+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów

    Brak hamulca w tylnym kole

    Problem jest z pozoru błahy ale jednak nie do końca. Mianowicie w tylnym prawym kole na przeglądzie wyszło, że praktycznie nie hamuje nożny natomiast idealny jest hamulec ręczny... Poszperałem na farum jednak tematy jakie są o poliftach to najczęściej brak ręcznego lub jednego i drugiego i tu sprawa jest jasna, a u mnie jw. Lewe ok, przód idealnie a prawy tył tylko brak nożnego. Jakiś czas temu wymieniałem tarcze klocki i przewody, odpowietrzane dwa razy, raczej nie ma mowy o zapowietrzeniu. Pytanie jest takie - czy to możliwe aby zapieczony tłoczek nie reagował na nożny a reagował na ręczny?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    raczej nie ma mowy o zapowietrzeni
    Raczej jednak zapowietrzenie ale na pompie ABS.

    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    czy to możliwe aby zapieczony tłoczek nie reagował na nożny a reagował na ręczny?
    Nie

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    hmmm czyli odpowietrzanie przez to koło aż "przelecą bombelki" powietrza z pompy abs...

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli powietrze jest w bloku ABS to raczej nie odpowietrzysz w ten sposób. Trzeba ciśnieniowo tłoczyć nowy płyn od strony zbiorniczka.
    Aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować tradycyjnie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 16-01-2018 o 22:59

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Spróbuj odpowietrzać tradycyjnie, ale na pracującym silniku , żeby pompa ABS działała.

    Tutaj jest trochę opisane: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post2122644
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 17-01-2018 o 16:05

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    @algreen pomogło odpopwietrzanie?

    Ja nie mam ręcznego lewy tył. Wyszło przy zdejmowaniu koła. Gość spojrzał i mówi zapieczony zacisk. Wymiana ponad 300zł plus robocizna.
    Teraz mam pytanie, czy trzeba wymieniać cały zacisk? Znalazłem tylko do kombi i roczniki do '04
    https://ford.sklep.pl/product-pol-19...-os-tylna.html

    Są też zestawy naprawcze z tłoczkiem
    https://ford.sklep.pl/product-pol-18...-os-tylna.html
    i bez
    https://ford.sklep.pl/product-pol-18...k3-tyl-04.html
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 29-01-2018 o 20:27

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Z uwagi na chorobę zabrałem się za temat dopiero wczoraj. W obu zaciskach wymieniłem tłoczki i uszczelnienia od strony tarcz, chociaż stare tłoczki źle nie wyglądały. Dodatkowo wymiana linek, jedna była zapieczona na końcówce od strony zacisku. I przechodzimy do odpowietrzania, przepompowałem chyba z litr płynu przez oba tylne koła, wszystko na włączonym silniku, ani grama powietrza. Nie miałem już czasu podjechać wczoraj na stację diagnostyczną dodatkowo ręczny musi nieco popracować, podreguluję go jeszcze raz i w tygodniu kontrola na stacji. Napiszę jaki był wynik ale coś mi chodzi tak po kościach, że z pompą abs coś jest nie teges...

    ---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

    Do hans01, w poliftach bardzo rzadko zdarza się, że zapieka się zacisk/ręczny. Prawie na pewno linka i najczęściej, jw u mnie, zaraz przy zacisku. Kup dwie linki na początek, koszt niecałe 100 zet. Jeśli masz kanał sam to wymienisz, jeśli nie wymiana w warsztacie do 100 zet.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    w poliftach bardzo rzadko zdarza się, że zapieka się zacisk
    Mi właśnie stanął zacisk prawy tył Nie zależnie czy zaciągnę ręczny czy wcisnę nożny zacisk nie odbija i koło zablokowane. Pewnie się skończy zestawem naprawczym, zastanawiam się tylko czy z tłoczkiem czy bez.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    @algreen, nie mam kanału, ale najpierw upewnię się czy rzeczywiście to nie linka. Chociaż nie wiem czy linkę byłoby tak łatwo widać. Gość ledwo rzucił okiem i widział zapieczony zacisk.

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Dokładnie tak samo widać zapieczoną linkę jak i zacisk

    ---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

    Chyba, że deptałeś nożnym a on obracał kołem i nie hamowało...

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Nie, nożnego nie sprawdzałem. To raczej zacisk będzie, chyba że gość chciał mnie naciągnąć.

  13. #12
    Zielony listek Awatar hydros
    Imię
    Sylwek
    Model
    MKIII Sprzedany
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    automat Jatco z 2005
    Od
    27 Sep 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez algreen Zobacz posta
    w poliftach bardzo rzadko zdarza się, że zapieka się zacisk
    Mi właśnie stanął zacisk prawy tył Nie zależnie czy zaciągnę ręczny czy wcisnę nożny zacisk nie odbija i koło zablokowane. Pewnie się skończy zestawem naprawczym, zastanawiam się tylko czy z tłoczkiem czy bez.

    U mnie w polifcie nic nie daly moje naprawy, czyli zestaw naprawczy z tloczkiem.
    Zacisk nie odbijal do konca i lekko klocki tarly o tarcze, co oczywiscie skutkowalo nagrzewaniem sie tarczy.
    Najskuteczniejszym sposobem okazala sie regeneracja u goscia ktory sie w tym specjalizuje, po zalozeniu i odpowietrzeniu jest super. Winny byl mechanizm hamulca recznego.

    Swoja droga jak nie chcecie sobie zapowietrzyc ukladu hamulcowego to proponuje delikatnie zacisnac gumowy przewod hamulcowy szczypcami zaciskowymi.

    (sorki za brak polskich znakow)

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Wczoraj byłem na rozruszaniu hamulców. Muszę kupić dwa zestawy z tłoczkami i klocki.

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    No i po wizycie u diagnosty. Przód hamuje idealnie, tył również bardzo dobrze, jest mała różnica pomiędzy kołami tak na nożnym jak i ręcznym ale akceptowalna, pojeździmy jeszcze troszkę i ponownie zbadamy. Od regeneracji zacisków zrobione może ze 100 km.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Różnica z tyłu może być jesli linka była zapieczona i grzało jedno koło. Wiadomo, że wtedy tarcza i klocki na tej stronie zużyją się bardziej jak na drugiej.
    Miałem to samo. Po wymianie linek była różnica między kołami, ale akceptowalna. Z czasem zmalała. Może mniej zużyta strona się "dotarła"?

    PS. Hamuje Ci słabiej teraz po stronie zapieczonej linki, tzn. tam gdzie teoretycznie klocka i tarczy jest mniej niż z drugiej strony?

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Radkor tak dokładnie. Ciekawostka ze ścieżki diagnostycznej - jeśli obracało się tylko lewe koło siła hamowania przekraczała 2000, jeśli kręciły się oba już nie. Po przekroczeniu 2000 kN??? lub innych jednostek, nie "dowidziałem" �� następowało odcięcie pomiaru.

  18. #17
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Mk III 2.2 TDCi
    Od
    27 Mar 2011
    Mieszka w
    Los Alamos i/lub Chrzanów
    Ciekawostka z dzisiejszego popołudnia. Samochodu nie było w garażu, zauważyłem w miejscu tylnego prawego koła plamę... sprawdzam i płyn hamulcowy... Po powrocie samochodu okazuje się, że koło jest całe upaćkane wyciekającym płynem. Rozebrałem wszystko, cieknący zacisk i teraz pytanie o co chodzi, czy płyn wyciekał spod oringu tłoczka czy odpowietrznikiem ośki prowadzącej tłoczek, czy tam oring się uszkodził, tego już się nie dowiemy.... Dodam, że przez jakiś krótki w sumie czas od regeneracji wszystko było ok. Jutro wymiana ponowna uszczelnień i zobaczymy co będzie dalej. Pomierzyłem jeszcze suwmiareczką oringi tłoczków, nowe z autofrenu i stare. Okazuje się, że stare, które wyrzuciłem były o dobre 0,5 mm szersze od autofrenowych. Co do grubości, co najmniej identyczne...

Podobne wątki

  1. [MkIII] ocieranie na tylnym kole
    By D.A.R.O in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 18:42
  2. [MkII] Tykanie w tylnym kole
    By mariucha18 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:11
  3. [MkIII] Piski w tylnym kole
    By astro in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 11:41
  4. [MkI] luz w tylnym kole
    By Edwardo50 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2007, 21:40
  5. stukanie w tylnym kole
    By fazi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2005, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów