+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Oct 2016
    Mieszka w
    Toruń

    Rosnące obroty przy hamowaniu MK3 1.8 92kW 125 KM

    Witam wszystkich,

    Chciałbym na początku zaznaczyć że szukałem swojego problemu tutaj na forum ale nie znalazłem konkretnego rozwiązania. Mianowicie od pewnego czasu a ostatnio szczególnie nasilił się jeden uciążliwy problem. Rosną mi obroty silnika do 2 - 2,5 tyś przy gwałtowniejszym hamowaniu na rozgrzanym silniku. Na zimnym jest OK. Silnik chodzi dobrze, trzyma 750 - 800 obrotów. Jak osiągnie temperaturę ok 100 stopni czyli otwarcia termostatu to praktycznie każde hamowanie kończy się wyciem silnika. Później obroty po 2 sek spadają ale już tak do 1000 - 1100. I tak zostają na jałowych. Wymieniłem komplet: przewody, cewkę, świece, silniczek krokowy, czyściłem przepustnicę. Szukałem lewego powietrza ale nie słychać żeby gdzieś syczało. Zresztą jak by była dziura to chyba cały czas by miał wysokie a nie tylko na rozgrzanym? Wstyd tak jeździć że przed każdymi pasami wyje i ludzie się oglądają. Do tego oczywiście spalanie wzrosło. Bardzo będę wdzięczny za każdą sensowną poradę jak się uporać z tym i naprawić mondka bo to na serio fajne wygodne autko.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Po odpięciu wtyczki od krokowca silnik gaśnie?

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Oct 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Nie gaśnie. Nic się nie dzieje. Sprawdzałem na 3 różnych krokowcach. Podłączałem go też do kompa i żadnych błędów nie pokazał w Forscanie.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Powinien zgasnąć, ciągnie gdzieś lewe powietrze. U mnie przepustnica po wymianie i myciu wymagała regulacji, objawy miałem takie same. Odepnij dolot od przepustnicy, krokowca i zatkaj przepustnice ,jak zgaśnie to może być jej wina, tylko uważaj bo zasysa dość mocno.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Oct 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Zatkałem przepustnicę ręką i kartonem i nie zgasł. Minimalnie zareagował. Nie słychać żadnego świstu gdzie by mogła być lewizna. Jak to odnaleźć? Chciałbym uniknąć oddawania autka do mechaników którzy jeszcze mnie naciagną na zbędne koszty.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    W podobnych tematach przewija się zaślepka pręta klapek w kolektorze i węże przy odpowietrzenu skrzyni korbowej. Można szukać nieszczelności plakiem. Psikaj po kolektorze i okolicach jaj silnik zaciągnie plaka to usłyszysz różnicę

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Oct 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Problem rozwiązany. Okazało się że pękł przewód od odmy. Kawałek gumy a jaki drogi. Teraz autko chodzi tak że go praktycznie w ogóle na jałowych nie słychać. 750 obrotów i nawet nie drgnie wskazówka. Chyba od kupna tego autka tak nie miałem. Temperatura też OK. Dzięki @Mischel za cenne wskazówki. Zamieszczam zdjęcie pękniętego węża dla kogoś kto może mieć podobny problem.
    IMG_20180206_153133.jpg
    Ostatnio edytowane przez Krzyssiekk ; 07-02-2018 o 08:17 Powód: Rozwiązanie problemu

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    No i fajnie

  10. #9
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Krzyssiekk Zobacz posta
    Problem rozwiązany. Okazało się że pękł przewód od odmy. Kawałek gumy a jaki drogi. Teraz autko chodzi tak że go praktycznie w ogóle na jałowych nie słychać. 750 obrotów i nawet nie drgnie wskazówka. Chyba od kupna tego autka tak nie miałem. Temperatura też OK. Dzięki @Mischel za cenne wskazówki. Zamieszczam zdjęcie pękniętego węża dla kogoś kto może mieć podobny problem.
    Załącznik 9128
    Super że się udało!
    Możesz powiedzieć ile i gdzie taka przyjemność?
    Pzsr
    Paweł

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Oct 2016
    Mieszka w
    Toruń
    @musiu za ten wężyk płaciłem 230zł. Niestety jest dostępny tylko oryginał z zaciskami. Nie ma zamienników tego. To najdroższy kawałek gumy jaki w życiu kupiłem. Dodatkowo 80zł za wyjęcie i włożenie kolektora wziął warsztat. Polecam przy okazji SEBANa w Toruniu. Chłopaki to pasjonaci i znają się na robocie. Ja nie mam warunków żeby takie naprawy samemu robić. A pod blokiem teraz to nie pogoda. Trochę kasy poszło ale prawdę mówiąc nie żałuję. Autko chodzi tak że z początku po dojechaniu do świateł to aż na kontrolki zerkałem czy nie zgasło przypadkiem bo całkowita cisza w aucie i zero wyczuwalnych drgań silnika.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Mk3 1.8 92kW 125 KM dziwne obroty
    By Rbanan in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2018, 16:39
  2. [Duratec] Bardzo wysokie spalanie i falujące obroty przy hamowaniu
    By vozinek123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 03:19
  3. Wysokie obroty przy hamowaniu
    By ziutek21 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 20:16
  4. [Duratec] Rosnące obroty
    By jumpertomek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 13:55
  5. [TD MkI] <MKI TD>Samoczynnie Rosnące obroty
    By maciek_pila in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 19:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów