+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: kontrolka OD/D

  1. #1
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka

    kontrolka OD/D

    Witam forumowiczów,

    problemik mam ze swoim Mundusiem MK2 w wersji GHIA. Auto kupiłem ze niecałe 3k zł bo jest naprawdę w bardzo fajnym stanie i jeździło wzorowo ale do czasu... Jechałem trasą około 140-150 km/h i nagle jakby zaczęło ślizgać się sprzęgło, dodawałem gazu i rosły tylko obroty. Zwolniłem do 80 i zredukowało na 3 bieg i w tym momencie 4 bieg straciłem. Zaczęła mrygać kontrolka OD/D. Auto jeździ dalej całkiem dobrze ale tylko do trzeciego biegu, no może troszke gorzej przerzuca biegi.

    I co sie mogło stać? Przejrzałem forum i powody powstają różne - od gazu po koniec skrzyni.

    Większość tematów widziałem było 10 lat temu stworzonych i dlatego zdecydowałem się na stworzenie nowego.

    Nie chcę złomować Mundusia bo go serio polubiłem Pomożecie?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 02-01-2018 o 16:36 Powód: Przeniesienie prefiks.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    Pomożecie?
    Musisz podjechać na odczyt błędów wtedy wyjdzie co konkretnie siadło, bo tak no to właśnie może być że tylko coś w elektryce nie styka, albo koniec skrzyni.

    Jeszcze można próbować odłączyć na pół godziny akumulator żeby się sterownik zresetował i zobaczyć czy znowu wyskoczy błąd.

    Stan oleju w skrzyni i jego jakość OK ?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Olej sprawdzałem na ciepłym, odpalonym silniku. Stan był ok i olej był tak przezroczysty, że musiałem się mocno przyjrzeć żeby go dostrzec. Spróbuje z tym odłączeniem akumulatora. Ale jak odłączę aku to zapewne radio się zablokuje

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    Ale jak odłączę aku to zapewne radio się zablokuje
    No, trza będzie kod do radia wpukać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Fajnie by jeszcze było jakbym go miał

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Swego czasu przewijało się częstawo że można bezpiecznikiem reset zrobić, tedy tylko elektronika jest odłączana a radio ma podtrzymanie, ale za diabła nie pamiętam który to był bezpiecznik.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Werdykt pobliskiego magika to uszkodzenia elektozaworu. Koszt naprawy 1800 zł Czyli trzeba szukać jakiejś używki. Ma ktoś może na stanie skrzynie cd4e do silnika 1.8?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ale zrobił odczyt błędów ?


    Poleciało z fona.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Poprosiłem ojca żeby pojechał do owego magika, ja niestety musiałem siedzieć w pracy. Tata powiedział, że podłączał auto pod komputer i wywnioskował, że elektrozawór padł. Mogło być mało oleju i przy wysokich obrotach mógł się przytrzeć - i to by się zgadzało bo w momencie zauważenia, że "coś jest nie tak" jechałem jakieś 140-150 km/h. Tata nie pytał o numery błędów niestety...

    Za taką diagnozę magik nie wziął grosza i według mojego taty wydawał się bardzo w porządku. Polecił tylko swoje usługi w zakresie wymiany skrzyni (krzyknął za to 300 zł co chyba nie jest zbyt wygórowaną ceną) i dał tacie adres, gdzie ktoś taka skrzynie mógłby mieć na sprzedane. Ale niestety owy gość skrzyni takiej nie ma
    Ostatnio edytowane przez Kleko ; 05-01-2018 o 11:59

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No szkoda że tych błędów nie spisaliście, a czy w ogóle je skasował?
    Bo po skasowaniu czy resecie, skrzynia powinna wyjść z trybu awaryjnego, kontrolka zgasnąć, i skrzynia wtedy powinna normalnie pracować do czasu (zakładając że to faktycznie wina zaworu) aż dany zawór dostanie polecenie żeby się otworzyć.

    300zł to bardzo dobra cena za przekładkę
    Chyba że te 300 to jest za zdjęcie i drugie 300 za wsadzenie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Hmm... W sumie mogę zadzwonić do niego i wtedy chyba poda mi te błędy bo czytał je wczoraj to powinien pamiętać. Ale to bedzie wyglądało troche tak, że mu nie ufam i chce pójść do innego magika ze znanymi już błędami.

    A co do resetu to jeśli auto postoi noc to rano odpalając je kontrolka od razu nie bedzie migać. Dopiero po przejechaniu kilku km i nagrzaniu auta zaczyna migać. Na zimnym silniku czasem nawet i czwarty bieg się załączy ale po rozgrzaniu już czwarty bieg się gubi

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Znalazłem na allegro taką skrzynie (XS7R-7002-JB):

    http://allegro.pl/skrzynia-biegow-fo...704664740.html

    Mechanik mi powiedział o oznaczenie CD4E a tutaj jest inne oznaczenie. Wyczytałem gdzieś, że XS7R7002JB to skrzynia manualna ale w ogłoszeniu sprzedawca wyraźnie napisał, że to automat. Może robie z siebie debila ale oprócz Was to nie mam kogo zapytać... co Wy o tym sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez Kleko ; 06-01-2018 o 11:45

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Drętwe fotki zamieścił, na fonie nie mogę ich powiększyć, ale wydaje mi się że widzę sterownik MLP, więc byłby to automat, zadzwoń do niego czy pytanie puść przez allegro żeby się upewnić.


    Poleciało z fona.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Na jednych aukcjach piszą, że skrzynie o tym oznaczeniu są manualne a na innych że automatyczne. Juz sam nie wiem co o tym myśleć. Zadzwonie dopiero w poniedziałek bo dzisiaj świeto to i tak pewnie nikt nie odbierze.

    Netoper, mam wrażenie że tylko Ty żyjesz na tym forum. Dzięki za wszelką pomoc

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    mam wrażenie że tylko Ty żyjesz na tym forum
    Iii tam , jest kupa luda co mają pojęcie, ale teraz okres świąteczny, no i problem u Ciebie taki że raczej nie ma dużo alternatyw to i dodatkowych porad nie ma.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    02 Jan 2018
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Dziś byłem u jeszcze jednego mechanika, który zbadał skrzynie. I błędy jakie mam na raporcie to : P0443, P0732, P0734.

    Wedle tego magika pękł prawdopodobnie kosz na spawie.

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    P0443
    Problem w układzie pochłaniania oparów paliwa. (nie wpływa na pracę skrzyni)
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    P0732
    Problem z drugim biegiem.
    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    P0734
    problem z czwartym biegiem.
    PCM wykorzystuje informacje z czujnika prędkości skrzyni biegów, obliczone na podstawie prędkości silnika, żeby załączyć odpowiedni bieg, a kiedy te dane się nie zgadzają zapisywany jest kod błędu P0734.

    Możliwe usterki w odniesieniu do obydwu błędów
    Za mało płynu lub brudny
    Problem z jakimiś przewodami, brak przekazywania sygnałów (jakiś niekontakt na kablach, przy sterowniku, czy brak sygnału prędkości, czujnika przepustnicy)
    Wewnętrzne uszkodzenie skrzyni
    Uszkodzony elektromagnes/zawór.
    Uszkodzony sterownik skrzyni.

    ---------- Post added at 08:21 ---------- Previous post was at 08:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Kleko Zobacz posta
    Wedle tego magika pękł prawdopodobnie kosz na spawie.
    Konwerter? też jest taka możliwość że klęknął przy tych błędach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] kontrolka swiec zarowych i dodatkowo żółta kontrolka silnika
    By woju27k in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 12:02
  2. [MkIII] Kontrolka ESP
    By adamcz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 14:01
  3. [MkII] migająca kontrolka kontrolka poduszki powietrzej MONDE
    By pawellko in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 11:30
  4. kontrolka nad kontrolka paliwa
    By szafa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2005, 18:24
  5. Kontrolka???
    By Lipa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2005, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów