+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Pieszy
    Model
    inne
    Silnik
    auto
    Od
    31 Jan 2018
    Mieszka w
    Poznań

    Mondeo mk4 kombi, po FL - jaka strategia?

    Hej,

    to mój pierwszy post na forum, ale przeglądam je już od jakiegoś czasu, a samego auta szukam od dobrych 3-4 miesięcy. Teraz jestem już zdecydowany na Forda Mondeo mk4 kombi. Pozostałe kwestie to już dalszy plan, ale najbliżej mi do wersji po faceliftingu z silnikiem diesla 140-163 KM. Największy problem mam z wyborem wersji wyposażenia oraz źródła pochodzenia samochodu, tj. używane z polskiego salonu, sprowadzone, od osoby prywatnej itd. Budżet - ok 50.000,00 zł.

    Początkowo byłem przekonany o zakupie auta używanego od dealera / sprawdzonego salonu aut używanych (kraj pochodzenia: Polska), bo wydawało mi się, że tak będzie najpewniej, mimo że przy okazji trochę drożej. Niestety przez te kilka miesięcy oferty w salonach zmieniają się naprawdę nieznacznie. Śledzę głównie wielkopolskie i sąsiednie województwa, bo ze względu na obowiązki za bardzo nie mogę sobie pozwolić, żeby z dnia na dzień przejechać pół Polski w celu obejrzenia auta. I w konsekwencji albo stoją w nich bogate Titanium z system bezkluczykowym za 60 tys., albo ubogie Trendy z flotowym przelotem i lakierem akrylowym. To skłoniło mnie do powrotu do punktu wyjścia i ponownego rozważenia zakupu auta sprowadzanego - w Niemczech wybór Mondeo jest w końcu znacznie większy. Z kolei lektura wpisów na forum podpowiada mi, że może mimo wszystko warto też wziąć pod uwagę kupno od osoby prywatnej.

    Proszę o ocenę aut z załączonych ofert i w miarę możliwości krótką informację, na co powinienem liczyć w danym pułapie cenowym bądź którą wersję wyposażenia warto wybrać. Złoty środek w tym budżecie to chyba Titanium, ale bez wodotrysków typu navi, kamera cofania.

    1) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6zwdDY.html

    2) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#46e5efcfb4

    3) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#41d2d6cd17

    4) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#41d2d6cd17

    5) https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#89b5596256

    Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Dealerzy to jak komisy w sumie, trzeba uważać wszędzie...
    Pozdrawiam

  4. #3
    Komisarz Awatar wodzu
    Imię
    Rafał
    Model
    X-Type
    Silnik
    3.0 V6
    Opis
    Jaguar
    Od
    01 Jul 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez czeslaw555 Zobacz posta
    Dealerzy to jak komisy w sumie, trzeba uważać wszędzie...
    Potwierdzam,ale ja z aut z zagranicy wyłączyłem się po pierwszym mondeo mk2.Potem mk3 i mk4 już tylko Polski salon i niski przebieg.Udało mi się za każdym razem kupić auta z 50-60 tyś udokumentowanych przelotów i zero problemów.A szukałem podobnie ok.3-4m-cy.Trzeba śledzić co dzień ogłoszenia i od razu telefon bo jak coś dobrego to już będąc 2 lub 3 dzwoniącym było po sprawie.Cierpliwości zatem życzę.

  5. #4
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    W każdym działaniu, w tym i w szukaniu, wyborze, selekcji jest potrzebne jakieś doświadczenie. Te PL salony to też nie jest tak że jedziesz i kupujesz bo i tam są oszukane auta.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    szczególnie jak komuś kto oszukał lub skręcił licznik uda się ten samochód na wymianę do salonu wcisnąć takie samochody trafiają przeważnie do auto-handli albo ludzie biorą droższy i wciskają go na wymiane nie wszystko mozna znaleźć podczas oględzin i sprawdzania,czasami zostajemy zaskoczeni po dłuzszym czasie
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  7. #6
    Pieszy
    Model
    inne
    Silnik
    auto
    Od
    31 Jan 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Rozumiem, że auto od dealera nie gwarantuje, że będzie wolne od wad. Zresztą jeden z wymienionych w moim poście miał kiedyś głośną sprawę, bo przyjął auto po dzwonku i oferował jako bezwypadkowe.

    Tak czy inaczej myślałem, że polska książka aso oznacza pewność przebiegu. Czy tu też zdarzają się kręcenia licznika?

    Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    rzadko
    Pozdrawiam

  9. #8
    Pieszy
    Model
    inne
    Silnik
    auto
    Od
    31 Jan 2018
    Mieszka w
    Poznań
    To w porządku. Czasem tylko faktycznie trafiam na auto wzięte pewnie w rozliczenie, które mimo że jest przy polskim salonie, to było sprowadzone z zagranicy. Dużo 'polskich' Mondeo to poleasingowy trend w akrylu, ale cóż - coś za coś.

    A co powiecie o samochodach z wymienionych ofert?

    Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imię
    Czesław
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    hmm są też inne
    Pozdrawiam

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez hmac Zobacz posta
    Tak czy inaczej myślałem, że polska książka aso oznacza pewność przebiegu. Czy tu też zdarzają się kręcenia licznika?
    teoretycznie jak ktoś robi duże przebiegi i chce po 2-3 latach sprzedac samochód za jeszcze w miare dobre pieniądze to posuwa sie do oszustwa 3-4 wymiany oleju w prywatnym zakładzie,przed wizytą w ASO na wymiane oleju korekta licznika i tak się kręci czasami się znajdzie,czasami nie bo ludzie którzy w tym siedzą czyszczą coraz dokładniej tylko nie popadajmy w paranoję bo przestaniemy kupować samochody

    ---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

    polskie salony które prowadzą komisy przysalonowe nie tylko oferują auta przyjmowane w rozliczeniu,ale same ściagają z innych salonów Forda oraz zaprzyjażnionych innych marek w większosci to auta poleasingowe(ja takie miałem juz 2 w super wyposażeniu) ale również odbierane klientom jak nie płacą kredytu bądż leasingu
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

Podobne wątki

  1. [MkII] Łożysko/piasta tył kombi - jaka firma.
    By ryszinho in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 21:05
  2. [MkII] jaka najwieksza butla toroidalna do MK2 - kombi
    By marcn24 in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 20:11
  3. [TDDi MKIII] jaka pompa do mk3 kombi tddi
    By kqwasster in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 12:40
  4. [MkI] Jaka gleba Mk1 kombi?
    By wieesz123 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 21:27
  5. [MkI] Jaka tuba do kombi
    By adrianbydgoszcz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-06-2007, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów