+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków

Jakie Mondeo w zakresie 7-9 tysięcy? Tylko LPG

Cześć,

W najbliższej perspektywie noszę się z zakupem nowego samochodu. Mój całkowity budżet wynosi max. 10 000 zł, więc na sam zakup auta chciałbym przeznaczyć około 8 000 zł.

Nie ukrywam, że najważniejszy jest dla mnie koszt codziennej eksploatacji, gdyż mój roczny przebieg wynosi około 20 000 km. Z tego powodu, podstawowym dla mnie kryterium jest LPG.

Najbardziej zainteresował mnie Mondeo MKIII w wersji Liftback z silnikiem 1.8 lub 2.0 Duratec.

Moje pytania do Was są następujące:

1. Czy w tym przedziale cenowym da się kupić auto w przyzwoitym stanie?
    2. Kupować auto droższe, z zainstalowanym LPG, czy tańsze i LPG instalować samodzielnie?
    3. Słyszałem, że silniki Duratec wymagają instalacji wysokiej jakości i dobrze zestrojonej. Jak wygląda typowa eksploatacja?
    4. Na co typowo zwracać uwagę przy zakupie auta z LPG/bez LPG.
    5. Może zwrócić się ku innej marce? Jednak dla mnie priorytetem jest niezawodność, dostępność części eksploatacyjnych i silnik na łańcuchu rozrządu, gdzie MKIII wpasowuje się bardzo dobrze.

Proszę o opinie i porady!

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    GH
    Silnik
    LF-DE
    Opis
    FS5A-EL
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Ad. 1. Da się.
    Ad. 2. Ja osobiście wolałbym założyć instalację sam (miałbyś tam wszystko nowe, z gwarancją i zerowym przebiegiem oraz nie martwiłbyś się czy wcześniej silnik nie pracował ze źle zestrojoną instalacją).
    Ad. 3. IMHO żeby oszczędzać jeżdżąc na LPG nie należy oszczędzać na instalacji. Duratec nie ma jakichś wyjątkowych wymagań, ale dobrze, żeby podzespołu były dobrej jakości i przede wszystkim - żeby instalacja była prawidłowo wyregulowana. Jeśli gazownik powie Ci, że te silniki nie lubią gazu albo będzie chciał założyć lubryfikację - uciekaj od niego jak najdalej. Eksploatacja? Normalnie dbasz o auto, serwis instalacji (wymiana filtrów) co 12 kkm i jeździsz.
    Ad. 4. Tutaj się nie wypowiem konkretnie, bo to temat rzeka, przy używanym, niemłodym już aucie trzeba zachować czujność. W przypadku Durateca 1.8/2.0 na pewno warto zwrócić uwagę na klapki w kolektorze dolotowym oraz pierścienie (słynne "branie oleju"). Obydwa tematy są doskonale opisane na forum.
    Ad. 5. Pytanie otwierające puszkę Pandory Każdy ma jakieś swoje przekonania, doświadczenia, wyznaje jakieś tam mity lub je obala. Ja podsumuję to tak, na podstawie moich doświadczeń, z tego co piszesz o swoich wymaganiach co do auta, Mk3 jest dobrym wyborem. Duże, wygodne auto, tanie w utrzymaniu, z olbrzymim wyborem i podażą części oryginalnych, używanych, zamienników.

Pozdrawiam!