mieszka w
    Płock
    możliwe, że termostaty nie domykają się, albo otwierają za szybko, ja mam jeszcze patent z zaworkiem w trójniku na dużym termostacie. w tym małym króćcu, zaworek zrobić z gwoździa z metalu obojętnego na działanie płynu
    Załączone obrazki

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Michal220446 Zobacz posta
    ja mam jeszcze patent z zaworkiem w trójniku na dużym termostacie. w tym małym króćcu, zaworek zrobić z gwoździa z metalu obojętnego na działanie płynu
    A jak otwierasz i zamykasz ten zaworek? Wychodzisz z samochodu, otwierasz maske ... czy inaczej?

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

    Ja mam podobny problem. Do temp. ok. 70stopni nagrzewa się w miarę normalnie jak na diesla ( 5-7km przy obecnych temperaturach zewn.) Ale dalej nawet na autostradzie idzie bardzo powoli i wskazówka nigdy nie dochodzi do pionu (max. to tak "3 minuty przed 12-tą). Krótki postój albo wolniejsza jazda i wskazówka spada do ok. 75stopni.

    Szuszunn, Maxu, ja bym reklamował termostaty tym bardziej, że w przypadku szuszunna dobrze działały przez rok - przynajmniej tak zrozumiałem.
    Z tym problemem niedogrzania MKIII to chyba jest jakaś urban legend. Kiedyś jeździłem zupełnie nowym egzemplarzem i jedyny przypadek jaki pamiętam, kiedy silnik był niedogrzany to w czasie jazdy na mrozie ponad -20stopni

  9. #8
    Kursant Awatar Michal220446
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MONDEO KOMBI zaślepiony EGR, INA na alternatorze
    Od
    20 Feb 2013
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Michal220446 Zobacz posta
    ja mam jeszcze patent z zaworkiem w trójniku na dużym termostacie. w tym małym króćcu, zaworek zrobić z gwoździa z metalu obojętnego na działanie płynu
    A jak otwierasz i zamykasz ten zaworek? Wychodzisz z samochodu, otwierasz maske ... czy inaczej?

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

    Ja mam podobny problem. Do temp. ok. 70stopni nagrzewa się w miarę normalnie jak na diesla ( 5-7km przy obecnych temperaturach zewn.) Ale dalej nawet na autostradzie idzie bardzo powoli i wskazówka nigdy nie dochodzi do pionu (max. to tak "3 minuty przed 12-tą). Krótki postój albo wolniejsza jazda i wskazówka spada do ok. 75stopni.

    Szuszunn, Maxu, ja bym reklamował termostaty tym bardziej, że w przypadku szuszunna dobrze działały przez rok - przynajmniej tak zrozumiałem.
    Z tym problemem niedogrzania MKIII to chyba jest jakaś urban legend. Kiedyś jeździłem zupełnie nowym egzemplarzem i jedyny przypadek jaki pamiętam, kiedy silnik był niedogrzany to w czasie jazdy na mrozie ponad -20stopni
    Chodzi o to że łepek gwoździa blokuje wypływ płynu w stronę grubego węża za duży termostat, a jak się odpowietrzania układ to płyn może swobodnie przepływać w odwrotna stronę.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Kiedyś jeździłem samochodem z czujnikiem temp. oleju. Wkaźnik temp. silnika był już dawno w pionie a olej jeszcze długo dochodził do temp. >90stopni.
    Wynika z tego że olej rozgrzewa się dużo wolniej niż ... no własnie co? Co pokazuje wskaźnik temp. silnika na desce rozdzielczej - temp. płynu chłodzącego, temp. płynu w chłodnicy, temp. czegoś gdzieś w silniku bo na pewno nie temp. oleju?

    Zmierzam do tego, że w MK3 są dwa termostaty. Ten "mały" jest od chłodzenia oleju. Czy ktoś potrafi opisać proces rozgrzewania silnika, w jakiej kolejności rozgrzewają się elementy i płyny oraz w jakiej kolejności i przy jakich temperaturach powinny prawidłowo otwierać się i zamykać termostaty?

    O niedogrzaniu Mondka było już wiele również na drugim forum ale co chwilę ktoś przeczył poprzednim tezom. Trudno się w tym popałać i przez to przebrnąć a takiego całościowego opisu nie znalazłem
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 05-01-2018 o 02:02

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Wskaźnik na desce pokazuje temperaturę głowicy nie plynu

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    A co masz na myśli mówiąc temperatura głowicy - temperatura metalowego korpusu?
    Test wskażników zegara pokazuje 2 temp. Pierwsza odpowiada temu co pokazuje wkaznik na desce i w mieście cięzko dochodzi do 75-80stopni i bardzo łatwo opada. Druga temp. po rozgrzaniu pokazuje trochę wyższe wartości, ale w stosunkowo krótkiej jeździe po mieście dochodziła do ok. 92-95stopni. Nie sprawdzałem w długiej jeździe. Ponoć to jest temp. głowicy.

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    A co masz na myśli mówiąc temperatura głowicy - temperatura metalowego korpusu?
    Nie inaczej.
    Duratorq-i są ciężkie do rozgrzania - sądzę,ze to kwestia dużej pojemności układu chłodzenia.
    10,5L gdy większość silników 2.0 ma pojemności 8,5-9L - zbyt duża pojemność bloku silnika.
    Większość aut z dieslami 2.0 z którymi miałem do czynienia rozgrzewały się przy przebiegu max 5-6km(niektóre nawet szybciej)
    Mondeo - 12-15km i to po za miastem.....w mieście - gorzej (chyba,ze to duże miasto)
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Duratorq-i są ciężkie do rozgrzania - sądzę,ze to kwestia dużej pojemności układu chłodzenia.
    10,5L gdy większość silników 2.0 ma pojemności 8,5-9L - zbyt duża pojemność bloku silnika.
    Dużo litrów płynu to też duża pojemność cieplna. Gdy się już rozgrzeje (wskazówka prawie do pionu) to nie powinien szybko się chłodzić.
    Na moje czucie laika to termostat za długo pozostaje otwarty. Przecież dużo jest przypadków gdzie temperatura opoda do ok 70stopni i tu się zatrzymuje, czyli termostat zamyka się.
    W drugą stronę jest tak (przynajmniej u mnie), że do ok 70stopni rozgrzewa się w miarę normalnie szybko. A dalej już bardzo bardzo powoli, czyli któryś termostat już zaczyna przepuszczać.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 06-01-2018 o 20:23

  15. #14
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    jest tak (przynajmniej u mnie), że do ok 70stopni rozgrzewa się w miarę normalnie szybko. A dalej już bardzo bardzo powoli, czyli któryś termostat już zaczyna przepuszczać.
    To prawdopodobne - termostaty do sprawdzenia.
    W każdym razie jeżeli już silnik "złapie" temperaturę to trzyma i nawet po krótkim (nawet 30min) postoju bardzo szybko powraca "do pionu" i nie powinno być sytuacji gdy po dłuższej jeździe poza miejskiej wskazówka opadała po wjeździe do miasta - nie powinna falować chociaż w "teście zegarów" temperatura spadnie do ą 80°C.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Ktoś jeszcze gdzieś wspominał o odpowietrzeniu układu chłodzenia po wymianie termostatu, tylko nie pamiętam jaka była procedura.

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    a tak z ciekawości to odpowietrzanie jaki by miało wpływ na zbyt niską temperaturę?

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Raczej byłaby za wysoka
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Wąbrzeźno
    Witam Panowie...nie miałem za bardzo kiedy tu zajrzeć na waszą pomoc z tymi termo...ale właśnie jestem po wymianie małego termo i po sprawdzeniu dużego termo...no i sprawa się wcale nie zmieniła...czyli dalej wskazówka opada do okolo70 stopni A po dodaniu gazu idzie do góry chwilę się trzyma i po dopuszczeniu gazu dalej leci w dół.. więc sprawdziłem węże czy nie są przypadkiem gdzieś zapchane są okej chłodnice też sprawdziłem jest szczelna i czysta...wiec naprawdę nie mam pojęcia o co tu chodzi A rok temu oba termo wymieniłem i było do tej zimy git...i znowu to wzięło...

  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Szuszunn1981 Zobacz posta
    było do tej zimy git...i znowu to wzięło...
    Może było git bo było ciepło? I silnik dawał radę nagrzewać się i utrzymać temperaturę?Tak tylko gdybam.
    A jaki wynik sprawdzenia dużego termo. Przy jakiek temp. otwiera się i zamyka?

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Szuszunn1981 Zobacz posta
    właśnie jestem po wymianie małego termo i po sprawdzeniu dużego termo...no i sprawa się wcale nie zmieniła...czyli dalej wskazówka opada do okolo70 stopni A po dodaniu gazu idzie do góry chwilę się trzyma i po dopuszczeniu gazu dalej leci w dół
    A zrób sobie traskę po za miasto - 20-30km w jedną stronę....co będzie z temperaturą?
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 11-01-2018 o 04:45
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Mułowaty i szybko opadajaca wskazowka paliwa przy 1 odpaleniu
    By Czarny93 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 20:35
  2. [Zetec] Wysoka temperatura po wymianie uszczelki pod glowica
    By cromaclar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 23:40
  3. [TDDi MKIII] Nie odpala po wymianie małego termostatu
    By michal198 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 19:21
  4. [MkII] Opadajaca osłona katalizatora
    By kaczor2411 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów