+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 77
  1. #41
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Byla jakas uszczelka w bocznikowym wiec ja zostawilem, troche zajechana. A moze wlasnie bocznikowy dokrecic jeszcze bo sie moze troszke wyrobil.
    A obd ja mam, moze podlacze i tez w koncu zobacze czy cos wyskakuje tam.
    "Pisałeś "Dotnij z szarej tektury, np tylna okładka bloku technicznego, dobrze się sprawdza, tylko wysmarować uszczelkę towotem." - ok tak zrobię. Ale co to jest ten towot? Czy też benzyną ekstrakcyjną aby odtłuścić te miejsce? Uszczelke starą rozumiem zostawić i do tego też ta tekturka?
    Wysyłam foty abyś podpowiedział która to śrubka odpowiada za tą przepustnicę, ewentualnie które jeszcze dokręcić. Na razie 2 foty poniżej, a zaraz zejde zrobie kolektora z góry fote, to podpowiesz moze które tam jeszcze dokrecic?
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/przep1.jpg
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/przep2.jpg
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/silnik1.jpg
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/silnik2.jpg


    i foto krokowca, którego zamontowałem (używka za 70zł)
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/krokowy1.jpg
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/krokowy2.jpg
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 06-02-2018 o 13:40

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant Awatar bishop
    Imię
    Marek
    Opis
    ST220 2002
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Zawada
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    "Pisałeś "Dotnij z szarej tektury, np tylna okładka bloku technicznego, dobrze się sprawdza, tylko wysmarować uszczelkę towotem." - ok tak zrobię. Ale co to jest ten towot? Czy też benzyną ekstrakcyjną aby odtłuścić te miejsce? Uszczelke starą rozumiem zostawić i do tego też ta tekturka?
    Nie obraź się ale patrząc na to co piszesz, kup oryginalną uszczelkę. Będziesz 100% pewny.
    Ze zdjęć wygląda jakbyś nie miał tej śrubki tak mi się zdaje.

  4. #43
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Myślę, że możes zmieć sporo racji, dlatego spróbuję najpierw zastosować dodatkową tekturkę, jak Netoper napisał. A zaraz dokręcę krokowca jeszcze i zobacze.

  5. #44
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tutaj dobrze widać tę śrubkę, tylko że fabrycznie to nie jest taki kikut a jest wpuszczona w obudowę przepustnicy i potrafi być korkiem przysłonięta.


    Zapożyczone z https://omoto.pl/mondeo-mk3-st-st220...799580352.html


    A co do bocznikowego, w nim jest syf jak diabli i jak najbardziej może to wpływać na jego zacieranie, o ile już nie jest w stanie agonalnym.
    Szczerze mówiąc w takim stanie to może dałbym 10 zł za niego.

    U nas jak bocznikowy poleciał to za flaszkę 2 litrowej cocacoli chłopaki z zaprzyjaźnionego warsztatu mi dali używkę z Senatora 4 litrowego, i lojalnie uprzedzili że powodem wymiany było to że w tym Senatorze miał zaczątki Batorego, odpukać na naszym mondku milczał i działał poprawnie (pewnie przez to że mniejszy przepływ powietrza niż w senatorze) ale był o niebo mniej optycznie zużyty/zabrudzony niż to co na Twojej fotce, a myty przez nich nie był, sam go wymyłem psikłem delikatnie smarem silikonowym po pracujących elementach i objeździł chyba 2 albo i3 lata zanim mondek do sprzedaży poszedł


    >>>Towot <<<
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 06-02-2018 o 17:54
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #45
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Czy nie jest to srubka regulująca przepustnice to nie jest ta trudno widoczna (pordzewiała) najbardziej z prawej strony otoczona taką czarną gumką pod oslona tutaj http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/przep1.jpg

    Zdemontowałem krokowy, uszczelke chciałem wyjąć i pękła, więc kupić nową czy mogę tą tekturkę wyciąć? Na ta tekturkę dać też towot? Chciałbym to zrobić zanim kupie nowy! Podobno niektórzy czytam, że na tekturce właśnie zrobili i działa. Posmarować do tego towotem?

    Trzeba chyba i tak kupic nowy krokowy. Mogę też spróbować wymyć krokowy swój stary, zrobić to benzyna ekstrakcyjna i pędzelkiem? tak aby do tego elektrycznego miejsca się nie nalało nic?
    Jak odkręciłęm krokowy to tam wewnątrz tej drugiej częściej krokowca mocowanej do przepustnicy jest też sporo brudu. Jakoś to wymyć też pędzelkiem delik
    Na sklepie forda za 330 a tu za 240 tez firmy Era. Originalu nie moge znalezc. Lepiej oryginal miec?
    https://www.iparts.pl/czesc/silnik-k...62-931452.html
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 07-02-2018 o 12:24

  7. #46
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na tej mojej fotce ta przyrdzewiała jest od regulacji przepustnicy, z tym że nie jest to fabryczna, bo jak pisałem fabryczna jest króciutka i nie wystaje jak ten patent,
    Widocznie musiała się fabryczna obrobić i gość zastąpił ją tym kikutem. ( fabryczna jest regulowana płaskim śrubokrętem i szczerbinka potrafi się wyrobić.

    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    ięc kupić nową czy mogę tą tekturkę wyciąć?
    Spokojnie możesz wyciąć z tektury, do naszego żona docinała nożykiem do tapet, towotem się ją smaruje żeby elastyczna była i "zagęściła się" struktura.

    Stawiasz krokowego pionowo w naczyniu z benzyną i pędzelkujesz tak żeby cały syf usunąć ze środka, nie wlać beny do elektryki bo może zaszkodzić. No ale żeby się elektryka zalała to musiałbyś zanurzyć w benie, więc bez stresu nawet jak będzie pryskało z pod pędzla.

    Jak nie masz zamiaru zwracać tego używanego to właśnie zacząć od jego wymycia i docięcia uszczelki.
    Nowy nie jest tani, a może tego da się zreanimować.
    Ale jakbym był w sytuacji że muszę kupić nowego to chyba jednak szedłbym w oryginał jakby w zamiarze było pojeździć kilka lat autem.

    Co do firmy to nie mam pojęcia, ERA przewija się w tematach ale nie kojarzę czy ludzie polecają czy odradzają.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #47
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Nie właśnie czy oddawać tego krokowca. Ty byś czyścił? Zastanawiam się czy nieszczelna uszczelka mi nie zajechała tego? Bo przecież było git kilka dni. Gościu mówił żeby nie czyścić, potem mi nie przyjmie. Najpierw dotne uszczelke i zobacze. Potem najwyżej go się wyczyści.
    Czy uszczelkę tekturową nasmarować tuż przed założeniem, w czasie montażu tak, czy sporo wcześniej?
    Na necie nie mogę znaleźć oryginalnego krokowa, chyba koło 500zł kosztował jak kiedyś patrzyłem.

    "Na tej mojej fotce ta przyrdzewiała jest od regulacji przepustnicy, z tym że nie jest to fabryczna, bo jak pisałem fabryczna jest króciutka i nie wystaje jak ten patent,
    Widocznie musiała się fabryczna obrobić i gość zastąpił ją tym kikutem. ( fabryczna jest regulowana płaskim śrubokrętem i szczerbinka potrafi się wyrobić."
    Ale oboje mówimy o tej pordzewiałe, ledwo widocznej na fotce? Więc spróbowac ją dokręcić o pół orbotu? Pokrywkę tylko ta nad nią będe chyba musiał ściągnąć.

  9. #48
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Ty byś czyścił?
    Najpierw skontaktowałbym się ze sprzedającym że tem bocznikowy to jednak nie jest do końca sprawny, i albo dostaje zwrot, albo daje mu szansę że go wymyję i jeśli będzie OK no to zostaje, jak dalej będzie uwalony to zwrot.
    Nie ma co ukrywać wygląd/brud jest tragiczny, i samo to powoduje że jak najbardziej może się przycinać, a jak jeszcze gdzieś to leżało z pól roku w szopie no to ...
    Bo bardziej jednak chodzi mi po głowie opcja że pan od początku zabraniał go czyścić bo wiedział że jednak nie jest on sprawny.


    Ta śrubka na mojej fotce to ta przyrdzewiał z łbem na płaski klucz, fabrycznie ona siedzi w całości w podstawie przepustnicy i od tej strony nic ona nie wystaje, jedynie wystaje z drugiej strony i opiera się o zderzak blaszany.

    ---------- Post added at 12:41 ---------- Previous post was at 12:39 ----------

    Uwalona uszczelka pod bocznikowym też może powodować problemy z obrotami no bo robi się podsys lewego powietrza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #49
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    a na mojej fotce to które śruba? bo u mnie też ona jes tpordzewiała, słabo ją widać tu: http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/przep1.jpg
    opatulona czarną gumą !

    zadzwonilem do goscia od krokowca i mówi że to weże podciśnienia na 99%, wydaje sie gosciu spoko naprawde
    powiedzial ze najczesciej padaja

    pod pokrywa na 1 glowicy kolanko - wezyk czarny
    glowica od strony kkabiny - 2 kolanka - jeden do kolektora a drugi w pokrywie zaworów

    tak mi to opisał i mówił ze jak bede przy aucie to zebym zadzwonił i on jescze pokieruje
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 07-02-2018 o 15:37

  11. #50
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    a na mojej fotce to które śruba?
    Nie widać jej bo ona jest wkręcana w podstawę przepustnicy, a od czoła zasłania ją zderzak od tego półksiężyca co jest na nim linka gazu
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #51
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Zlokalizowalem ta srubke, proponujesz ja dokrecic? Jest dokladnie taka odstajaca jak u Ciebie na focie, faktycznie z tylu.
    Do kolektora co ta rura w ktorej byla kiedys ta docinka aby byl przeplyw to ona lekko sie sciagnela i ona chyba powoduje nieszczelnosc. Dopialem ja mocno, ale jwst nieoryginalna i sciaga sie. Dopiecie jej nic nie dalo i dalej obroty skacza. Reset zrobilem. Zastanawiam sie czy ta nieszczelnosc nie zarżnela krokowca?
    Pozostaje mi albo kupoc krokowca nowego albo oddac auto go do forda, bo jak od nich odebralem to batorego stlamsili ale obroty byly w porzadku. Wiec moze cos doszczelnili.
    Przy ruszaniu jest tylko klopot z obrotami, przy puszczeniu sprzegla, oraz przy puszczeniu sprzegla i dodaniu gazu. Gwaltownie spadaja za nisko i gwaltownie podbija do 1800 obr okolo.
    Mysle zeby jeszcze taka klamre kupic na oba konce tej rurki co do kolektora idzie, to moze dozzczelni to miejsce. Bo tych klamr tam akurat nie ma. Jak to poprawilem to moze delikatnie sie poprawilo ale nie jestem pewny.
    Tutaj ja widac, na czarno oklejona (nawet wtedy jeszcze byla lekko odsunieta):
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/silnik1.jpg
    Moze osadzenie w jej srodku docinki tez powodowal jednak mniejszy doplyw i obroty byly stabilniejsze.
    Ta druga rurka ktora odpowiada za podcisnienie to rozumiem ta druga, cieńsza, odchodzaca od kolektora?
    Krokowy mowi sprzedawca ze byl sprawny na pewno, no i kilka dni byl... Juz mnie glowa boli...
    Inny typek pusze gdzies ze pod kolektorem ktoras rurka byla peknieta ale nie wiem o ktora chodzi, ona powodowala nieszczelnosc.
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 08-02-2018 o 10:57

  13. #52
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Zlokalizowalem ta srubke, proponujesz ja dokrecic? Jest dokladnie taka odstajaca jak u Ciebie na focie, faktycznie z tylu.
    Tak, ciut ją wkręcić żeby przepustnica minimalnie więcej była otwarta, może wtedy te obroty nie będą spadały ponad normę.
    czyli fabrycznie by takiego kikuta wstawiali...
    Krokowy nie uwali się od lewego powietrza.
    Ale ogólnie jakiś lewy podsys będzie rozjeżdżała się stabilność obrotów.
    Załóż zaciski/klamrę na rurę żeby wyeliminować możliwość podsysania tamtędy lewego powietrza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #53
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Tak, zrobię. I podłączę dziś obd, zobacze czy są błędy.
    Może lepiej kupić oryginalne węże podciśnienia? Szczególnie ten nieoryginalny? Ewentualnie komplet? Ten pod kolektorem też. Ten nieoryginalny taki jest miękki i cienki.

  15. #54
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Może lepiej kupić oryginalne węże podciśnienia?
    Bez znaczenia, aby tylko szczelnie było.
    U nas z węża ogrodowego wstawiliśmy bo nic innego pod ręką nie było, a oryginalny pękł od spodu i ze dwa tygodnie nie mogłem ustalić czemu obroty świrują.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #55
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    ten nad kolektorem, czy ten pod kolektorem Ci pękł?

  17. #56
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ten który zasila bocznikowego, z tym że u nas była zwykła fałka to i bocznikowy w innym miejscu siedział.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #57
    Kursant Awatar bishop
    Imię
    Marek
    Opis
    ST220 2002
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Zawada
    Odłącz czujnik od wspomagania i sprawdź czy obroty falują. Ja ciągle stawiam na to że masz nieszczelność na przewodach podciśnieniu. To w ST standard.

  19. #58
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    sprzedawca od krokowego też twierdzi, że 99% że przewody podciśnienia. ale cóż, nie wiem czy mu do końca już wierzyć. tą rurę ssącą u niego zamówiłem, bo u mnie od rury ssącej (tej miedzy przepustnica a obudowa filtra powietrza) to kolanko ( ta oklejona czarnym czymś) jest oddzielnie zrobione i nie wiem czy tam jest nieszczelność.
    jaka lipa: http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/a.jpg
    dzisiaj obejmy kupiłem i ścisnąłem oba końce ale nic nie dało. ten materiał czym to kolanko jest owinięte jest jakby z materiału takiego które może przepuszczać powietrze - ale nie wiem czy dobrze że tego kolanka się czepiam. na początek jednak chyba to bym kupił. kompletną rurę z kolankiem. zamontował i zobaczył. tym bardizej, że to z tym kolankiem też w serwisie forda kombinowali. potem może przewody podciśnienia sprawdzę dokładnie, tylko lipa że nie wiem o które dokładnie to chodzi. możecie mi to wytłumaczyć jakoś? może ktoś mi w paincie to zaznaczyć? bardzo proszę to od razu bym zamówił ten przewód od gościa.
    widać coś na tej focie? http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/ab.jpg
    z net takie znalażłem: http://images65.fotosik.pl/64/1ed60f7c465368cc.jpg
    może tu widać te kable? http://images65.fotosik.pl/64/d3138b65e96aebae.jpg
    z tego temaciora: http://lpg-forum.pl/przerobka-lpg-st...dy-t32498.html

    bishop sugerujesz które przewody to mogą być? ten od krokowca wskazał, że są dwa odchodzące od tylnej głowicy - 2 kolanka, i któryś najczęściej pęka. mówił że wszystkie przewody podciśnienia w tym ta rura miedzy przpeustnica a obud.filtr apowietrza za 200zł. może faktycznie w to zainwestować bardziej? niby mój mechanik przewody podciśnienia sprawdzał, ale teraz jak dzwoniłem mówi że raczej przy końcówkach patrzył. może niedokładnie czy może pominął któryś przewód.
    ale nie czaje tego, czemu było wszystko dobrze jak zainstalowałem krokowca a po paru dniach znów lipa? może siadł drugi krokowiec? może ktoś to jakoś racjonalnie wytłumaczyć? co akurat w tym czasie było ok, a potem znowu gdzies podciśnienie?
    "Odłącz czujnik od wspomagania" - a gdzie to? i jak to dokładnie sprawdzić? normalnie zapalić silnik? na postoju nic mi nie faluje. tylko jak ruszam to świrują, jak dodaję gazu i puszczam. czasem same z siebie podskoczą jeszcze jakby.
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 08-02-2018 o 20:30

  20. #59
    Kursant Awatar bishop
    Imię
    Marek
    Opis
    ST220 2002
    Od
    09 Mar 2010
    Mieszka w
    Zawada
    Ty masz gaz? Może to wina złej regulacji? Nie znam się na tym, może ktoś inny się wypowie. Ja bym zaczął od wymiany/sprawdzenia wszystkich przewodów. Często pęka ten z tyłu trudno dostępny. Oraz wymienił ten przy przepustnicy (materiałowy). Z forum znalazłem taki test krokowca:
    działanie bocznikowego się sprawdza tak (jeżeli nie gaśnie po odpięciu wtyczki):
    Zaciśnij gumową rurę która omija przepustnicę, to jest rura od bocznikowego. Jak zgaśnie to znaczy że bocznikowy uwalony a jak nie zgaśnie to znaczy że lewe powietrze. Rurę trzeba dobrze ścisnąć, palcami tego nie zrobisz.

  21. #60
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Czyli co najpierw odlaczyc wtyczke od bocznikowego i zobaczyc czy zgasnie a potem wtyczke wlaczyc i zcisnac rure?
    A czujnik wspomagania gdzie jest?
    Wycztyalem: Na rurce obok zbiorniczka płynu wspomagania. Zielona kostka (czarna wtyczka). Ukierunkowana pionowo w dół."
    Ja widze 2 wtyczki.

    Nie mam gazu!


    tą rurkę za kolektorem http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/olej2.jpg jak odpiąłem to nazbierał się w niej olej.
    olej także wyłazi mi jakoś tutaj, nie wiem co to jest http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/olej.jpg
    przy okazji na focie widać też ten czujnik od wspomagania?

    ps. ogólnie mam już dość. podmienie rure ssącą w poniedziałek, a mechanik sprawdzi mi te podciśnienia na następny weekend, bo to trudno wytłumaczyć, gościu od krokowca mi tłumaczył i wiem o co chodzi, ale nie chce czegoś zepsuć skoro się na tym po prostu nie znam. ewentualnie jeszcze krokowy stary wyczyszcze w benie pędzelkiem delikatnie i zobaczymy czy to może jeszcze coś da.
    więcej pomysłów nie mam.
    byłem przed chwilą obd podłączyć, to mi laptop go nie czyta jakoś w ogóle.
    powiedzcie mi tylko czy faktycznie tym zaciśnięciem rury ssącej jak zgaśnie to krokowiec do wymiany - bo to byłaby cenna diagnoza.
    oraz który to ten czujnik od pompy wspomagania, to spróbuje go wyłączyć.

    u mnie tak to wygląda jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=QQPvuxclev8
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 09-02-2018 o 19:04

Podobne wątki

  1. [MkI] stuki przy puszczaniu sprzęgła
    By splitu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 19:52
  2. [MkII] Dziwne odgłosy przy puszczaniu sprzęgła
    By rahiim in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 13:11
  3. [MkIV] Stukanie przy puszczaniu pedału sprzęgła.
    By insidex814 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 00:00
  4. [Zetec]szarpanie przy dodawaniu gazu - podczas jazdy
    By belmotybe in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 20:16
  5. Wysokie obroty,szarpanie podczas jazdy
    By was11 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 14:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów