+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą

    Szarpanie, odpowietrzanie podczas jazdy, obroty przy puszczaniu sprzęgła

    1. Szarpanie przy gwałtownym dodawaniu gazu przy niskich obrotach, ale przy wyższych też zaszarpie nawet przy 2000obr. Mój mechanik (nie serwis czy warsztat) wymienił kable, świece, nic nie dało. Potem wymienił filtr stożkowy i wsadził normalną obudowę filtra powietrza + nowy filtr, do tego wymienił filtr paliwa. Pozostaje chyba cewka? Jak sądzicie?
    Czytałem, że też przewód podciśnienia może być pęknięty.

    2. Odpowietrzanie podczas jazdy. Gdy zaprowadziłem go do serwisu forda niby mi to zrobili, ale potem mój znajomy mechanik zobacyzł, że w tej rurce, która na zdjęciu jest oklejona czarną taśmą są takie dwa pierścienie, jeden w drugim, po prostu ucięte kawałki rurek gumowych i wsadzone do środka, czerość te rurki mają jedna ze 1-2cm, czyli takie kawałek w kawałek włożony. Po tym zabiegu przestał mi sie faktycznie odpowietrzać układ poczas jazdy. Ale to chyba nie jest rozwiązanie? Czy przez to silnik nie ma mniejszej mocy? Wydaje mi się że tak, bo jak wyjechałem od znajomego i wyciągnął on te gumowe pierścienie ze srodka to auto dużo lepiej się zbierało, a także nie było szarpania opisanego w punkcie 1, jednakże zauważyłem, że na zimnym silniku raczej tego szarpania zwykle nie ma a wtedy odebrałem auto z postoju, więc szarpania może bym z tym nie wiązał. Jednakże brak tych pierścieni powodował znów zapowietrzanie, wiec podczas jazdy pompka (chyba) odpowietrzała i takie się włączało "łuuuuuuu". Na 10km z 2-3x sie włączyła. Co więc z tym fantem? Załączam zdjęcia. Może wystarczy wymienić na oryginalny? Czy moze takie odpowietrzanie jest normalne?

    3. Przy ruszaniu, popuszczaniu sprzęgła spadają obroty do około 300-500 i czasem nawet przygasa, zapala się kontrolka akumulatora, więc wciskam sprzęgło. Ogólnie auto tak mi podszarpuje. Po oddaniu do serwisu forda problem ustał (nie wiem co zrobili), zaś po zabiegach opisanych niżej mojego mechanika, niestety te skakanie obrotów wróciło.
    Aha, komputer mojego mechanika (ale jego komp niby do VW) nic nie wykazał, komp w serwisie forda raczej też nie, ogólnie mówili że pod kompa nie ma co podłączać, raczej elektryk coś zaingerował, że te obroty były ok. Po te obroty tryzmały się przy ruszaniu, mogłem puścić sprzegło, auto troszke ruszało i wtedy dodać gazu, teraz nie ma takiej opcji.

    4. Przy skręcie kierownicy na postoju i wciśniętym sprzęgle obroty się podnoszą. To niby jest normalne, ale szczerze mówiąc wczesniej tego nie zauwazyłem.


    U znajomego mechanika, który ogólnie zajmuje się raczej dieslami, benzyn i Fordów zwykle nie tyka, ale że znajomy to wziął. Wymienił filtr stożkowy i wsadził normalną obudowę filtra powietrza + nowy filtr, do tego wymienił filtr paliwa. Po tych zabiegach wróciło świrowanie obrotów przy puszczaniu sprzęgła, nie działa też zamykanie samochodu z kluczyka, a także czasem lewy zegar prędkościomierz mi gaśnie. Chciał zrobić mi też czujnik parkowania do tyłu (podpiął pod lewą tylną lampę druciki), ale coś źle działał, chińskie chyba kupiłem za 30zł z allegro. Chwilę po odebraniu strzeliła żarówka stopu lewa (tam gdzie zamontowany byl czujnik parkowania). Wróciłem do niego więc, wstawił mi te pierścienie do tej rurki oraz odciął kable czujnika od lampy aby go wyłączyć.


    Chciałem w niedługim czasie zamontować gaz, ale ciagle lipa jest. Ogólnie z tematami bujam się z dobre 2 miesiące, takiego niestety kupiłem.


    W jednym z tematów, dokładnie tutaj, opisano objawy 1 i 3 i gość wskazuje na jakiś czujnik. Czyli to, że obroty spadają i że w oklicach 1600obr szarpie:
    http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewt...f=126&t=107817


    Zdjęcia przed
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/c.jpeg

    Po
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/a.jpg
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/ab.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Jednakże brak tych pierścieni powodował znów zapowietrzanie, wiec podczas jazdy pompka (chyba) odpowietrzała i takie się włączało "łuuuuuuu".
    Jeśli dobrze odbieram , to chodzi o zawór bocznikowy i te łuuu jest buczeniem (zwanym popularnie batorym) to masz problem z zaworem bocznikowym odpowiadającym za stabilizację obrotów.
    Wstawienie "dławików" potrafi wyciszyć bocznikowego, ale dalej jest on niesprawny.




    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    nic nie wykazał, komp w serwisie forda raczej też nie, ogólnie mówili że pod kompa nie ma co podłączać,
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    ogólnie mówili że pod kompa nie ma co podłączać
    Bo pewnie trafiłeś na tych mistrzów co tylko potrafią odczytać kody błędów a nie potrafią przeanalizoać co pokazuje przepływka, korekty paliwa, lambdy itd, a to by było wskazane bo może np przepływka przekłamuje i się dokłada do problemu z bocznikowym.
    I druga sprawwa przydatny też by był pomiar ciśnienia paliwa na listwie, bo zbyt niskie będzie powodowało podszarpywania podczas obciążenia.

    Zacząłbym od wymycia przepływki (jest poradnik w howto) a w czasie mycia odłączyć akumulator, na co najmniej pół godziny, żeby PCM się zresetował z niewłaściwych ustawień.
    Jak wszystko złożysz do kupy, odpal silnik daj mu popracować tak ze 3-5 minut (tyle czasu żeby wskazówka temperatury chociaż w połowie była między minimum a punktem/miejscem roboczym wskaźnika i przejechać się z 10 kilosów tak żeby PCM zebrał sobie mapy z wyższych zakresów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Feb 2017
    Mieszka w
    Legnica
    Dla pewności cewkę kup, bo ona też może szaleć, lub jedź do kogoś co się zna i sprawdziłby napięcia w niej.

  5. #4
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Cewke ori motorcrafta zamówiłem właśnie. Znajomy mi wstawi.
    Tak myślałem, że to wsadzenie w tą rurkę to fuszerka. A warto kupić oryginalną tą rurkę? Coś to może zmienić?
    Kupiłem do diagnostyki OBDII VSCAN. Nie używałem, bo nie wiem jak, ale chyba to po prostu się instaluje na kompie, łączy z lapkiem i do wtyczki w aucie i potem co, pokieruje mnie? Popróbuję dziś. Może Wam jakieś screeny zrobić?
    Netoper, a cewkę kupić uważasz czy nie? Jeśli chodzio szarpanie to chyba jedyna opcja pozostała, najbardizej prawdopodobna, bo kable i swiece nowe. Kable ngk, świece denso. trochę dziwne bo jak do nich dzwoniłem (nieautoryzowany serwis forda) to mówili że pamiętają mnie i to była cewka. a jak po diagnostyce go odbierałem to o cewce nie było mowy, jedynie kable i świece - może więc chcieli najpierw to wykluczyć?
    "wymycia przepływki (jest poradnik w howto" - czyli gdzie ten poradnik? sam jako totalny amator to ogarnę?
    "Zacząłbym od wymycia przepływki (jest poradnik w howto) a w czasie mycia odłączyć akumulator, na co najmniej pół godziny, żeby PCM się zresetował z niewłaściwych ustawień.
    Jak wszystko złożysz do kupy, odpal silnik daj mu popracować tak ze 3-5 minut (tyle czasu żeby wskazówka temperatury chociaż w połowie była między minimum a punktem/miejscem roboczym wskaźnika i przejechać się z 10 kilosów tak żeby PCM zebrał sobie mapy z wyższych zakresów." - bardzo dziękuję za konkretne rady, jestem laikiem, ale może to ogarnę. bez mycia przepływki odłączyć aku i dalej zrobić wg Twoich wskazówek ma sens? podobno warto aky komp sie dobrze ustawił włączyć klimę, ogrzewanie itp,a by się zestroił czy coś.. ?
    i z tym zaworem bocznikowym, to co, do wymiany?
    "Dla pewności cewkę kup, bo ona też może szaleć, lub jedź do kogoś co się zna i sprawdziłby napięcia w niej." - co mogą te napięcia wykazać. mierzyć na nowej czy starej cewce?
    bardzo dziękuję za odpowiedzi, bo już mnie mój estek zmęczył psychicznie

    jeśli chodzi o tą rurę to dobrze szukam? to jest dolot powietrza? warto wymienić? bo ta która jes tobecnie to pozostałość po starym "wieś tuningu" ze stożkiem co była
    http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-st...252386806.html
    http://allegro.pl/mondeo-mk3-3-0-st2...047881465.html
    http://allegro.pl/rura-waz-powietrza...834587609.html

    na tym zdjęciu jest inaczej ta rura połączona niż u mnie, porównajcie te foty:
    http://allegro.pl/mondeo-mk3-3-0-st2....html#imglayer
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/a.jpg
    czy wszystko jest ok?
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 23-01-2018 o 15:29

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Netoper, a cewkę kupić uważasz czy nie?
    Osobiście to bym na tę chwilę na zakup się nie decydował, bo powodem takiego zachowania możą być inne przyczyny choćby brudna/przekłamująca przepływka, czy kończąca się pompka paliwa, zakitowany filtr paliwa,
    Jeśli dobrzę odczytuję Twój przekaz to na pewno jest wyeksploatowany zawór bocznikowy skoro wyje.
    Cewkę najpierw sam bym pomierzył omomierzem, i dokładnie ją oblukać czy nie ma na obudowie mikropęknięć (kolega Lyssy kiedyś ładnie to opisał i przewijało się w różnych tematach) jak pomiar by nic nie wskazał to bym ją zawiózł do speców od układów zapłonowych żeby na maszynie ją sprawdzili(10? 20? zł obecnie takie badanie?), albo bym poszukał kogoś kto by dla testu swojej użyczył.

    Można zacząć od resetu, bo może tak się dane w PCM-ie zapętliły że ten nie potrafi prawidłowo silnika wysterować. Nic dodatkowego nie włączamy podczas wstępnej/statycznej adaptacji.

    Rurze daj spokój, ona tylko doprowadza powietrze, a batory jest generowany przez latający tłoczek w zaworze bocznikowym.
    U nas jak rura sobie pękła to kolega Paolo odciął kawałek węża ogrodowego i na takiej prowizorce ze 3 lata auto objeździło i nic się nie działo.
    Czasami na batorego pomaga wymycie zaworu w benie ekstrakcyjnej, ale to i tak go nie uzdrowi, wcześniej czy później batory się odezwie, nam mycie na jakieś pół roku starczało a potem z dnia na dzień batory na stałe się złączył, obroty poniżej 2.5tyś nie chciały spadać i trza było go zmienić.

    Obsługi programu to tak przez pisanie niezbyt da się opisać, trza odpalić program i zerkać co tam w nim jest.
    Tutaj może któreś linki działają ze screenami
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...Zrzuty-z-ELM-a
    ewentualnie wspomóc się google

    Przepływka powinna pokazywać coś w granicach 3.5 na wolnych obrotach.
    korekty paliwa i praca lambd mają taką samą wartość bez względu na pojemność silnika.
    Nie pamiętam ciśnienia paliwa dla Twojego silnika ale chyba powinno być powyżej 4bar, było to też na forum nie raz podawane ale uleciało z głowy.

    Ja jakieś zakupy części robię dopiero jak potwierdzę że dana rzecz jest walnięta, albo drogą eliminacji wyjdzie że nic innego nie pozostaje, no chyba że podejrzana część jest w cenie kilkunastu złotych, a cewka tania nie jest. Może być faktycznie niedomagająca, ale j/w pisałem mogą być i inne przyczyny i po zmianie cewki poprawy nie będzie.

    A jeszcze jak się nałożą ze 2-3 przyczyny to wtedy robi się zamęt, bo niby wymieniłem jakąś podejrzaną część a poprawy nie ma, bo jeszcze dodatkowo coś źle funkcjonuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Znalazłem taki filmik, dokładnie to jest taki dźwięk właśnie! https://www.youtube.com/watch?v=esfew1eYC1s
    Więc co, krokowca wymienić?
    Więc z cewki na razie zrezygnować?
    Wtedy będzie można wyciągnąć to z tej rury dolotowej prawda? i wszystko powinno być ok?
    To może być przyczyna i falowania, szarpania i własnie tego dźwięku, więc wychodziłoby, że temat załatwiony?

    Co do bocznikowego, chodzi o silnik krokowy... jeden mechanik postawił taką diagnozę, choć było ich już kilku, więc już nie wiem któremu wierzyć. Sprawdził go i on nawet drgań nie miał, coś takiego mi świta, nie jestem pewny, więc też może to być to. Jednakże problem z obrotami pojawił się po ingerencji tego ostatniego znajomego mechanika, bo wcześniej po wizycie w fordzie było ok. Więc oni zdławili przez wsadzenie do tej rury dolotowej w ten sposób działanie krokowego tak? Przez to jest dużo słabszy, "nie ciągnie". Mój znajomy wyciągnął to z dolotu i ładnie szedł, ale z kolei te obroty świrowały, potem wstawił ponownie i już tak zostało z tymi obrotami, przy puszczaniu sprzęgła mocno spadają, przygasa.
    A czy mój znajomy czasem nie odłączał aku aby ten czujnik zrobić i wtedy się posypały te obroty?

    Szarpanie takie jeden gość z serwisu mercedesa (mój stary mechanik) obstawił kable lub świece, bo tak jakby gubił zapłon, więc też wskazywałoby to ewentualnie na cewkę, jako jeden z tych kwestii.

    Cewkę zamówiłem i została dziś nadana ze sklep ford. Więc założymy ją w ostateczności. Czy taką cewkę można zwrócić jak nic to nie zmieni? Filtr paliwa jest nowy, ma kilka dni.

    To najwazniejsze pytanie: Czyli na tą chwilę chociaż wiemy, że lepiej zainwestować w krokowca niż w cewkę, tak? Krokowca można jakoś sprawdzić czy to on nie działa, zanim się go zamontuje?
    Jeszcze tylko pytanie ori czy zamiennik https://ford.sklep.pl/product-pol-18...k-4383663.html
    A może używkę? Tu jakaś podejrzanie tania http://allegro.pl/mondeo-mk3-2-5-3-0...114355583.html, ale chociaż by wiedział czy o to chodzi.

    Zatem po kolei:
    reset (tylko tyle mogę sam zrobić, warto?)
    sprawdzić krokowca
    Czyszczenie przepływki
    Cewkę pomierzyć omomierzem, i dokładnie ją oblukać czy nie ma na obudowie mikropęknięć
    pomiar ciśnienia paliwa na listwie

    a pod kompa i sprawdzić:
    Przepływka powinna pokazywać coś w granicach 3.5 na wolnych obrotach.
    korekty paliwa i praca lambd mają taką samą wartość bez względu na pojemność silnika.
    Nie pamiętam ciśnienia paliwa dla Twojego silnika ale chyba powinno być powyżej 4bar, było to też na forum nie raz podawane ale uleciało z głowy.
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 23-01-2018 o 20:51

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Czyli na tą chwilę chociaż wiemy, że lepiej zainwestować w krokowca niż w cewkę, tak?
    Jak krokowy buczy to jest na 100% nie do końca sprawny. Bez montażu na aucie nie ma jak sprawdzić innego.
    Bocznikowy na wolnych obrotach jest w dolnym położeniu i tam wykonuje drobne szybkie ruchy góra dól, Natomiast przy wyższych i pod obciążeniem otwiera się na maxa aby dać dodatkową dawkę powietrza,.
    Dlatego właśnie ten batory na wolnych obrotach się odzywa bo w dolnym położeniu najwięcej zawór się wyrabia. Jak zawór już dobrze jest wyeksploatowany to i na wyższych obrotach batory nie cichnie.
    Być może brak tej dodatkowej dawki powietrza powodował u Ciebie cyrki, z tym że trochę luda też kombinowało z zawężeniem przepływu jak im batory się załączał, ale nie było wpisów że silnik osłabł.
    Co prawda dotyczyło to zwykłych fałek, może w nich te dodatkowe powietrze nie odgrywa takiej roli, a może mniejsze zaślepienie robili niż było u Ciebie.

    Ciężko wyczuć co może być głowną przyczyną, czy cewka czy ten nieszczęsny bocznikowy to są akurat elementy których sprawdzić nie ma jak oprócz podmianki.
    Samą cewkę można sprawdzić w warsztacie zajmującym się układami zapłonowymi, ale nie każdy warsztat ma maszynkę do sprawdzania cewek.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    pomiar ciśnienia paliwa na listwie - jak to pomierzyc, na kompie?
    Czy teraz oplaca sie zrobic sam reset czy moze po wymianie krokowca, oczyszczeniu przeplywki?
    Jak te operacje nic niw dadza to trzeba cewke wstawic co nie?
    Dziekuje Ci bardzo za wszystkie rady. Ulzylo mi nieco zw chociaz wiem co, juz w ten krokowy i cewke moge zainwestowac byle w koncu chodzilo

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    pomiar ciśnienia paliwa na listwie - jak to pomierzyc, na kompie?
    Na listwie paliwowej jest taki zaworek podobny do wentyla przy kole, i na nim się mierzy ciśnienie.
    Reset o oczyszczenie przepływki to myślałem że się zabrałeś już za to
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Jak te operacje nic niw dadza to trzeba cewke wstawic co nie?
    No zostaje jeszcze ten krokowy, który może ale nie musi odpowiadać za taką pracę silnika.
    A cewkę jak zakupiłeś to weź ją ostrożnie zamontuj nie ubrudź i zobacz czy się poprawi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Jestrm noga w tych tematach ale moze juz czas cos podlubac. Cos takiego tak? https://m.youtube.com/watch?v=FlJHVWR3boI
    Czym to pryskac, co kupic taniego?
    Mam OBD 2, jutro podlacze i zrobie screen. Na cos zqrocic uwage?

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Stary - jedź do jakiegoś ogarniętego mechaniora - odżałuj dwie stówki, a będziesz cieszył się z jazdy, a nie zamartwiał niepełnosprawnym ST.

    ---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

    Wszystkiego w życiu umieć nie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez drt_c ; 24-01-2018 o 22:18

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Cos takiego tak?
    Dokładnie, tylko osobiście to bym ostrożnie z aerozolami podchodził żeby strumień nie uszkodził drucików. wystarczy bena ekstrakcyjna, spirytus, denaturat, izopropanol, namoczyć i lekko pędzelkiem oczyścić druciki.
    Na forum w dziale poradników też mamy gotowca
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...%C5%82ywomierz

    Cytat Zamieszczone przez drt_c Zobacz posta
    jedź do jakiegoś ogarniętego mechaniora
    Do Klebera ma ciut daleko, i do Paola też.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Ogarnietego mechaniora... I w tym problem, dlatego pytam tutaj i mam odp od kolegi Neptuna. Wstawie najpierw krokowy uzywke potem reset, wczesniej przeplywka i reset, a jak nie podziala to cewka na koncu bo najdrozsza nowka motorcrafta. I musi byc dobrze. Krokowy na 100% jest, z tego co netoper pisze i jak widzialem na filmiku taki sam odglos batorego wiec on idzie zaraz po przeplywce. Poza tym przeplywke chyba komp by wykazal?
    Czy komp obd 2 wykazalby krokowy, cewke czy przeplywke?

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Poza tym przeplywke chyba komp by wykazal?
    Jeśli by była elektrycznie uwalona to błąd powinien być w rejestrze, jak jest brudna to będzie ostro przekłamywać ale bład się nie zapisze,

    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    Czy komp obd 2 wykazalby krokowy, cewke czy przeplywke?
    Cewkę pokaże jak jest całkowicie uwalona, ale jak np ma popękaną obudowę i prąd po obudowie leci to już nie pokaże,
    ale jak się po podpięciu interfejsu, odpali w programie wykres od zapłonu to po wykresie widać czy z zapłonem wszystko ok.
    krokowy z tego co pamiętam nie jest monitorowany.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 24-01-2018 o 23:28
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/cewka1.jpg
    http://joomlestarsze.smarthost.pl/tex/cewka2.jpg

    cewka wygląda tak. jakieś tam jest pęknięcie w jednym miejscu, ale czy to już kwalifikuje do uszkodzenia?
    zaraz ide czyścić przepływke i reset, ale nie wiem czy jest sensu bo ta cewka ewidentnie ma pekniecie widoczne na 1 focie
    Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 25-01-2018 o 16:17

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    cewka wygląda tak. jakieś tam jest pęknięcie w jednym miejscu, ale czy to już kwalifikuje do uszkodzenia?
    Tak, zapewne rozszczelniona jest wewnętrzna przestrzeń.
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    zaraz ide czyścić przepływke i reset, ale nie wiem czy jest sensu
    A czy kiedykolwiek po wyjeździe z fabryki przepływka była już czyszczona?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    Nie wiem czy przpeływka była czyszczona, na pewno będzie. CHoć sam boje sie za to zabrać. Na weekend bede u znajomego mechaniora to chyba zrobi to wtedy, nie chce sam kombinować. Czy próbować? Korci mnie
    No to mamy krokowy i cewkę pewną do roboty, zgadza się?

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Przemooo30 Zobacz posta
    nie chce sam kombinować. Czy próbować?
    To nie jest jakieś skomplikowane, trza odkręcić dwie śrubki a potem wymyć uważając na druciki.
    Masz gotowy poradnik. A największym problemem to chyba jest tylko mieć odpowiedniego torxa do śrubek
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    09 Dec 2017
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odrą
    heh, no i tu masz racje, mam ale mniejszą numerację. więc zostawię wszystko dla znajomego i nie będę sam kombinował, i tak tak cewka i krokowy do wymiany. ale prędzej przepływomierz ogarnąć i krokowy chyba prawda? po drodze może jeszcze warto sprawdzić kolektor czy szczelny i kable podciśnienia bo ponoć czasem sparciałe, jak sam pisałeś. wyciągnąć chyba potem z tej rury te docinki które uciszyły batorego, i potem reset. a jak nie pomoże to cewka na końcu? czy od razu wsio razem z cewką i reset? w końcu pęknięcie jest.
    po weekendzie dam znać

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przepływkę wyczyścić jednym zamachem przy wymianie bocznikowego.
    Wszelkie ograniczniki przepływu powietrza koniecznie usunąć podczas wymiany.

    Cewka.
    O ile jest jeszcze w pełni sprawna (bo ten biały nalot w pęknięciu to raczej śniedź z ucieczki prądu) to i tak jej stan będzie się pogarszał.
    A niesprawna cewka może załatwić przewody WN.

    Sprawdzenie podciśnień/lewego powietrza jak najbardziej wskazane.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkI] stuki przy puszczaniu sprzęgła
    By splitu in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 19:52
  2. [MkII] Dziwne odgłosy przy puszczaniu sprzęgła
    By rahiim in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 13:11
  3. [MkIV] Stukanie przy puszczaniu pedału sprzęgła.
    By insidex814 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 00:00
  4. [Zetec]szarpanie przy dodawaniu gazu - podczas jazdy
    By belmotybe in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 20:16
  5. Wysokie obroty,szarpanie podczas jazdy
    By was11 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 14:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów