+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Apr 2016
    Mieszka w
    Gdynia

    Przerywanie silnika po przejechaniu 20-30km

    Witam,
    wczoraj miałem taką sytuację że po przejechaniu 25 km na drodze ekspresowej auto zaczeło szarpać i nie miało mocy, kopcic nie kopciło. Udało mi się zjechać na pobocze i tam próbując wkręcić silnik na obroty strasznie przerywał i max obrotów jakie osiągnał to 3000, przy okazji tylko podczas dodawania gazu zaczął kopcić na jasno niebiesko. Auto postało z 5 minut na odpalonym silniku po czym podjąłem próbę jazdy. Auto jechało nie przerywało ale dalej nie wkręcało się na obroty + było czuć że jest dużo słabsze. Dojechałem na stację i dolałem lepszego paliwa jakiegoś do -32 stopni - weszło pół baku. Dolałem specyfiku do diesla żeby się woda/parafina nie wytrącała. Trochę się uspokoiło ale dalej auto było słabsze. Wracając do domu było całkiem spoko i auto miało swoją moc. Dojeżdzając już do domu z dwa razy szarpnął (trasa 22km). Dzisiaj jadąc do pracy po 20 km czuć było że ma mniej mocy + max obroty na jakie się wkręcał to 3800 ale jechał nie przerywał. Przy okazji jeszcze dzisiaj mi koleś wjechał w tył auta także super... Teraz pytanie o co chodzi z tym brakiem mocy? słabe paliwo bo takie mogło być zanim dolałem pół baku? Pompka przy progu nie wydala? Po podłączeniu pod kompa wyszly błędy o mieszance paliwowej niestety nie spisałem kodów błędu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar zippy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDCi 115km FL 2003
    Od
    23 May 2012
    Mieszka w
    Dębica
    Podaj więcej danych na temat samochodu. Rocznik, turbo zwykłe czy zmienna geometria?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Apr 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    2001 rok, tddi 115 km, zwykłe turbo.

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    szkoda że tego błędu nie zapisałeś, może coś się dziać z pompą vp lub czujnikiem MAP

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Miałeś w baku zimowe paliwo z dobrej stacji? To co dolałeś do -32stopni to na Lotosie czy innej stacji? Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 01-03-2018 o 14:21

  7. #6
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Ja obstawiam pompkę pomocniczą. Ze swoją wadliwą bujałem się pół roku bo też było różnie. Raz ciągnął jak trzeba potem czkawka. I tak jak u Ciebie zaczynało sie po kilku kilometrach. Wymieniłem i spokój - teraz śmiga jak trzeba.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Apr 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Tą co dolałem do -32 zalałem na lotosie, wcześniejsze pół baku które było w aucie mogło być trefne. Też obstawiam tą pompę pomocnicą. Filtr byłwymieniany z pół roku temu, może trochę więcej. Troche mnie zmartwił jasnoniebieski dym, bo jakby było cośz dawką paliwa to chyba kopci na czarno, a jasnoniebieski to olej z tego co wiem. Wiem że są zamienniki tych pompek i jedna była polecana, która to była?
    Ostatnio edytowane przez exeq ; 02-03-2018 o 10:00

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Wlałeś dobre arktyczne paliwo po warunkiem, że stacja firmowa ( nie franczyza) i nie oszukali cię. Jeśli coś się wytrąciło z tego trefnego paliwa to w czasie mrozów dodanie dodatków i lepszego paliwa nic nie pomoże. Poczekaj na 2-3 dni dodatnich temperatur. Jeśli nic się nie zmieni to szukaj dalej np. z tą pomką.

  10. #9
    Józek
    Gość
    poszedłbym śladem tego niebieskiego dymu a nie paliwa , luknij na turbo czy na oleju nie jeżdzisz

  11. #10
    Zielony listek Awatar Ruber
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 143 KM
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Myślę wytrąciła Ci się parafina w paliwie, która następnie trafiła do filtra - moim zdaniem filtr paliwa do wymiany i wszystko powinno wrócić do normy.

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Pewnie już rozmarzł i zapomniał o sprawie

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Apr 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto na razie jest składane po przygodzie która zafundował mi inny użytkownik drogi wjeżdżając mi w tył auta więc tematu jeszcze nie ruszałem, ale napewno wymienię filtr paliwa + chciałbym wymienić pompę przy progu od paliwa ale nie moge nigdzie znaleźć info jakie były polecane.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Maciej
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    23 Apr 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Wczoraj auto powtórzyło swoje przerywanie.. tym razem byłem z żona więc zdjąłem pokrywę silnika, ona dała w palnik a tam co? uszczelniacz wtryskiwacza nie był dociśnięty oraz po oględzinach zauważyłem że pokrywa zaworów przy tym uszczelniaczu jest pęknieta.Przez to pękniecie lekko wyskakuje uszczelka i zaciąga silnik powietrze. Pokrywa kupiona uszczelnienia kupione i podejrzewam to będzie rozwiązanie tematu.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Metaliczny stuk silnika - po przejechaniu kilometra
    By zepsuj9 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 12:00
  2. [TDCi MKIV] Szarpanie po przejechaniu około 80km, usterka silnika
    By Drzepatryk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2017, 13:54
  3. [Duratec] spadek temp silnika po przejechaniu 3 km
    By luki83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 17:42
  4. [TD MkII] Przerywanie silnika
    By zmija in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 23:41
  5. [MkI] Przerywanie silnika na gazie
    By Sewe in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2007, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów