+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Trend
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    09 Dec 2014
    Mieszka w
    Białystok

    Unhappy Dziwne zachowanie auta

    Witam,
    Chciałbym się was o coś zapytać/poradzić co to mogło być bo z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
    Wsiadam do samochodu, przekrecam zapłon, wszystko do tej pory działa normalnie (wszystko tak jak zazwyczaj), po czym chce je odpalić i cisza, auto kompletnie umarło. Nie był to rozładowany akumulator bo miałem go już tyle razy rozładowanego, że wiem, że to nie to. Auto było kompletnie martwe, nie szło nawet włączyć radia przyciskiem. Wyglądało to tak, jakby w ogóle nie miał prądu. Odczekałem jakies ~10min i sprobowałem przekrecić zapłon. Ku mojemu zaskoczeniu, zapalily się wszystkie kontrolki itp, wskazówki zegarów predkościomierza i obrotomierza przejechały od poczatku do konca i wrócily na swoją pozycje (wyglądało jak zresetowany komputer, musiałem podać pin do radio itp.). Było słychać jakieś bzycznie, więc podejrzewam jakieś zwarcie. Znów odczekałem jakieś ~8 minut, bo już czekałem na kolege, któremu chciałem pokazać jak auto sie zachowuje. Przyszedł, chciałem mu to pokazać, po czym przy przekreceniu kluczyka wszystko było znowu normalnie, nic nie bzyczało, auto udało się najnormalniej w świecie odpalić i normalnie dojechałem do domu. W środku nie było czuć spalenizny czy czegoś, te bzycznie/prąd było słychać jakby z prawej przedniej strony auta. Nie mam za grosz pojęcia co to może być, jakieś pomysły?
    Auto to Ford Mondeo, 2.0 Duratec, benzyna bez gazu, 2001 rok.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Matis131
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    31 Jan 2016
    Mieszka w
    Puławy
    Wygląda jakby za 1 razem nie dostawał prądu z aku. Sprawdź klemy, może któraś jest poluzowana. Jeśli nie ma dobrego styku to potrafi bzyczeć, bo przeskakują iskry (tyle, że akumulator jest z lewej strony).

    Za 2 razem to co się stało to normalne. Za każdym razem tak jest po odłączeniu akumulatora.

    Ogólnie na początku zająłbym się akumulatorem, przewodami i klemami i to posprawdzał.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    ford mondeo 03' 2.0tdci
    Od
    09 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    tak jak kolega Matis131 piszę,sprawdź klemy w akumulatorze,jak tam jest wszystko okej to możliwe,że masa gdzieś ucieka.

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    W takim przypadku dokłądnie jak koledzy wyżej piszą klemy do sprawdzenia lub wyczyszczenia, ewentualnie kabel masowy

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Dziwne błędy, zachowanie auta FILMY
    By jawor2009 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 11:44
  2. [MkII] Dziwne zachowanie auta
    By Pajal in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 10:11
  3. [MkII] Dziwne zachowanie auta przy skręcie
    By Kamillo_2005 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 21:30
  4. dziwne zachowanie po zgaszeniu auta
    By many in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 19:19
  5. dziwne zachowanie auta
    By Oktan in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-03-2005, 11:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów