+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    SILVER SEDAN
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    24 Oct 2017
    Mieszka w
    Głogów

    Unhappy Sterowanie centralnego zamka z pilota

    Witam szanowne forumowe grono, ostatnio zginęło mi domykanie zamków z pilota. Wymieniłem zamek kierowcy, wszystkie furtki otwierają się i zamykają z pilota, ze środka do samo. Jednak nie mogę dokodować pilota. 4x pozycja nr 2 nic nie daje. Zajrzałem do modułu komfortu, ale sytuacja się nie zmieniła. Mógłby mi ktoś podsunąć jeszcze jakiś pomysł? Zastanawiam się nad zakupem modułu komfortu, ale słyszałem, że same przelutowanie odpowiedniej pamięci może nie wystarczyć, a aż takiego sprzętu diagnostycznego nie posiadam. Kierunki mi mrugają po zamknięciu z klucza, po ruszaniu także zamki się zamykają.
    Mk3 ghia 2002r 2.0 pb sedan

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    spróbuj jeszcze 8 cykli niekiedy na 4 nie działa ...

    aczkolwiek jak się czyta Twojego posta to piszesz, że nie możesz dokodować ilota ale działa Ci pilot ?
    pamiętaj że w trybie dokodowywania trzeba na każdym pilocie (nawet tym co już był zakodowany) jaki masz wcisnąć przycisk inaczej nie zadziała ...

  4. #3
    Pieszy
    Model
    SILVER SEDAN
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    24 Oct 2017
    Mieszka w
    Głogów
    Pilot jest sprawny, sprawdzałem. Jak zginął 2miechy temu tak dalej go nie widzi. Chyba zdycha mi moduł komfortu lub coś jest nie tak z zamkiem pasażera. Jak się zamknie to nie idzie go otworzyć nawet ze środka, tylko z wkładki w drzwiach. Czyściłem zamek kierowcy, włożyłem inny i dalej nic. Moduł komfortu wchodzi w tryb kodowania kluczyka, ale nie łapie ani mojego pilota, ani jakiegoś innego ze złomowiska . Jeszcze jest problem tego typu, że nie mogę wyłączyć automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu.

    @update odrodziłem siłownik kierowcy, udało się wyłączyć automatyczne zamykanie drzwi, jednak dalej po 4x zapłon nie łapie mi kluczy ;/
    Ostatnio edytowane przez damikjeh ; 27-02-2018 o 23:09

  5. #4
    Pieszy
    Model
    SILVER SEDAN
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    LPG
    Od
    24 Oct 2017
    Mieszka w
    Głogów
    Naprawione
    Ori pilot dalej trup.
    Zabrałem się w końcu za pilota ze szrotu, ku mojemu zdziwieniu płyta sterująca jak nowa, nie to co u mnie, że lutowana z 5 razy. Obejrzałem go pod mikroskopem, poprawiłem luty procka i porobiłem własne przelotki. Transponder przełożony, pilot bez problemu się zakodował i wszystkie opcje zamka centralnego działają. Zobaczymy co będzie po całym dniu na dworze.
    Podsumowując:
    -aktualnie mam wsadzony zamek z jakiegoś mondka który gnił na śmietnisku. Zalałem go płynem do czyszczenia styków, a następnie lekko uszczelniłem silikonem. Ja mam sedana zamek mam teraz z kombi. Nie wiem czy się czymś różnią, ale zamek dawcy ma po 2 położenia na otwiera i 2 na zamykanie. Najpierw otwierał i zamykał tylko przód, ale jakoś odżył. Wszystkie mikrusy wyciągałem i podlutowałem nogi. Wcześniej po zamknięciu cycka w drzwiach kierowcy nie zamykała się reszta. Odpowiada za to 1 mikrus, który jest zalany w żywicy. To ten "tylko wciskowy", drugi odpowiada za pracę klucza w wkładce. U mnie w tym pierwszym na zimnie skurczyły się styki przez co nie reagowały na przesunięcie części mechanicznej.
    Jutro dociera do mnie zamek z foki, oby się nie przydał
    Ostatnio edytowane przez damikjeh ; 04-03-2018 o 22:49

Podobne wątki

  1. [MkII] Sterowanie centralnego zamka
    By duduss in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 11:06
  2. [MkI] sterowanie centralnego zamka na pilot
    By majster222 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 03:32
  3. [MkIII] Sterowanie kluczykiem centralnego zamka
    By TEKIERO in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 10:29
  4. Sterowanie centralnego z pilota...porada
    By Martino69 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2005, 09:54
  5. sterowanie centralnego zamka na pilota
    By jacenty in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2005, 17:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów