+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38

Wątek: Nie działa abs

  1. #21
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    No tak, fakt z tym impulsem, bo prad w tych wtykach po odpaleniu jest caly czas, wiec moj test byl bezsensowny

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeszcze wydaje mi się, że impuls który ma ruszyć tłoczek, jest zapewne generowany przez sam układ logiczny pompy, na podstawie różnic w impulsach pochodzących z czujników, więc raczej nie ma możliwości aby jakoś "z boku" podać tego sterującego impulsa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Kurcze zostaje mi chyba kupic pompe, tylko zebym nie mial 3 nie dzialajacej

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zastanawiam się czemu komp nie chce się z autem połączyć, bo z MKII w benie to czy starsze elmy czy nawet te najtańsze bez problemu się łączą no bo w MKII nie ma CAN-a jak w MKIII gdzie dobór fejsa jest ciut trudniejszy.luknij w te gniazdo pod deską czy są prawidłowo obsadzone
    Weź luknij w te gniazdo obd pod deską czy są prawidłowo piny obsadzone ( bo pamiętam że było kilka tematów że brakowało zasilania) schemat obsadzenia był na forum podaany ale szybciej w google znajdziesz.
    Jeśli piny są prawidłowo obsadzone to sprawdź czy dochodzi zasilanie na odpowiednim pinie.

    Nie chcę strzelać ale chyba tylko 3 są potrzebne: plus, minus i sygnałowy/sterujący, bo może miesza mi się z vv

    ---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

    Może się upalił styk czy kabelek przełamał w/przy gnieździe obd
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Np brat tez ma z tego roku co ja z tym samym silnikiem i tez lipton, mowi zr teraz nawet juz nie jezdzi bo bez sensu, ja za ten czas jak mam to auto czyli jakies 3 lata bylem ze 4, 5 razy u roznych, tylko raz bylem u tego samego, wiec 4 razy byl podpinany i nic, potem kupilem elma, rozne programy i kaplica, nic a nic sie nie chce z nim polaczyc. Sprawdze pod tym katem ta wtyczke co mowisz moze cos sie dowiem. Wszystko lepsze niz nic, bo juz rece zalamalem

  7. #26
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    brat tez ma z tego roku co ja
    A rok który? bo jak to z pierwszych serii to była partia mondków że komp od MKI siedział i wtedy faktycznie nie było protokołu OBDII i pozostają kody migowe z kostki przy podszybiu (od strony silnika)
    A żeby ciekawiej było to w jakiejś ostatnie partii MKI pojawiły się sterowniki z MKII.
    Bo kurcze działające połączenie z kompem znacznie by pomogło.

    ---------- Post added at 19:02 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

    A jak sprawdzałeś sygnały, napięcia w wtyczce zasilającą pompe to sprawdziłeś też czy masa/minus jest na odpowiednim pinie?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 07-02-2018 o 20:04
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #27
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    To jest 96 rok, to chyba pierwszy rok mk2

    Tak masy sa w sumie dwie i sa czarne i grubsze tak jak plus wiec sie domyslilem bo nie moge znalezc opisu wtyczki ktora ja mam
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 07-02-2018 o 20:05

  9. #28
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Bo jak ato powyżej marzec czy maj 97 to na 100% musi mieć protokół obdII

    ---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    To jest 96 rok
    W dziale howto, jest poradnik o kodach migowych, i było pokazane jak wygląda ta kostka pod którą trza się wpiąć z diodą żeby wymrygało kody.
    Są też gotowe interpretatory (niektóre warsztaty też to mają)które po zapięciu w kostkę wyświetlają w postaci kodu odczytane impulsy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #29
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Dobra to szukam o tych kodach i dzialam

  11. #30
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    Tak masy sa w sumie dwie
    Czy sprawdziłeś że jest na nich masa? (choćby jakąś małowatową żarówką), plusa wziąć z aku a masę właśnie z danego przewodu) bo może nie dochodzi masa.
    A może też tak być, że niby plus jest na wtyczce ale nie ma "mocy' bo gdzieś wcześniej jest jakiś niekontakt czy zaśniedzenie.
    Tutaj też małowatową żarówką tak ze 3-5W, z tym że masę z aku a plusa z wtyczki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #31
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Ja to zrobilem tak, odpalilem auto i miernik przylozylem do masy aku a drugi koniec najpierw do jednego plusa we wtyczce potem do drugiego, potem przylozylem do plusa aku i drugi koniec najpierw do jednej masy na wtyczce potem do drugiej i pokazuje ponad 13v przy kazdym kablu

    Kurcze przegladalem te kody migowe i nie ma tam nic dotyczacego absu.
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 07-02-2018 o 20:45

  13. #32
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeszcze jedna rzecz, pompa aktywuje się powyżej jakiejś prędkości, nie pamiętam 15? 40? km/h więc aktywatorem jest sygnał VSS, Może on nie dochodzi do pompy.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #33
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    A jak go sprawdzic?l

    Teraz szukalem i ten czujnik vss jest ponoc pod puszka filtra powietrza, tylko teraz jak to sprawdzic bo z niego idzie tez sygnal do licznika z tego co czytalem
    Ostatnio edytowane przez dzymek100 ; 07-02-2018 o 21:05

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak prędkościomierz działa to sam czujnik jest Ok, kwestia czy gdzieś po drodze do pompki sygnał się nie gubi, nie mam pojęcia jak ten sygnał wędruje do pompki, czy prosto z czujnika, czy przez pcma, trza by dobry schemat trafić, no i jeszcze taki z rozpiska pinów na wtyczce Twojej pompki,

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Zielony listek Awatar dzymek100
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    1996r, HB, LPG,
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Wieprz
    Przeszperam neta moze cos znajde, grunt ze mam nowe tropy do sprawdzenia

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez dzymek100 Zobacz posta
    Przeszperam neta moze cos znajde,
    @Tomasz ma dobry schemat
    kiedyś mi wysyłał ale mi umknęło na poczcie jakoś.
    ale z tego co kojarze to nie bierze z vss zadnych informacji - pompa po prostu sprawdza różnicę w prędkościach obrotowych kół, jeśli wynosi więcej niż 20% (chyba) to uruchamia abs/kontrolę trakcji.
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 07-02-2018 o 23:33
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  18. #37
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    ale z tego co kojarze to nie bierze z vss zadnych informacji - pompa po prostu sprawdza różnicę w prędkościach obrotowych kół, jeśli wynosi więcej niż 20% (chyba) to uruchamia abs/kontrolę trakcji.
    Ale jest jeszcze próg aktywacji ABS-u, że poniżej jakiejś prędkości jest nieaktywny, więc pompa musi dostawać sygnał prędkości żeby wiedzieć kiedy ma być aktywna a kiedy nie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #38
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Co do progu prędkości to nie abs. Komp sprawdza abs na postoju, jak jest wszystko ok to kontrolka gaśnie i abs działa nawet przy 5km/h. W przeciwnym razie przy hamowaniu do zera w końcówce hamowania blokowałyby się koła. Jeżeli kontrolka raz gaśnie, raz nie to znaczy, że komp ma błedy. Kasują się one same. Przy normalnej jeździe trwa to dość długo. Miałem kiedyś podobnie i pomogło jak pojechałem na polną drogę i go trochę spałowałem. Gaz do 60km/h i hebel do zera. Tak kilkanaście razy i na drugi dzień było ok. Zabiorę jutro laptopa do pracy to postaram się schemat wysłać. Mam również gdzieś kody błyskowe abs-u, ale nie są to kody na diodę, tylko kontrolkę absu. A co do wymiany pompy abs-u na inną, to trzeba dobrać identyczną. Było ich więcej typów niż generacji mondeo
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

Podobne wątki

  1. [MkIII] Elektryka siedzenia przód kierowcy działa ale nie działa
    By PiterMK in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-09-2016, 19:29
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 15:59
  3. [MkIII] Sprężarka działa tylko na postoju. Działa z popychu. TDDI
    By jakub_wr in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 01:38
  4. [MkI] nawiew nie działa normalnie (działa tylko na 4 biegu) M
    By roman92 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 15:54
  5. [MkI] problem z korektorem kąta wtrysku (działa/nie działa)
    By gundas in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 20:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów