+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    21 Feb 2018
    Mieszka w
    Kraków

    Zakup Mondeo MK4 - diesel czy benzyna?

    Czesc!

    Jestem na etapie wyboru auta. Bedzie sluzyc do codziennej jazdy po Krakowie (zona z/do pracy), ale takze srednio 2/3 tyg dluzsze trasy ok. 150 km. Czytalem juz sporo o silnikach i wybralem kilka nizej, ktore moglyby mnie zainteresowac.

    Chcialbym dowiedziec sie czegos wiecej o Mondeo i silnikach
    * TDI 2.0 TDCI 140 i 160 Koni
    * Benzynowych 2.0, 2.3, 2.5. Jezeli skusilbym sie na benzyne to ciekaw jestem jak wspolpracuje fordowski benzyniak z gazem.

    Jakos wpadl mi w oko i kusi taki zakup rocznika 2010+, ale chcialbym skorzystac z wiedzy Was, bardziej doswiadczonych w tej kwestii. Dodatkowo kieruje sie ku zakupowi auta z automatem.

    Z tego co orientowalem sie to 2.0 TDCI nie maja zlych opinii pod katem awaryjnosci, a wiekszosc usterek krecila sie wokol DPF. Wiadomo, ze diesle to wtryski, dwumasa, ale jesli auto jest na biezaco serwisowane i zadbane to ryzyko takich usterek minimalizuje sie.

    Bede wdzieczny za Wasze rady i opinie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Jeśli benzyna do gazu to z pośrednim wtryskiem a więc 2,0 2,5T. 2,3 nie znam. Jeśli to stara jednostka forda to ok. Diesle to bardziej skomplikowane silniki ale prawidłowo użytkowane nie sprawiają problemów. Jeśli chodzi o bezawaryjność to w pierwszym rzędzie 2,0B 145km. Następnie diesle ( ale ostrożnie z 1,8tdci) 2,5T na końcu. Nie dlatego że zły ale kusi do ostrej jazdy i modów a to potencjalne ryzyko dla Ciebie do trafienia na minę. Ecoboosty były, ale raczej na końcu listy pożądania, bo ani do gazu, ani to oszczędne a turbo kusi bardziej niż w dieslu aby cisnąć, więc łatwiej znowu umoczyć. Automat, w mojej opinii, nie wchodziłby w grę. Przy ok 200tyś km zwykle pojawiają się pierwsze kłopoty i koszta są ogromne. Automat jest fajny dla pierwszego właściciela w nowym aucie. W używce to gra w rosyjską ruletkę. Osobiście nie znam, wśród najbliższych znajomych z automatami, nikogo kto by w pierwszym roku od kupna używanego automatu go nie robił za co najmniej 3koła na start. Łącznie ze mną. Fordy nie ustrzegły się w dwusprzęgłówkach problemów podobnych z DSG w VAG-ach. Skoro będziesz jeździł głównie po mieście to dwusprzęgłówka raczej nie bardzo - konstrukcja raczej słabo znosi system start-stop w korku. Lepsze do tego są klasyczne tipy ale dalej to automat ze swoimi problemami... Nie warto w mojej opinii oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 24-02-2018 o 20:19
    Scaraab

Podobne wątki

  1. Zakup Forda Mondeo MK3 2.0 Diesel TDCI
    By Majkelos in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 19:10
  2. Mk3 Zakup Mondeo Benzyna 1.8-2.0 benzyna hatchback 2001-06
    By goliat5858 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-10-2014, 20:13
  3. MK4 Mondeo Diesel czy benzyna
    By gucio22bb in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 21:18
  4. Zakup mondeo mk3 benzyna
    By trance in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 08:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów