+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21

    Model
    Xedos 9
    Silnik
    2.0 V6 - Padł :(
    Od
    27 Oct 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Nadal jest to anglik po przekładce. Emblemat LX na klapie i brak wejścia na kluczyk w klamce kierowcy. Odpuść to auto.
    Anglika odpuszczam. Ja mówię o tym https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6zsnOB.html

    Tutaj jest wrzucone aktualne zdjęcie ze środka. Poprzednie to było pomyłka (liczniki diesla, inny lakier itp). To co wspominali wcześniej koledzy.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Zmęczony życiem: chodziło mi o wnętrze w poprzednim zdjęciu - to co było zauważone, świadczące o "przeszczepach", do kupy z, wydaje się, innym odcieniem prawych drzwi i błotnika przedniego.
    Scaraab

  4. #23
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Kolego Krywdzik.Zamiast szukać i oglądać padliny za grosze (bo nie stety taka jest prawda) i potem będzie non stop dokładanie bo padnie to lub tamto,dozbieraj nieco kasy i kup auto sprawdzone.Ja wiem,że więcej będzie kosztować,ale będziesz miał święty spokój i radochę z jazdy.Takie moje zdanie i nie musisz się z tym zgadzać.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  5. #24
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Zgadzam się z Mondasem. Może wartało by polatać MZK miesiąc i dozbierać więcej kasy?
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #25
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Te auta z ogłoszeń, zazwyczaj ładnie wyglądają i na tym koniec.Wszystko można wyczyścić i nabłyszczyć,a laik się nie połapie,że kierownica była powycierana,ale plack tak zrobił,że teraz wygląda jak nowizna.Że lakier był matowy i ten sam plack go tak nabłyszczył,że teraz się świeci jak psu dzwonki na wiosnę.Ruda aż kapie od spodu ? To nie problem.Bitex załatwia sprawę i nic nie widać.Skrzynia hałasuje ? Trociny wsypane i już jest cicho.Tarcze bija ? Tokarka u Henia i wio.Po co wymieniać i w koszty wpadać.Noo paaanie...auto luxus.Tylko lać do baku i jeździć.Jedziesz oglądać takie auto i jest to często wyprawa na cały dzień.Podczas oględzin okazuje się coś zupełnie przeciwnego niż to co pisało w ogłoszeniu,ale niemiec płakał jak sprzedawał.Będą Cię przekonywać,że tak było.Te pojazdy lata świetności mają często za sobą.Gdyby te auta były tak idealne jak przekonują nas handlarze,to nie mieli by co sprzedawać bo niemiec czy inny belg super auta by nie oddawał za bezcen.Jeśli taka padlina u nas kos,tuje 5 koła lub w okolicach tej sumy...to ile musiała kosztować u niemca ? Inna sprawa,że z deklarowanych 145 KM to ile ma teraz ? Wszyscy podają moc katalogową jak by auto w salonie stało.Kiedyś sprzedawałem auta,ale były to jeszcze maluchy,fiaty 125 i polozienty.Czasem trafił się jaki francuz albo zemsta honekera i wiem jakie sztuki ludzie robiłi ze stanem technicznym aut,aby tylko sprzedać.Szukałem mdo prawie 3 miesiące,zanim przypadkiem trafiłem na mojego.Obejżane 24 auta i wszystkie były padlinami nic nie wartymi.Setki kilometrów i kupa straconego czasu.
    Mając mondo,a mam je od 2011r,wsadziłem w niego 24tysiące zeta.To też była "igiełka",do póki nie zaczęło padać jedno po drugim.Teraz wisi na portalu aukcyjnym i nie ma odzewu,bo cena jest zaporowa 9 tysi,a każdy szuka padliny za grosze no bo rocznik...Ale nikt nie pomyśli ile taka "igiełka" za 4-5 tysięcy polata.O ile w ogóle latać będzie chciała.Stąd moja poprzednia wypowiedz.Zamiast szukać szrota za grosze...poczekaj,dozbieraj i kup pewniaka.Daj ogłoszenie w markecie że kupisz i poczekaj na zgłoszenia.Na MKP nie ma lipy.Gdzieś mi mignęło,że jesteś zielony w tych sprawach...stąd całe moje pisanie.
    Zrobisz jak zechcesz.Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 07-02-2018 o 22:28
    Na zawsze w moim sercu (*)

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    w tym przedziale finansowym jest kłopot z dobrymi samochodami jeśli to twój limit to lepiej poszukac innej marki,chociazby passata B4 częsci tanie,szeroka gama silnikowa i spokojniejszy sen
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  8. #27
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez krywdzik Zobacz posta
    Zdjęcie poprawione. Jak teraz go ocenicie ?
    Nadal facet chyba nie wie co sprzedaje...A raczej stosuje chwyt marketingowy bo: radio nie ma USB, MP3 i AUX bo to przedlift ze zwykłym 6000CD z anteną szerokopasmową, nie ma tempomatu, nie ma ISOXIFa, czujnika martwego pola, a elektryczna regulacja fotela to się odnosi chyba tylko do fotela kierowcy i regulacji góra-dół. Na ESP też bym nie liczył ale ciężko stwierdzić bo nie wszystko widać na zdjęciu. Ponadto ten egzemplarz wbrew opisowi nie posiada: weluru, ASR, komputera pokładowego, elektrochromatycznych lusterek bocznych, gniazda SD.

    No i wydaje mi się, że sprzedawca zaktualizował nie tylko zdjęcie ale i przebieg bo poprzednio chyba było coś około 160 tys. km.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  9. #28
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Hmm. Jeśli jesteś zielony to zgadzam się z Mondasem. Tu jego wypowiedź jest ważna. Natomiast generalizacja że auta z 5tysi to szroty jest też uproszczeniem. Mondki są prostą konstrukcją zakładając 4cylindrowe benzyny. Jedyne co to pochłanianie oleju i korozja. Skrzynie ciężko zmieniają biegi. Ale ile kosztuje kompletna skrzynia? Jak szukałem teraz ST to ktoś mnie wyśmiał że za ok 15-16tyś to se mogę. I jakoś mogłem bo nie narzekam, a te za 25-30tyś to były szroty w złotych mundurkach. Nie zrażaj się weź zaufanego mechanika do auta którym wcześniej pojeździsz na jeździe próbnej. Jeśli nie tłucze nie ściąga, blachy równo leżą to pojedź z mechanikiem na SKP i niech go przejrzą. Ci goście oglądają tysiące aut i wiedzą gdzie zajrzeć a i mechanik jest w stanie dość dobrze ocenić co auto jest warte i czy będzie jeździć do czasu spokojnego usuwania usterek bo te na pewno będą. Najważniejsze aby stan auta nie zagrażał tobie otoczeniu i za bardzo twojemu portfelowi. Kiedyś kupiłem mdo mk3 za 2,5tyś zł na gazie. Jeździłem nim rok, nic się nie zepsuło, spokojnie przeszedł przegląd bez mrużenia oka i sprzedałem, do dziś pomyka po okolicy. Jedyne co to brał sporo oleju ale nie kopcił a na przeglądzie mu robili nawet analizę i było ok. Więc chłodna głowa, cierpliwość jakiś czas MZK może jakiś grosz wpadnie. Ale też nie myśl że jak wydasz na auto nie 5 a 8 tysi to nic nie będzie do zrobienia... Będzie tyle samo.
    Co do cen: zastanówcie się ile Wam za wasze wychuchane używki zaproponują przy odkupie w ASO? Co najmniej o 50% mniej niż średnia cena rynkowa. Po co? Aby łatwo sprzedać. Na zachodzie to działa podobnie. Jak przyjeżdża Polak to bierze cały stok więc mu ASO nie wali marż bo pozbywają się aut z którymi jest problem i odzyskują kasę. I stąd w coraz większej mierze biorą się polskie ceny aut sprowadzanych. Nie zawsze (!!!) wynikają one z powypadkowości czy innych dziwnych zdarzeń. Kto będzie przeszczepiał auto za 5tysi? To musi być w jednym kawałku i z jednego kawałka, może i po jakiejś przygodzie ale zwykle robionej w ASO na ubezpieczenie do puki się to opłaca ubezpieczycielowi. Oczywiście nie przeczę że można udu.ić i wciąż jest to realne ale odrobina wprawnego oka jest w stanie temu zapobiec.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 08-02-2018 o 18:12
    Scaraab

  10. #29

    Model
    Xedos 9
    Silnik
    2.0 V6 - Padł :(
    Od
    27 Oct 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Dzięki wszystkim za rzeczowe odpowiedzi. Mimo wszystko pojadę obejrzeć ten egzemplarz:

    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6zsnOB.html

    Biorę znajomego mechanika który oceni czego to warte. Tak jak pisał kolega przedmówca nie spodziewam się igły za 5 tys. Obejrzeć nie zaszkodzi ( oczywiście okiem zdecydowanie bardziej fachowym niż moje )

    Jeszcze raz wszystkim Wam dziękuję za cenne rady i pozdrawiam

  11. #30
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    3mam kciuki żeby to nie okazało się padliną.
    wypisuję się z tego kraju...

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Ja też 3mam kciuki.Sprawdzcie go dokładnie.Zwracajcie uwagę na szczegóły czy np.nie ma napisanego modelu flamastrem na jakimś elemencie przodu,bo coś mi się w nim nie podoba.Niby wgniotka na błotniku,a ten błotnik ma nieco inny odcień.Luknij pod spodem czy np.na maglu nie ma napisów,albo na wężu którymś pod maską.Schyl się pod deskę rozdzielczą z obu stron i popatrz czy wzmocnienie poprzeczne jest całe i jak bozia przykazała.Błotnik ma taki sam odcień jak zderzak,a inny niż drzwi i maska.Miej oczy otwarte i nie napalaj się.Zwróć uwagę,że opis wypasu auta jest inny niż rzeczywiście.To podstawa do negocjacji ew.ceny.
    I pamiętaj...NIE NAPALAJ SIĘ.Lepiej wrócić o tzw.kiju niż bujać się ze szkutem.
    Powodzenia i daj znać tutaj jak wypadły oględziny.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  13. #32
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    I jak tam oględziny i zakupy?
    Scaraab

  14. #33
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    No właśnie??? Kupiłeś?
    wypisuję się z tego kraju...

  15. #34

    Model
    Xedos 9
    Silnik
    2.0 V6 - Padł :(
    Od
    27 Oct 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Nie kupiłem , nie oglądałem jeszcze. Umówiłem się, że przyjadę zobaczyć we wtorek/środę.
    Dam znać co i jak

  16. #35

    Model
    Xedos 9
    Silnik
    2.0 V6 - Padł :(
    Od
    27 Oct 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Miałem dzisiaj jechać na oględziny. Nic z tego nie będzie. Sprzedany już

  17. #36
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    03 Dec 2014
    Mieszka w
    Kołczewo
    osobiście bym leciał w kierunku benzyny... cały czas słyszę że że benzyniaki pochłaniają olej .. ja brykam jeszcze na MK2 i olej dolewam jedynie przy wymianie na nowy raz do roku.
    znajoma (sąsiadka) miala takiego mk3 (zmieniła z mk2) w dieslu i 6 miesięcy od warsztatu do warsztatu

  18. #37

    Model
    Xedos 9
    Silnik
    2.0 V6 - Padł :(
    Od
    27 Oct 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Chciałem uniknąć pożyczki ale niestety chyba będzie to nieuniknione. Oglądnąłem wczoraj dwa egzemplarze w przedziale 5-6 tys i słabo to wygląda

    Co powiecie ewentualnie o takim ?

    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...olx#xtor=SEC-8

  19. #38
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Przód jest nieco podejrzany: lewy błotnik nie licuje z maską: krawędź błotnika wystaje ponad maskę. Trzeba zobaczyć czemu. Lampy do regeneracji. Jakość lakieru i innych krawędzi nie ocenimy bo w słońcu mało widać. Generalnie drogo. W tej cenie chyba bym szukał innego - ten jakoś do mnie nie przemawia.
    A te? Przykłady pewnie potargujesz to wydrzesz a jak chcesz oszczędzać to może w ten s[posób?
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#c9895296c8
    przedni zderzak do poprawienia pytanie jak pas przedni.
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...tml#c9895296c8
    ten wygląda zgrabnie...
    Kombi Ci podchodzi? Bo akurat pierwszy strzał i te wpadły.
    Scaraab

  20. #39

    Model
    Xedos 9
    Silnik
    2.0 V6 - Padł :(
    Od
    27 Oct 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    To drugie ogłoszenie odpowiada.
    Wiem, że to forum forda, ale tylko takie szybkie pytanko. czy może lepiej w przedziale 8-9 tys rozglądnąć się za Mazdą 6 ?

    Generalnie jeśli chodzi o mondeo to nie ma dla mnie różnicy czy trafi się kombi czy HB.

  21. #40
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Konstrukcyjnie niewielka różnica. Eksploatacyjnie niektóre części mogą być droższe. I wydaje mi się że mazda ma słabszą blachę niż ford choć moja wiedza o maździe skończyła się na 626 rocznik 1992. Fordów jest więcej więc łatwiej w razie czego o blachy i elementy używane w razie w.
    Kupując z LPG zwróć uwagę na montaż: najlepiej aby wtryski były wiercone w głowicy a nie na kolektorze bo wtedy ciężko o właściwy kąt ustawienia wtrysków i nie zaburzanie pracy klap jeśli jeszcze są. Same elementy nawet jeśli tańsze można wymienić niewielkim kosztem (reduktor 200zł, listwa wtryski nowe kupisz już po 50zł) butla "na wstecznym" zawsze można włożyć przewód do i obleci. Choć bywa to upierdliwe bo potrafi przełączyć na benzynę nawet przy połowie butli gazu jak ten, ruszając pod górkę, odpłynie... Dochodzi Ci dodatkowo pytanie ile na gazie już przejechał ( najtańsze wtryski Valteka wytrzymują najwyżej 100tyś, reduktor też koło tego jeśli tani) papiery na to muszą być (faktura, legalizacje, serwis jeśli na gwarancji). Po numerach widać że auto rejestrowane niedawno więc trzeba sprawdzić jaki faktycznie gość ma powód że już sprzedaje. SKP: najtańszy i najprostszy sposób na weryfikację - bo one zwykle wpisują n-ry legalizacyjne butli w system, znają się na tym i za 40zł naprawdę potrafią wiele powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 13-02-2018 o 19:31
    Scaraab

Podobne wątki

  1. opony letnie - budżet do mkv
    By Cypher in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-04-2015, 20:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów