+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK1 1.8TD
    Od
    19 Jan 2013
    Mieszka w
    Toruń

    Problem z EGR, MK3 1.8 125KM

    Witam, od dluższego czasu zmagalem się z szarpaniem i przerywaniem auta przy mocniejszym "depnięciu" wymieniłem świece, przewody i cewkę jednak problem nie zniknął. Ogólnie auto wydawalo się bardzo zamulone, musialem się natrudzić żeby wyprzedzić jakiegoś seicento z pod świateł, czesto tez przy dojezdzaniu do świateł falowały i spadały obroty. Nawet parę razy zgasł. Od czasu do czasu wywalalo mi Check z błędem p0420 (przez brak katalizatora) nigdy nie pokazalo zadnego innego blędu, dzisiąj sciągnąłem sobie aplikacje na telefon Fordsys czy jakoś tak i mimo tego że na desce nie palil mi sie check od dawna to w aplikacji pokazalo blad p0420 i p0400 zwiazany z EGR, dla sprawdzenia czy coś sie zmieni odpialem wtyczkę od EGR. Po czym auto zaczelo duzo lepiej przyspieszac, obroty przestaly falowac, przestalo przerywac i szarpać. Ogólnie jest dużo lepiej, jedynym minusem jest to że teraz caly czas pali mi sie check z bledem p0403. W zwiazku z tym mam pytanie, czy jak bede jezdzil z odpietą wtyczką to moze to zaszkodzić silnikowi? bo ogolnie ten check jakos bardzo mi nie przeszkadza ale z drugiej strony fajnie by bylo go wyeliminowac, myslicie ze to moze byc problem w elektronice pod tą plastikową kopułką, skoro po wyciagnieciu wtyczki wszystko dziala lepiej?
    Ostatnio edytowane przez mac10 ; 01-02-2018 o 03:47

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar beboku
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    30 Sep 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Ten EGR jest sterowany właśnie przez tę elektronikę pod kopułką, więc jeśli po odpięciu jest znaczna poprawa to raczej sam zawór będzie w porządku. Z tego co piszesz wygląda na to że elektronika trzyma cały czas otwarty zawór. Z odpalaniem nie miałeś problemów? Jazda z odłączonym raczej nie powinna mieć wpływu żadnego na auto poza palącą się kontrolką. Jeżeli masz kogoś w okolicy to poproś o podmianę samej elektroniki, to jest 5 minut żeby przełożyć a będziesz miał 100% pewności. Elektronika trzyma się na 4 śrubkach i można bezpiecznie ściągnąć, nic jej nie trzyma dodatkowo, tylko śrubki.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK1 1.8TD
    Od
    19 Jan 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Dzięki za odpowiedz, widziałem własnie że z odkręceniem samej elektroniki nie będzie problemu, gorzej z całym zaworem. Niestety nie mam w okolicy nikogo od kogo mógłbym podmienić i sprawdzić, będę pewnie musiał kupić jakaś używkę z allegro. Co do odpalania to raz odpalał od "starzała" a czasami trzeba było 2, 3 razy zakrecić.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Problem po wym.silnika w 1,8 125KM
    By kinder-90 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 13:29
  2. [TDCi MKIV] Problem z odpalaniem mk4 1.8tdci 125km
    By borysek78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-12-2016, 21:53
  3. [Duratec] 1.8, 125KM problem z odpalaniem w ciepłe dni
    By philip8 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 21:04
  4. [MkIII] Problem z zapaleniem 1.8 (125KM)
    By Wojtex in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 18:43
  5. [Duratec] problem z silnikiem 1.8 125KM
    By bassoofy in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 12:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów