+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    22 Feb 2018
    Mieszka w
    Kraków

    Pomocy nie chce odpalić mój dizel a auto stoi w Budapeszcie

    Witam mam problem z moim kordzikiem stanął mi za granicą i nie chce odpalić wyświetla błąd silnika kręci ale nie odpala .
    Ale może zacznę od początku wracałem z Niemiec i przed Katowicami zaczął mi przerywać na początku rzadko potem częściej dojechałem tak do domu i na drugi dzień podjechałem do mechanika spytać co to może się dziać z moim autem podpiął komputer i stwierdził że jest błąd odnośnie ciśnienia paliwa i że mogą to być przytkane wtryski lub co rzadko pada regulator ciśnienia paliwa i zalecił mi wlanie do paliwa jakiegoś tam środka po którym powinno pomóc. Niestety jeździłem tak półtorej tygodnia i za bardzo nie chciało przechodzić wręcz przeciwnie stawało się gorzej do tego stopnia że przerywał mi na dłużej w czasie jazdy zwłaszcza na zimnym silniku wyświetlał mi na monitorze między licznikami błąd silnika i żeby wcisnąć ok czasami po wciśnięciu ok pomagało a czasami pokazywał ten błąd parę razy , no i wreszcie stanął na amen zawiozłem go do mechanika który niby go zdiagnozował wymienił czujnik ciśnienia paliwa [UŻYWANY ] przy okazji zregenerował rozrusznik sprawdził wtryski i tyle odebrałem auto w piątek zrobiłem ok 40 kilometrów i w niedzielę znowu najpierw parę razy znowu wyświetlił błąd silnika i znowu zgasł tak że go już nie odpaliłem i musiałem ponownie zawieść do mechanika . Stwierdził że jest to wina tego używanego regulatora i musi kupić nowy i że tam musi być tylko kupiony simensa (za ok 355 zł) ponownie odebrałem auto zrobiłem najpierw trasę ponad 200 km wszystko było ok po czym mój syn pojechał na Węgry zrobił 410 km i po 2 dniach na Węgrzech zaczęły się numery z błędem silnika parę razy i znowu wreszcie stanął tak że błąd nie znika a silnik nie chce odpalić .
    Czy macie może jakieś sugestie co to może być
    i czy ten regulator simensa jest na pewno dobry do tego modelu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    22 Feb 2018
    Mieszka w
    Kraków
    u u u widzę że tu chętnie pomagają co za czasy

  4. #3
    Kursant Awatar Jacek1997
    Imię
    Jacek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    06 Feb 2018
    Mieszka w
    Barcin
    Regulator ciśnienia paliwa też Jet na Listwie wtryskowej . Może poprostu wystarczyłoby zrobić adaptację tego wymienionego zaworu albo jest jakiś syf w paliwie i przytyka zaworki

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez __Zbyszek__ Zobacz posta
    u u u widzę że tu chętnie pomagają co za czasy
    Forum umiera przez słaby regulamin i adminów. Sam mam seoją grupę na fb gdzie funkcjonuje giełda i porady. A tutaj nic nie można wiec ludzie się wynieśli bo bany lecą za wszystko.... Co do twojego problemu trzeba zacząć od pompy CR, przypuszczalnie na juz dość i wymiana regulatora tu nic nie da. Trzeba zrobic test przelewowy wtryskiwaczy i wtedy postawić trafną diagnozę.

    ---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jacek1997 Zobacz posta
    Regulator ciśnienia paliwa też Jet na Listwie wtryskowej . Może poprostu wystarczyłoby zrobić adaptację tego wymienionego zaworu albo jest jakiś syf w paliwie i przytyka zaworki
    Gdzie ty takie bzdury wyczytałeś ze na listwie jest regulator ?
    Na listwie wtryskowej jest tylko czujnik ciśnienia paliwa.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 08-03-2018 o 01:39
    tel. 515430877

  6. #5
    Kursant Awatar Jacek1997
    Imię
    Jacek
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Od
    06 Feb 2018
    Mieszka w
    Barcin
    Czytać nie czytałem tylko nie jedna listwe paliwowa rozbieralem: ) i zgodzę się ze jest czujnik. Ale to nie ładnie jest tak odrazu brzydko odpowiadać jak się kogoś nie zna. Dla mnie mało ważne czy to czujnik czy regulator wazne ze może też być przyczyną. A ja tak zanim komuś będę zwracał uwagę to spojrze najpierw na siebie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek1997 ; 08-03-2018 o 22:21

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez __Zbyszek__ Zobacz posta
    u u u widzę...
    Dokończ temat bo skądinąd wiem, że już naprawiony.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Auto nie chce odpalić
    By tommy314 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 22:19
  2. [Duratec] MKI 96r auto po wypadku nie chce odpalić pomocy
    By mariol24 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 21:59
  3. Auto po przejechaniu nie chce juz odpalić
    By grzes13 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 11:43
  4. [TD MkII] auto nie chce odpalić
    By tomektomek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 21:02
  5. [Duratec]Auto nie chce odpalić
    By jurex in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów