+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...

    Klekoczące zawory w 1.8 TDCI 125KM Mondeo Kombi MK4

    Witam wszystkich,

    od około tygodnia słysz dziwny dźwięk dochodzący z komory silnika. Takie jakby lekkie klekotanie wkomponowane w charakterystyczny klekot dieslowski.
    Podjechałem do mechanika (który nie specjalizuje się w fordach), osłuchał silnik stetoskopem i powiedział mi, że wg niego to słychać zawory na drugim cylindrze. Zarazem zasugerował mi, że nie ma sensu tego wymieniać (koszt wymiany ze zdjęciem głowicy ok. 400zł + dwa zawory).

    Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Czy rzeczywiście nie ma sensu wymieniać tych zaworów, czy jednak ma to wpływ np na spalanie, ekonomikę jazdy, moc etc i trzeba to zmienić.

    Co byście robili na moim miejscu?

    Mondeo kombi MK4 1.8 TDCI 125KM 2010r 127.000km w oryginale najechane

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Ostatnio edytowane przez kgorka ; 12-01-2018 o 20:17

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    a jak to sprawdzić, czy zawory czy popychacze? Trzeba rozebrać silnik, zdjąć głowicę? Czy inny dobry mechanik powinien na słuch to sprawdzić?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    osłuchał silnik stetoskopem i powiedział mi, że wg niego to słychać zawory na drugim cylindrze
    równie dobrze może to być szwankujący wtryskiwacz. na początek dolej 250ml oleju do dwusuwów na cały zbiornik (60-70L ON) i wyjeździj go (pomaga przesmarować i trochę wyciszyć układ wtryskowy). druga sprawa to zmień paliwo a w zasadzie stacje na inną bo może coś się dzieje z paliwem. na wszelki wypadek nalej ON typu Verva lub Ultimate

    generalnie przy tym silniku nie chce mi się wierzyć w zawory
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 13-01-2018 o 00:39

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    ponieważ jeżdżę samochodem głównie na krótkich odcinkach, silnik nie nagrzewa mi się odpowiednio. Dlatego dzisiaj wyskoczyłem na S3 i zrobiłem ok60km by nagrzać silnik i sprawdzić czy wspomniany dźwięk ustąpi.
    Niestety wciąż występuje. Może nie jest to klekot a coś typu przepuszczanie powietrza. Nie jestem znawcą samochodów, ale tak troche to brzmi.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    .
    Silnik
    .
    Opis
    BMW 3GT 2020/Fiesta mk7 FL 2013/Fiat 126p 1979
    Od
    07 Jul 2012
    Mieszka w
    Węgrów/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    ponieważ jeżdżę samochodem głównie na krótkich odcinkach, silnik nie nagrzewa mi się odpowiednio. Dlatego dzisiaj wyskoczyłem na S3 i zrobiłem ok60km by nagrzać silnik i sprawdzić czy wspomniany dźwięk ustąpi.
    Niestety wciąż występuje. Może nie jest to klekot a coś typu przepuszczanie powietrza. Nie jestem znawcą samochodów, ale tak troche to brzmi.
    po co masz diesla jak nie użytkujesz go tak jak się powinno ? czyli zagrzewać i w trasach latać tylko męczysz go na krótkich odcinkach ? podziwiam takich ludzi..

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    niestety tak to jest gdy kupuje się samochód z rynku wtórnego. Szukałem ponad rok sprawdzonego pewniaka polskiej dystrybucji od pierwszego właściciela z pewną historią serwisową i niskim przebiegiem. Wielokrotnie spotkałem się z przekręconymi licznikami (o czy też pisałem tu na forum), "bezwypadkowymi pewniakami" oferowanymi przez handlarzy czy komisantów. Więc jak się trafił w końcu poszukiwany przeze mnie egzemplarz i na dodatek 30km ode mnie, to go kupiłem, pomimo tego że to diesel. Gdybym miał kupić salonówkę, to oczywiście kupiłbym benzyniaka.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Może nie jest to klekot a coś typu przepuszczanie powietrza
    sprawdź miejsce wokół wtryskiwaczy bo może któryś jest poluzowany lub ma uszkodzone mocowanie i "przepuszcza" powietrze z paliwem (powinno być mokro wokół tego wtryskiwacza) dlatego jest to syczenie. jak miałem ten silnik w focusie mk1 tdci (ten sam silnik) to dwa razy pękły mi widełki mocujące wtryskiwacz i wtedy był taki objaw "pompowania" powietrzem. jeśli tak jest, że są pęknięte lub poluzowane/niedokręcone widełki to koniecznie wymień również podkładkę miedzianą pod tym wtryskiwaczem dla pewniejszego uszczelnienia gniazda.

    przeczytaj sobie link poniżej do tematu, w którym przy twoim silniku bywa problem z pękającym przewodem przy pompie WC. wypada mieć taki przewód nawet używany za 50 zł w zapasie, żeby np. wakacje nie zamieniły się w zmartwienie.
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-1-8TDCI-100KM
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 23-01-2018 o 13:04

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    witaj,
    wstawiłem dzisiaj autko do nieautoryzowanego serwisu forda w Mierzynie, przy Lubieszyńskiej.
    Na pierwszy szybki osłuch powiedziano mi, że to wgląda na pasek alternatora, lub łożysko pompy wody. Do sprawdzenia.
    Rozebrali co trzeba, zdjęli pasek odpalili i dźwięk wciąż jest. Wykluczyli zatem co powyżej i teraz stawiają na rozrząd - autko 2010r 127tys km, więc już 9 rok mu idzie, a rozrząd niby do 200tys km ale i 10 lat. Chca zrobić próbę i wymienić jeden pasek rozrządu, bez wymiany drugiego w kasecie. Zobaczymy co wtedy, czy będzie ok. Jeśli nie, to szukają dalej.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar leshek
    Imię
    Lechu
    Model
    MKIV
    Silnik
    co ja kupiłem...
    Opis
    ŻonkiL
    Od
    16 Sep 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Jeśli tykać się rozrządu to albo całość albo w ogóle, zaufaj chłopakom z Mierzyna - wiedzą co robią.
    Nawet jeśli autko ma pójść do sprzedaży to kiepsko jak przed sprzedażą padnie rozrząd i zrobi miazgę w silniku. Wymieniać jak najszybciej
    GSM: 536 876 968
    GG: 3876166
    Mogłem pojechać i stąd się oddalić, ale zostałem z Tymi, co zostali.
    Nie bierz życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziesz z niego żywy

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Cytat Zamieszczone przez leshek Zobacz posta
    Jeśli tykać się rozrządu to albo całość albo w ogóle, zaufaj chłopakom z Mierzyna - wiedzą co robią.
    Nawet jeśli autko ma pójść do sprzedaży to kiepsko jak przed sprzedażą padnie rozrząd i zrobi miazgę w silniku. Wymieniać jak najszybciej
    I tak właśnie robię. Umówiłem się na jutro na wymianę całości wraz z dolnym rozrządem z pompą wody. Niech robią w całości. Liczę na to, że późniejszy mój kupujący doceni to

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    I jak po wymianie?

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  14. #13
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Cytat Zamieszczone przez michalmondeo Zobacz posta
    I jak po wymianie?

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Jestem lżejszy o 2000zl, bogatszy o nowy rozrząd górny i dolny przy niskim bo 128tys przebiegu. Hałas ustał. Nic tylko cieszyć się autem.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Mondeo mk4 1.8 tdci 125km
    By piotrekmondeo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2017, 08:56
  2. ford-mondeo-1-8-tdci-125km
    By mikris in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-05-2017, 14:25
  3. Mondeo Mk4 1.8 TDCi/125KM oceńcie proszę.
    By dexter74 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 21:29
  4. V6 - klekoczące zawory...
    By axys in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2006, 18:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów