+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    16 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec

    Auto gaśnie po odpaleniu

    Witam, posiadam Forda Mondeo MK4 2008r, 1,8TDCI, 125km. Od jakiegoś czasu zdarza mi się sytuacja, że auto po odpaleniu gaśnie i nie da się go ponownie odpalić. Za pierwszym razem po powrocie z podróży ok 60km, na drugi dzień odpaliłem wbiłem wsteczny ujechałem może z pół metra i zgasł.

    Przyjechał do mnie mechanik, podłączył komputer jednak nie znalazł żadnego błędu i jemu auto odpaliło i samochód jeździł bez problemu do świąt. W święta po przejechaniu ok 100 km podobna sytuacja, wsteczny, ruszam i zgasł, rezultat - powrót ze świąt lawetą. Po świętach mechanik, żeby uruchomić auto musiał odpowietrzyć układ paliwowy (przy okazji sprawdził przewody pompy, uszczelkę pod filtrem i zaworek zwrotny na pompie (lub coś podobnego w nazwie) wszystko było dobre) i auto odpalało jak i jeździło bezproblemowo do dzisiaj.

    Dzisiaj sytuacja niemal identyczna jak wyżej opisane z tą różnicą, że po odpaleniu chodził na jałowym biegu ok 10-20 sekund, a po wbiciu jedynki od razu zgasł i już go nie odpaliłem (kręci ale nie chce załapać). Wyglądało to tak jakby wbicie biegu było powodem zgaśnięcia auta. Auta do teraz nie udało mi się odpalić.

    Jakby ktoś mógł mi pomóc co może być, lub wokół jakiej części szukać to będę dozgonnie wdzięczny. Po głowie chodzi mi albo pompa, albo jakiś sterownik, bo auto zgasło równo z wbiciem jedynki.

    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Mialem podobna sytuacje w swoim volvo. Objawy wskazują na to ze prawdopodobnie paliwo nie dochodzi do silnika. Układ mógł się zapowietrzyć, filtr zapchać, albo zatankowałeś złe paliwo. Ogólnie powinno być widać,przy probie rozruchu w przewodzie paliwowym czy paliwo leci czy nie. Prawdopodobnie filtr paliwa do wymiany albo możne jakiś przewodzik ma nieszczelności i układ się zapowietrzył. Można próbować uruchomić wpsikujaca PLAKA (do czyszczenia tapicerek) na ssaniu powietrza do silnika, ale tylko po to aby podjechać autem do mechanika

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    16 Oct 2017
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Mechanik znalazł jedynie pęknięty oring. Póki co auto pali i chodzi poprawnie.

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    28 Dec 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    no i mozliwe ze przez ten oring byla nieszczelnosc i uklad sie zapowietrzyl

Podobne wątki

  1. [Duratec] Auto gaśnie po odpaleniu
    By Switala18 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 19:43
  2. [TDDi MKIII] gaśnie po odpaleniu
    By dark in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 22:32
  3. [TDDi MKIII] Gaśnie po odpaleniu???
    By jaros in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 14:13
  4. [TD MkII] Po odpaleniu gaśnie.
    By dalek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 20:01
  5. Gaśnie po odpaleniu???
    By tolkos in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 15:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów