+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo

    Problem z obrotami

    Witam. Dziś miałem niemałe przygody...
    Rano jadąc do pracy jak się rozgrzał przy wciśnięciu sprzęgła / luzie obroty skakały na 2-3tyś
    Teraz jadąc z pracy gasł po wciśnięciu sprzęgła, bez dodania gazu po prostu silnik gasł - dopiero jak się rozgrzał znormalniał

    Podpowiedzi:
    Mam linkę gazu do wymiany. Jest już zużyta na 100% (kilka dni temu nie mogłem ruszyć pedała gazu - sama przepustnica po ruszaniu palcem ręcznie działa leciutko)

    Czy to może być wina linki? Takie zachowanie? Albo za wysokie obroty, albo gaśnięcie auta?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Za wysokie no to mogą być jak linka stanie i przepustnica niedomknięta, ale na gaśniecie no to nie ma wpływu, bo przepustnica nie zamknie się mniej niż pozwala ogranicznik.
    Może to dwie oddzielne sprawy, a może PCM ześwirował bo niewłaściwe dane otrzymuje i próbuje niższe obroty ustawić bocznikowym.
    Sprawdził bym jeszcze jak TPS pracuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Wczoraj dodałem tez oleju bo ubyło, może tak się dziać gdy jest trochę za dużo oleju?
    Dodatkowo podpiąłem to z tego tematu bo wypadło: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...epustnic%C4%85

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    może tak się dziać gdy jest trochę za dużo oleju?
    Jak faktycznie trochę, z pół litra, to nie ma wpływu na tę przypadłość, chyba że odmą wywala.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Czyli mrozy zweryfikowały, że będę miał jeszcze coś do sprawdzenia oprócz linki gazu xD

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Tak przy okazji. Olej od razu wymienię itd. Jak zrobi się cieplej wezmę sie za czyszczenie krokowca, egr, przepustnicy, czyszczenie i naprawa klapek w kolektorze.

    Czy odmę też można wyczyścić? Tutaj widzę, ze ktoś ją zdemontował i wyczyścił: http://www.m2uu.com/mondeomk3:czyszc...toradolotowego

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    A jeżeli problem pojawił się po podpięciu sterowania kolektorem ssącym to gdzie może być usterka?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez patrykszalanski Zobacz posta
    po podpięciu sterowania kolektorem ssącym to gdzie może być usterka?
    Może wystarczy reset zrobić żeby PCM od nowa się nauczył silnikiem sterować.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Myślałem o tym. Jak wrócę do domu będę sprawdzał. Czas wyremontować ten samochód bo ma potencjał a od 13 lat praktycznie niewiele było wymieniane

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    27 Feb 2018
    Mieszka w
    daleko
    Nie wiem czy to wina mrozów ale moj samochodzik dzis nie odpalil;o stal na palku -22 stopnie akumlator zaladowany niechce przekrecac mondeo 2005 r.

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Boniewo
    Więc tak. Myślałem, ze to zużyta linka, ale chyba się myliłem. Rano tak jak pisałem po rozgrzaniu samochodu obroty na luzie podskakiwały do 3tyś, spadały dopiero po przygazowaniu, ale i tak nie zawsze.

    Potem po 8 godzinach stania samochód bez dodania gazu, na luzie gasł. Podczas jazdy na biegu jechał normalnie, dopiero po wrzuceniu na luzie gaśnie. Po rozgrzaniu było już w miarę ok, trzymał obroty na luzie 1100 (wiem powinien 750 i tak dzień wcześniej robił)

    Problem rozwiązałem, ale zapobiegawczo. Podkręciłem śrubę przy przepustnicy, aby zawsze był dodawany lekko gaz na luzie.

    Ktoś ma jakieś opcje abym wiedział gdzie szukać? Wysokie obroty chyba tez nie były winą linki.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem z obrotami
    By lolobosik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 21:57
  2. [MkII] Problem z obrotami
    By Crous in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 09:14
  3. [MkII] problem z obrotami
    By roboedek in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2008, 02:36
  4. [MkI] Problem z obrotami w TD
    By dugi23 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 10:01
  5. Problem z obrotami....
    By Hetman in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 14:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów