+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    Mundek
    Od
    16 Sep 2014
    Mieszka w
    B

    Wymiana sprzęgła i dwumasy

    Witam
    Problem pojawił się po wymianie sprzęgła i dwumasy. MkIV 1,8 2010 rok
    Gdy odebrałem auto okazało się, że przy większych prędkościach koło kierownicze jest sztywne. Czyli przy korekcie toru jazdy kierownica nie wraca. Brak jest swobodnej pracy koła kierownicy. Geometria ustawiana dwa razy. Po podniesieniu przodu auta koło kierownicy ma opory podczas pokręcania. To samo dzieje się podczas poruszania kołami. Przy poruszaniu kołami prawo-lewo objawy są podobne. Czuć opory podczas poruszania zarówno przy odpalonym silniku, czy nie. Opory są podobne. Rzecz jasna przy włączonym silniku jest lżej. Warsztat umywa ręce tłumacząc że nie ma to nic wspólnego z wymianą sprzęgła i dwumasu. Nadmienić muszę, że do warsztatu wjechałem sprawnym autem.
    Jeśli ktoś miał podobny przypadek piszcie.

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez B P Zobacz posta
    Warsztat umywa ręce tłumacząc że nie ma to nic wspólnego z wymianą sprzęgła i dwumasu.
    Oczywiście, że ma. Aby wyjąć skrzynię musieli wyjąć sanki zawieszenia a tym samym przekładnię kierowniczą, która jest przykręcona do sanek.
    Pewnie coś tam schrzanili.
    Wyje pompa wspomagania? Są bąbelki powietrza w zbiorniczku? Może jest zapowietrzony układ ciśnieniowy.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 31-01-2018 o 23:25

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    Mundek
    Od
    16 Sep 2014
    Mieszka w
    B
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez B P Zobacz posta
    Warsztat umywa ręce tłumacząc że nie ma to nic wspólnego z wymianą sprzęgła i dwumasu.
    Oczywiście, że ma. Aby wyjąć skrzynię musieli wyjąć sanki zawieszenia a tym samym przekładnię kierowniczą, która jest przykręcona do sanek.
    Pewnie coś tam schrzanili.
    Wyje pompa wspomagania? Są bąbelki powietrza w zbiorniczku? Może jest zapowietrzony układ ciśnieniowy.
    Witaj
    Pompa nie wyje. Nie słychać żadnych niepokojących objawów.Płyn w zbiorniku spokojnie się zachowuje. Mechanik sugerował zapowietrzenie. Mówił, że w zbiorniku łyn powinien jak on nazwał ( buzować, a jest spokojny), sugerował przeczyszczenie układu wspomagania i zalanie nowym płynem. Dziwne ale przecież do układu wspomagania nikt nie zaglądał. Sugerował również łożyska Makpersona. Ale jak wspomniałem auto wstawiłem zdrowe.
    Piszcie proszę ,dzisiaj na 12 umówiłem się powtórnie na konsultację.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wymiana sprzęgła, dwumasy itd. w ST220
    By 2rrrbo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 00:30
  2. [ST220]Wymiana sprzęgła i dwumasy
    By pstomaszki in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 14-03-2016, 01:47
  3. [MkIII] regeneracja sprzęgła i dwumasy !
    By lukashek166 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 08:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów