+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
  1. #21
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Niestety krokowy dziś nie doszedł i będzie w poniedziałek. Sugerujesz, że cewka tak czy siak do wymiany? Więc wszystko zrobimy oprócz krokowego (czy wtedy też wyciągnąć ograniczniki przepływu?), a krokowy może sam wymienie jak mi pokaże mój znajomy jak to zrobić i wtedy chyba ograniczniki zdejmę? Jak dla mnie to mogę te ograniczniki od razu zdjąć, nie przeszkadza mi szczególnie ten dźwięk batorego, a potem najwyżej na sam koniec już tylko bocznikowy podmienie i wsio.
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 26-01-2018 o 13:47

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Sugerujesz, że cewka tak czy siak do wymiany?
    Nawet jeśli jeszcze jakoś działa to i tak klęknie przez to że jest nieszczelna.

    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Jak dla mnie to mogę te ograniczniki od razu zdjąć, nie przeszkadza mi szczególnie ten dźwięk batorego,
    To ściągaj skoro nie przeszkadza, a bez nich auto lepiej jeździ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Kurde Netoper daj adres jakieś kwiaty Ci wyślę czy coś, że masz jeszcze cierpliwość do mnie
    Dam znać po weekendzie
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 26-01-2018 o 19:14

  5. #24
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    W koncu moge cieszyc sie pelnym potencjalem tego auta. Juz nie drzy i nie szarpie, idzie plynnie od dolnej granicy obrotow nawet przy gwaltownym dodaniu gazu. Wymienilem cewke, przeplywomierz byl czyszczony juz przez znajomka z 2 tyg temu i nic nie dalo. Jutro dojdzie krokowy jeszcze, sam wymienie i skonczy sie batory , ktory dzis raptem kilka razy sie odezwal przy trasie powrotnej na 100km. Dziekuje pieknie Netoper i szacun.

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cewka oprócz tego jednego pęknięcia miała jeszcze jakieś popękania na obudowie?
    Jak będziesz zmieniał bocznikowego to nie nie próbuj tłoczka ręcznie dociskać jakby był uchylony bo uwalisz zawór.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #26
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Nie wiem jakiego tloczka? Zamowilem na Allegro komplet kluczy i jutro chyba dojda to zrobie, kluczem zwyklym nie ma dojscia z jednej strony. Nie chce nic ruszac, tak jak jest go dokrecic i tyle. Tylko widze ze tu nie ma zadnej uszxzelki nawet. Chyba warto by bylo spolerowac powierzchnie przylozenia przed instalacja ale nie mam czym.
    Batory odzywa sie przy skrecaniu kierownicy na jalowym. Po zamontowaniu reset?
    Sprzedawca kazal nie myc go benzyna ani niczym bo uszkodze tylko tak jak jest gp zamontowac. czy moze warto umyc? Gdzies chyba ogladalem ze czyms do gaznikow sie myje.
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 29-01-2018 o 21:45

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Nie wiem jakiego tloczka?
    Tłoczek który jest wewnątrz obudowy i steruje powietrzem.


    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Tylko widze ze tu nie ma zadnej uszxzelki nawet.
    Dotnij z szarej tektury, np tylna okładka bloku technicznego, dobrze się sprawdza, tylko wysmarować uszczelkę towotem.
    czy z pudełka po butach, tylko żeby nie było z tymi żeberkami między warstwami.
    W marketach budowlanych można kupić w arkuszach kryngielit (kryngelit, nie wiem jak się to pisze), to się idealnie nadaje na uszczelki.


    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Sprzedawca kazal nie myc go benzyna
    Jeśli to używka to kurcze żeby była sprawna. bo nowego no to nie ma potrzeby myć.
    Do ewentualnego mycia używa się benzyny ekstrakcyjnej
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...II-1.8-Duratec
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #28
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Mowil ze na pewno sprawny i zeby nie myc wiwc tak zrobie. Że niby mycie benzyna go uszkodzi. Ma jakis taki czarny nalot na tym czarnym elemencie w srodku, wiec nie wiem juz sam. Pedzelkiem z benzyna to umyc? Restart trzeba robic potem?
    Uszczelki w ogole ten krokowy nie ma, a nie ze akurat gosciu nie wyslal.

    Tak przy okazji jak uzyskac taki efekt jak na tym filmie. Trzymac obrpty 3000-4000 i nagle puscic sprzeglo?
    https://m.youtube.com/watch?v=hydYQG2Y_YY
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 30-01-2018 o 11:48

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Reset nie zaszkodzi, bo mapa może być rozjechana przez to że PCM wysyła impulsy do krokowego, a ten pracuje inaczej niż PCM by chciał, i przez to PCm może mieć rozjechaną mapę.

    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Mowil ze na pewno sprawny i zeby nie myc wiwc tak zrobie. Że niby mycie benzyna go uszkodzi.
    Dlatego mam obawy czy na pewno sprawny skoro gość już sobie tyłek blachą obija.
    Załóż bez mycia, bo jak się by tfu tfu okazało że jednak uwalony, a zwrócisz wymyty to gość powie że Ty uszkodziłeś.

    Filmiku nie zobaczę bo na mobilnym necie jestem i koszmar z łączem mam.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    To zobacz film potem.
    A moj znajomy mechanik reset robi ze minus odlacza i dalej do plusa, jakos niby szybszy reset sie robi.
    To ze przy skrecie kierownica na halowym batory sie wlacza to tez wina uszkodzonego krokowca? Ten batory to jest jakies odpowietrzanie czy co?

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    A moj znajomy mechanik reset robi ze minus odlacza i dalej do plusa, jakos niby szybszy reset sie robi.
    Można i tak, kwestia czy nie ma diody na zabezpieczeniu, bo w niektórych partiach/rocznikach była i zwieranie klem nic nie daje.


    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    To ze przy skrecie kierownica na halowym batory sie wlacza to tez wina uszkodzonego krokowca?
    Tak, z czujnika ciśnienia wspomagania idzie sygnał do PCM-a żeby skompensował opór pompy, wtedy on daje sygnał do bocznikowego żeby się ten ciut więcej uchylił.
    I widocznie te uchylenie jest w przestrzeni w której jest najbardziej wyrobiony zawór w bocznikowym i wpada w rezonans produkując batorego.
    Bocznikowy ma za zadanie dostarczać odpowiednią dawkę powietrza aby silnik utrzymywał stabilne wolne obroty, w zależności od jego uchylenia, odczytów z lambd, odczytu obrotów, PCM dobiera też odpowiednie czasy wtrysków.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Wymienilem krokowy, nie ma naglego spadania obrotow przy ruszaniu, czasem az przygasal. Czasem mam odrucj jeszcze jak za mocnk popuszcze sprzeglo ze zaraz wciskam lekko bo potrafil przygasnac, ale tego efekty juz nie ma. Jedzie jeszcze lepiej. Plynnie. Jest igła. Netoper dziekuje Ci jeszcze raz. W koncu definitywny koniec zmartwien. Teraz troche sie naciesze nim i do gazu bo mam zamiar z 5 lat nim posmigac.
    Netoper gazowalbys na moim miejscu? Jakie masz zdanie na ten temat? Nie chcialbym znow sie bujac po warsztatach i miec jakies problemy.
    Zestaw:
    Stag 300 6 i nie wiem tylko czy brac qmax basic, premium czy isa 2?
    Wtryski baracuda http://allegro.pl/listwa-barracuda-1...118960367.html
    Reduktor http://allegro.pl/reduktor-parownik-...823240783.html
    No i butla to chyba taka ma byc: średnica 63cm wys 25cm - 53litry do st220?
    Zlaczka czy takie duperele to chyba juz gaziarz bedzie mial czy cos jeszxze dokupic aby miec pewnosc?
    W ktoryms poscie pisales ze 1500 graty i 1000 montaz.faktycznje graty tak wychodza, ale czy montaz faktycznie za tylw sie upierac u gazownika? Mi krzykneli 3700 u dwoch gaziarzy.
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 31-01-2018 o 11:04

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Netoper gazowalbys na moim miejscu? Jakie masz zdanie na ten temat? Nie chcialbym znow sie bujac po warsztatach i miec jakies problemy.
    Jak dobrze dobrane komponenty i poprawny montaż to praktycznie nie ma różnicy w osiągach a sporo gotówki się zaoszczędzi na paliwie, tym bardziej że planujesz na dłużej nim jeździć.

    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    W ktoryms poscie pisales ze 1500 graty i 1000 montaz.faktycznje graty tak wychodza, ale czy montaz faktycznie za tylw sie upierac u gazownika? Mi krzykneli 3700 u dwoch gaziarzy.
    Koszta przede wszystkim wynikają z ilości warsztatów (konkurencji) na lokalnym obszarze, jak duże zagęszczenie warsztatów to są skłonni do negocjacji. Ceny konkretnych podzespołów. No i komplikacji przy montażu, bo żeby dobrze zamontować to trza zdjąć kolektor dolotowy żeby dobrze dysze wywiercić.

    Nie jestem obecnie na bieżąco, ale zadzwoniłem do kumpla gazownika i podał taki zestaw dla Twojego silnika:
    Reduktor gold lub gold GT,
    Wtryski baracuda 130, (krótsze czasy niż baracuda 90? 60? (nie zapamiętałem modelu z dłuższymi)
    Sterownik qmax obd. Premium też by się nadawał, ale tam coś jest pitolenia z emulatorem
    Butla (nie zapytałem o wielkość)
    Zawór tankowania pod klapką wlewu paliwa.
    Cena za całość 3800,

    Jakbym pomagał przy robocie, że sam bym zdjął kolektor i zamontował po wierceniu, i osadził butlę to by mi odliczył 500zł.


    Jest takie forum - forumlpg, tam mają temat z polecanymi warsztatami, zerknij jakie warsztaty polecają w Twojej okolicy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #34
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Krokowy podzialal z tydzien i znow sa problemy z obrotami. Przy ruszaniu, dodaje gazu i puszczam sprzeglo to nagle spadaja do 200-300, czasem nawet gasnie, a potem nagle skok w gore pod 2000 obrptow i tpwarzyszy temu zadlawienie takie. To byla uzywka, vhyba dobrze mowiles ze podejrzana sprawa. Ale pare dni bylo dobrze. Moze cos innegp psuje mi krokowy? O co chodzi?

  16. #35
    Kursant Awatar bishop
    Imię
    Marek
    Opis
    ST220 2002
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Zawada
    Nieszczelność. Sprawdź uszczelkę pod kolektorem i wszystkie odmy. One lubią pękać na kolankach.

  17. #36
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Moze cos innegp psuje mi krokowy?
    Piasek z Sahary ? No ale Ty po Polsce jeździsz
    Mechanika to się psuje/zużywa sama z siebie od pracy, na to nie ma wpływu żaden podzespół w samochodzie, co innego jakby Ci elektrycznie upalało krokowego.

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:32 ----------

    Spróbuj reset zrobić, może coś się zakrzaczyło w PCM-ie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #37
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Kolektor jest na silikon po wymianie swiec, odmy sprawdzane byly.
    Netoper, jak to nic nie da? Reset co pare dni bede robil? Bylo dobrze przez pare dni od zalozenia i resetu. I co nagle cos? Zrobie ten reset jutro i zobaczymy.

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    jak to nic nie da?
    To bym jeszcze spróbował z pół obrotu wkręcić śrubkę od przepustnicy, żeby przepustnica była ciut bardziej otwarta.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Jestem po resecie. Nic nie dalo. Nie wiem ktora srubka wiec podesle za godzine foty
    No ale jak krokowy wczesniej dzialal, teraz nie, i to przepustnica? A jak dokrecenie nic nie da? To nowy krokowy? W fordzie mi to zrobili nieodplatnie przy diagnostyce wiec to jakas a musi byc i to cjyba nie krokowy. Mozesz dobrze myslec bo znajomy mechanior wymienual obudowe filtra powietrza to nie wiem czy przepustnice moze ruszal.
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 06-02-2018 o 10:49

  21. #40
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    i to przepustnica?
    Ta śrubka to jest zderzak do ustalania uchylenia przepustnicy, i od nowości co nieco się uklepuje, no i sama przepustnica też się zużywa, więc trza spróbować właśnie dać ciut większe uchylenie i zobaczyć czy zniknie te przygasanie na dole obrotów.
    Bo może przez to że bocznikowy używka, brudny, może ze zwłoką reagować na spadek obrotów.

    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    W fordzie mi to zrobili nieodplatnie przy diagnostyce
    Może programowo zresetowali PCM-a. A może po prostu jakąś śrubkę czy dwie dociągneli przy kolektorze, przepustnicy, bocznikowym.

    Dociąłeś uszczelkę pod bocznikowy?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkI] stuki przy puszczaniu sprzęgła
    By splitu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 19:52
  2. [MkII] Dziwne odgłosy przy puszczaniu sprzęgła
    By rahiim in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 13:11
  3. [MkIV] Stukanie przy puszczaniu pedału sprzęgła.
    By insidex814 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 00:00
  4. [Zetec]szarpanie przy dodawaniu gazu - podczas jazdy
    By belmotybe in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 20:16
  5. Wysokie obroty,szarpanie podczas jazdy
    By was11 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 14:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów