+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    super LPG 2.5 TURBO
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    wielopole skrzynskie

    ubytek plynu chlodniczego

    witam wszystkich. mam maly problem z ubytkiem plynu chlodniczego . to tak moze zaczne plynu ubywa 3 setki na 2 tys km, jest zoltawy szlam pod korkiem oleju "tzw maslo".na codzien robie 12 km w jedna strone do pracy. moc auta jest 209 KM na benzynie na gazie 207, nie szarpie, bledow nie ma na kompie. oleju dolewam jakies 2setki na 8 tys kilometrow , szukale wyciekow ale nie moge nic znalezc. pomozecie???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Kup zestaw z allegro do sprawdzania zawartości spalin w płynie chłodniczym. Nie jest drogi a sprawdzisz czy nie masz problemu z uszczelką lub tulejami. Masło na korku może być powodem krótkich odcinków jakie pokonujesz na co dzień. Co do 2 setek na 8 tyś/km to jeszcze jest do przyjęcia, zmieniaj olej co najmniej co 10-15 tyś i cały stan od minimum do maximum powinien ci wystarczyć. Nie będziesz musiał nic dolewać.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    super LPG 2.5 TURBO
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    wielopole skrzynskie
    Ok dzięki tester już zamówiony . Dam znać jak wyszlo

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Miałem pęknięty blok a tester nic nie pokazywał. Gdyby coś było nie tak z uszczelką lub blokiem ubytki byłyby znacznie większe
    Mariusz , tel - 694-765-650

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    super LPG 2.5 TURBO
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    wielopole skrzynskie
    Witam właśnie zrobiłem test , dwa razy dla pewności i wszystko ok. Dwa dni temu zrobiłem trase 1300km wyjechałem z poziomem zbiorniczka wyrownawczego na minimum , sprawdzałem co 200 km czy nie ubywa. Po dotarciu do celu stan taki sam czyli na minimum jak był silnik zimny. Zbiorniczek sprawdzony , węże też. A więc zgupialem całkowicie jak doleje płynu na max to zejdzie do minimum i tak stoi. Chyba dam sobie spokój i poczekam co dalej . A z tym blokiem to jakie objawy miałeś?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez stasie1 Zobacz posta
    zrobiłem test , dwa razy dla pewności i wszystko ok.
    Robiłeś go w momencie/czasie jak pod maxa było płynu, kiedy są te ubytki?

    Jeśli płyn nie idzie do cylindra no to musi na zewnątrz wyciekać, może korek nie do końca sprawny jak nigdzie nie widać wycieku.
    Przy nagrzewnicy sprawdzałeś czy gdzieś z pod opaski się nie sączy?
    Przy reduktorze i trójnikach też wszystko OK?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    super LPG 2.5 TURBO
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    wielopole skrzynskie
    Test robiłem jak silnik był nagrzany a w zbirniczku zrobił się max nawet 1cm wyżej. Na zimnym silniku mam 5 mm poniżej minimum

    ---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

    Cytat Zamieszczone przez stasie1 Zobacz posta
    Test robiłem jak silnik był nagrzany a w zbirniczku zrobił się max nawet 1cm wyżej. Na zimnym silniku mam 5 mm poniżej minimum
    Ubytki są jak doleje płynu do 1cm przed max. Jak jest minimum to nic nie ubywa . A i jeszcze po trasie 1300km całkowicie zniknęło tzw. Masło pod korkiem oleju. ( a było to dość sporo)

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez stasie1 Zobacz posta
    jak silnik był nagrzany a w zbirniczku zrobił się max nawet 1cm wyżej. Na zimnym silniku mam 5 mm poniżej minimum
    No to obstawiałbym że korek nie trzyma i dlatego taka duża amplituda płynu, a jak masz na zimnym zalane pod maks to właśnie nietrzymającym korkiem nadmiar wylatuje, jak płyn się nagrzeje i rozszerzy.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-01-2018 o 20:18
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    super LPG 2.5 TURBO
    Od
    27 Jul 2017
    Mieszka w
    wielopole skrzynskie
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez stasie1 Zobacz posta
    jak silnik był nagrzany a w zbirniczku zrobił się max nawet 1cm wyżej. Na zimnym silniku mam 5 mm poniżej minimum
    No to obstawiałbym że korek nie trzyma i dlatego taka duża amplituda płynu, a jak masz na zimnym zalane pod maks to właśnie nietrzymającym korkiem nadmiar wylatuje, jak płyn się nagrzeje i rozszerzy.
    Kolega mi doradzil żebym serwetki paierowe obłożyl koło korka i zabezpieczył przed spadnieciem. Wtedy pokaże czy to korek . Spróbuję zobaczę co wyjedzie. Z gory dzięki bardzo , napiszę ci wyszło.

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Mateusz
    Model
    Citroen C5 X7
    Silnik
    3.0 V6 PB 211KM
    Od
    03 Sep 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna / Poznań
    sprawdź kolego przewód, który wychodzi z góry zbiorniczka, idzie przez cały pas przedni i wchodzi z prawej strony do silnika, te przewody pękają od samego patrzenia się na nie więc może tutaj masz nieszczelność, mi pękł przy samym wejściu do silnika i tam rzygał płynem
    Był Ford Mondeo mk2 1,8 98' B+G, Ford Mondeo mk3 2,0 01' D, BMW X5 E53 3.0 06' D, Peugeot 307 CC 04' 2.0 B, Ford Mondeo mk4 2.5 T5 07' B
    Jest Opel Astra G 1,4 01' B, Citroen C5 X7 3.0 V6 09' B
    509-334-170


  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    To chyba jakieś felerne miejsce, bo mi pękł tak samo.
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    15 Oct 2016
    Mieszka w
    Kielce
    dziwne bo mam tak samo.. ze dwa razy dolałem i też spada do minimum i tak zostaje. Na razie to olałem..

    PS. Maniek_ a jak się kończyła twoja historia z pękniętym blokiem, spawałeś/zamykałeś blok czy zmieniłeś silnik?
    Ostatnio edytowane przez przemekc ; 05-02-2018 o 23:29

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    06 Mar 2018
    Mieszka w
    Gdynia
    Witajcie, w moim 2.5T mam również ubytki płynu chłodzącego -bardzo podobna historia - dolewam płyn, który później znika i utrzymuje się w okolicach minimum. Po dokładnych oględzinach okazało się że przeciekają szybkozłączki węża idącego do nagrzewnicy, między silnikiem a grodzią. Woda kapie na wydech i szybko paruje stąd ciężko wyciek przyuważyć. W złączce jest oring - 22x3.5, który wymieniłem, jednak płyn nadal ucieka. Miał ktoś może podobną sytuacją i sobie z nią poradził? Dzięki za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez pawlecki007 ; 07-03-2018 o 01:31

Podobne wątki

  1. [Duratec] Ubywa plynu chlodniczego
    By jonny in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 14:18
  2. [Zetec] ubywa plynu chlodniczego
    By preex in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 01:26
  3. Ubywa plynu chlodniczego
    By masterb in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 14:52
  4. szarpanie, ubytek plynu chlodniczego
    By edmondo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-02-2006, 08:13
  5. Poziom plynu chlodniczego.....
    By raku in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2005, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów