+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 101
  1. #41
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    jak mi jeszcze raz ktoś napisze że wyciągnął isofix a nie pokaże fotki to

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    Wszyscy mają a jak się powie pokaż to od razu się chowają.

  4. #43
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
    Od
    01 Aug 2010
    Mieszka w
    wawa
    No ja u siebie nie wymacałem. ( 2.2 TDCI TREND-X 2005 kombi ) Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i w którym jest miejscu. Więc czekamy na zdjęcia....

  5. #44
    Pieszy Awatar armex
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 kombi 2.0 TDDI
    Od
    28 Sep 2010
    Mieszka w
    Gdynia

    Obiecywali a jak przyszło co do czego fotek nie pokazali

    Obiecywali, obiecywali i jak przyszło co do czego to fotek jednak nie pokazali.
    Zaczynam watpic w fakt, ze faktycznie mieli te isofixy w swoich Mondkach.
    A szkoda

  6. #45
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    TDCi 115 '04
    Od
    24 Oct 2007
    Mieszka w
    Pabianice
    A ja w swoim wymacałem hamak na tylnej kanapie zrobię fotki i wam pokażę

  7. #46
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    A u mnie jest. Tylko co dadzą fotki póki się nie rozetnie poszycia siedzenia :-). Przydalby się jakiś genialny pomysł na wydobycie tych uchwytow na światło dzienne bez uszkodzenia siedzeń....

  8. #47
    Kursant
    Opis
    mondeo 2.0
    Od
    26 Jan 2010
    Mieszka w
    Piaseczno
    Ja u siebie też mam na 100% ( w przeciwieństwie do wolnego czasu ,żeby je wydłubać)

  9. #48
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo
    Od
    13 May 2008
    Mieszka w
    Katowice/Bytom
    postaram się zrobić fotki, nie robie nikomu na złość, po prostu brak czasu

    tak to mniej więcej wygląda, znalazłem linka jest opis i fotki, jak się umie to się zrozumie
    http://www.werner-koester.de/daten/Mondeo_ISOFIX.pdf

    aha, ja nie odkręcałem siedzeń, wykonałem to na położonych oparciach
    1.6 Eco Boost Titanium 2011r. Hatchback 6 Spd

  10. #49
    Kursant Awatar senior
    Opis
    MKIII
    Od
    20 Apr 2008
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez kreeecik
    to przynajmniej wypadałoby wiedziec kiedy isofix został wprowadzony jako standart
    W standardzie wprowadzono isofix chyba od 2004 roku, jeżeli chodzi o plastikowe prowadnice to powinny być dostepne wraz z fotelikiem.

    pozdrowionka dla tatusiów

  11. #50
    Pieszy
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2003
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź

    Odgrzeję nieco temat

    Stary temat, ale ponieważ zmierzyłem się z nim więc napisze parę słów.

    Dzisiaj walczylem z swoim fordem. Tak jak pisaliście wcześniej, faktycznie uchwyty są schowane pod tapicerką. Idealnie składają się z szwami, więc postanowiłem zrobić nacięcie.

    Używając noża, zrobiłem delikatne nacięcia na szwach i uchwyty wręcz same wyskoczyły. Od razu przymierzyłem do nich bazę oraz fotelik (ten do 13kg, pierwszy dla niemowlęcia) i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Bazę można na prawdę przymocować na sztywno tak że nic nie drgnie. No a sam montaż fotelika do bazy to już jest czysta poezja. Tylko wpinamy, słyszymy click, click i już. Odpinanie jeszcze prostsze. Na razie próbowałem bez dziecka , bo jeszcze czekamy na urodzinki, ale myślę, że będzie to i poręczne i bezpieczne.

    Jeśli chodzi o zdjęcia mocowania ISOFIX po nacięciu, to chyba nie ma sensu tego robić. Jeśli możecie wyczuć pod tapicerką te uchwyty, to wystarczy lekko naciąć szew.

    Niestety nie mogę nigdzie znaleźć maskownic plastikowych do kupienia, tak żeby dostęp do tych uchwytów był wygodny. Więc jeśli znaleźliście gdzieś takie cuda to będę wdzięczny za info

    Natomiast ASO nie wiedzą w ogóle o co chodzi z systemem ISOFIX ukrytym pod tapicerką. Wszyscy robią wielkie oczy , a dzwoniłem do Łodzi(dwa salony), Warszawy i Częstochowy. Najlepsi byli z Łodzi z Gonery, bo powiedzieli że MKIII nie jest wyposażony w ISOFIX i że nie ma możliwości zamontowania. A o ukrytym pod tapicerką nie słyszeli żenada


    _________________________
    www.infiks.com.pl
    Ostatnio edytowane przez szanowny-pan ; 18-04-2012 o 10:25

  12. #51
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
    Od
    01 Aug 2010
    Mieszka w
    wawa
    A z którego roku masz MK3 i w jakiej wersji ? kombi, sedan, HB ?

  13. #52
    Pieszy
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2003
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Mondeo jest z roku 2003, kombi, 2.0 TDCI X100

    __________________
    www.infiks.com.pl
    Ostatnio edytowane przez szanowny-pan ; 18-04-2012 o 10:25

  14. #53
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
    Od
    01 Aug 2010
    Mieszka w
    wawa
    Ciekawe jak to było montowane. Ja mam kombi 2005r po drugim lifcie TDCI Trend-X i u siebie nie wymacałem tych mocowań. Mam u siebie tapicerkę poł skórzaną, może to miało znaczenie. No i akurat na ISOfixie mi zależało, a tu niestety niema.

  15. #54
    Pieszy
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2003
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź
    No u mnie tapicerka, żadnych części skórzanych nie ma. A to w jaki sposób było montowane i od czego to było zależne to chyba nikt nie wie. No przynajmniej w ASO takiej odpowiedzi nie udało mi się uzyskać.

    W sumie nie wiem też, czy jest możliwość domontowania ISOFIX? Może można zamontować ten system w każdej chwili?

    Teraz w nowych mondeo (MK4) to już chyba jest montowane standardowo. Albo inaczej, przynajmniej jak jest, to są wszywki z tyłu na kanapie, informujące o ISOFIX i wtedy wszystko jasne

    ____________________
    www.infiks.com.pl
    Ostatnio edytowane przez szanowny-pan ; 18-04-2012 o 10:26

  16. #55
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.2 TDCI
    Od
    01 Aug 2010
    Mieszka w
    wawa
    Isofix teraz jest nawet w Dacii Logan. Zdaje się że od 2005 czy 2006 montowany jest chyba seryjnie w każdym aucie. Oczywiście mówię o modelach. Bo jak widać moje Mondeo z 2005 niema, a twoje z 2003 ma. No nic muszę poszukać porządnego fotelika mocowanego na Pasach. Jeżeli ktoś zna dobry, sprawdzony i bezpieczny model niech da znać. Koszty na drugim miejscu - bezpieczeństwo na pierwszym

  17. #56
    Kursant Awatar romekcz
    Imię
    Romek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo TDCi 2.0 130KM
    Od
    11 Nov 2009
    Mieszka w
    47-113 Staniszcze Wielkie
    [quote="senior"]
    Cytat Zamieszczone przez kreeecik
    W standardzie wprowadzono isofix chyba od 2004 roku, jeżeli chodzi o plastikowe prowadnice to powinny być dostepne wraz z fotelikiem.
    Moje autko jest z 2005 roku a ISOFIX nie posiada więc raczej to nie był standard od 2004 roku

  18. #57
    Cytat Zamieszczone przez SILWE
    Bo jak widać moje Mondeo z 2005 niema,
    Ja mam 2006 i też niestety brak .


    Cytat Zamieszczone przez SILWE
    Jeżeli ktoś zna dobry, sprawdzony i bezpieczny model niech da znać. Koszty na drugim miejscu - bezpieczeństwo na pierwszym
    Ostatnio przymierzałem u siebie Recaro Young Sport (do 36 kg) oraz Maxi Cosi Tobi (do 18 kg). Recaro pasuje tak sobie, natomiast Maxi Cosi wygląda tak, jakby był dedykowany do kanapy w Mondeo i nie rusza się na boki . Sprzedawca był zaskoczony i stwierdził, że dawno nie widział, żeby fotelik tak pasował do profilu kanapy. Ja się chyba skuszę.

    Napisałem do OMC Motors w sprawie domontowania ISOFIX, ale niestety bez odzewu od kilku dni.

  19. #58
    Mistrz pobocza Awatar Lukasz
    Imię
    Łukasz
    Model
    Insignia
    Silnik
    2.0 CDTi 160KM
    Od
    10 Aug 2009
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    hmm, w ASO w Bydgoszczy w serwisie mieliśmy wizytę klubową, zapytałem o isofix w mk3 - dostałem odpowiedź że znają temat bo już ktoś o to pytał kiedyś, dzwonili do inżynierów Forda bo sami byli ciekawi i dostali odpowiedź że w mk3 nie było isofix i żeby sprawdzić do czego przymocowane są te uchwyty które wyciągacie, bo isofix ma być przymocowane albo na sztywno do elementów nadwozia albo śrubami o odpowiednim gwincie, jeśli jest to przymocowane do konstrukcji fotela, to powiedziano nam że broń boże nie mocować do tego fotelika. Tyle się dowiedziałem.

  20. #59
    Kolega z pracy rozpruł kanapę i wpiął tam fotelik ISOFIX w Mondeo z 2002 r. Ale też się zastanawiam, czy jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne - nikt się pod tym nie podpisał i lepiej, gdyby w razie czego te uchwyty się nie urwały...

    Ja praktycznie już podjąłem decyzję i nie będę kombinować z niepewnym ISOFIX - dla zwiększenia bezpieczeństwa kupię fotelik, w którym moje dziecko będzie jeździło dłużej tyłem do kierunku jazdy:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1308303304 (ISEOS NEO PLUS BEBE CONFORT)
    Podobno to rozwiązanie jest najbezpieczniejsze (i chyba już wymagane w niektórych krajach, u nas dopiero te foteliki się pojawiają), ponieważ dziecko ma słaby jeszcze kark. A jak już dziecko będzie zbyt duże, to można fotelik obrócić przodem.
    Muszę jeszcze podjechać na przymiarkę.

  21. #60
    Pieszy
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo MKIII 2.0 TDCI 2003
    Od
    11 Nov 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz
    hmm, w ASO w Bydgoszczy w serwisie mieliśmy wizytę klubową, zapytałem o isofix w mk3 - dostałem odpowiedź że znają temat bo już ktoś o to pytał kiedyś, dzwonili do inżynierów Forda bo sami byli ciekawi i dostali odpowiedź że w mk3 nie było isofix i żeby sprawdzić do czego przymocowane są te uchwyty które wyciągacie, bo isofix ma być przymocowane albo na sztywno do elementów nadwozia albo śrubami o odpowiednim gwincie, jeśli jest to przymocowane do konstrukcji fotela, to powiedziano nam że broń boże nie mocować do tego fotelika. Tyle się dowiedziałem.
    Trochę dziwne, że rozstawienie tych uchwytów, dokładnie pasuje do mocowania ISOFIX. Jeśli nie jest to od tego, to może wiesz do czego?
    Chyba skończy się to tym, że podjadę z autem do serwisu. Może jak zobaczą na oczy, to będą coś więcej wiedzieć.

    ____________________
    www.infiks.com.pl
    Ostatnio edytowane przez szanowny-pan ; 18-04-2012 o 10:26

Podobne wątki

  1. [MkIII] System isofix - dodatkowy montaż
    By be_rcik in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 15:57
  2. [MkIV] Isofix w MkIV
    By assclown in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 23:54
  3. System EGR - teoria
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 10:40
  4. [MkIII] Korozja - system ESA
    By Kuzek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-12-2007, 16:43
  5. system.trakcji
    By olok in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-09-2006, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów