+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Witam ponownie.

    Pink25 szkoda że nie widziałem Twojego postu z 9.04 jak rozwiązałeś problem bo 11.04 oddałem auto do mechanika a tak to bym jeszcze sprawdził te przewody w kostce (apropo tej kostki znajduje sie ona na boku z prawej strony wneki nóg pasażera? od strony ściany grodziowej? czy może pod schowkiem obok skrzynki bezpieczników??)

    Mondeo wróciło na drogę lecz nie wiele pomogę... 3 tygodnie stał u elektromechanika i problem znaleziony, naprawiony lecz co było przyczyną awarii?? Nie uzyskałem odpowiedzi... Jedyne co w między czasie sie dowiedziałem to że rzeczy które można sprawdzić bez pomocnika i rozbierania auta nie miały wpływu na awarie a awarie usunięto dokopując się w dwa miejsca do rzeczy wzajemnie zależnych od siebie .... nie widzę śladów rozbierania i nie wiem czy chodzi o moduł ford-power czy może gdzieś wokół stacyjki czy jeszcze coś innego należało rozebrać. Ja się cieszę że auto zrobione ale gdzie przyczyna to nie mam pojęcia... Jedynie mogę dopowiedzieć że u mnie oprócz odpalania działało wszystko jak należy czyli światła nawiewy cały środek dosłownie wszystko w jak najlepszym porządku. Minus na przekaźnik idzie ze sterownika silnika który dostaje sygnał między innymi z czujnika sprzęgła (u mnie podobno są dwa czujniki sprzęgła). Dodatkową przypadłością u mnie było to że jak mierzyłem napięcie miernikiem pojedynczych pinów obwodu sterującego czyli oddzielnie (-) i później oddzielnie (+) to za każdym razem wyłączało mi zapłon po dotknięciu miernikiem

    sprawdzę czy u mnie było coś ruszane w nogach pasażera... lecz tego feralnego dnia jak odpaliłem auto i po zgaszeniu przestało odpalać niestety nikt na miejscu pasażera nie jechał...więc chyba to podobny ale jednak inny problem
    Ostatnio edytowane przez Leonnmondeo ; 09-05-2018 o 02:05

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Leonnmondeo Zobacz posta
    na awarie a awarie usunięto dokopując się w dwa miejsca do rzeczy wzajemnie zależnych od siebie .... nie widzę śladów rozbierania i nie wiem czy chodzi o moduł ford-power czy może gdzieś wokół stacyjki czy jeszcze coś innego należało rozebrać.
    Ściemnia na 99%, nieprawdopodobnym się wydaje żeby w dwóch różnych miejscach wystąpiły w jednym czasie dwie usterki mające wpływ na to samo.
    Pewnie jakąś wtyczkę odpiął i oczyścił, a ściemę wsadza po to aby pokazać że niby ile roboty było.
    Jak faktycznie było no to się nie dojdzie skoro mistrzu taki tajemniczy i nie ma chęci powiedzieć klientowi co było uszkodzone, chociaż ma taki obowiązek aby klient wiedział właśnie co podlegało naprawie, a wynika to z zapisów o gwarancji/rękojmi na wykonywane usługi.
    No nic, dobrze że masz już spokój i wróciła frajda z jazdy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Rozrusznik nie kręci
    By beefy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 23:20
  2. [MkI] nie kręci rozrusznik
    By Greddy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 11:39
  3. [MkII] Nie kręci rozrusznik
    By tomo_n in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 12:10
  4. [MkI] Rozrusznik nie kręci!! Co wy na to??
    By asancheez in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-09-2006, 01:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów