+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No i po kolejnym teście. Tym razem wbiłem się miernikiem w kable przed wtyczką. Co prawda na krotko ale napiecie sie pojawia. Miernik nie pokazal dokladnie bo za krotki czas ale okolo 12V. Środkowy to minus a boczne to plusy. Przynajmniej tak to u mnie wyglada w tylnych lewych i prawych bo sprawdzilem dla porownania.
    Czyli wyglada na to jakby zamek w ogole nie reagował na napięcie.
    I teraz nasuwa sie pytanie...czy to jakis mikrus na zareagowac i wyslac sygnal do silniczka czy tez to silniczek sie sypnal bo mikrusy dzialaja dopiero PO silniczku?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    .czy to jakis mikrus na zareagowac i wyslac sygnal do silniczka czy tez to silniczek sie sypnal bo mikrusy dzialaja dopiero PO silniczku?
    Prąd atakuje mikrusy badając ich położenie, i wtedy silnik obraca się prawo bądź w lewo, jeśli mikrus jest uszkodzony to silnik nie będzie wiedział jaką ma wykonać czynność.

    Nie pamiętam wszystkiego, ale coś mi świta że zawsze któryś mikrus musi być wciśnięty (musi przewodzić), raz jeden raz drugi w zależności od położenia mechanizmu, i chyba są też pozycje że oba na raz przewodzą, ( raczej nie ma pozycji mechanizmu że obydwa są na rozwarciu)
    no i wystarczy że jeden mikrus nie będzie przewodził i wtedy silniczek nie dostanie sygnału żeby się kręcić.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 14-09-2018 o 16:54
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Ok. Ale czy nie jest tak ze wtedy by np zamykal sie ale nie itwieral lub analogicznie w druga strone?
    Cholercia nie wiem czy rozbierac czy szukac uzywanego zamka w moim przpadku. Problem w tym ze jutro wyjezdzam i nie bede mial do listopada jak kupic sprawny zamek.

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Ale czy nie jest tak ze wtedy by np zamykal sie ale nie itwieral lub analogicznie w druga strone?
    W zależności w jakim położeniu jest mechanizm i w zależności który mikrus nie daje sygnału, no bo jak np
    mechanizm jest w pozycji zamknij, i klęknął mikrus sygnalizujący zamknięcie no to zamek ani drgnie,
    I tak samo w drugą stronę, jak mechanizm jest na otwarciu a nie ma sygnału z mikrusa że otwarty no to silnik też ruchu nie wykona.

    ---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

    Wyciągaj zamek i to co wcześniej pisałem, nasącz mikrusy kontaktem, oblukaj zasadę działania, zwieraniem zamykaj wyjścia mikrusa i wtedy na 100% będziesz miał pewność czy to wina mikrusów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    @RadkoR czy miałbyś możliwość zerknąć jak jest z zasilaniem zamka?
    Przedni lewy zamek (master):


    Tylny lewy zamek:

  7. #26
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No...dla mnie ten schemat to czarna magia :-)
    Czy ten numer 501-14-00-002 to jest jakiś numer części tylnego zamka?
    Bo w tym popsutym postaram się pogrzebać , będe miał teraz miesiąc w pracy wolne wieczory więc go zdiagnozuję.
    Jednak chciałbym się też rozejrzeć za używanym sprawnym i nie wiem czy pasują od polifta ( na oko to widzę, że są z czarnego plastiku) czy też muszę szukać zamka do przedlifta do określonego rocznika.
    Kolega Netoper mówi że nie musi być konkretnie z kombi bo z innych bud też pasują.

    edit.
    Słuchajcie właśnie zszedłem do auta, otworzyłem z pilota i o dziwo tył też się otworzył.
    No to jeszcze raz zamknięcie i otwarcie...działa.
    Niestety za 3 razem już się nie zamknął i znowu jest głuchy.
    Przy próbie zamknięcia ręcznego dzyndzel nie chciał iść do końca...zatrzymywał się .
    Rozruszałem go kilka razy i puścił. Teraz ręką działa zamykanie i otwieranie bez zacięć. No...ale na pilota i kluczyk reakcji znowu brak...
    Tak się zastanawiam czy to może przesmarować tak na szybko smarem ceramicznym? Może gdyby odkręcić jedną z trzech śrub to tamtędy da się wpsikać smar? Czy się mylę i ani się tamtędy nie dostanę ani to nic nie pomoże?
    Ostatnio edytowane przez Norbas ; 15-09-2018 o 21:12

  8. #27
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Czy ten numer 501-14-00-002 to jest jakiś numer części tylnego zamka?
    Nie. To jest indeks wewnętrzny Etisa. Coś jak numer strony w książce.

    Nie czytałem całego tematu gdyż aktualnie lekko podchmielony jestem...

    Aleeee, czy sprawdzałeś kable w gumowym słoniku? Czy nie jest przetarty któryś?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 15-09-2018 o 22:15

  9. #28
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Słonika nie rozbierałem , jedynie rozłączyłem go i dałem kontakt-s we wtyczki. Sprawdzę jeszcze w wolnej chwili ale nie sądzę, żeby to był problem, bo na wtyczce przy zamku napięcie jest.
    Zamek tak jakby ciężej chodził niż zwykle...oczywiście w chwili kiedy ruszył na te dwa razy...a potem znowu zamilkł.

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    Tak się zastanawiam czy to może przesmarować tak na szybko smarem ceramicznym? Może gdyby odkręcić jedną z trzech śrub to tamtędy da się wpsikać smar?
    Tylko zapaskudzisz zamek, aby dostać się do mikrusów musisz wyjąć zamek z drzwi, bez wyjęcia zamka żadne czyszczenie, polewanie, dmuchanie nie wyczyści mikrusów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #30
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No to nie ma wyjścia... trzeba bedzie wyjąć i sprawdzić co mu dolega że działa raz na kilka dni i tylko na chwilkę.

  12. #31
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    sprawdzić co mu dolega że działa raz na kilka dni i tylko na chwilkę.
    Najczęściej jest to zależne od temperatury, jak czubek mikrusa jest wytarty, i "popychacz" który tryka w mikrusa, to przy zmianie temperatury części zmieniają rozmiar, i dosłownie 1/100 mm wystarczy i mikrus nie będzie załączał zabrudzonych styków.
    Skoro raz działa a raz nie to znaczy że układ jest sprawny, i na 99.9% problem jest właśnie w tym że na stykach mikrusa zebrał się brud/śniedź, i jak zbyt lekko jest wciśnięty czubek mikrusa to przez te zabrudzenia nie ma prawidłowego styku na stykach (wewnątrz mikrusa) ,
    Trza wpuścić do wnętrza mikrusa kontaktu czy elektrosolu i powinno pomóc o ile same styki się nie wypaliły. Z tym że te preparaty no to wiadomo że nie wciągu 5 sekund zadziałają, potrzebują z 10-15 minut (po dotarciu do brudu) żeby zaczął się proces oczyszczania.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #32
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Rację ma Netoper. Wystarczą temperatury w okolicach +10 stopni i już nasze (niesprawne) zameczki dają o sobie znać. A całe gorące lato było spoko

  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Mnie się to wydarzyło w ostatnich dniach kiedy temperatury dosyć ciepłe.
    Ok... czy te mikrusy da się do czyszczenia wyjąć?

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Norbas Zobacz posta
    czy te mikrusy da się do czyszczenia wyjąć?
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...ek-drzwi-MKIII

    ---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:43 ----------

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...82%C4%85cznika
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Podepnę się pod temat, od jakiś 2 lat zamek pasażera nie reaguje na zamykanie, otwieranie, więc jest cały czas w pozycji zamkniętej, bardziej martwi mnie, że ostatnio przy zamykaniu z pilota, zamek reaguje jak by był otwierany, nie zawsze, czasami trzeba zamknąć auto z kluczyka, czy to nadal wina zamka w drzwiach kierowcy (mikrusy) ? Czy ktoś zmieniał zamek centralny fordowski na jakiś zwykły ? da radę zmienić na zwykły zamek centralny ? Nie uśmiecha mi się płacić za zamek kierowcy w ASO prawie 800 zł a używany już mam. Nie znam się na elektryce więc raczej nie wchodzi w grę rozbieranie zamka kierowcy, a warsztaty w okolicach (w przypadku otwierania/zamykania drzwi pasażera) polecają wymianę zamka kierowcy na nowy z ASO. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Asia

  17. #36
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    Czy ktoś zmieniał zamek centralny fordowski na jakiś zwykły ?
    Nie występowały "zwykłe" zamki, więc w oryginale albo używka , albo nówka.
    Tylko trza się upewnić czy to wina zamka kierowcy czy jednak pasażera.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #37
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    Czy ktoś zmieniał zamek centralny fordowski na jakiś zwykły ?
    Nie występowały "zwykłe" zamki, więc w oryginale albo używka , albo nówka.
    Tylko trza się upewnić czy to wina zamka kierowcy czy jednak pasażera.
    Winny zamek kierowcy, zamek pasażera był podmieniany i bez efektu.
    Miałam nadzieję, że da się jak w innych markach dać uniwersalny zamek centralny i będzie działać.

  19. #38
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    No to u mnie doszedł kolejny objaw.
    Auto stało od tygodnia. Wczoraj w nocy ogromna ulewa.
    Dziś otwieram pilotem i tył się otworzył....zamykam...już nie reaguje ale na zamknięcie nie zareagował też zamek kierowcy. Dopiero na zaryglowanie zamek kierowcy reaguje i zamyka.
    Coraz gorzej z tymi zamkami u mnie.
    Chyba muszę rozebrać też zamek kierowcy, sprawdzić i w jakiś sposób odseparować od wilgoci / wody deszczowej...
    W planach wymiana parapetów ale niestety chwilowo to za droga impreza...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Centralny zamyka drzwi po minucie
    By Blazej86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-03-2017, 01:24
  2. [MkII] centralny zamek nie zamyka drzwi kierowcy
    By TD in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 02:27
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 19:42
  4. [MkIII] Pilot, centralny zamek (jedne drzwi) - padło w jednym
    By Kudlacz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-06-2010, 21:20
  5. [MkIII] Centralny.......jedne drzwi nie reagują :(
    By leszcz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów