+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa

    Olej skrzyni MMT6

    Tak wiem, kiedyś o tym już było, ale zostałem zrugany za pisanie w starych wątkach. A od tamtego czasu minęło kilka lat i może na rynku jest jakiś nowy produkt wart szczegółnego polecenia.
    Jeśli stare rekomendacje są nadal najlepsze to też będzie to cenna informacja.

    Jeszcze jedna kwestia. Właściwy olej do s.b MK3 (w tym do MMT6) to SAE 75W90. Jak się doszukałem poprzedni właściciel mojego auta kilka lat temu wlał olej klasy ATF Dexron IID o niższej lepkości 7.1 mm2/s. Jaki wpływ mogło to mieć na s.b.?

    Żeby było ciekawiej podobną lepkość ma olej 75W FE zalecany do MMT6 w MK4. Pytałem już w innym wątku, czy to są te same MMT6 i można stosować wspomniane oleje zamiennie, czy nie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ten jest najpewniejszy http://www.ford-esklep.pl/pl_PL/p/Ol...SD-M2C200-C/53

    zamiennik to wg sklepu tylko
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Olej-...-75W-90-1l./38

    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Właściwy olej ... to SAE 75W90
    to jest z grubsza gęstość w zależności od temperatury i występuje w większości rodzajów olejów do manualnych skrzyń biegów a specyfikacja właściwego oleju do twojego auta to WSD-M2C200-C i dużego wyboru to nie ma a olej typu ATF Dexrpn (II i III) nie jest na pewno zamiennikiem więc jak najszybciej go zmień.

    https://www.google.pl/search?q=WSD-M...w=1252&bih=591
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 04-01-2018 o 15:36

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    olej typu ATF Dexrpn (II i III) nie jest na pewno zamiennikiem więc jak najszybciej go zmień
    Bez przesady.....manualne skrzynie fordowskie spokojnie pracują na olejach do skrzyń automatycznych......a nawet lepiej.
    Lepkość taka sama,a płynnośc wieksza.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    olej typu ATF Dexrpn (II i III) nie jest na pewno zamiennikiem więc jak najszybciej go zmień
    Bez przesady.....manualne skrzynie fordowskie spokojnie pracują na olejach do skrzyń automatycznych......a nawet lepiej.
    Lepkość taka sama,a płynnośc wieksza.
    Nie wiem jak inne oleje typu ATF Dexron, ale ten mój nie ma tej samej lepkości. Jego lepkość jak już pisałem to 7.1mm2/s. Lepkość 75W-90 to ok. 14-15mm2/s.

    Wiem, że generalnie do MK3 to olej 75W-90 i norma 200-C a do MK4 to 75W FE i norma 200-D. Tylko istota problemu jest taka, że w obu modelach jest skrzynia MMT6 z róźnymi zalecanymi olejami. Te zalecenia to głównie informacje ze sklepów. Na ile jest pewne to co podaje sklep? Nie trafiłem na oficjalną informację Forda.
    Wychodzi, że te skrzynie w obu modelach są trochę inne mimo tej samej nazwy. Jeśli tak to mój olej ma za niską lepkość.

  6. #5
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    olej typu ATF Dexrpn (II i III) nie jest na pewno zamiennikiem więc jak najszybciej go zmień
    Bez przesady.....manualne skrzynie fordowskie spokojnie pracują na olejach do skrzyń automatycznych......a nawet lepiej.
    Lepkość taka sama,a płynnośc wieksza.
    Nie wiem jak inne oleje typu ATF Dexron, ale ten mój nie ma tej samej lepkości. Jego lepkość jak już pisałem to 7.1mm2/s. Lepkość 75W-90 to ok. 14-15mm2/s.

    Wiem, że generalnie do MK3 to olej 75W-90 i norma 200-C a do MK4 to 75W FE i norma 200-D. Tylko istota problemu jest taka, że w obu modelach jest skrzynia MMT6 z róźnymi zalecanymi olejami. Te zalecenia to głównie informacje ze sklepów. Na ile jest pewne to co podaje sklep? Nie trafiłem na oficjalną informację Forda.
    Wychodzi, że te skrzynie w obu modelach są trochę inne mimo tej samej nazwy. Jeśli tak to mój olej ma za niską lepkość.
    Więc kieruj się wypowiedzią "jedrekmak" i (lub) "mądrą książką" -
    Olej w sb MkIIII.jpg
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  7. #6
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    Oprócz parametrów lepkości kinematycznej w 40°C i 100°C, ważnym parametrem w olejach przekładniowych jest lepkość Brookfielda w - 40°C. Oleje serwisowe wielu marek przy lepkości 75W-90 mają ten parametr nie wyższy niż 35000 mPa.s.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    "mądra książka" ... - to już jest jakaś informacja

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz.S Zobacz posta
    Oprócz parametrów lepkości kinematycznej w 40°C i 100°C, ważnym parametrem w olejach przekładniowych jest lepkość Brookfielda w - 40°C. Oleje serwisowe wielu marek przy lepkości 75W-90 mają ten parametr nie wyższy niż 35000 mPa.s.
    Masz jakieś konkretne marki na myśli? Niestety wiele firm w tym Ford nie podaje tego parametru.

    A wracając do pierwszego pytania, co oprócz Forda warto zalać. Przecież w silniku jest wiele lepszych smarowideł niż oryginalny.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 06-01-2018 o 19:51

  9. #8
    Kursant Awatar Mariusz.S
    Model
    MKIV Hatchback '14 Titanium
    Silnik
    2.0 DW10C 163KM
    Od
    26 Jun 2012
    Mieszka w
    Mrągowo
    W kwestii olejów przekładniowych,proszę bardzo:
    https://www.fcsdchemicalsandlubrican...sion Fluid.pdf
    A dokładnie to jest ten olej ,niestety nie dostępny w handlu:
    Castrol BOT 130M_2007.pdf
    Popatrzcie tylko na parametry a trochę ich jest, który olej na półce sklepowej je spełnia? Na pewno nie Castrol Syntrans Multivehicle 75W90 bo on ma co najmniej zbliżone ale to nie jest to samo co Ford 75W90 BO. A już tym bardziej nie jest nim Carlube, powtarzana bzdura na forach od wielu lat.
    Proszę poczytajcie:
    https://www.drive2.ru/l/8358646/
    Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 07-01-2018 o 09:42

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    A wracając do pierwszego pytania, co oprócz Forda warto zalać. Przecież w silniku jest wiele lepszych smarowideł niż oryginalny.
    A czym się przejmować? Lepszy-gorszy,oryginalny czy nie.
    Skoro jest specyfikacja to każdy będzie dobry.
    Co zmieni?
    "uzdrowi" już zużyty mechanizm? - nie....co najwyżej trochę go wyciszy.
    W planie obsługi nie ma wymiany oleju w skrzyni - jedynie kontrola poziomu,chociaż warto to zrobić skoro auto ma "swoje" 200 czy więcej k km i ten olej stracił swoją barwę -tę traci w wyniku temperatury i zanieczyszczenia opiłkami.
    Koszty niewielkie a na pewno smarowanie się polepszy.
    Prowadzicie dyskusję nad parametrami różnych specyfików i są to jakieś informacje,ale też wprowadzają zamęt.

    Nie polecam użycia Dextrona czy ATF (do automatów) chociaż sam takie miałem w poprzedniej MTX i mam teraz od wielu k km aby nikt mi nie zarzucił,że skrzynia "mu padła" bo zastosował taki.
    Skrzynie "padają" w mniejszym stopniu przez wady fabryczne,większym przez nieumiejętną eksploatację - nie z winy oleju fabrycznego.
    A nieumiejętna eksploatacja to szybkie zmiany biegów przy nieodpowiednich obrotach silnika przy danej prędkości.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz.S Zobacz posta
    W kwestii olejów przekładniowych,proszę bardzo:
    https://www.fcsdchemicalsandlubrican...sion Fluid.pdf
    No tak, ale to jest olej amerykański i nie jest tym samym olejem co dostępny u nas 75w90 BO.
    Ja patrzyłem na europejskie tutaj
    http://www.msds.ford.com/cpc/default.asp?market=PLPL

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Nie jest tym samym,ale ma tę samą specyfikację.
    A może taki?
    http://m.autooleje.pl/product-pol-42...75W-90-1L.html
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 07-01-2018 o 21:08
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [MkIII] Skrzynia biegów MMT6 w MK3 vs MMT6 w MK4
    By hans01 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 02:08
  2. [MkIII] Wydluzenie przelozen skrzyni MMT6
    By Spiller in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 17:09
  3. [MkIII] Wymiana oleju w skrzyni MMT6
    By hodson in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 18:37
  4. [MkIII] Cięgna skrzyni biegów MMT6
    By macdac in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 12:10
  5. Olej w skrzyni
    By Pniecho in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2005, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów