+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Sedan
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    toruń

    Kontrolka check kontrol, bez objawów awarii. Pomocy

    Witam wszystkich. Jestem posiadaczem mondeo mk3 2.0 duratec z 2001 roku. Silnik bez gazu. Wracając dziś z trasy, podczas jazdy zapalił mi się check. Żadnych objawów awarii auta nie ma, silnik odpala prawidlowo, czy zimny czy cieply, przyspiesza prawidłowo, nic złego się nie dzieje. Jedyną rzeczą która zauważyłem, a nie jestem pewien swoich odczuć to to, że jadąc 90 km/h przed zapaleniem się kontrolki ( bo zapaliła się 2 dni po tym) poczułem jakby się zadławił, a dziś swirowal mi centralny. Po zatrzymaniu auta i wyjściu z niego pozostawiając klucze w stacyjce sam zamknął wszystkie drzwi, a kolejny raz to na pracującym silniku i ruszenia zrobił to samo macie jakieś pomysły zanim ufam się na kompa ? I czy może jest ktoś z Torunia kto ma lub wie do kogo pojechać się podpiąć

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Bez kompa wróżenie z fusów. A co do centralnego to mam tak samo :/ wyłączyłem ryglowanie drzwi bo też kiedyś mi się zamknął. Chyba jakieś przepięcie w instalacji daje krótkotrwały sygnał o prędkości i zamyka. Jak lubisz sam grzebać w aucie to kupuj OBD na bluetooht i Forscanem zrobisz dość dużo.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Sedan
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    toruń
    domyślam się że to wróżenie z fusów ale pytanie czy mogę tak jeździć?? jutro mam niedługą trasę, łącznie 150 km. co do OBD, o na allegro jest tego masa, a opinie w necie różne. zastanawiam się czy nie zakupić, ale nie chcę kopić złomu, który nie połączy mi się z ecu. Co do dłubania samemu, to owszem, wolę zrobić sam i lubię to robić

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Jak auto jedzie bez niepokojących objawów ogólnych to możesz. Ja testowałem 3 adaptery na bluetooth i zawsze te takie niebieskie chodziły bezproblemowo.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Sedan
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    toruń
    http://allegro.pl/interfejs-icar2-bl...2-246e9680b9e8

    Myślałem nad tym konkretnie. Do dnia dzisiejszego z autem nic złego się nie dzieje. odpala od strzału, oleju nie bierze, stan płynów ok, na obrotach nie wariuje, nie dzieje się nic co dawało by mi powody do zmartwień, po za tym checkiem

  7. #6
    Kursant Awatar shadix
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jun 2014
    Mieszka w
    Lubliniec
    Ja mam tego i mi nie działa http://allegro.pl/skaner-obd2-obdii-...ant=5252432268
    Kupiłem taniej bo za 39zł, wygląda tak samo. Ja to mam szczęście... z moim fordem nie działa ale za to z bmw e39 brata i passatem b5 od ojca działa bez problemu :P
    Ostatnio edytowane przez shadix ; 03-01-2018 o 23:59

  8. #7
    Pieszy Awatar Koenig
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    12 Dec 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    A może to tylko błąd EGR? Tak czy siak bez komputera się nie obejdzie.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Koenig Zobacz posta
    A może to tylko błąd EGR?
    Może, tak samo jak błąd dziurawego katalizatora, czy niekontaktu wtyczki TPS-a i dziesiątek innych przyczyn.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pieszy Awatar Koenig
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    12 Dec 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    A tak przy okazji skoro już poruszono temat interfejsów - ja chcę coś na kablu, czy taki będzie OK dla mojego auta? Zadziała z forscanem? http://allegro.pl/interfejs-diagnost...235034212.html

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    O interfejsie jest ładnie rozbudowany temat.
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...tyczny/page140
    A czy dany interfejs będzie z fordem gadał to nawet nie wie chińczak który go składa
    Ten z linka ma niby opis że ma CAN-a, ale czy na pewno, to się jedynie przekonać można po podłączeniu, chyba że sprzedawca testował.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    Mondeo Mk3
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Jul 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Miałem tak samo , check i zero objawów . Na kompie pokazało wypadanie zapłonu , wymieniłem cewkę i kable i od tej pory spokój.
    Centralny świruje z innego powodu , ale to już było opisywane nie raz na forum.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    Sedan
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    toruń
    A więc tak, wczoraj w nocy rozlaczylem aku. Rano podłączylem i check zgasł. Zrobiłem 150 km z czego 110 po autostradzie prędkością 140 km na godzine, jazda na tempomacie. Nic się ponownie nie zapalilo. Jednak coś wywołało zapalenie się kontrolki, więc podpięcie pod kompa jest nieuniknione. Teraz tylko muszę dojść do ladu z centralnym. Zobaczę w szukajce czy wykopie coś w podobe

Podobne wątki

  1. [Duratec] check i kontrolka abs
    By Spartkus in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 20:05
  2. [TD MkII] silnik po awarii nie chce zapalic!! pomocy!!1
    By hayabusawro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 14:28
  3. [MkIII] Kontrolka awarii silnika a gaz
    By cold_eyes in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 20:42
  4. [Duratec]Kontrolka awarii silnika
    By ljuk11 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2009, 20:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów