+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 Jan 2018
    Mieszka w
    Podwiesk

    Unhappy Kontrolka swiec i gaśniecie podczas jazdy

    Witam, szperałem po forach ale na identyczny problem nie natrafiłem tak wiec...
    Otoz od paru dni pojawił sie problem z kontrolka (sprezynką), objawy tego sa takie ze podczas jazdy niezaleznie ciepły czy zimny w pewnym momencie zapali sie kontrolka i autko nie reaguje na nic tylko po chwili gasnie a wyswietlacze od spalania i km gasna, dodam ze podczas gdy właczy sie owa kontrolka obroty nawet po zgasnieciu silnika skacza od 0-900 obr (mniej wiecej)
    Po wyłaczeniu stacyjki i ponownym rozruchu wszystko okej czasem na długo a czasem na pare metrow , dodam takze ze z zapalaniem nie ma najmniejszych problemow, za kazdym razem pali od strzała..... Kolejna uwaga jaka udało mi sie dostrzec jest fakt ze w momencie gdy autko wpadnie w ten tryb awaryjny pompa paliwa przy zbiorniku buczy nieustannie i po restarcie wszystko w porzadku..
    Moje pytanie co to moze byc ? Wyglada to na konczaca sie własnie pompe ? Jednak dziwne ze zegary gasna co raczej prowadzi do problemu moim zdaniem z elektyka , czy jest to moze przekaznik jakis ? Prosze o jakies rady, moze ktos miał identyczny problem i znalazł przyczyne. Moj silnik to 2.0 tddi 115km. Wykluczam pompe wtryskowa,wtryski poniewaz wszystko to jest po regeneracji silnik po remoncie wszelkie filtry oleje płyny wymienione, układ paliwowy takze szczelny. Za wszelkie sugestie i checi dziekuje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    03 Mar 2016
    Mieszka w
    Siedlce
    Podłącz pod komputer i spisz błędy.
    Będzie dużo łatwiej podpowiedzieć gdzie tkwi problem.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 Jan 2018
    Mieszka w
    Podwiesk
    Dzisiaj wybiore sie do elektryka i sprawdzimy co tam pokaze

  5. #4
    Pieszy
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 Jan 2018
    Mieszka w
    Podwiesk
    Po wizycie u elektryka pokazało bład od czujnika wału korbowego, niestety został on wymieniony a problem pozostał bez zmian

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tofik612821 Zobacz posta
    bład od czujnika wału korbowego, niestety został on wymieniony a problem pozostał bez zmian
    Dalej jest błąd czujnika?
    Może czujnik z wadą fabryczną, zdarza się, a w zamiennikach to praktycznie pół na pół.
    Ewentualnie jakiś niekontakt na wtyczkach między czujnikiem a kompem silnikowym.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    A sterownik pompy dali nowy czy przełożyli stary jak robili regenerację?

  8. #7
    Pieszy
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 Jan 2018
    Mieszka w
    Podwiesk
    No wlasnie po kolejnym podlaczeniu znikl blad czujnika a pojawil sie nowy mowiacy o uszkodzeniu sterownika pompy... Zapomnialem rowniez na wstepie dodac iz silnik zostal umyty, poniewaz po remoncie nie ladnie wygladal i chcialem go doprowadzic do ladu a przy okazji obejrzec pod katem wyciekow... Po umyciu kolejnego dnia zaczely sie te cuda ...Moze to byc jakies zwarcie przewodow ?

    ---------- Post added at 01:10 ---------- Previous post was at 00:46 ----------

    Mozliwe aby ten sterownik dawal wlasnie takie objawy ? Z tego co sie orientuje to albo bylyby trudnosci z odpalaniem lub po nagrzaniu silnika moglby nie odpalac, lecz w moim przypadku nic sie z tym nie pokrywa ... Podkresle ze przekaznik pod aku, ktory jak wyczytalem odpowiada rowniez za jakies tam sterowanie pompa wymontowalem aby zobaczyc stan stykow, odziwo wszystko bylo ladnie bez nalotu itp, jednakze po zamontowaniu i probie odpalenia samochod nie chcial odpalic i caly czas mrogala ta sprezynka... Tak wiec jeszcze raz wymontowalem przekaznik przedmuchalem i zapalil bez problemu jednak problem i tak nie ustapil... Brak juz slow na ten samochod na chwile obecna w calkowoty remont wlozylem juz kolo 13 tys zl wymienione kompletnie wszystko, dwumasa takze wywalona i zalozone sztywne sprzeglo co naprawde bardzo ladnie sie sprawuje. Duzo by pisac o tym co bylo robione bo praktycznie kazdy element byl sprawdzany i jesli tyloo mialem jakies watpliwosci odrazu wymienialem na nowe.... Tak wiec nie mam pojecia co go jeszcze moze bolec.. Ciezki przypadek, od samego zakupu niespodzianki a mam go dopiero 4 miesiac, a co dalej to strach sie bac

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Trzeba sprawdzić ten sterownik jak i okablowanie przy nim

  10. #9
    Pieszy
    Model
    Mondi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    24 Jan 2018
    Mieszka w
    Podwiesk
    Problem jak narazie ustapił po przeczyszczeniu kostek i wszystkich stykow, jednak mam jeszcze jedno pytanie do was...
    Przyszło wieksze ochłodzenie i nastały problemu z rozruchem silnika... Obstawiałem ze moze byc to własnie pompa jednak nie ma zadnych oznak konczenia sie, czytałem ze sa problemy z odpaleniem na ciepłym czy zimnym silniku oraz falujace obroty, badz tez całkowita niemoc odpalenia.... A wiec co by mogło to powodowac ? Wystarczy ze lekko sie nagrzeje silnik i pali jak marzenie bez jakniecia.... Jednak gdy zimny to w pierwszym momencie odpalenia dosłownie 5 sec nierowno pracuje i wali białym dymem i czuc nierzepalone paliwo... Czy to wtryski nie aby ? Tylko czy odpowiadały by one za słaby rozruch autka? Sprobuje jeszcze sprawdzic swiece bo przyznam ze zapomniałem o nich a przeciez nierowna praca w pierwszych chwilach tez moze byc skutkiem padnietych swiec.... Jezeli ma ktos pomysły co by z tym zrobic dalej, jakie działania podjac byłbym bardzo wdzieczny .

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Kontrolka silnika, sprężynka i utrata mocy podczas jazdy
    By jerz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-09-2017, 13:01
  2. [TDDi MKIII] Migajaca lampka swiec i auto gasnie podczas jazdy.
    By bartekmk3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 23:08
  3. [MkII] DIESEL - Kontrolka ABS i ręcznego podczas jazdy
    By MikiS93 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 10:28
  4. [MkI] Kontrolka ABS'u - sama sie wlacza podczas jazdy
    By insider in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-02-2006, 21:42
  5. ABS- kontrolka, świeci podczas jazdy???
    By Lipa in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-10-2005, 09:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów