+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    Konin
    No i właśnie ciężko wybrać dobre rozwiązanie bo każdy pisze inaczej. Można powiedzieć że auto prawie nie jedzie porównał bym to do poprzedniego 2.0 duratec 145 PS. Mniej więcej tak to odczuwam zaczyna zbierać się żwawiej dopiero od 3k obrotów a przy 4,5k czuć odcięcie chociaż na początku było to bardziej odczuwalne teraz jak by mniej ale i mam wrażenie że słabiej się zbiera. Ogólnie 130kPa pokazuje po wykasowaniu błędu przy próbie jego wywołania przy około 130Kpa odcina, WG wchodzi na 2% i jest zamulenie. A tak swoją drogą Forscan jak pokazuje te procenty od westgate np 2% to jest 2% zamknięty czy otwarty?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na oczy nie widziałem tego silnika, ale może między turbiną a kolektorem jest łącznik jakiś, i może pękło mu się(?)
    W Audi turbo twin mieliśmy teraz akcje, że tam jest taki trójnikowy łacznik, i dopiero po dwóch dniach doszliśmy że miał mikro pęknięcie od spodu, i właśnie brakowało doładowania i pogwizdywanie było.

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #23
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    Konin
    Niestety nie ma żadnego łącznika, kolektor wydechowy i ciepła strona turbiny to jeden element. Gdyby nie to, było by trochę łatwiej. ;] Dobra ale teraz z innej beczki mam pytanie. Mój zaufany mechanik niestety zrobił sobie wakacje na jakiś czas a wolał bym auta nie oddawać przypadkowym ludziom w związku z tym mam pytanie czym grozi jazda z uszkodzoną w ten sposób turbiną? Bo nie wiem czy mogle jakiś czas pojeździć jak emeryt czy muszę auto wstawić do garażu i kupić miesięczny?

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie dokładnie napisałem, chodzi o łącznik między turbiną a kolektorem ssącym, jak tam jest nieszczelność to wtedy nie ma prawidłowego doładowania no bo zamiast w kolektor dmuchać , brakuje ciśnienia.
    A co do jazdy, to ciężko coś konkretnego powiedzieć jak nie wiadomo do końca czy to faktycznie turbina np na łożysku przycina się, czy może właśnie jakąś nieszczelność po zimnej stronie.

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    Konin
    No więc wjechała regenerowana turbina, ogólnie sam koras nie wykazywał żadnych, ale to żadnych oznak zużycia. W kolektorze są płaszcze, które pękają i szlifują wirnik przez to turbina gwizda i nie może się rozkręcić. Profilaktycznie wleciał nowy koras na podzespołach mellet i żeliwny kolektor, ale nie z aliekspresa można taki kupić w Polsce, koszt 800 zł na chwilę obecną. Cała operacja 2100 turbo 200 zł komplet uszczelek podkładek śrubek + oliwa + robocizna całość u mnie wyszła 3500 zł. Zobaczymy jak będzie się sprawować, na chwile obecną auto wróciło do życia
    PS: Znajomy spawalnik poradził by zrobić coś żeby kolektor nie stygł tak szybko. U mnie niestety już wszystko założone ale może owinięcie kolektora bandażem termicznym poprawiło by nieco sprawę.

  7. #26
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    24 Jul 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez duchu029 Zobacz posta
    No więc wjechała regenerowana turbina, ogólnie sam koras nie wykazywał żadnych, ale to żadnych oznak zużycia. W kolektorze są płaszcze, które pękają i szlifują wirnik przez to turbina gwizda i nie może się rozkręcić. Profilaktycznie wleciał nowy koras na podzespołach mellet i żeliwny kolektor, ale nie z aliekspresa można taki kupić w Polsce, koszt 800 zł na chwilę obecną. Cała operacja 2100 turbo 200 zł komplet uszczelek podkładek śrubek + oliwa + robocizna całość u mnie wyszła 3500 zł. Zobaczymy jak będzie się sprawować, na chwile obecną auto wróciło do życia
    PS: Znajomy spawalnik poradził by zrobić coś żeby kolektor nie stygł tak szybko. U mnie niestety już wszystko założone ale może owinięcie kolektora bandażem termicznym poprawiło by nieco sprawę.
    Odgrzewam kotleta. Duchu jeśli tu jesteś, prośba o podpowiedź czy coś się zmieniło po turbinie.

    Kwiecień '23 wystąpiło szarpanie silnika na zimnym -> błąd wskazywał na wypadania zapłonu na 3 cylindrze. Sprawdzone świece, cewki, przewody wszystko ok, odesłali do gazownika.
    Maj '23 Gazownik stwierdził wtryski paliwa, wymienił na modele z mk5 (mniejsza średnica). Wypadanie zapłonu ustało.

    I zaczął się temat tu opowiadany.

    Na autostradzie pedał do dechy -> Przyśpieszanie 100-130km/h ok, przy około 140km/h (A raczej przy 5000 obr/min w zależności od biegu) całkowite odcięcie turbiny, silnik zaczyna działać jak wolnoprężny.

    Maj '23 -> Wymiana zaworka turbiny- wydawało się że coś dało, ale po dłuższej jeździe znowu te same objawy.
    Czerwiec '23 -> Wymiana kolektora wylotowego (na żeliwny), przy okazji sprawdzona turbina, podobno ok. Nadal te same objawy. BDE zaczęło pokazywać błąd sterowania żaluzji.
    Lipiec '23 -> Obecnie mechanik mówi o wymianie Elektrozaworu sterowania podciśnieniem turbiny (BG9E-9961-AC) - Błąd P132B:21-58: "Jakość sygnału mechanizmu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej A- Amplituda sygnału mniejsza niż minimum - Brak Stanu, Brak prawidłowego stanu". Żaluzje pokazują się okazjonalnie (chyba jako efekt usterki).

    Co pół roku/roku prosiłem o sprawdzenie turbiny każdego mechanika u którego byłem, żaden nie stwierdzał jakichkolwiek wad. Czy biorąc pod uwagę, że miesiąc temu przy wymianie kolektora prosiłem o sprawdzenie i potwierdzili że nie ma pęknięć/łopatki nie są powyginane, powinienem w niej szukać przyczyny? Elektrozawór na razie zamówiony...

  8. #27
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Galaxy
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    warszawa
    w swoim zacząłem od P132B, który wiązał się od razu nie tylko z kolektorem, ale i regeneracją turbo. Tam nie było dyskusji czy jest dobre, tylko wszędzie pisano (wszędzie, tzn. na forum Forda), że od razu regeneracji turbo. Mi to padło przy 148 tysiącach.
    Mam namiar na sympatyczny warsztat jakbyś chciał, gdzie regenerację robiłem.

    Kolejnym problemem, który miałem była pompa wysokiego ciśnienia, też wymieniona, tu było tak, że się deptało, a on zmulał i wywalał check-engine;

    Co do żaluzji - u mnie był jakiś problem z silniczkiem.

    Elektrozawór turbo też był wymieniony, tylko później, bo były jakieś problemy, pokazywał za wysokie ciśnienie w turbo.

    Jeżeli chcesz mieć dobrze zdiagnozowane, pojedź do Pawła (Paolo) - Czardasza 8. On z tego forum był mocno znany. 791 744 660
    Sam odwiedzam go regularnie
    Ostatnio edytowane przez esik_az_eso ; 28-07-2023 o 01:24 Powód: literówka

  9. #28
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    Konin
    Kurde trochę mnie nie było... ale odpiszę. U mnie nie było innych problemów jedynie bład 132B który jednoznacznie wskazuje na turbinę. Oryginalne turbo ze stalowym kolektorem wydechowym wytrzymuje 60k km jeśli ktoś zrobił więcej, albo miał wymienione wcześniej jak ja (mi padło przy 120k km ale było wymienione przy 60k) albo miał niewiarygodne szczęście i wytrzymały egzemplarz sprawdzone info u turbiarzy i to kilku. Ja "wymieniałem" (zamówiłem oryginał z holandii za 60 euro u mnie w serwisie powiedzieli 1400zł -przyszedł pomierzyłem oryginał z tym co miałem i stwierdziłem ze jest ok wiec nie wymieniłem) zawór od WG na turbinie firmy PIERGURG jak dobrze pamiętam. sam kolektor stricte nie pęka ale w muszli od strony ciepłej są kierownice powietrza w postaci takich pierścieni i to one odrywają się od muszli i szlifują wirnik blokując go. U mnie sam koras i łozysko działało wzorowo wiec do wymiany miałem sam wirnik plus kolektor wydechowy. Ale skoro już było wszystko wyciągnięte to kazałem wymienić wszystko na nowe. Turbo działa ale wkręca się wolniej tyle mogę powiedzieć jak wcześniej było czuć przyspieszenie od 1800 rpm to teraz zaczyna być czuć przy 2500rpm trzeba by możne jechać na strojenie. Jeśli chodzi o szarpanie to u mnie występuje najczęściej poszarpywanie gdy jadę na tempomacie ze stało prędkością obojętnie jaki bieg obroty miedzy 1450-1750rpm problem nie rozwiązany ale nie rozwija się dalej mój mechanik stwierdził ze najprawdopodobniej przepustnica ze tam się coś wyciera bo najczęściej w takim położeniu jest przy jeździe jednostajnej po mieście.

Podobne wątki

  1. Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM - Jakie opony
    By tomekxo in forum Opony - Wy pytacie Ekspert odpowiada
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2017, 19:57
  2. Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM - jaka benzyna
    By tomekxo in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 13:17
  3. Mondeo MK4 2.0 ecoboost 240KM
    By tomekxo in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2017, 09:55
  4. [MkIV] Chiptuning Mondeo 2.0STCi (ecoboost) 240KM
    By heko in forum Tuning
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów