+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy Awatar W@SP
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM(145)
    Opis
    Kombi TitaniumX '07
    Od
    11 Jun 2015
    Mieszka w
    53°43′15″N 16°41′10″E

    Lightbulb Koło dwumasowe-sztywne.FAKTY.

    Proponuję bazę wiedzy o realnych wymianach,bez gdybania.Wpisujemy model/rok/pojemność/moc/przebieg przy montażu-naprawie/co zamontowaliście i aktualny przebieg czyli ile na tym przejechaliście lub jeździcie nadal.Suche fakty,bez zbędnego rozwijania tematu.
    Przykład:
    MONDEO(bo niby co innego na tym forum)MKIII/2007/2,0TDCI/115KM/262tys.km. dwumasa od nowości,zaczął piszczeć wysprzęglik więc wymiana niebawem.

    Zapraszam...
    Ostatnio edytowane przez W@SP ; 17-01-2018 o 12:01

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Mondeo mk3/2001/2.0TDCI/130KM/
    dwumas padł przy235tys. km
    Założony zestaw firmy National Parts (sztywne koło) + wysprzęglik LUK
    Zrobiłem w takim zestawie 30tyś km i wszystko było ok aż do wizyty u heko. Podniesienie mocy do 164km i 396NM zabiło to sprzęgło. Po 10 tyś zaczęło się delikatnie ślizgać przy dużym obciążeniu.
    Jeśli chodzi o samą jazdę to nie widziałem zbytniej różnicy w pracy sprzęgła w porównaniu do dwumasu. Jedynie co mi się przypomina to pedał sprzęgła chodził ciężej. Auto sprzedane z usterką sprzęgła więc nie wiem jak się potoczyło dalej.
    Ostatnio edytowane przez zippy ; 22-01-2018 o 22:24

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    wojtek
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    15 Dec 2007
    Mieszka w
    Wołomin
    mondeo mk3,2004r,115KM,tdci,wysprzeglik zaczął głośno pracować,zrobiłem 320kkm,wymiana na dobrą używke po małym przebiegu z pewnego źrňdła LUK.oczywiście całego kompletu.jak sie bedzie sprawować -zobaczymy bo robiłem to w zeszłym tygodniu.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    koło jednomasowe od forda transita tdci ze sprzęgłem i dociskiem z transita (komplet) wysprzęglik od mondeo i całość działała bezproblemowo. bardziej bezpośredni napęd, szybsza zmiana biegów, problemów brak co było do przewidzenia skoro ford to zakładał jako oryginał do transita zamiennie z kołem dwumasowym (pewnie zależało od wersji - jednomasa była z wersji TDCi 2.0 lub 2.2 silnik PUMA czyli taki sam blok jak w mondeo). oczywiście trzeba sprawdzić ilość "zębów" na obwodzie koła zamachowego żeby było zgodne z tym zmontowanym w mondeo (były 2 wersje koła zamachowego w mk3 dieslu)
    przykład "przedliftowy" koło zamachowe z grubymi zębami https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...ria/9076074/12
    przykład "poliftowy" koło zamachowe z drobnymi zębami https://postimg.org/image/4ef36nm81/
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 23-01-2018 o 12:30

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Ja wsadziłem Valeo 4kit TDDI bo nikt nie umiał mi dobrać z Transita, miałem grubozęba i tak jak piszą koledzy wyżej national/valeo do spokojniej jazdy starczy, WYSPRZĘGLIK wziolem też valeo bo nowy nie regenerowany luka majtaniej był za 730 pln. Meches mi powiedział że tych repsetów z aleegro po 1500 mi nie założy bo za m-c przyjeda ze tłucze.

    W skrócie na 115 po ok 8-10 tyś. biegi wchodzą sztywniej/ciaśniej, drążek zmiany biegów wali w łapie - wibruje delikatnie.

    Niema problemów z ruszaniem a najgorzej było po założenie bo bierze bardzo nisko i trza się przyzwyczaić.

    MINUSY : wibracje są a komfort jest mniejszy, jeździ się inaczej, jak miałem DKZ to uważałem jak diabli teraz mam sztywne i uważam bardziej bo mam dziwne wrażenie że z dnia na dzień się rozleci. W niektórych momentach zależy od biegu i obciążenia że jest takie aż nieprzyjemne mrowienie. Dodatkowo jak się wciśnie opór gaz to słychać dodatkowy szum jak by się dolot dodatkowy otwierał i w kilku przypadkach też tak było chłopaki pisali na forum.

    Dodatko w spokojny dzień jak jest cisza bez radia, jeździcie po parkingu w markecie to dosłownie słychać pracę dociku i wysprzęglania. Boje się tylko że będzie tak jak piszą wsadziłeś sztywnę bedziesz miał podwójny wydatek ale i tak to sztywne chyba lesz od tych repsetów z allego jak się wczyta w forum to naprawdę szkoda gadać.


    Cały czas do przodu

Podobne wątki

  1. [MkIII] KPL sprzęgła i koło sztywne
    By Chelios in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 17:05
  2. [Duratec] Przesiadka na sztywne koło zamachowe - jak z przegubami?
    By sedek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-11-2017, 10:26
  3. koło sztywne dwumasowe/sprzęgło/wysprzęglik skrzynia 6- biegowa
    By schaq in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 11:03
  4. Koło jednomasowe valeo - ( kolejne na forum ) sztywne koło - subiektywne odczucia
    By stary1981 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 01:13
  5. [MkIII] Sztywne koło zamachowe w silnikach duratec 1.8 i 2.0
    By enjoypoznan in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów