+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków

    C-Max. Nie równa praca b³êdy P0607 p2101 p2107 p2110

    Witam w moim c-maxie silnik chodzi nie równo i wyskakuje b³±d usterka silnika. Po odczytaniu b³êdów fordscanem i mam configiem mam b³êdy p0607 p2101 p2107 p2110. Po przeszukania Internetu znalaz³em informacje ¿e w tych modelach i silnikach 2.0 by³ jaki¶ wadliwy komputer montowany i wtedy w³a¶nie s± takie problemy z silnikiem i b³êdy. Link do tej informacji: http://www.ecutesting.com/ford/focus...ecu_fault.html

    Czy mo¿e kto¶ to potwierdziæ czy raczej szukaæ usterki gdzie indziej? Je¶li tak to gdzie? Od czego zacz±æ? Podmianka przepustnicy?
    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 18-01-2018 o 10:06 Powód: Przeniesienie, rozwiniêcie tytu³u.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez soniqgsm Zobacz posta
    znalaz³em informacje ¿e w tych modelach i silnikach 2.0 by³ jaki¶ wadliwy komputer montowany i wtedy w³a¶nie s± takie problemy z silnikiem i b³êdy. Link do tej informacji:
    Link nie dzia³a, ale przez tyle czasu co jestem na forum to nie przypominam sobie aby to by³o zg³aszane, a ogólnie na tyle czasu to mo¿e max z 10 przypadków by³o ¿e siê w ogóle pcm komu¶ uwêdzi³.
    Jak odczytywa³e¶ b³êdy to trza by³o zerkn±æ na wykres pracy przepustnicy i by by³o wiadome czy dobrze z niej sygna³ wychodzi.
    A osobi¶cie to bym zacz±³ od odpiêcia wtyczki PCM-a i oczy¶ci³ styki/piny, jak nie pomo¿e to w dalszej kolejno¶ci wszelkie kostki/z³±czki w komo¿e silnika
    Bo mo¿e tylko co¶ gdzie¶ przy¶niedzia³o na stykach/³±czeniach.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 17-01-2018 o 09:44
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Link poprawiony wiêc zerknij je¶li mo¿esz. Nie wiem w³a¶nie czy to prawda czy tylko reklama ale s± tam wypisane konkretne numery seryjne wiêc mo¿e co¶ w tym jest i numery b³êdów takie same jak u mnie akurat wczoraj nie mia³em za du¿o czasu wiêc tylko na szybko b³êdy zczyta³em i tyle. Dzisiaj bêdê mia³ wiêcej czasu wiêc sprawdzê parametry pracy przepustnicy kompem.
    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 17-01-2018 o 09:57

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ciê¿ko siê do wiarygodno¶¶ tej informacji odnie¶æ, czy to nie jest po prostu takie naci±ganie, straszenie.
    Trza by gdzie¶ sprawdziæ czy by³a w zwi±zku z t± wad± oficjalna akcja serwisowa skoro, wed³ug nich, by³ to fabryczny problem.
    No i info dotyczy focusa 1.8 gdzie sterownik jest jednak inny ni¿ w mondku i 2.0, pomijaj±c ju¿ fakt rocznikowy.
    Zobacz jak ta przepustnica faktycznie pracuje i oczy¶æ te styki, bo o problemach przez niekontaktuj±ce styki to by³o znacznie wiêcej tematów z podobnymi problemami jak Twój, ni¿ zg³oszeñ ¿e komu¶ pcm siê uwêdzi³.
    Nawet jak siê oka¿e ¿e przepustnica jest OK albo sygna³u jednak nie daje, to zanim siê we¼miesz za kupowanie przepustnicy zrób czyszczenie kostek/po³±czeñ.

    Inna sprawa ¿e pcm to kupa elektroniki wiêc tak na 100% te¿ siê nie da wykluczyæ ¿e niefartem Tobie siê uwêdzi³.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 17-01-2018 o 10:24
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    ale na dole w tabelce s± wypisane numery seryjne które wystêpuj± tez w silnikach 2.0. Nie wiem czy w³asnie jest to strasznie czy reklama czy faktycznie co¶ w tym jest ale jak wpisa³em moje b³êdy w google to akurat mi to wyskoczy³o dlatego pytam na forum czy faktycznie to prawda pcm w cmaxie jest z lewej strony miêdzy zderzakiem a nadkolem ? zrobiê najpierw tak jak piszesz czyli przeczyszczê styki i zobaczê na pracê przepustnicy pod kompem.
    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 17-01-2018 o 10:28

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Aaa nie dopatrzy³em ¿e Tobie o maxa chodzi, tutaj to nie mam wiedzy czy faktycznie by³a wadliwa partia, w mondkach/cougarach nic takiego nie by³o.
    Ale i tak od podstawy, sprawdzenie pracy przepustnicy i oczyszczenie styków.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    tak o maxa. Ma on zamontowany jeszcze fabryczne cng mo¿e to robi jakie¶ problemy? no nic zacznê dzisiaj od tego co napisa³e¶ czyli styki
    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 17-01-2018 o 11:00

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez soniqgsm Zobacz posta
    Ma on zamontowany jeszcze fabryczne cng mo¿e to robi jakie¶ problemy?
    Nie wiem jak tutaj siê wpina kuchenkê do elektryki silnika, ale u nas jak mondka kupili¶my, ¼le by³ doprowadzony sygna³ z przepustnicy do sterownika kuchenki (gubi³ siê sygna³ TPS i elm to pokazywa³, i te¿ my¶la³em ¿e czujnik przepustnicy klêkn±³)i skrzynia automatyczna dostawa³a szajby mimo ¿e teoretycznie elektrycznego powi±zania nie by³o miêdzy sterownikiem LPG a PCM-em. Ale w³a¶nie zmiana biegów w ASB jest uzale¿niona miêdzy innymi od TPS-a obrotów, prêdko¶ci.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    U mnie skrzynia akurat manual. Nic wiêcej o aucie nie wiem bo kupi³em go w niemczech w takim stanie b³±d siê ¶wieci³ wiêc by³em tego ¶wiadom ¿e co¶ bêdzie do zrobienia i dopiero wczoraj mia³em chwilê czasu i podpi±³em kompa na szybko ¿eby odczytaæ b³êdy. No nic szwagier ma sprawnego cmaxa 1.8 wiêc dawce czê¶ci na podmiankê mam w razie co Spróbujê najpierw styki wyczy¶ciæ a pó¼niej najwy¿ej podmieniê ca³± przepustnice i sprawdzê. w 1.8 jest chyba taka sama? po wymianie trzeba u mnie co¶ resetowaæ adaptowaæ?

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez soniqgsm Zobacz posta
    w 1.8 jest chyba taka sama?
    Nie mam pojêcia, mo¿e mieæ mniejsz± ¶rednicê gardzieli, ale to dla testu nie wp³ywa, jedynie silnik mo¿e pe³nej mocy nie uzyskiwaæ, i kwestia jeszcze wtyczki czy taka sama.

    A w tym maxie to Ty masz na linkê przepustnicê czy elektronicznie sterowan±?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 17-01-2018 o 11:46
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  12. #11
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Niby s± takie same jak ludzie sprzedaj± to pisz± ¿e pasuje i tu i tu. Zdemontuje i sprawdze Sterowanie elektronicznie.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez soniqgsm Zobacz posta
    Sterowanie elektronicznie.
    jako¶ wiosna/lato by³ podobny temat, ch³opak wymieni³ i peda³ gazu i przepustnicê, kasy posz³o i lipton, wysz³o ¿e problem by³ w w jakim¶ prze³amanym kabelku.
    A do tego doszed³ gazownik, bo warsztaty mechaniczne nie potrafi³y znale¼æ problemu.

    ---------- Post added at 14:44 ---------- Previous post was at 13:44 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    wysz³o ¿e problem by³ w w jakim¶ prze³amanym kabelku.
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...-P2135-i-P2111
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 17-01-2018 o 15:45
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #13
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    on akurat mia³ ca³kiem inne b³êdy ale tak jak pisa³em sprawdzê i przeczyszczê styki od pcma u siebie zobaczymy co bêdzie.

  15. #14
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Autko chyba naprawione chyba bo póki co jest ok i mam nadziejê ¿e tak zostanie winny by³ u mnie filtr powietrza jak go wyjalem to byl zapchany tak ¿e wcale siê nie dziwiê ¿e silnik siê dusil. Zdjalem filtr i silnik chodzi ok b³êdy siê skasowa³y i ju¿ nie wyskakuj± póki co jutro jadê kupiæ nowy filtr powietrza za³o¿ê i mam nadziejê ¿e bêdzie wszystko ok dam znac
    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 18-01-2018 o 00:36

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja piórkujê ¿eby zakitowany filtr generowa³ b³±d uszkodzenia PCM-a i przepustnicy, to tylko w Maxie mo¿liwe
    Ja bardziej w³a¶nie jaki¶ niekontakt obstawia³em, a tu jeszcze b³ahsza przyczyna.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  17. #16
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    No masakra a¿ sam siê u¶mia³em ale jak zobaczy³em ten filtr powietrza to Niemiec chyba od nowo¶ci go nie wymienia³ i je¼dzi³ chyba po lesie bo caly oblepiony zaschniêtymi li¶æmi a na liczniku jest niby 170tys :d Dzisiaj rano odpali³em dla testu i jest wszystko ok b³êdów brak Wieczorem zamontuje nowy filtr i przejade siê nim kawa³ek i zobaczymy ale mam nadzieje ¿e bêdzie ok a tak przy okazji jeszcze mam w drzwiach bia³± kostkê na 4 piny ( która idzie w kierunku lusterka) i szar± (zaraz przy lusterku na 7 pinów) czy kto¶ wie od czego jest ta bia³a ? od g³o¶nika w s³upku czy czego¶ innego?

    pierwsze dwa zdjecia bia³a kostka sorka ¿e taka jako¶æ:
    http://imgie.pl/image/ffJgH
    http://imgie.pl/image/ff4PT
    http://imgie.pl/image/ffON7
    http://imgie.pl/image/ffl6V
    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 18-01-2018 o 10:20

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez soniqgsm Zobacz posta
    a tak przy okazji jeszcze mam w drzwiach bia³± kostkê na 4 piny ( która idzie w kierunku lusterka) i szar± (zaraz przy lusterku na 7 pinów) czy kto¶ wie od czego jest ta bia³a ? od g³o¶nika w s³upku czy czego¶ innego?
    Grzanie luster? kierunkowskaz w lusterku ?

    Ciê¿ko wyczuæ co z wypasów potrafili w maxie dok³adaæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  19. #18
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    no w³a¶nie u mnie kto¶ cos pomiesza³ z lusterkami albo z wi±zk± w drzwiach. bo kostke do lusterka mam na 8pin a w lusterku z kierunkowskazem i pod¶wietleniem na 10 :d wiêc szukam teraz lusterka z kostk± na 8 pinów tylko jeszcze zastanawiam siê czego mi brakuje i od czego jest ta bia³a kostka

  20. #19
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Ju¿ wszystko jasne biala kostka jest do g³o¶nika w drzwiach:-D do tej pory b³êdów brak po za³o¿eniu nowego filtr wiêc my¶lê ¿e temat mo¿na zamknac

Podobne w±tki

  1. Nie równa praca na wolnych obrotach.
    By ¯elek in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 19:27
  2. [MkIII] Nie równa praca na LPG
    By muody1 in forum LPG
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 11:31
  3. [TDCi MKIII] Czasami nie równa praca silnika.
    By Boonaro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 17:47
  4. [MkII] nie równa praca
    By gongol6 in forum LPG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 19:22
  5. [MkIII] Nie równa praca silnika
    By stal in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów