+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl

    instalacja parktronika

    Kupiłem tylny zderzak z fabrycznymi czujnikami, kawałkiem instalacji i modułem Valeo 3S7J-15K866-AA. Zastanawiam się czego mi jeszcze brakuje, żeby podpiąć się do mojego samochodu bez fabrycznego parktronika. I czy jest to w ogóle możliwe oraz ekonomicznie uzasadnione, samochód z 2001 r. Ma ktoś schemat instalacji parktronika?
    Ostatnio edytowane przez acid666 ; 18-01-2018 o 22:15
    Boga nie ma, jest .....motór!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Wrzuć zdjęcie aby można było ogarnąć czego brakuje, nikt tu nie umie wróżyć

    Mam oba moduły Valeo i Boscha więc mogę podrzucić Ci zdjęcia ale muszę wiedzieć czego brakuje
    Ostatnio edytowane przez G&M_2012 ; 19-01-2018 o 09:57
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  4. #3
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    hm, kawałek instalacji czy cała wiązka od centralki? Bo całość, to wpina się w obie lampy jak przedłużki i jest git.
    Ja miałem chyba Boscha, bo tam są 2 gniazda - dwie wtyczki, a Valeo ma 3 gniazda, 2 wtyczki?
    Podeslij foto, to się okaże. Jakiś wskaźnik by się przydał albo głośniczek
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Mam wiązkę czujników z dwoma wtyczkami i moduł Valeo

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e44efbc1e04ff8e1

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/1d48e0cf746cdf87

    Moduł ma jeszcze miejsce na jedną wtyczkę dlatego zastanawiam się czego mi jeszcze brakuje, schemat by był bardzo przydatny. Zderzak kupiłem na aukcji, sprzedający omyłkowo wysłał zderzak z czujnikami i modułem więc pomyśłałem, że może go jakoś podepnę...
    P.S. Mam przedlifta- jeśli ma to na coś wpływ
    Ostatnio edytowane przez acid666 ; 19-01-2018 o 13:10
    Boga nie ma, jest .....motór!

  6. #5
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    hm. tej sygnalizacji brak, szkoda, bo jednak jakoś musi dawać znać cały układ
    a tak patrząc pobieżnie, podpięcie to będzie pewnie przez te dwa ucięte kabelki, choć pewien nie jestem.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  7. #6
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Czarna kostka jest na pewno do czujników a druga od zasilania ale jutro zdjęcia zrobię i wrzucę. Dzisiaj także z tym walczyłem bo mam cały kompletny moduł VALEO (brzęczyk) i także moduł BOSCHA (z brzęczykiem i diodami) ale w nim brakowało mi kawałek wiązki, którą łączy się czujniki z modułem. Jutro muszę ogarnąć + i - oraz przewody sygnałowe, zlutować przewody i sprawdzę czy wszystko zadziała


    Sorry że dopiero dzisiaj wrzucam zdjęcia ale brak czasu
    20180121_182222.jpg
    20180121_182200.jpg

    Jakby się ktoś zastanawiał czy oryginalne czujniki będą pasować do modułu Valeo lub Boscha to informuję, że bez problemu działają zamiennie, dzisiaj przetestowane
    Ostatnio edytowane przez G&M_2012 ; 21-01-2018 o 19:34
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    G&M Dzięki! Z tego co widzę moja instalacja jest trochę inna (z metką DC), nie mam tych szarych wtyczek. To podłączenie do lampy (zasilanie). Tak?. Głośniczek wiem jak podłączyć (biało-zielony i biało-niebieski). Zagadką pozostaje zasilanie. Z instalacji wystają dwa przewody, jeden jest zielono-niebieski, drugi czarny- to pewnie zasilanie.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/41ab18147fac450c
    I jeszcze jedna zagadka- na instalacji mam dwie pojedyncze wtyczki z czarnymi przewodami- do czego je podpiąć?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/d2060ac791e60486
    W jedną był wpięty kawałek brązowego przewodu, ale myślę, że to był jakiś przypadek. Czytałem też na różnych forach o jakimś rezystorze wyglądającym jak bezpiecznik, gdzie on ma być?
    Co to jest to szare coś na przewodach za metkami?
    Idealnie by było mieć schemat instalacji, ale nigdzie nie mogę go znaleźć, do MK4 znalazłem w kilku miejscach, a do MK3 ni chu chu
    I jeszcze jedno: jak się wkleja zdjęcia na forum?
    Ostatnio edytowane przez acid666 ; 23-01-2018 o 13:41
    Boga nie ma, jest .....motór!

  9. #8
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imię
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Cytat Zamieszczone przez acid666 Zobacz posta
    G&M Dzięki! Z tego co widzę moja instalacja jest trochę inna (z metką DC), nie mam tych szarych wtyczek. To podłączenie do lampy (zasilanie). Tak?. Głośniczek wiem jak podłączyć (biało-zielony i biało-niebieski). Zagadką pozostaje zasilanie. Z instalacji wystają dwa przewody, jeden jest zielono-niebieski, drugi czarny- to pewnie zasilanie.
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/41ab18147fac450c
    I jeszcze jedna zagadka- na instalacji mam dwie pojedyncze wtyczki z czarnymi przewodami- do czego je podpiąć?
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/d2060ac791e60486
    W jedną był wpięty kawałek brązowego przewodu, ale myślę, że to był jakiś przypadek. Czytałem też na różnych forach o jakimś rezystorze wyglądającym jak bezpiecznik, gdzie on ma być?
    Co to jest to szare coś na przewodach za metkami?
    Idealnie by było mieć schemat instalacji, ale nigdzie nie mogę go znaleźć, do MK4 znalazłem w kilku miejscach, a do MK3 ni chu chu
    I jeszcze jedno: jak się wkleja zdjęcia na forum?
    Pierwsze zdjęcie- musisz sprawdzić ale za pewne tak jak mówisz jest to zasilanie.
    Drugie zdjęcie- wtyczki po prostu łączysz ze sobą i to cała filozofia
    W tym module nie ma rezystora o którym mówisz. Te szare kostki to po prostu przelotki do lamp, które nie są koniecznie potrzebne wystarczy masę przykręcić do nadwozia a drugi przewód do "+" od światła wstecznego.
    Jeżeli będziesz potrzebował kolory we wtyczce od połączenia czujników to postaram się później zrobić zdjęcie i dodatkowo podpisać dla potomnych ^^

    Zdjęcia aby wkleić wystarczy, kliknąć "Insert Image", następnie wybierasz zakładkę "From Computer" i "Wybierz pliki" (pamiętaj w ten sposób możesz wrzucić zdjęcia ale każde zdjęcie może mieć maks. 1MB)
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jeszcze raz wielkie dzięki. Mam jeszcze jedną prośbę- mógłbyś zrobić zdjęcia samych szarych wtyczek w zbliżeniu? Chciałbym zobaczyć gdzie jest wpięty przewód zielono-niebieski a gdzie czarny. W teorii zielono-niebieski to powinien być "plus" a czarny masa ( choć tak naprawdę przewody masowe w 99% przypadków są brązowe lub brązowe z paskiem), ale chciałbym się upewnić, żeby nie zamienić biegunów i nie sfajczyć modułu. Chyba, że się nie mylę i tylko to potwierdź.
    Boga nie ma, jest .....motór!

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Kabelki ogarnięte, właśnie przeprowadziłem pierwszy test i ....... . Po podłączeniu zasilania ją dwa piknięcia i dłuższy dźwięk, potem dwie sekundy ciszy i słychać "pikanie" z częstotliwością ok 0,5 sekundy. Przykładanie ręki do czujników nie powoduje żadnej reakcji, z czujników słychać cichy "trzask" a pod palcem czuć ich lekkie wibrowanie. Odpięcie wtyczki czujników powoduje "wygrywanie melodyjek". Co oznacza to ciągłe "pikanie"? Można jakoś wprowadzić parktronik w tryb serwisowy i sprawdzić kody błędów?
    Ostatnio edytowane przez acid666 ; 25-01-2018 o 16:14
    Boga nie ma, jest .....motór!

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Po długich i ciężkich cierpieniach ogarnąłem "awarię". Okazało się, że błąd powodował... głośniczek. W zestawie nie było oryginału i wsadziłem pierwszy lepszy jaki znalazłem, 0.5 W i 8 omów. Po zmianie na inny, wyjęty ze starego telefonu (nie znam parametrów) wszystko lata jak trzeba. Temat można zamknąć.
    Boga nie ma, jest .....motór!

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Wie ktoś w którym dokładnie miejscu powinna być zamontowana centralka parktronika valeo i buzer denso w hb/sedan?

Podobne wątki

  1. [MkIV] Poszukiwanie tylnego głośnika parktronika.
    By ZAGA27 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-12-2017, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów