+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice

    Jak sprawdzić ustawienie rozrządu Mondeo mk3 2.0 Tdci

    Witam
    Wczoraj po kłótni z mechanikiem który trzyma mi ponad 2 miesiące samochód na wymianę pompy CR postanowiłem go zholowac do siebie. Mechanik wyciągnął pompę ale nie zablokował koła zębatego od pompy. Przed zabraniem sprawdziłem czy dziury zgadzają się ze śrubami i powoli założyłem blokadę. Nie jestem jednak pewien czy nie przedstawił się ten rozrząd. Czy jest możliwość sprawdzenia po założeniu pompy ale bez ściągania pokrywy/dekla ułożenia rozrządu?. Zainwestowałem w pełna regeneracje pompy oraz 4 nowe wtryski a nie chce zaraz ściągać głowicy po kolizji zaworów. Moze mi ktoś pomoc w tej sprawie? Pozdrawiam Stanisław

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Do swietego spokoju sciagaj dekiel

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    Czy jest możliwość sprawdzenia po założeniu pompy ale bez ściągania pokrywy/dekla ułożenia rozrządu?
    nie ma

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Niestety trzeba sciągnąć dekiel i nie ma innej opcji.
    tel. 515430877

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Panowie musze odkopac ten temat, czy jak np odkrece napinacz oraz slizgi o koło pompy CR be ruszania kół wałków i czy przy składaniu musze popuścić pierw koła wałków a potem popuścić napinacz i nastepnie dociągnąć wszystkie koła ???? czy mozliwe ze lekkie przestawienie tych wałkow powoduje dudnienie w filtrze powietrza jak przy uszkodzonych konikach???

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice
    Witam
    Z góry dziękuję za to, że koledzy doradziliście mi abym ściągnął dekiel, przy tym wyszło że mam uszkodzony napinacz hydrauliczny.
    Jednak mam problem z ustawieniem tego. W związku z tym mam parę pytań.
    - Czy kółek blokujący wału (ten zamiast czujnika) może wejść w inne miejsce na wale i zablokować wał i innym położeniu niż trzeba?
    - jak ustawic walki zaworowe? Mam z tym problem, ponieważ mimo wykręceniu świec oraz wtryskow zachowują się jakby w cylindrach była kompresja. Ciężko trafic ten kółek w punkt. Jak sobie z tym poradzić?
    - Gdzie mogę kupic uszczelniacz wału od dekla? Czy to normalne że tam podcieka olej?

    Czekam z niecierpliwością na odpowiedź i z gory dziękuję Pozdrawiam

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    - Czy kółek blokujący wału (ten zamiast czujnika) może wejść w inne miejsce na wale i zablokować wał i innym położeniu niż trzeba?
    jeśli jest dobrze spasowany to nie może.

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    - jak ustawic walki zaworowe? Mam z tym problem, ponieważ mimo wykręceniu świec oraz wtryskow zachowują się jakby w cylindrach była kompresja.
    bo sprężyny zaworowe też prężą. w zasadzie robota dla 2 osób i rzadko się udaje na raz zablokować wał i wałki. zablokuj wał i jeśli otwory na wałkach są blisko pozycji blokowania wałków to wtedy poluzuj śruby na kołach wałków i zablokuj wałki (chyba tak to było bo dawno to robiłem i nie pamiętam). tylko żeby wał zgrał się z wałkami może być potrzebne wielokrotne obrócenie wałem i sprawdzanie punktów na wałkach rozrządu. znaki na łańcuchu i na wałkach muszą się zgadzać jak na załączonym schemacie. na łańcuchu są 3 znaki, dwa obok siebie i jeden (ten od pompy) trochę dalej. znaki na wałkach muszą się zgrywać w 100% z łańcuchem. trzeci znak na łańcuchu musi być na zębatce pompy jak na schemacie ale już nie musi się zgrywać co co ząbka z oznaczeniem na kole zębatym pompy bo to nie ma większego znaczenia w TDCI. wałek pompy może być obrócony nawet o 180 stopni i pompa będzie działała (tylko w TDCI bo w TDDI misi być ustawiona idelalnie na znaki)

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    - Gdzie mogę kupic uszczelniacz wału od dekla? Czy to normalne że tam podcieka olej?
    obejrzyj wał w tym miejscu bo może ma wżery i dlatego puszcza. jeśli jest ok to tylko wymiana uszczelniacza. https://mccar.pl/silnik-uszczelki-sm...xoCfw0QAvD_BwE

    schemat blokowanie wału https://megawrzuta.pl/download/30749...8113e42e7.html

    ---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:41 ----------

    UPSSSS... możliwe że coś pomyliłem bo chyba najpierw muszą się zgrać koła wałków z oznaczeniami na łańcuchu (wtedy się je blokuje) a dopiero po poluzowaniu kół blokuje się wał.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 09-03-2018 o 10:59

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Tylko ze kolega ma rozpiety rozrzad bo zrzucona pompa. Ja bym zrobił tak pierw zablokować wał, tzn odkręć pierwszy wtrysk włóż dlugi cienki precik, zjedz do najwyzszego położenia i bodajze blokada na kole zamachowym jest 20mm ponizej GMP. Majac zablokowany wał trzeba ustawić wałi na blokady majac popuszcone wszystkie 3 koła zebate. Nastepnie popuszczasz napinacz łańcuch sie napnie i dopiero dociagasz 3 koła zebate. wyciagasz blokady krecisz pare obrotów i znowu sprawdzasz czy blokady pasuja. i chyba tyle

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    - Czy kółek blokujący wału (ten zamiast czujnika) może wejść w inne miejsce na wale i zablokować wał i innym położeniu niż trzeba?
    jeśli jest dobrze spasowany to nie może.

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    - jak ustawic walki zaworowe? Mam z tym problem, ponieważ mimo wykręceniu świec oraz wtryskow zachowują się jakby w cylindrach była kompresja.
    bo sprężyny zaworowe też prężą. w zasadzie robota dla 2 osób i rzadko się udaje na raz zablokować wał i wałki. zablokuj wał i jeśli otwory na wałkach są blisko pozycji blokowania wałków to wtedy poluzuj śruby na kołach wałków i zablokuj wałki (chyba tak to było bo dawno to robiłem i nie pamiętam). tylko żeby wał zgrał się z wałkami może być potrzebne wielokrotne obrócenie wałem i sprawdzanie punktów na wałkach rozrządu. znaki na łańcuchu i na wałkach muszą się zgadzać jak na załączonym schemacie. na łańcuchu są 3 znaki, dwa obok siebie i jeden (ten od pompy) trochę dalej. znaki na wałkach muszą się zgrywać w 100% z łańcuchem. trzeci znak na łańcuchu musi być na zębatce pompy jak na schemacie ale już nie musi się zgrywać co co ząbka z oznaczeniem na kole zębatym pompy bo to nie ma większego znaczenia w TDCI. wałek pompy może być obrócony nawet o 180 stopni i pompa będzie działała (tylko w TDCI bo w TDDI misi być ustawiona idelalnie na znaki)

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    - Gdzie mogę kupic uszczelniacz wału od dekla? Czy to normalne że tam podcieka olej?
    obejrzyj wał w tym miejscu bo może ma wżery i dlatego puszcza. jeśli jest ok to tylko wymiana uszczelniacza. https://mccar.pl/silnik-uszczelki-sm...xoCfw0QAvD_BwE

    schemat blokowanie wału https://megawrzuta.pl/download/30749...8113e42e7.html

    ---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:41 ----------

    UPSSSS... możliwe że coś pomyliłem bo chyba najpierw muszą się zgrać koła wałków z oznaczeniami na łańcuchu (wtedy się je blokuje) a dopiero po poluzowaniu kół blokuje się wał.
    Cytat Zamieszczone przez kgorka Zobacz posta
    Tylko ze kolega ma rozpiety rozrzad bo zrzucona pompa. Ja bym zrobił tak pierw zablokować wał, tzn odkręć pierwszy wtrysk włóż dlugi cienki precik, zjedz do najwyzszego położenia i bodajze blokada na kole zamachowym jest 20mm ponizej GMP. Majac zablokowany wał trzeba ustawić wałi na blokady majac popuszcone wszystkie 3 koła zebate. Nastepnie popuszczasz napinacz łańcuch sie napnie i dopiero dociagasz 3 koła zebate. wyciagasz blokady krecisz pare obrotów i znowu sprawdzasz czy blokady pasuja. i chyba tyle
    Ja właśnie się nie określiłem dokładnie, że rozrząd mam zrzucony. Czyli teraz naświetliłeś mi sprawę. GMP - 20% ma być na pierwszym od skrzyni biegów czy od rozrządu ?? Wymieniam również napinacz bo poprzedni uszkodzony i zastanawiam się jak on jest uszczelniony idzie tam jakaś podkładka ?

    Dziękuje jeszcze raz za pomoc, jestem domorosłym naprawiaczem i trochę czasami mnie to przerasta.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mk3 TDCI 115KM '04r
    Od
    26 Nov 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    GMP - 20% ma być na pierwszym od skrzyni biegów czy od rozrządu ??
    od strony rozrządu. trochę ciężko to czasem znależć , pomaga wiertło fi 10 na początek

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    Wymieniam również napinacz bo poprzedni uszkodzony i zastanawiam się jak on jest uszczelniony idzie tam jakaś podkładka ?
    nie ma żadnej podkładki ani uszczelki natomiast jest w nim taka blokada którą trzeba cofnąć bo inaczej nie cofniesz tłoczka do końca i nie założysz łancucha.

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    Dziękuje jeszcze raz za pomoc, jestem domorosłym naprawiaczem i trochę czasami mnie to przerasta.
    nie ma się czym stresować to tylko na początku takie skomplikowane jest
    Diesel czy benzyna? - oto jest pytanie.
    Jak na razie czwarty klekot...

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maxx77 Zobacz posta
    jest w nim taka blokada którą trzeba cofnąć bo inaczej nie cofniesz tłoczka do końca
    on wymienia napinacz a nowy jest już zablokowany w pozycji cofniętej zawleczką z drutu i odblokowuje się go jak całość rozrządu jest już złożona

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    jestem domorosłym naprawiaczem i trochę czasami mnie to przerasta
    wyjąłeś silnik czy robisz na aucie?

    ---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

    Cytat Zamieszczone przez maxx77 Zobacz posta
    pomaga wiertło fi 10 na początek
    a gdzie ma to włożyć? bo raczej nie w otwory po wtryskiwaczach, te mają średnicę max 6-7mm
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 11-03-2018 o 01:05

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Pierwszy od rozrzadu tylko sprawdz na necie czy to 20 mm napewno

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice
    Witam wszystkich
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez maxx77 Zobacz posta
    jest w nim taka blokada którą trzeba cofnąć bo inaczej nie cofniesz tłoczka do końca
    on wymienia napinacz a nowy jest już zablokowany w pozycji cofniętej zawleczką z drutu i odblokowuje się go jak całość rozrządu jest już złożona

    Cytat Zamieszczone przez RatMedMce Zobacz posta
    jestem domorosłym naprawiaczem i trochę czasami mnie to przerasta
    wyjąłeś silnik czy robisz na aucie?

    ---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

    Cytat Zamieszczone przez maxx77 Zobacz posta
    pomaga wiertło fi 10 na początek
    a gdzie ma to włożyć? bo raczej nie w otwory po wtryskiwaczach, te mają średnicę max 6-7mm
    Naprawiam na aucie, bo dałem auto na wymianę wtrysków i regenerację pompy ale mechanik nie założył na koło od niej blokady i rozpiął rozrząd.
    Robię to sam bo nikt nie chce się podjąć za rozsądne pieniądze.

    Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki. Jutro przychodzi napinacz i uszczelniacz wału i.. "jadę z koksem"
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RatMedMce ; 12-03-2018 o 11:45

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Jakie efektty?

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice
    Witam
    Za nic nie mogę zablokować wału na czujniku od 3ch dni się tym piernicze Wczoraj kamerką endoskopową tam patrzyłem ale nie widzę tam tego punktu.
    Jedyne miejsce w którym się zablokować dało to dużo poniżej GMP i dodatkowo po złozeniu następuje kolidacja.
    Pozdrawiam i walczę dalej

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto złożone, ale oczywiście nie odpala.
    Rozrząd raczej dobrze złożony bo na plaku odpala. (znalazłem jednak ten punkt na wale w który włożyłem zabezpieczenie
    Też nie sądzę aby zapowietrzony bo zamontowałem karnister z przewodem i pompką "gruszką" i podawałem pod ciśnieniem do pompy.
    Nakrętki na wtryskach popuszczone dopóki nie wyleciała ropa z powietrzem.
    Jak odpalił na plaka do dymił jak nie wiem co. Po chwili zgasł.
    Bez plaka nie zabardzo, nawet nie dyga.
    Wtryski nowe, pompa po regeneracji.
    Wiązkę sprawdziłem, nic niepokojącego nie widzę
    Co to może być ??
    Ostatnio edytowane przez RatMedMce ; 19-03-2018 o 22:21

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Zablokowane wtryski.

    Sprawdzałaś elmem jakie ciśnienie podaje pompa przy rozruchu?
    Ostatnio edytowane przez rajman ; 20-03-2018 o 07:25

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice
    Witam
    To są nowe wtryski, mogą być zablokowane??

    Powiem szczerze nie mam takich możliwości diagnostycznych. Mam co prawda takiego elma na bluetooth ale nie łączy się zabardzo z Fordem.
    Pozdrawiam

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    A jak je odpowietrzałes?? Chyba nie kreciles na sucho. Nakretki popuszczales i kreciles przy odpietych wtyczkach wtryskow?

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    29 Dec 2017
    Mieszka w
    Myślenice
    Tak, dokładnie na popuszczonych nakrętkach i odpietych wtyczkach. Później podłączyłem wszystko do kupy i .

Podobne wątki

  1. Ustawienie rozrządu 2.0 ZETEC
    By STraits in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 22:05
  2. [TDCi MKIII] Ustawienie rozrządu
    By kgorka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 15:51
  3. [TD MkI] mondeo mk1 1.8td ustawienie rozrządu bez blokad
    By Emfiq in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 19:47
  4. [TD MkII] ustawienie rozrządu fort mondeo kombi 1.8 td 1993.
    By gumiś in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:30
  5. Ustawienie rozrządu w mondeo 2.0 16V 93 !!! help!!!
    By sawik110 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-08-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów