+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków

    Jakie Mondeo w zakresie 7-9 tysięcy? Tylko LPG

    Cześć,

    W najbliższej perspektywie noszę się z zakupem nowego samochodu. Mój całkowity budżet wynosi max. 10 000 zł, więc na sam zakup auta chciałbym przeznaczyć około 8 000 zł.

    Nie ukrywam, że najważniejszy jest dla mnie koszt codziennej eksploatacji, gdyż mój roczny przebieg wynosi około 20 000 km. Z tego powodu, podstawowym dla mnie kryterium jest LPG.

    Najbardziej zainteresował mnie Mondeo MKIII w wersji Liftback z silnikiem 1.8 lub 2.0 Duratec.

    Moje pytania do Was są następujące:

    1. Czy w tym przedziale cenowym da się kupić auto w przyzwoitym stanie?
    2. Kupować auto droższe, z zainstalowanym LPG, czy tańsze i LPG instalować samodzielnie?
    3. Słyszałem, że silniki Duratec wymagają instalacji wysokiej jakości i dobrze zestrojonej. Jak wygląda typowa eksploatacja?
    4. Na co typowo zwracać uwagę przy zakupie auta z LPG/bez LPG.
    5. Może zwrócić się ku innej marce? Jednak dla mnie priorytetem jest niezawodność, dostępność części eksploatacyjnych i silnik na łańcuchu rozrządu, gdzie MKIII wpasowuje się bardzo dobrze.

    Proszę o opinie i porady!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Ad. 1. Da się.
    Ad. 2. Ja osobiście wolałbym założyć instalację sam (miałbyś tam wszystko nowe, z gwarancją i zerowym przebiegiem oraz nie martwiłbyś się czy wcześniej silnik nie pracował ze źle zestrojoną instalacją).
    Ad. 3. IMHO żeby oszczędzać jeżdżąc na LPG nie należy oszczędzać na instalacji. Duratec nie ma jakichś wyjątkowych wymagań, ale dobrze, żeby podzespołu były dobrej jakości i przede wszystkim - żeby instalacja była prawidłowo wyregulowana. Jeśli gazownik powie Ci, że te silniki nie lubią gazu albo będzie chciał założyć lubryfikację - uciekaj od niego jak najdalej. Eksploatacja? Normalnie dbasz o auto, serwis instalacji (wymiana filtrów) co 12 kkm i jeździsz.
    Ad. 4. Tutaj się nie wypowiem konkretnie, bo to temat rzeka, przy używanym, niemłodym już aucie trzeba zachować czujność. W przypadku Durateca 1.8/2.0 na pewno warto zwrócić uwagę na klapki w kolektorze dolotowym oraz pierścienie (słynne "branie oleju"). Obydwa tematy są doskonale opisane na forum.
    Ad. 5. Pytanie otwierające puszkę Pandory Każdy ma jakieś swoje przekonania, doświadczenia, wyznaje jakieś tam mity lub je obala. Ja podsumuję to tak, na podstawie moich doświadczeń, z tego co piszesz o swoich wymaganiach co do auta, Mk3 jest dobrym wyborem. Duże, wygodne auto, tanie w utrzymaniu, z olbrzymim wyborem i podażą części oryginalnych, używanych, zamienników.

    Pozdrawiam!

  4. #3

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków
    Hej raz jeszcze!

    Kilka dni temu na spacerze wpadłem na ulicy na auto, które spełnia moje wszystkie oczekiwania.
    Proszę Was o ocenę auta na podstawę ogłoszenia, będę chciał je kupić za 8 000zł.

    Pozdrawiam!

    https://www.olx.pl/oferta/ford-monde...tml#aa0dda75e4

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Przebieg całkiem słuszny. Osobiście przetrzepał bym porządnie to autko przed zakupem. Zwłaszcza pod kątem rdzy i typowych usterkę durateca (klapki, pierścienie).

    Wytaptane z telefonu
    wypisuję się z tego kraju...

  6. #5

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków
    Dzięki!

    Diagnozowanie klapek (o ile nie zostały już zdemontowane) polega na nasłuchiwaniu niepokojących dźwięków z okolicy dolotu na wolnych obrotach i zimnym silniku tak?
    Diagnoza pierścieni i pobór oleju to chyba niemożliwe do sprawdzenia przy oględzinach przedzakupowych A może się mylę?
    Objawy wypalenia gniazd zaworowych przez zbyt ubogą mieszankę objawiają się falowaniem obrotów jałowych i brakiem mocy?

    Poza tym, na pewno pojadę obejrzeć go na stację diagnostyczną.
    I słuszny przebieg rozumiem jako taki, który można ocenić jako autentyczny, a nie, że zajechane auto
    Ostatnio edytowane przez A-smodeuszz ; 06-04-2018 o 09:42

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez A-smodeuszz Zobacz posta
    Diagnozowanie klapek (o ile nie zostały już zdemontowane) polega na nasłuchiwaniu niepokojących dźwięków z okolicy dolotu na wolnych obrotach i zimnym silniku tak?
    Dość charakterystyczny stukot, przypominające rozregulowane zawory.


    Cytat Zamieszczone przez A-smodeuszz Zobacz posta
    Diagnoza pierścieni i pobór oleju to chyba niemożliwe do sprawdzenia przy oględzinach przedzakupowych
    Na ciepłym silniku - konkretna przegazówka - jak puści niebieską chmurkę, pożegnaj się grzecznie i szukaj dalej.


    Cytat Zamieszczone przez A-smodeuszz Zobacz posta
    Objawy wypalenia gniazd zaworowych przez zbyt ubogą mieszankę objawiają się falowaniem obrotów jałowych i brakiem mocy?
    Nie podpowiem, ale w MKII właśnie falowało mi dość mocno. W MKIII nie dopuściłem do tego



    Cytat Zamieszczone przez A-smodeuszz Zobacz posta
    I słuszny przebieg rozumiem jako taki, który można ocenić jako autentyczny, a nie, że zajechane auto
    To już Ty musisz ocenić. Weź pod uwagę, że kiedyś to auto będziesz sprzedawał.
    wypisuję się z tego kraju...

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez A-smodeuszz Zobacz posta
    Objawy wypalenia gniazd zaworowych przez zbyt ubogą mieszankę objawiają się falowaniem obrotów jałowych i brakiem mocy?
    No i może wypadać zapłon - znam to z autopsji Generalnie silnik będzie kulał na biegu jałowym i słychać będzie z wydechu charakterystyczne pierdzenie.
    Najprościej to zweryfikować sprawdzając kompresję na każdym z cylindrów - tam gdzie będą wypalone zawory kompresja będzie sporo poniżej normy (u mnie były 4 bary - na pozostałych cylindrach bodajże około 13 bar).
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Ta przegazówka na ciepłym jako test to mało miarodajny test... U mnie brał nawet 500ml na tysiąc km (dość dawno temu niebieski sedan) i nie było mowy o żadnym dymku. Szczerze zapytać właściciela, wpisać w umowę i ew. potem go gnębić jak minie się z prawdą...
    Scaraab

  10. #9

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków
    Okej, nie kupiłem. Dlaczego:

    1. Drzwi kierowcy u góry szpara przy słupku B 2 mm, u dołu - 5-6mm,
    2. Klepiące klapki w dolocie,
    3. Nie działa klima,
    4. Nie działa ABS,
    5. Zaniepokoiło mnie, że właściciel nie zainteresował się w ogóle luzem zaworowym pomimo wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów.

    Blacharsko zaskakująco dobrze jak na Mondeo, gdyby nie klapki to silnik wydawał się zdrowy, z LPG też spoko. Zawieszenie też OK. Myślę, że 5-6k maks można dać, ale ja wolałbym się nie dłubać z tymi rzeczami, więc szukam dalej.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Przedlift z przebiegiem ponad 300 tkm za 8000 to lekka przesada

    ---------- Post added at 15:16 ---------- Previous post was at 15:11 ----------

    Za podobne pieniądze i z odrobinę większym przebiegiem możesz kupić mk3 z 2007 od pierwszego właściciela i krajowy https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6zbJXc.html

  12. #11

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków
    Ten, który zamieściłeś, to niestety nie liftback, a sedan

    A taki?
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6zzgXb.html


    Jeśli chodzi o klapki i regulację luzów, dostałem info, że w ciągu ostatniego roku (tyle w posiadaniu) właściciel się tym nie zajmował. Jest gotów od ręku puścić za 9k.

    Jest tylko usterka, że nie wykrywa zapięcia pasów od niedawna. Czy to poważna kwestia w tym aucie?
    Ostatnio edytowane przez A-smodeuszz ; 07-04-2018 o 18:06

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    pytanie czemu po nie całym roku od założenia LPG sprzedał? Gdzie sens?
    Scaraab

  14. #13
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    W Ozorkowie masz MKIII za 5300 na OLX. Bez LPG, ale w tej kwocie zostaje ci jeszcze na montaż.
    wypisuję się z tego kraju...

  15. #14

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków
    Cześć raz jeszcze

    Jutro wybieram się obejrzeć:
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6AmQnD.html

    Ktoś może zna? Trochę się boję tego przebiegu. Niby silnik po remoncie, ale tego nie wie nikt. Co myślicie Panowie? Od sprzedającego wiem, że klapki z dolotu też są usunięte, więc kolejna rzecz na plus.
    Ostatnio edytowane przez A-smodeuszz ; 16-06-2018 o 11:29

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    jeśli dla ciebie 300 tysięcy w 12 letnim mondeo to dużo, to kwestią czasu jest jak sprawisz sobie rodzyna z magicznymi 180, a w rzeczywistości 500kkm. przebieg to tylko liczba. jedź, oceń stan i zdecyduj. jak 300 to dużo to podjedź do magika to ci zrobi 200 tysięcy

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar boro1990
    Imię
    Daniel
    Model
    mk2/E39
    Silnik
    2.5V6/2.2
    Opis
    Było Mondeo mk2 2.5 V6 Jest E39 520
    Od
    11 Feb 2012
    Mieszka w
    Włocławek
    Dokładnie. Nie oceniaj po przebiegu tylko po stanie

    Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
    "Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"

    "Możesz mieć każde auto. BMW M5 i tak jest szybsze" - Jeremy Clarkson


  18. #17

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków
    Po to jadę, by ocenić stan, absolutnie go nie dyskwalifikuję, przynajmniej mam gwarancję oryginalnego przebiegu Chciałem się dowiedzieć ile przebiegu te silniki są w stanie wytrzymać przed poważną awarią i generalnym remontem, bo będę chciał za miesiąc-dwa zakładać LPG

  19. #18

    Model
    Poland
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Feb 2018
    Mieszka w
    Ozorków
    Kupiłem go, w bardzo dobrym stanie był

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar KamilJaworzno
    Imię
    Kamil
    Model
    MkV
    Silnik
    DW10, 10C, 10F
    Opis
    Jaguar XF, Focus MK3 ST, 2xMK3, 3xMK4
    Od
    01 Jan 2015
    Mieszka w
    Jaworzno
    To dbaj o niego! Gratki. Nawet jak na gazie zrobisz 20 tysięcy to i tak ci się zwróci na remont silnika. Tak samo u mnie w e90 330i ludzie gadali że zaraz się rozleci, a co 1000 km oszczedzalem 350 zł i po 20 tysiącach bym miał nowy silnik. Każdy kolejny kilometr to pieniądze, które Ci zostały. Jeszcze pojeździ, spokojnie

Podobne wątki

  1. mondeo mk4 zakup do 28 tysięcy
    By muzi in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 10:30
  2. Kupno MK4 do 35 tysięcy
    By KamilJaworzno in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 18-10-2015, 14:23
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów