+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    MKIII - Termostat - zacięty

    Witam !

    Dziś jadąc w trasie zauważyłem, że wskazówka temperatury nie trzyma się pionu. Podłączyłem się pod interfejs i temperatura oscylowała w granicach 52-62 stopnie. Więcej nie mógł się nagrzać nawet na postoju. Wynika z tego, że termostat się zaciął i jest cały czas duży obieg. Na wstępie odłączyłem grzałkę, bo myślałem że ona cały czas grzeje i stąd termostat otwarty - niestety nie pomogło.

    Widać czeka mnie znów wymiana termostatu - znów bo jakiś rok temu wymieniałem termostat na taki lepszy (firmy Gates z grzałką za 300zł.). Teraz mam zamiar kupić zwykły bez grzałki, bo podobno dobrze się sprawuje i nie świeci się Check. Ta grzałka to problem, bo na zimnym silniku wciśniecie mocniejsze gazu skutkowało otwarciem się termostatu na chwilę i ciężko było dogrzać szybko auto.

    Jakiś konkrety termostat polecacie? Chyba najlepiej oryginał. Nie mam zamiaru co roku ich wymieniać. Po cichu też liczę, że przez noc jak auto ostygnie, to termostat się zamknie i będzie działał już prawidłowo (z odłączona grzałką).
    pozdrawiam
    Leszek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Dziś wymieniłem termostat.
    Pojechałem rano do sklepu i do wyboru był Gates/Vernet (nie wiadomo co to było dokładnie) za 300zł i oryginał od Mk4 bez grzałki za 125zł. Wziąłem ten oryginał. Trochę dłuższy króciec od grubego węża ma, ale przy montażu nie było problemu. Teraz auto trzyma temperaturę w okolicach 85-90 stopni (wcześniej jak termostat z grzałką był sprawny, to temperatura oscylowała w granicach 95-100 stopni). Myślę, że te kilka stopni mniej nie zrobi różnicy i latem to nawet bezpieczniej.

    Co ciekawe to stary termostat wygląda na sprawny - łapki trzymające wkład całe i wygląda na zamknięty. Być może dopiero po nagrzaniu do kilkudziesięciu stopni zaczyna się otwierać i stąd problem niedogrzanego silnika. Błąd niepodłączonej grzałki pojawia się, ale nie wyskakuje Check Engine na desce - mam nadzieje, że tak pozostanie.
    pozdrawiam
    Leszek

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondek z 2005r.
    Od
    16 Jan 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Ja kupiłem z krótszym króćcem jest z mk4 też orginał

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 LPG+PB
    Od
    31 Dec 2017
    Mieszka w
    Panewniki

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez kovalek Zobacz posta
    Dziś wymieniłem termostat.
    Pojechałem rano do sklepu i do wyboru był Gates/Vernet (nie wiadomo co to było dokładnie) za 300zł i oryginał od Mk4 bez grzałki za 125zł. Wziąłem ten oryginał. Trochę dłuższy króciec od grubego węża ma, ale przy montażu nie było problemu. Teraz auto trzyma temperaturę w okolicach 85-90 stopni (wcześniej jak termostat z grzałką był sprawny, to temperatura oscylowała w granicach 95-100 stopni). Myślę, że te kilka stopni mniej nie zrobi różnicy i latem to nawet bezpieczniej.

    Co ciekawe to stary termostat wygląda na sprawny - łapki trzymające wkład całe i wygląda na zamknięty. Być może dopiero po nagrzaniu do kilkudziesięciu stopni zaczyna się otwierać i stąd problem niedogrzanego silnika. Błąd niepodłączonej grzałki pojawia się, ale nie wyskakuje Check Engine na desce - mam nadzieje, że tak pozostanie.
    Podmień wymień MAPsensor u mnie było identycznie.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Jun 2015
    Mieszka w
    Wąwolnica
    U mnie identyczna sytuacja,wrzuciłem stary do garnka i dopiero jak się zaczeła woda gotować termostat zaczął się otwierać.Nowy termostat z mk 4 bez grzałki utrzymuje temp ok 95 stopni,choć opisany jest temperaturą otwarcia 90.Na starym ciężko było dojść do 75

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Niezarejestrowany512 Zobacz posta
    Podmień wymień MAPsensor u mnie było identycznie.
    Ale co identycznie? Co ma MAP sensor w kolektorze do termostatu i temperatury silnika?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-01-2018 o 17:03

  8. #7
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Ten z grzałką ma temperaturę otwarcia 98 stopni, a bez grzałki od mk4 - 90 stopni, więc logiczne sie wydaje ze silnik bedzie te 8 stopni chłodniejszy. I tak w rzeczywistości jest.

    Nie wiem czy nie reklamować tego termostatu Gates z grzałką - minelo rok i 3 miesiace i wymieniłem sam, wiec pewnie szanse żadne...

    ---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Niezarejestrowany512 Zobacz posta
    Podmień wymień MAPsensor u mnie było identycznie.
    Ale co identycznie? Co ma MAP sensor w kolektorze do termostatu i temperatury silnika?
    No właśnie co ma jedno do drugiego?
    Poza tym u mnie map sensor jest sprawny i dobre są wartości.

    ---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

    Cytat Zamieszczone przez seba4m Zobacz posta
    Ja kupiłem z krótszym króćcem jest z mk4 też orginał
    Wiem, że sa dwie wersje do mk4. Ale niestety na miejscu była tylko ta dłuższa wersja, a mi zalezalo na czasie. Roznica to jakieś 2cm.
    pozdrawiam
    Leszek

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 LPG+PB
    Od
    31 Dec 2017
    Mieszka w
    Panewniki
    "Witam !

    Dziś jadąc w trasie zauważyłem, że wskazówka temperatury nie trzyma się pionu. Podłączyłem się pod interfejs i temperatura oscylowała w granicach 52-62 stopnie. Więcej nie mógł się nagrzać nawet na postoju. Wynika z tego, że termostat się zaciął i jest cały czas duży obieg. Na wstępie odłączyłem grzałkę, bo myślałem że ona cały czas grzeje i stąd termostat otwarty - niestety nie pomogło."

    U mnie było to samo wymieniłem mapsensor i pomogło

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Niezarejestrowany512 Zobacz posta
    U mnie było to samo wymieniłem mapsensor i pomogło
    Głupoty opowiadasz. Powtarzam raz jeszcze: MAP Sensor (czujnik ciśnienia powietrza kolektora dolotowego) nie ma NIC do temperatury silnika.
    Może przy jego wymianie odblokował Ci się termostat - jedyna możliwość.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-01-2018 o 21:11

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 LPG+PB
    Od
    31 Dec 2017
    Mieszka w
    Panewniki
    Przecież nie będę się kłócił.

Podobne wątki

  1. [Duratec] MKIII Termostat, z czujnikiem czy bez? (ulotka z opisem działania)
    By kingjusst in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 16:48
  2. [MkIII] Zacięty pas
    By Gin in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 17:12
  3. [Tdci MKIII] Termostat, temperatura silnika
    By E-tnic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-11-2009, 00:35
  4. [MkIII] [mkIII] termostat ?
    By Xcome in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 10:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów