+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz

    Question 2.0 145 KM Rozrusznik nie kręci - brak reakcji na START

    Witam

    Posiadam Mondeo mk4 2008r 2.0 Duratec z przyciskiem START

    Wszystko było ok wsiadłem odpaliłem przejechałem 60 km zgasiłem i już nie mogłem odpalić. Brak reakcji na wciskanie przycisku start. Kontrolki nie przygasają. Komputer nie wyrzucił żadnych błędów. Przy wciskaniu start słychać tylko cyknięcie jak by dwóch przekaźników jeden słyszalny z części bagażnika a drugi ciężko zlokalizować. Próbowałem z 30 razy aż w końcu rozrusznik załapał auto odpaliło. po kilku km zgasiłem i znów brak reakcji na start. Podpiąłem kablami pod aku inne auto i odpaliło od strzała - pomyślałem że AKU do wymiany - kupiłem nowy klasy premium Ca/Ca włożyłem do auta i nadal brak reakcji auto nie kręci. Rozkładam ręce. Chciałem sprawdzić połączenie kabli do rozrusznika ale nie mogę go zlokalizować. Innego pomysłu brak... Pomożecie?? Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    nowe aku musi być zakodowane do auta,prosta procedura opisywana już na forum...może po prostu już rozrusznik mówi papap,szczotki się kończą?,na krótką chwilę i tak w ramach ostatniej pomocy pomaga popukanie w rozrusznik
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Jeżeli możesz naprowadź mnie na ten temat adaptacji akumulatora (model przed liftem przeczytałem tu na forum że nie ma opcji adaptacji akumulatora a tylko elektronika wyczuwa nowy aku i ładuje go jak nowego) - dotychczas słyszałem tylko o samoadaptacji ECU - da się zaadoptować nowy akumulator jakimś menu serwisowym lub podpinając komputer z DELPHI pod OBD2? Od spodu mam założony "papmpers" a od góry nie mogę zlokalizować rozrusznika w którym miejscu on się znajduje?
    Ostatnio edytowane przez Leonnmondeo ; 17-02-2018 o 13:38

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Leonnmondeo Zobacz posta
    temat adaptacji akumulatora
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...na-BATTERY-AGE
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    jak pisze mm32 "czujnik BMS występuje tylko w autach poliftowych,w przedlifcie go nie uświadczymy" Wiec ja takiego czujnika nie posiadam - zresztą nie widzę go również przy klemie wiec adaptacja nowego aku u mnie raczej nie wchodzi w gre - opcja z wciśnięciem 5 razy przeciwmgłowe tył + 3 razy awaryjne też nie działa - adaptacje aku bym odrzucił w moim przypadku awarii bo to było również przed wymianą aku dlatego też ten akumulator wymieniłem. Gdzie w moim silniku przykręcony jest ten rozrusznik może popukam i zadziała wtedy będzie oznaczało to że po prostu się skończył i wymaga regeneracji

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    ja mam przedlifta w dieslu i taka adaptacja była robiona jak wymieniałem niedawno aku na nowe,czy była potrzebna i zasadna to nie wiem jeśli zrobili to chyba tak
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  8. #7
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    2003 kombi
    Od
    10 Dec 2017
    Mieszka w
    Otwock
    Po sprawdzaj wszystkie bezpieczniki bo u mnie było właśnie to jeden bezpiecznik zasniedzial i był pekniety raz łapal raz nie przy czym padał mi akumulator przez noc

    ---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:28 ----------

    Bezpiecznik w moim przypadku to 33pod maska

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Bezpieczniki sprawdzone miernikiem. Stawiam w pierwszej kolejności na rozrusznik. Samochód stoi unieruchomiony na podwórku gdzie nie mam dostępu do kanału jedynie podnośnik samochodowy - czy rozrusznik uda się wyjąć od góry? Dużo rozkręcania? Bo rozumiem że znajduje się on w przedniej części silnika po prawej stojąc przodem do silnika?

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Nie mogłem się dostać do rozrusznika z góry bez kanału czy podnośnika się nie obędzie. Samochód stał 2 dni po czym wchodzę dzisiaj i o dziwo odpalił od pierwszego. Przejechałem się zgasiłem chwilę odczekałem i znów odpalił - powtarzałem tą czynność z 5 razy i raz tylko na chwilę się zaciął bo po wciśnięciu START było słychać cyknięcie a rozrusznik uruchomił się dopiero po 2-3 sek. Nadal komputer nie wychwytuje żadnych błędów.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Leonnmondeo Zobacz posta
    raz tylko na chwilę się zaciął bo po wciśnięciu START było słychać cyknięcie a rozrusznik uruchomił się dopiero po 2-3 sek.
    Zacząłbym od dociśnięcia zakucia przewodu w klemę, potem poprawienie oczyszczenie przewodu (oczka) dokręconego do rozrusznika, i jak nie będzie poprawy to wyciągnąłbym rozrusznik, może automat szwankuje, może szczotki na wykończeniu, albo zacierają się w prowadnicy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Winą jest cewka / elektromagnes rozrusznika - nie mogę dostać lub sprzedawcy nie umieją znaleźć odpowiedniej do mojego rozrusznika - po numerach jakie posiadam można kupić tylko cały rozrusznik a części zamiennych podobno nie ma - są tylko podobne - może pomożecie jaką cewkę dobrać i zakupić

    na rozruszniku jest napisane:
    FoMoCo 6G9N-11000-AA 7305AI INDIA

    Cewka przykręcana na dwie śruby

    No i nie wiem czy wymieniać szczotko-trzymacz - szczotki mam 10.5mm długości a oryginalne nowe mają 15mm
    Ostatnio edytowane przez Leonnmondeo ; 01-03-2018 o 21:02

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Jednak problem pozostał. Wymieniłem cewkę i wybrałem tą SS9002 bo była tyłko o około 0.5cm dłuższa od mojej a ta proponowana ss9030 dłuższa ponad centymetr to bardziej myślę do diesla. Szczotek nie wymieniałem bo jeszcze dużo zostało wg mnie na 5 lat. Po skręceniu odpaliłem raz a później pół godziny się męczyłem żeby załapał drugi raz. Przyjechałem z warsztatu na podwórko i odpalał po zgaszeniu za każdym razem... postał pół godziny i znów nie reaguje... rozkładam ręce

    Rozrusznik wyczyszczony i cewka wymieniona, Akumulator nowy klemy wyczyszczone (podpięcie dodatkowym kablem masy z klemy nie pomaga) przekaźnik rozrusznika pod maską cyka za każdym razem, bezpiecznik sprawny ale wymieniłem. Podczas odpalania rozrusznik nie reaguje ani nie wyrzuca bendixu ani nie kręci.

    Które przekaźniki lub bezpieczniki mógł bym jeszcze sprawdzić. Gdzieś musi coś nie łączyć

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy próbie odpalania słychać cykanie z automatu rozrusznika?
    Czy oczyściłeś ośkę po której bendix się porusza?
    Zwróciłeś może uwagę jak komutator wygląda? czy nie jest poprzypalany.
    Poprawiłeś zakucie przewodów w klemę?
    Może piny/wsuwki pod przekaźnikiem nie kontaktują i nie idzie sygnał do automatu rozrusznika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Przy próbie odpalania słychać cykanie z automatu rozrusznika?
    Czy oczyściłeś ośkę po której bendix się porusza?
    Zwróciłeś może uwagę jak komutator wygląda? czy nie jest poprzypalany.
    Poprawiłeś zakucie przewodów w klemę?
    Może piny/wsuwki pod przekaźnikiem nie kontaktują i nie idzie sygnał do automatu rozrusznika.
    -Przy próbie odpalenia słychać tylko przekaźnik - cewka nie wyrzuca
    -ośki nie rozbierałem ale wszystko wymyłem w ekstrakcyjnej i wyglada teraz jak nowe - wyjęty rozrusznik na krótko działał za każdym razem lekko bez oporów
    -Komutator nie nadpalony lecz pokryty czarnym nalotem ze szczotek - tego nie czyściłem
    -klemy głównie minus poprawiłem a plus dopiero poprawie cały czas mnie zastanawia ta kostka plastikowa na przewodzie plusowym co pokazałem na zdjęciu
    -Piny czyściutkie ale i tak popsikałem środkiem do poprawy kontaktu - przekaźnik R1 sprawdziłem na stole i działa prawidłowo chyba że przy obciążeniu go rozłącza ale drugie cyknięcie słyszę dopiero jak puszczę START więc działa prawidłowo. Może jeszcze jakiś przekaźnik sprawdzić - zapobiegawczo zamówiłem już dwa przekaźniki

    Coś czuje że muszę zacząć diagnozować od nowa po nitce do kębka. Przewód plusowy idący do rozrusznika ma jakiś bezpiecznik przy klemie też go sprawdzę i dalej ten przewód idzie bodajże do alternatora. Podejżewam też może złe sterowanie masą na przekaźnik przez PCM ale nawet nie wiem gdzie sie znajduje moduł żeby poprawić połączenia. Nie wiem też jak podnieść skrzynkę bezpieczników żeby poprawić połączenie na przekaźnikach. Dodatkowo chodzą mi po głowie czujniki położenia wału, rozrządu itd skoro PCM przerywa mase na przekaźnik rozrusznika

    przed całym tym problemem auto czasem zachowywało się jak by nie było autoadaptacji akumulatora czyli na wolnych obrotach czasem zgasł, czasem spadał z obrotów na 400 i później wracał.
    Ostatnio edytowane przez Leonnmondeo ; 03-03-2018 o 11:52

  16. #15
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Dodatkowo mam czasem problem z odczytaniem błędów jak by zanikało napięcie i dostaje odpowiedź z DELPHI - pojazd nie odpowiada na zapytania diagnostyczne. Doczytałem gdzieś że winny może być czujnik położenia zaworu EGR który pobiera zbyt dużo energii ze sterownika silnika powodując zmniejszenie napięcia referencyjnego (5V) i w takiej sytuacji sterownik silnika zakłóca komunikację z diagnoskopem
    Ostatnio edytowane przez Leonnmondeo ; 04-03-2018 o 15:21

  17. #16
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Odepnij czujnik i ponów diagnostykę.

    Wytaptane z telefonu
    wypisuję się z tego kraju...

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Przyczyna to prawdopodobnie przekaźnik który niby był sprawny podłączany na krótko ale musiało coś nie łączyć tak jak powinno bo wyczyściłem i przeszlifowałem płytki wewnątrz w dwóch przekaźnikach tych obok siebie R1 i bodajże R2 następnie psiknąłem środkiem w gniazda poprawiającym kontakt elementów elektrycznych i samochód odpala za każdym razem - puki działa nic nie będę więcej robił ale zapobiegawczo kupiłem dwa używane przekaźniki (nowy przez ASO.... 180zł /szt o_O )

    Wyczyścił bym jeszcze przewód masowy silnika bo już chciałem zrobić nową masę samodzielnie lecz nie mogę znaleźć miejsca mocowania masy/mas przy silniku

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Jednak problem pozostał. Jeździłem bezawaryjnie 3 dni po czym postawiłem na kolejne 3 dni wszedłem do samochodu i znów brak reakcji na przycisk START-Rozkładam ręce nie wiem co mógł bym jeszcze sprawdzić/Zrobić

    Kupiłem złącze VIAKEN 1170 ale nic nie diagnozuje ciekawego - kilka błędów było ale po skasowaniu nie pojawiają się ponownie chyba że się pojawią jak uruchomie silnik no ale uruchomić się nie da....

    W którym miejscu jest przykręcona masa silnika?

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A oblukałeś czy pod stopką przekaźnika, kabelki które tam wchodzą nie są jakieś luźnawe, przyśniedziałe?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 Sedan
    Od
    17 Feb 2018
    Mieszka w
    Sieradz
    Stopki patrząc od góry czyste jak nowe dodatkowo psiknąłem preparatem poprawiającym połączenia elektryczne. Zastanawia mnie jeszcze czy podłączenie alternatora (zaśniedziałe przewody, awarie w środku) może mieć wpływ na załączanie rozrusznika?

    Pomierzyłem dzisiaj gniazdo przekaźników w stanie spoczynku i troche mnie zastanawia zasada działania tych przekaźników - na dużych pinach podłączając voltomierz mam napięcie 12V czyli na jednym pinie musi być + a na drugim minus a z tego co wiem to załączając obwód sterowania czyli puszczając napięcie na małe piny to na duzych pinach obwodu głównego powinien być przekazany dalej sam + lub - w zależności od potrzeby.. chyba że przy załączonym obwodzie sterowania duży pin zmienia biegunowość lub gdzieś jest zwarcie może w rozruszniku

    Beztytułu.jpg

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Rozrusznik nie kręci
    By beefy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 23:20
  2. [MkI] nie kręci rozrusznik
    By Greddy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 11:39
  3. [MkII] Nie kręci rozrusznik
    By tomo_n in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 12:10
  4. [MkI] Rozrusznik nie kręci!! Co wy na to??
    By asancheez in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-09-2006, 01:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów