+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Zielony listek Awatar Matir
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów £ódzki

    wyciek z pompy wtryskowej :( £ÓD¬ i okolice

    Witam,

    pojawi³ siê problem w moim TDDI 115 KM.
    od paru dni mam ma³± ka³u¿ê pod silnikiem, na 100% leci ropa z pompy wtryskowej (filtr paliwa suchutki)

    mój zaufany mechanik posprawdza³ co móg³ i ustali³ ¿e leci (kap , kap) z pod ¶ruby na dole pompy, doszed³ tam lusterkiem.

    zachowa³ siê uczciwie i powiedzia³ ¿e nale¿y pompê wytargaæ ale siê tego nie podejmie bo nigdy VP 44 nie wyci±ga³ z mondka i nie chce siê uczyæ na moim aucie.

    pytanie do was, drodzy mondeo maniacy z £odzi i okolic, czy macie kogo¶ zaufanego solidnego i sumiennego (nie Janusza z gara¿u który 1 naprawi a 3 zepsuje) kto zgrabnie bêdzie umia³ powypinaæ osprzêt zdj±æ rozrz±d i wytargaæ pompe? i potem solidnie wszystko posk³ada do kupy?

    kolejne pytanie gdzie z t± pomp± jechaæ ¿eby wymienili uszczelniania? ale ¿eby nie oszukiwali ¿e ca³a pompa do remontu, auto ¶miga jak z³oto pali ma³o i nie ma ¿adnych problemów.



    a mo¿e nie robiæ tego 2 etapowo tylko oddaæ auto w ca³o¶ci do serwisu pomp (jakiego) i niech demontuj± i uszczelniaj±? (jest jaki¶ serwis pomp uczciwy w okolicach ³odzi?)

    kiedy¶ by³em w Pabianicach to oszu¶ci chcieli mnie naci±gnaæ na 2000 z³ na regeneracjê pompy a walniêta by³a pompka pomocnicza.........


    Proszê o poradê.
    zale¿y mi na rzetelnej naprawie bo auto jest mocno doinwestowane i ³adne niezardzewia³e i chce nim poje¼dziæ

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Pod spodem nie ma ¿adnych ¶rub, z boku po obu stronach jest problematyczna ¶ruba która lubi cieknac bo ulega uszkodzeniu oring za 40 groszy , mo¿e wystarczy je wymieniæ pod warunkiem ¿e cieknie ta od strony ch³odnicy w innym wypadku wyjêcie i uszczelnienie po ca³o¶ci , ja za tak± us³ugê w mojej lokalizacji p³aci³em 700zl z demonta¿- monta¿
    Ostatnio edytowane przez garbojad ; 13-02-2018 o 23:12

  4. #3
    Zielony listek Awatar Matir
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów £ódzki
    nikt Nic nie wie? nie zna dobrych warsztatów albo pompiarzy?

    dzwoni³em na glinian± ale facet pow. ¿e nie da rady bo maszyna do pomp w serwisie,
    w bosch service na Stylowej ju¿ gadka ¿e mo¿e sie okazac ¿e pompa uszkodzona i ¿e mo¿e sterownik byc uszkodzony bo to dopiero na maszynie wychodzi..... kur.... sami oszu¶ci masakra.....

    ---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:15 ----------

    t³umaczê baranowi ¿e auto ¶miga kwestia uszczelek,
    a on z gadk± ¿e mo¿e sterownik mo¿e t³ok w pompie.......

    o co tu chodzi???

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Jak o co chodzi...O kase chodzi.Jak trafi± na laika to hulaj dusza i ile wlezie.Ja za samo uszczelnienie i wym.zaworków w mojej pompie zap³aci³em 1500zeta i to bez rachunku,bo na rachunek to dro¿ej.To by³o w 2017r ale latam do dzisiaj i nie mam problemu.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  6. #5
    Zielony listek Awatar Matir
    Imiê
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 @ 140 km
    Od
    01 Apr 2012
    Mieszka w
    Aleksandrów £ódzki
    a co siê Tobie dzia³o z autem,
    jaki przebieg,
    i to cena z demonta¿em i monta¿em czy bez?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imiê
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez Matir Zobacz posta
    a co siê Tobie dzia³o z autem,
    jaki przebieg,
    i to cena z demonta¿em i monta¿em czy bez?
    Zaczê³a mi siê pociæ pompa.¯adnych dziwnych objawów nie mia³em.Po prostu zauwa¿y³em,¿e mam ciemne plamy na pompie zaraz przy rozrz±dzie i na jej dolnej czê¶ci.Na drugi dzieñ pojecha³em do zaprzyja¼nionego warsztatu i dowiedzia³em siê,¿e trzeba j± uszczelniæ i nale¿y te¿ wymieniæ od razu zaworki jak ju¿ jest na stole rozebrana.Tak te¿ siê sta³o.
    Cena by³a z robocizn±.Na gotowo.
    Auto sta³o w warsztacie dwa dni.
    Przebieg w tedy mia³em 267000km.Teraz mam 273800 i ¿adnych problemów z poceniem siê pompy itp.
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 15-02-2018 o 15:20
    Na zawsze w moim sercu (*)

  8. #7
    Rekrut Awatar G&M_2012
    Imiê
    Grzegorz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    09 Sep 2014
    Mieszka w
    Zaborówek
    Mowa jest o ¶rubach zasilania i powrotu na pompie? Je¿eli tak to lepiej samemu wymieniæ tylko pó¼niej mieæ drug± osobê do odpowietrzenia uk³adu. A wykrêcasz ¶rubê z pod której cieknie, wyci±gasz jedn± podk³adkê, ¶rubê i drug± podk³adkê (tak potrzebujesz 2 podk³adki na ¶rubê) nastêpnie sk³adasz w odwrotnej kolejno¶ci. To samo mo¿esz zrobiæ z drug± ¶rub± lecz niekoniecznie je¶li nie cieknie. Odpowietrzasz uk³ad i sprawdzasz czy nie cieknie i ¶migasz dalej :-) koszt znikomy (góra 4-5z³) b±d¼ mo¿esz kupiæ ca³y zestaw np. w IC za oko³o 80z³ uszczelnieñ ale to Ci niepotrzebne :-)
    FORD MONDEO 2002 TDDI 115KM SILVER STARDUST zmiana na BLUE PEARL- IN PROGRES II FL

  9. #8
    Zielony listek
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    £ód¼
    Ja mogê poleciæ z £odzi firmê, która mi robi³a wtryski i pompê. MotoCentrum Zgierska 250.

Podobne w±tki

  1. [MkII] Wyciek z pompy wtryskowej...
    By koczis in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 21:58
  2. [TDDi MKIII] Wyciek z pompy wtryskowej.
    By ¯aba in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 10:14
  3. [TDDi MKIII] Wyciek z pompy wtryskowej
    By Rom in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 00:03
  4. [TDCi MKIII] Wyciek z pompy wtryskowej
    By jarcon03 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 18:41
  5. [TD MkII] wyciek z pompy wtryskowej
    By oberek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów