+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar rapnyt
    Imiê
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wroc³aw

    dr±¿ek stabilizatora ty³ st200

    Witam i potrzebujê pomocy

    urwa³ mi siê dr±¿ek stabilizatora ty³ i tutaj zaczynaj± siê problemy. W ¿adnym magazynie nie maj±, na stanie w ¿adnym sklepie te¿ nie. Numer czê¶ci to 1070687, rok 1999. Dowiedzia³em siê jedynie ¿e pasuje wersja z 1,8 diesel oraz v6 2,5l. Gdzie mo¿na dostaæ takie cudo? Kto¶ kiedy¶ kupowa³ czê¶ci w tych sklepach:

    https://autopartmaster.com/
    http://en.autospares.lv/

    ?

    Jestem trochê za³amany, bo jedynie w jednym punkcie z u¿ywanymi czê¶ciami we Wroc³awiu maj± taki dr±¿ek, ale jedynie s± w stanie podaæ mi jego d³ugo¶æ 85cm (oko³o).

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Dr±¿ków stabilizatora ty³ do Mk2 by³o kilka rodzajów w zale¿no¶ci od roku produkcji i rodzaju nadwozia ale wszystkie s± zamienne miêdzy sob± pod warunkiem wymiany jednocze¶nie ³±czników stabilizatora i gum i tu trzeba trochê pokombinowaæ jesli ori nie ma.Po pierwsze grubo¶æ prêta-by³y stabilizatory 16 mm i 18 mm-trzeba kupiæ gumy o odpowiedniej ¶rednicy otworu-szele pasuj± do obu typów gum.
    Po drugie-otwory w dr±¿ku do pod³±czenia ³±czników by³y albo poziome (do roku 1998) albo pionowe (1999 i nastêpne) i wtedy trzeba zastosowaæ odpowiednie ³±czniki w zale¿no¶ci od wielko¶ci otworu w wahaczu i rodzaju otworu w dr±¿ku.
    Rocznik 1999 mia³ otwory dr±¿ka pionowe i ma³e otwory w wahaczu wiêc ³±cznik taki http://allegro.pl/lacznik-stabilizat...290717315.html .Je¶li nie uda siê kupiæ ori dr±¿ka to mo¿na za³o¿yæ dr±¿ek ze starszego modelu z otworami w poziomie ale wtedy ³±cznik taki od Mk3 http://allegro.pl/febi-lacznik-stabi...380148512.html.
    Tu masz niedaleko stabilizator w Nysie wprawdzie od Mk3 ale powinien pasowaæ http://allegro.pl/drazek-stabilizato...733751074.html



  4. #3
    Kursant Awatar rapnyt
    Imiê
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Dziêkujê bardzo za tak wyczerpuj±c± odpowied¼ Przeka¿ê mechanikowi

  5. #4
    Kursant Awatar rapnyt
    Imiê
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wroc³aw
    a czy ten tak¿e by pasowa³? niestety nie mam teraz dostêpu do samochodu, dlatego te¿ pytam:

    http://allegro.pl/drazek-stabilizato....html#imglayer

    Jest jaka¶ ró¿nica w ich wymiarach?

  6. #5
    Kursant Awatar rapnyt
    Imiê
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Dobra, teraz naprawdê potrzebujê pomocy... Po raptem 2 tygodniach jazdy poszed³ mi kolejny dr±¿ek stabilizatora... W tym samym miejscu tzn na oczku od ³±cznika. Nie mam bladego pojêcia co dalej z tym zrobiæ. Czy to oznacza, ¿e je¿d¿ê za szybko na zakrêtach? Mam namiary na ¶lusarza dobrego w okolicy, który mam nadziejê zrobi mi na wzór tylko teraz pytanie. Jak mo¿e siê zachowywaæ samochód bez tylnego stabilizatora? Co jeszcze mo¿na zrobiæ? My¶la³em o wymianie ³±czników na oryginalne, gum. teraz ³±cznik od urwanego dr±¿ka jest pod k±tem, nie jest idenlnie prosto. Czy mo¿e byæ tak¿e co¶ nie tak z wahaczem?

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar Tomasz
    Imiê
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Brak stabilizatora bêdzie skutkowa³ uciekaniem ty³u w zakrêtach, a i jazda na wprost nie nale¿y do bezpiecznych. Dorabianie dr±¿ka u ¶lusarza ma sens pod warunkiem, ¿e ma urz±dzenie do pomiaru twardo¶ci, odpowiedni materia³ i dostêp do hartowni. Na moje oko materia³ to chromo-molibden (40H lub 50H). Tylko takie nadaj± siê do hartowania i uzyskania odpowiedniej twardo¶ci. Ogólnie dostêpne prêty to S235, S355 i C45. To s± materia³y nie nadaj±ce siê do hartowania. Zbyt miêkki prêt nie bêdzie utrzymywa³ sztywno¶ci zawieszenia, tylko bêdzie siê wygina³. Szkoda zachodu.
    Zgubi³e¶ siê w drodze na spota, cb kana³: 29
    Jak ju¿ musisz to dzwoñ: 664 974 051

  8. #7
    Kursant Awatar rapnyt
    Imiê
    Marek
    Model
    ST 200
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    26 Nov 2013
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Czyli zostaje tylko u¿ywka w takim wypadku?

  9. #8
    Pogromca zakrêtów Awatar Tomasz
    Imiê
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Tak jak napisa³em wy¿ej, mo¿na dorobiæ maj±c odpowiedni sprzêt. Nie da siê tego zrobiæ u "Janka" w gara¿u.
    Zgubi³e¶ siê w drodze na spota, cb kana³: 29
    Jak ju¿ musisz to dzwoñ: 664 974 051

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Jacob_
    Imiê
    Jakub
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Fordziarz z wyboru :D
    Od
    25 Jan 2013
    Mieszka w
    Barczewo/Olsztyn
    poszukaj w u¿ywkach, w czê¶ciach z rozbiórki mk2 itp itp. oddaj do piaskowania i malowania proszkowego to pewnie jaki¶ czas po¿yje
    Nareszcie V6

Podobne w±tki

  1. [MkII] Dr±¿ek stabilizatora ty³ HB a Kombi
    By maurycy in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 14:31
  2. [MkI] stuka dr±¿ek stabilizatora ty³
    By metalbeast in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 23:23
  3. [MkI] dr±¿ek stabilizatora
    By merchel in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2006, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów