+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Dla elektryka po uśpieniu dopiero 0,03 jest ok a najlepiej jak jest 0,02 więc to 0,05 to ok. 2x za dużo
    To samo mi mówił gość od akumulatorów. Wydaje mi się, że nowsze samochody są po prostu bardziej energooszczędne niż starsze jak MkIII. Owszem więcej elektroniki, itp. ale zarządzanie energią i usypianie chyba lepiej rozwiązane?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    jako wspomaganie na pewno spoko,gdy jeszcze częściowo żyje akumulator samochodu temat przerabiałem 2 zimy do tyłu w benzyniaku Audi 2,4 miałem słaby akumulator i samochód zostawiłem na 2 tygodnie przed blokiem w temp. -15 st,w tym tydzień -25 kumpel miał coś podobnego w futerale z małym prądem rozruchowym i była lipa musiałem z domu przytargać boostera 1700A i dopiero z ciężkim oporem autko odpaliło jest to jakaś alternatywa dla kogoś kto notorycznie zapomina wyłączyć światła albo ma ciągle rozładowaną komórkę
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #23
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Jesli ktos notorycznie zapomina wylaczac światła to polecam zamontowac swiatla DRL + czujnik zmierzchu. Ja od 3 lat nie dotykam wlacznika świateł - wszystko działa automatycznie.

    Moim zdanien starter zbyteczny - zainwestowalbym w jakies kable do samochodu i szczegolnie w wiekszych aglomeracjach kogos zyczliwego mozna poprosić aby uzyczyl trochę prądu. Ew straż miejska chociaz oni wiecznie nie mają patrolu (kto by mandaty wystawiał).

    Ogolnie sprawny uklad ladowania + sprawny akumulator i nic nie ma prawa sie zlego dziać

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    Dla elektryka po uśpieniu dopiero 0,03 jest ok a najlepiej jak jest 0,02 więc to 0,05 to ok. 2x za dużo
    To samo mi mówił gość od akumulatorów. Wydaje mi się, że nowsze samochody są po prostu bardziej energooszczędne niż starsze jak MkIII. Owszem więcej elektroniki, itp. ale zarządzanie energią i usypianie chyba lepiej rozwiązane?
    W moim MK II mam właśnie taki fajny pobór prądu w wysokości 0,02

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Wydaje mi się, że nowsze samochody są po prostu bardziej energooszczędne niż starsze jak MkIII.
    Dokładnie, w mondkuIII standardem jest do 100, w MKII potrafi być i więcej.
    Przy 100mA to na 5 dni masz teoretyczny ubytek z akumulatora 10-12Ah, teoretyczny bo jak akumulator nie jest zarżnięty/uszkodzony to ma jeszcze pewien stopień samoregeneracji, więc ten ubytek jest jeszcze mniejszy.

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    Ogolnie sprawny uklad ladowania + sprawny akumulator i nic nie ma prawa sie zlego dziać
    Taa, tylko o tym że coś jest nie OK to najczęściej dowiadujemy się z rańca kiedy chcemy ruszyć do roboty , i zamiast czekać na kogoś życzliwego (który też się spieszy do roboty i może być nie do końca życzliwy ) czy na żółtków ,to wyciągamy odpalacza z kieszeni czy nawet cofamy się po niego do domu i w 5-10 minut ruszamy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #26
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    szczegolnie w wiekszych aglomeracjach kogos zyczliwego mozna poprosić aby uzyczyl trochę prądu. Ew straż miejska chociaz oni wiecznie nie mają patrolu (kto by mandaty wystawiał).
    Kable też mam, ale jeśli chodzi o Warszawę to na życzliwość nie ma co tutaj liczyć a tym bardziej na Straż Wiejską.
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    i zamiast czekać na kogoś życzliwego (który też się spieszy do roboty i może być nie do końca życzliwy ) czy na żółtków ,to wyciągamy odpalacza z kieszeni czy nawet cofamy się po niego do domu i w 5-10 minut ruszamy.
    No mnie zajęło zdecydowanie mniej czasu wyciągnięcię power banka niż przytarganie drugiego samochodu z garażu w sąsiednim bloku.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 10-02-2018 o 13:03

  8. #27
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Moim zdaniem lepiej zainwestować w sprawną instalację i sprawny akumulator, bo power bank przydać się może raz na kilka lat a i wtedy będzie niesprawny, niedostępny lub rozładowany, to ma sens tylko jak się ma np 300 samochodów.

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Instalację mam sprawną. Akumulator już też, a power bank za niecałe 130zł będzie używany głównie jako power bank, którego do tej pory nie miałem.
    A, że pomógł mi przy okazji odpalić auto w drodze do sklepu z akumulatorami...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 11-02-2018 o 19:58

  10. #29
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Wydaje mi się, że nowsze samochody są po prostu bardziej energooszczędne niż starsze jak MkIII.
    Sorry ale pisałem o moim mk3 tdci. Pobierał 0,02A po uśpieniu. Z niestandardowych rzeczy miał tylko wzmacniacz, rejestrator wideo i zestaw BT Nokii.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 12-02-2018 o 01:27

Podobne wątki

  1. Mycie silnika benzynowego
    By daro in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-04-2006, 09:45
  2. [MkII] Zegary do 1.8td od benzynowego
    By najmrocki in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 15:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów