+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski

    Problem z obrotami po dłuższym postoju

    Witam od mniej więcej pół roku mam problem jak w opisie. Po dłuższym postoju (na początku po nocy teraz po dwóch godzinach ) przy pierwszym odpaleniu obroty wędrują na ok 1000-1100/min następnie spadają do ok 300 po czym auto gaśnie jeśli nie dodam gazu zaraz po odpaleniu... Samochód ma swierzą instalacje lpg więc pomyślałem że w Tym problem i pognałem na serwis. Z faktury dowiedziałem się że wyczyścili ultradzwiękowo silniczek krokowy i wszystko niby miało być ok. Szczęśliwy odebrałem samochód i w drodze powrotnej zauważyłem że wolne obroty faktycznie dużo lepiej działają (przy chamowanu nie spadały i ustalone lekkie falowanie pojawiające się od czasu do czasu). Moja radość umarła wraz z następnym dniem gdy chciałem jechać do pracy a tu zonk. Znowu to samo. Miałem zamiar odwieść samochód spowrotem ale jakoś przywyklem trzymania gazu przy zapalaniu i olałem temat.
    Nie wyobrażacie sobie mojego zdziwienia kiedy to po dwóch miesiącach zapomniałem przytrzymać gaz po pracy a tu auto śmiga aż miło... Pomyślałem sobie że na autostradzie przegonilem trochę silnik i sam zabrał... Wszystko działało jak w zegarku przez następne dwa miesiące aż tu nagle pewnego dnia lipa... Znowu to samo....



    POMOCY!!

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Odepnij aku na kilka godzin. Jeśli się uspokoi to trzeba wyregulować LPG. Rozjeżdża się mapa zapłonu.

    Wytaptane z telefonu
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Ostatnio żonie aku padł i wyjąłem aku z mondea na 2dni. Dalej to samo :/

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    JesZcze jakieś pomysły? Mapy wgrywali przy pierwszej wizycie u gazownika i nie pomogło. Dopiero po czasie sam z siebie zaskoczył i zaczął palić normalnie. Tak samo jak sam z siebie zaczął po dwóch miesiącach znowu gasnąć. Dodam ze po pierwszym odpaleniu, zgaszeniu i odpaleniu ponownym od razu obroty są prawidłowe nie jak za pierwszym razem :/

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Mapy nie wgrywa się ot tak z komputera. Mapę zapłonu zbiera gazownik jeżdżąc w różnych warunkach z podpiętym interfejsem. W większości przypadków, powodem problemów z odpalaniem jest niewłaściwa mapa zapłonu. I po odpięciu aku, resetujesz pamięć sterownika - oznacza to, że odpala na fabrycznych wartościach. Jeżdżąc TYLKO NA BENZYNIE sterownik nieco modyfikuje swoją fabryczną mapę. Niestety w MKIII sterownik ma prędkość działania żółwia, więc chwilę mu to zajmuje. Dlatego proponuję żebyś odłączył jednak ten akumulator, a następnie pojeździł na samej benzynie. Jeśli objawy nie ustąpią, trzeba będzie szukać dalej. Wskazane byłoby podpiąć go do kompa (zapytaj na grupie kto ma ELM'a, bo do mnie masz ciut daleko) i odczytać rzeczywiste parametry pracy i ewentualne błędy.
    wypisuję się z tego kraju...

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Jutro spróbuję. Ale tak teraz myślę, że może coś być na rzeczy. Wtedy co miałem wyjety aku założyłem go po dwóch dniach i od razu po pierwszym odpaleniu pojechałem do Katowic (jakieś 70km).
    Z tego co pamiętam to ucieszyłem się bo odpalił normalnie dopiero po dojechaniu na miejsce i ponownym odpaleniu po kilku godzinach znowu zaczęły się problemy...


    Czyli jeśli przypuszczenia się potwierdzą auto do gazownika tak??

    Jeszcze jedno. Czemu przez dwa miesiące ni z tąd ni z owąd zaczął działać jak należy? Jakieś przypuszczenia?? Pomysły??

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez Jaco4112 Zobacz posta
    Czyli jeśli przypuszczenia się potwierdzą auto do gazownika tak??
    Tak, na regulację.

    Cytat Zamieszczone przez Jaco4112 Zobacz posta
    Jeszcze jedno. Czemu przez dwa miesiące ni z tąd ni z owąd zaczął działać jak należy? Jakieś przypuszczenia?? Pomysły??
    Czary?
    A poważnie, gazownik poprawił mapę LPG i komp benzynowy skorygował to co mu przeszkadzało. Najpewniej znowu coś się rozjechało.
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    A więc tak. Dwukrotnie odpialem aku za pierwszym razem na 4h a drugim na całą noc bo nie byłem pewien czy się ustawienia wyzerowaly. W obu przypadkach jednakowy skutek. Pierwsze odpalenie igła po przejechaniu 20km na benzynie i kilkugodzinnym postoju problem wraca.. co robić?

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    W takim układzie, raczej można wykluczyć problem z LPG. @RadkoR - doradzisz coś? Kiedyś chyba się wypowiadałeś w podobnym temacie.
    wypisuję się z tego kraju...

  11. #10
    Kursant Awatar beboku
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    GHIA
    Od
    30 Sep 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Dorzucę swoje 3 grosze. Miałem podobny problem. Auto odpalało za każdym razem ale jak nie przytrzymałem gazu to gasło, nie było też różnicy czy na ciepłym czy zimnym. Po takim gazowaniu jak już trzymało obroty, zgasiłem i odpalałem od razu to było ok, odczekanie nawet minuty powodowało ponownie problemy. Odpinanie akumulatora nic nie pomagało. Z czasem zaczęły się też problemy z samym odpalaniem, musiałem deptać po gazie żeby załapało. Przyczyną był uszkodzony wtryskiwacz na pierwszym cylindrze, po wymianie na oryginalną używkę działa tak jak powinno, odpala do strzału i nie gaśnie. Na kompie miałem wypadanie zapłonów na pierwszym cylindrze, może warto sprawdzić. Też miałem takie przerwy że raz było lepiej raz gorzej.
    Ostatnio edytowane przez beboku ; 14-02-2018 o 00:01

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Cytat Zamieszczone przez beboku Zobacz posta
    Dorzucę swoje 3 grosze. Miałem podobny problem. Auto odpalało za każdym razem ale jak nie przytrzymałem gazu to gasło, nie było też różnicy czy na ciepłym czy zimnym. Po takim gazowaniu jak już trzymało obroty, zgasiłem i odpalałem od razu to było ok, odczekanie nawet minuty powodowało ponownie problemy. Odpinanie akumulatora nic nie pomagało. Z czasem zaczęły się też problemy z samym odpalaniem, musiałem deptać po gazie żeby załapało. Przyczyną był uszkodzony wtryskiwacz na pierwszym cylindrze, po wymianie na oryginalną używkę działa tak jak powinno, odpala do strzału i nie gaśnie. Na kompie miałem wypadanie zapłonów na pierwszym cylindrze, może warto sprawdzić. Też miałem takie przerwy że raz było lepiej raz gorzej.
    A no sprawdzę. Na wolnych obrotach trochu autem telepie, więc może to mieć też jakiś związek z uszkodzonym wtryskiwaczem... Albo po prostu poduszka silnika do wymiany.

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez Jaco4112 Zobacz posta
    Na wolnych obrotach trochu autem telepie,
    takie pytanie - kiedy sprawdzałeś świece i przewody?
    wypisuję się z tego kraju...

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    @RadkoR - doradzisz coś? Kiedyś chyba się wypowiadałeś w podobnym temacie.
    Niestety nie mam aktualnie żadnego pomysłu. Muszą się bardziej biegli ode mnie wypowiedzieć.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Jaco4112 Zobacz posta
    Na wolnych obrotach trochu autem telepie,
    takie pytanie - kiedy sprawdzałeś świece i przewody?
    Hmmm nie sprawdzałem

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    03 Oct 2016
    Mieszka w
    Toruń
    A do kompa go podpinałeś? Jak gaśnie to musi być jakiś błąd. Jak będzie wypadnie zapłonu to będziemy wtedy szukać. Ale zacząłbym od przewodów, świec, cewki, inny silniczek krokowy i zajrzał w przepustnicę. Mi kiedyś podobnie pompa paliwa padała. Musiałem go odpalać na dwa razy właśnie po postoju. W końcu padła całkowicie i przestała nabijać.
    Ostatnio edytowane przez Krzyssiekk ; 16-02-2018 o 13:35

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Pompa paliwa sprawdzona. Daje bardzo dobre ciśnienie, przy okazji przeczyszczono przepustnice i ponoć jest coś lepiej ale jeszcze to nie to

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy gazie musi być pewność co do sprawności układu WN (świeczki przewody cewka)
    po drugie, dobrze dobrane komponenty kuchenki i poprawny montaż, no i poprawnie wyregulowana kuchenka,
    po trzecie prawidłowe luzy zaworowe.

    Każda z tych rzeczy może rozjeżdżać mapę w PCM-ie i powodować stałe czy cykliczne problemy z kulturą pracy silnika, dlatego (przy zamontowanej kuchence) na pierwszy ogień robi się reset, potem wstępną adaptację i ze 2 dni jeździ na samej benie żeby sprawdzić czy się uspokoiło.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Pod kompem nie wyszło nic. Na wszystkich czynnikach prawidłowe wartości i wgl. Kuzynek (on mi w tym dlubie) twierdzi ze cewka świece i kable odpadają bo nie palilby na któryś cylinder

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jaco4112 Zobacz posta
    Kuzynek (on mi w tym dlubie) twierdzi ze cewka świece i kable odpadają bo nie palilby na któryś cylinder
    To zmień kuzyna
    Nie zawsze właśnie objawem kończącej się świeczki jest niepalenie na cylindrze, wystarczy że świeczka ma mikropęknięcia na wewnętrznym izolatorze i w zależności od temperatury może świrować niedopalając mieszanki a cylinder będzie pracował.
    Wyciągnij świeczki i lupą obadaj czy na wewnętrznym izolatorze nie ma takich cieniusieńkich kresek jakby kto dobrze zatemperowanym ołówkiem narysował.
    No i przydałoby się luzy zaworów sprawdzić, bo ciekawe czy od nowości były kiedykolwiek sprawdzane/regulowane, a to ma bardzo duży wpływ na kulturę pracy silnika, szczególnie przy kuchence.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    26 Mar 2017
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Luzy na stówę były regulowane przy zakładaniu LPG. Mam nawet przymus kontroli co 40000km Abu utrzymać 5letnią gwarancje na głowicę i instalacje także przy montarzu raczej zadbali o to by było ok. Co do swiec to na dam mu znać żeby sprawdził. Aktualnie nie mam do auta dostępu. A kuzyn hmmm... Dobry mechanik tylko mlodziutki. Nie wszystko jeszcze wie. A przynajmniej mam pewność że mnie na kasę nie orżnie

    Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem z odpalaniem przy dłuższym postoju.
    By dausner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 21:36
  2. [TDCi MKIII] Problem z rozruchem przy dłuższym postoju losowo
    By dartro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 19:18
  3. [ST220] problem z dławieniem silnika po dłuższym postoju
    By bartopoland in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 15:13
  4. [TD MkI] Problem z rozruchem po dłuższym postoju
    By marcinek8413 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 10:31
  5. [MkI] Problem z rozruchem po dłuższym postoju
    By chamish in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 01:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów