+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno

    Marznąca przepustnica i lód w bocznikowym.

    Witam
    Mam nietypowy problem, który nie wiem skąd się bierze.
    Mianowicie od nastania silnych mrozów po porannym uruchomieniu auta i po kilkuminutowej jeździe zaczęły mi się blokować obroty.
    Różnie na 2,5tyś na 3,0tyś obr. jak mu czapka stoi. Po dłuższej jeździe mu przechodziło.
    Odkręciłem przepustnicę, wyczyściłem ją i nasmarowałem i kilka dni było ok.
    Ale ostatnio rano zaraz po odpaleniu już nie chciał chodzić bez wciśnięcia pedału gazu. Jak puszczałem gaz to od razu gasł.
    Dojechałem tak do roboty i rozebrałem znowu przepustnicę i odkręciłem bocznikowy.
    Normalnie zgłupiałem jak to zobaczyłem. Cały bocznikowy zamarznięty! W kanale przepustnicy, którym leci powietrze do bocznikowego też sam lód!
    Wydłubałem to wszystko, wyczyściłem i silnik od razu odpalił i chodził normalnie.
    Tyle że po 2 dniach znowu marznie przepustnica i zaczyna przygasać silnik.
    Dodam że od tygodnia jeżdżę tylko na benzynie bo myślałem że to może wina gazu ale bez różnicy.
    Po jeździe na LPG chyba szybciej się to dzieje.
    Jutro znowu odkręcę bocznikowy i sprawdzę czy przypadkiem nie ma tam znowu lodu.
    Teraz pytanie, skąd się tam bierze tyle wody? Z odmy?
    Płynu mi nie ubywa ze zbiorniczka.
    Z odmy żeby się tyle skropliło to też chyba nie możliwe, nie?
    No chyba nie jest to normalne zjawisko.
    Bo co, nie mogę nim jeździć jak temperatura spada poniżej -10'C?
    Pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem w dolocie.
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A filtr powietrza to dawno wymieniany był?
    Do zbiornika paliwa wlej flaszkę denaturatu białego. pół litra na 10-15 litrów paliwa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Wszystkie filtry w październiku robiłem razem z olejem.
    Dzisiaj rano znowu nie chciał chodzić bez gazu i musiałem podłożyć mu monetę pod odbojnik żeby nie gasł jak skrobałem szyby.
    Odkręciłem przepustnicę i bocznikowy jak dojechałem do siebie i wylałem z nich wodę i z rury od filtra też.
    Na szybko wymyśliłem że wąż od odmy wpuściłem do buteleczki a wlot do węża zaślepiłem.
    Chcę zobaczyć czy będzie się tam zbierała woda.
    Z tym denaturatem to bym musiał chyba ze 2.5 litra wlać bo zawsze tankuję do pełna i niestety wczoraj tankowałem.
    A co, myślisz że to z benzyny się wytrąca tyle wody?
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    A co, myślisz że to z benzyny się wytrąca tyle wody?
    To to profilaktycznie, bo jak woda zbiera Ci się w układzie doprowadzania powietrza, to szedłbym w kierunku filtra i nieszczelności, sprawdź czy filtr dobrze osadzony w obudowie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Filtr suchutki i w środku w obudowie też suchutko i ani śladu wody więc chyba tędy nie wpada.
    Z reszta ponoć mroźne powietrze to suche powietrze
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    Z reszta ponoć mroźne powietrze to suche powietrze
    Taa, ale jak dostanie ciepła to się skrapla, a potem zamarza i jak filtr przechodzony czy jakaś nieszczelność to właśnie tej wilgoci więcej.

    Kuchenkę to masz na sekwencji?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Kurde też to mam od tygodnia. Lód w krokowcu i zamarzająca po nocy przepustnica. Auto było nawet u mechanika ale pomogło na jeden dzień. W zeszłe zimy nie było problemów

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Witam.A już myślałem że tylko ja mam taki problem Przed czoraj wykręciłem przepustnicę i też miałem tam wodę, chociaż może bardziej wilgoć niż wodę. Wyczyściłem przepustnice i krokowy z nadzieja ze pomoze. Niestety nic to nie dalo. Szybki telefon do mechanika a on mowi zeby wymienic czujnik temperatury silnika. Oczywiscie samochod mi tez rano nie chcial chodzic bez dodania gazu. Wczoraj kupilem ale pomyslalem ze najpierw zobacze czy chodzi bez gazu. Oczywiscie od razu gasl. Wymienilem czujnik i o dziwo auto chodzilo bez dodania gazu - wczoraj i dzisiaj po nocy (-20C). Niestety podejzewam ze w przepustnicy nadal cos sie dzieje bo po nacisnieciu gazu na zimnym silniku mam taka jakby blokade - jakby klapka przepustnicy zamarzla.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Ja tak samo po nocy pedał gazu sztywny, motylek w przepustnicy zamarzniety i trzeba sporej siły aby puścił
    Filtr powietrza wymieniłem w styczniu na oryginał
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to brak części dolotu powietrza od zderzaka do fitra a ostatnio brałem myjnię z myciem podwozia

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja miałem takie przypadki, ale to jak kuchenka była na II gen, albo coś nie OK z filtrem że przechodzony dziurawy, ewentualnie jakaś nieszczelność na dolocie do przepustnicy.
    Trochę pomaga jak przed wyłączeniem silnika przytrzyma się tak na 1500 obrotów i w momencie wyłączania kluczykiem, pedał gazu w podłogę żeby przewietrzyło dolot.

    Jeszcze zaczęło mi świtać że w okolicach 2010 roku na forum były takie tematy i w pierwszej kolejności chłopaki zalecali wymianę filtra powietrza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Jutro do filtra zajrzę dla pewnosci czy suchy.
    Przy okazji zna ktoś rozmiar opaski zaciskowej przy przepustnicy bo mam jeszcze oryginalną na zacisk a nie mam takich kleszczy do tego. Wymienił bym przy okazji

    ---------- Post added at 18:24 ---------- Previous post was at 18:17 ----------

    Filtr wymieniałem 18 stycznia na niby oryginał z allegro. A może jakaś podróbka i wchłania wodę jak gąbka i potem przy włączonym silniku zasysa wodę a filtr potem suchy Wczesniej miałem filtr z Championa

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo Kombi 2002 r.
    Od
    12 Jan 2017
    Mieszka w
    Siemiatycze
    Tylko zastanawiam sie czy ten czujnik temperatury,ktory wymienilem naprawde pomogl w trzymaniu obrotow na jalowym przy zimnym silniku czy to jakis zbieg okolicznosci. Ja filtr wymienilem w grudniu i jest jak nowka.

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

    Ja kupilem opaske 40-90 (zakres regulacji) zeby dwa razy nie latac do sklepu

    ---------- Post added at 18:29 ---------- Previous post was at 18:27 ----------

    I jeszcze jedno, jak dzisiaj troche pojezdzilem i autko zlapalo temperature to w pewnym momencie znowu mialem opor na pedale gazu.... 2-3 razy nacisnalem i wszystko bylo ok

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez blessschild Zobacz posta
    Ja kupilem opaske 40-90 (zakres regulacji) zeby dwa razy nie latac do sklepu
    O dzięki, też kupię

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    No to fajnie że też ma ktoś ten problem i nie jestem z nim sam
    Kuchenka jest sekwencja BRC. 2 tygodnie temu wymieniali mi parownik bo już puszczał gaz.
    Może mieć to jakieś znaczenie?
    Z tym czujnikiem temperatury to wątpię żeby u mnie pomogło bo wody i lodu to on nie zatrzyma
    Dzisiaj u mnie -14 i odpalił normalnie ale cały czas jeżdżę na benie.
    Pojeżdżę dzis jutro i zobaczę czy coś w moim zbiorniczku coś się zbiera z odmy.
    Tak sobie jeszcze wczoraj pomyślałem że może głowica nie domyka zaworów i puszcza do góry więcej zamiast do wydechu i stąd tyle się skrapla?
    Jest to możliwe Netoper?

    ---------- Post added at 07:43 ---------- Previous post was at 07:38 ----------

    Szkoda że nie miałem pod ręką telefonu bo bym pstryknął zdjęcia tego lodu i ile go było.
    Śrubokrętem ciężko było wydłubać to gdzie same powietrze miało przejść?
    Ja mam filtr z Filtrona bo u mnie we wsi to innych nie podają.
    Złe filtry robią? Nigdy nie miałem z nimi problemu.
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na filtrony nie było właśnie zastrzeżeń, chyba że jakaś drętwa partia się teraz trafiła i może łajza przepuszcza wilgoć zamiast ją zbierać.
    No bo innego wytłumaczenia nie ma zbierania się wody w krokowym i przepustnicy - wilgotne powietrze
    Przy II gen potrafiło się tak dziać przy dużych mrozach, jak gaz niezbyt dobrze rozprężony do miksera trafiał.

    ---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    może głowica nie domyka zaworów i puszcza do góry
    Ssącymi to nie będzie cofało (no bo tam ciągle podciśnienie jest), chyba że zawór podparty już jest, ale to by przepuszczało ciepłe powietrze/spaliny
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Dzisiaj sprawdzałem filtr i sucho jak pieprz za to w odmie z pokrywy zaworów była woda i lód

    ---------- Post added at 10:53 ---------- Previous post was at 10:49 ----------

    Film, silnik zimny
    https://youtu.be/e6jPCH3qlLc

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    To u mnie pewnie też tak daje z odmy. Dzisiaj sprawdzę jak tam u mnie wygląda z moją przeróbka bo muszę ją trochę zmodyfikować ale przez weekend nic mi nie zamarzło więc może działa.
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Ja ją zostawiłem odłączoną i skierowałem ją w dół, otwór w dolocie zaślepiłem palcem od rękawiczki gumowej.
    To pewnie wina mrozów i małych przebiegów ostatnio w koło komina.
    Mrozy mijają więc podłączę odme z powrotem bo jednak na postoju śmierdzi w kabinie

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar hoody
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 1,8 PB+LPG, 125KM
    Od
    31 Dec 2010
    Mieszka w
    Chełmno
    Taa. Trąci w kabinie spalinami niemiłosiernie
    Ja do mojego dorobionego zbiorniczka dołożę jeszcze gumowy wężyk i spuszczę go pod samochód żeby pod auto dawało ten smród.
    Tylko skąd tyle wody z odmy się u nas bierze?
    Przecież gdyby to było normalne to wszystkim w -15'C by zamarzała przepustnica i bocznikowy.
    MKIII 2001<br>1,8 PB+LPG BRC<br>

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hoody Zobacz posta
    Tylko skąd tyle wody z odmy się u nas bierze?
    Niedogrzany silnik, krótkie przebiegi.
    A zerknijcie w korek oleju czy się mazia pod nim nie osadza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] przepustnica do 2.0
    By Fortis in forum Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 17:02
  2. [Zetec] problem z bocznikowym. dziwne objawy ( Schemat podciśnień )
    By grzesiek327 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 18:44
  3. [MkI] 1.6 przepustnica a przepustnica Scorpio.
    By Dawid1992 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 00:45
  4. [Duratec] Przepustnica 60 mm
    By spth in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:27
  5. [Zetec]Brak uszczelki pod bocznikowym
    By luckyx24 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów