+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon

    Exclamation Mk3 1.8 92kW 125 KM dziwne obroty

    Witam,
    Widziałem kilka podobnych wątków na forum, ale żaden do końca nie jest identyczny z moim problemem.
    Samochód jak w temacie, obroty same wzrastają do 2500 na sprzęgle i na luzie. Po wymianie krokowego i adaltacjo wydawało się być lepiej, ale lo jednym dniu zaczęło buć jeszcze gorzej. Obroty wskakują ponad 5000, auto samo przyspiesza momentami. Wymieniłem też potencjometr przepustnicy i wyczysciłem przepustnice. Zrezygnowany wrociłem do starego krokowca, bo jest z nim nieco lepiej. Psikałem też plakiem, żeby sprawdzić szczelność, ale nic szczególnego się nie wydarzyło, chociaż przy tej okazji usłyszałem syk/świst, ale nie mam pojęcia z kąd. Check engine nie świeci, komputer nie wskazuje błędów. Krokowy który kupiłem był dosyć tanim zamiennikiem i zastanawiam się, czy inwestycja w droższy byłaby zasadna. Nie mam pomysłów co dalej, a bardzo nie chcę wymienić połowy auta, więc bardzo licze na Waszą pomoc i doświadczenia.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar TomoGru
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Masz tempomat? może linka się gdzieś zaciera...
    Ostatnio edytowane przez TomoGru ; 04-01-2018 o 23:08

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Tak, mam tempomat

    ---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    Masz na mysli linkę gazu? Myślałem o tym, ale chodzi raczej płynnie. Czasami jak ruszam ze sprzegła po odpaleniu i bez gazu, to też się sam wkręca

  5. #4
    Kursant Awatar TomoGru
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez Rbanan Zobacz posta
    Tak, mam tempomat

    ---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    Masz na mysli linkę gazu? Myślałem o tym, ale chodzi raczej płynnie. Czasami jak ruszam ze sprzegła po odpaleniu i bez gazu, to też się sam wkręca
    To masz dwie linki,może przyjrzeć się lince z tempomatu,to tak na na szybko i bez kosztów.
    Ostatnio edytowane przez TomoGru ; 04-01-2018 o 23:14

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Ich sie nie wymienia razem? Bardzo to skomplikowane, czy da rade na parkingu pod domem?

  7. #6
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Cytat Zamieszczone przez TomoGru Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Rbanan Zobacz posta
    Tak, mam tempomat

    ---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    Masz na mysli linkę gazu? Myślałem o tym, ale chodzi raczej płynnie. Czasami jak ruszam ze sprzegła po odpaleniu i bez gazu, to też się sam wkręca
    To masz dwie linki,może przyjrzeć się lince z tempomatu,to tak na na szybko i bez kosztów.
    Odpialem ta linke i nic sie nie zmienilo. Nie wiem juz za bardzo gdzie szukac rozwiazania

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rbanan Zobacz posta
    Nie wiem juz za bardzo gdzie szukac rozwiazania
    Niewykluczone że ten nowy korokowy był uszkodzony, i jest całkiem to możliwe skoro na starym masz mniejszy problem.
    Przepustnica sama z siebie się nie otwiera, a tempomat wykluczyłeś
    więc albo
    uszkodzony krokowy. (Poszukałbym jakiegoś na szrocie)
    zatarta, niedomykająca się przepustnica (można ręką sprawdzić czy jest domknięta jak są te podwyższone obroty)
    Mocny podsys lewego powietrza
    uszkodzenie PCM-a. (może jeszcze wilgoć się zebrała we wtyczce przy PCM-ie i lewe prądy idą)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Rbanan Zobacz posta
    Nie wiem juz za bardzo gdzie szukac rozwiazania
    Niewykluczone że ten nowy korokowy był uszkodzony, i jest całkiem to możliwe skoro na starym masz mniejszy problem.
    Przepustnica sama z siebie się nie otwiera, a tempomat wykluczyłeś
    więc albo
    uszkodzony krokowy. (Poszukałbym jakiegoś na szrocie)
    zatarta, niedomykająca się przepustnica (można ręką sprawdzić czy jest domknięta jak są te podwyższone obroty)
    Mocny podsys lewego powietrza
    uszkodzenie PCM-a. (może jeszcze wilgoć się zebrała we wtyczce przy PCM-ie i lewe prądy idą)
    Przejade sie dzisiaj z odlaczonym krokowym i zobacze co bedzie. Dzieki za podpowiedzi, bede szukal dalej

  10. #9
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Cytat Zamieszczone przez Rbanan Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Rbanan Zobacz posta
    Nie wiem juz za bardzo gdzie szukac rozwiazania
    Niewykluczone że ten nowy korokowy był uszkodzony, i jest całkiem to możliwe skoro na starym masz mniejszy problem.
    Przepustnica sama z siebie się nie otwiera, a tempomat wykluczyłeś
    więc albo
    uszkodzony krokowy. (Poszukałbym jakiegoś na szrocie)
    zatarta, niedomykająca się przepustnica (można ręką sprawdzić czy jest domknięta jak są te podwyższone obroty)
    Mocny podsys lewego powietrza
    uszkodzenie PCM-a. (może jeszcze wilgoć się zebrała we wtyczce przy PCM-ie i lewe prądy idą)
    Przejade sie dzisiaj z odlaczonym krokowym i zobacze co bedzie. Dzieki za podpowiedzi, bede szukal dalej
    Odłączyłem krokowy i jezdzi jak złoto. Czu to na 100% znaczy, że krokowy do wymiany?

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli krokowiec jest sprawny, tzn. domyka się do końca (a przepustnica poprawnie wyregulowana śrubką, tzn. zamyka się w pełni na jałowych) to silnik powinien zgasnąć po jego odpięciu. Jeśli nie zgasł to znaczy, że krokowiec wadliwy - nie domyka się do końca lub w ogóle źle działa lub ew. łapie lewe powietrze na drodze od przepustnicy do głowicy - czyli gdzieś na kolektorze.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 05-01-2018 o 22:58

  12. #11
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Jeśli krokowiec jest sprawny, tzn. domyka się do końca (a przepustnica poprawnie wyregulowana śrubką, tzn. zamyka się w pełni na jałowych) to silnik powinien zgasnąć po jego odpięciu. Jeśli nie zgasł to znaczy, że krokowiec wadliwy - nie domyka się do końca lub w ogóle źle działa lub ew. łapie lewe powietrze na drodze od przepustnicy do głowicy - czyli gdzieś na kolektorze.
    Dzięki! Czy jest jakiś krokowiec który byś polecił? Jakoej firmy szukać? Bo jeden który wymoeniłem działa gorzej noż stary.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Jeśli krokowiec jest sprawny, tzn. domyka się do końca (a przepustnica poprawnie wyregulowana śrubką, tzn. zamyka się w pełni na jałowych) to silnik powinien zgasnąć po jego odpięciu. Jeśli nie zgasł to znaczy, że krokowiec wadliwy - nie domyka się do końca lub w ogóle źle działa lub ew. łapie lewe powietrze na drodze od przepustnicy do głowicy - czyli gdzieś na kolektorze.
    Rano odpalilem zimny, dalej z odpietym krokowcem i gasl. Dalej powinienem isc w kierunku krokowego?

  14. #13
    Pieszy
    Model
    Wielka Brytania
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Jan 2018
    Mieszka w
    Swindon
    Wymieniłem krokowy, tym razem na używany i dalej to samo. Jak jadę to obroty się czasami zawieszają i przyspieszają po wciśnięciu sprzęgła. Na luzie też trzymają wysoko, ale nie zawsze tak samo. Czasami jest to 2000, a czasami np 3500. Jakoeś podpowiedzi gdzie szukać?

  15. #14
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    04 Jun 2014
    Mieszka w
    warszawa
    może map sensor? jeszcze bym sprawdził to lewe powietrze bo mówiłeś że coś syknęło.

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondek z 2005r.
    Od
    16 Jan 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Sprawdź rurkę która łączy odmę z kolektotem potrafi pękać.

Podobne wątki

  1. [MkI] Dziwne obroty
    By Buli in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 15:53
  2. [TD MkII] dziwne obroty.
    By maciejdr in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 21:09
  3. [TD MkII] Dziwne obroty
    By dario83 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 13:41
  4. dziwne obroty...
    By surmad in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 16:48
  5. dziwne obroty
    By ketjow in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-07-2005, 21:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów