+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa

    Check Engine - EGR

    Witam,

    Ostatnimi czasy zapalała mi się lampka check engine. Błąd został skasowany ale dzisiaj zapaliła się znowu.
    Odczyt z kompa poniżej. Pytanie - co dalej z tym fantem? Czyszczenie EGR pomoże czy jakieś inne kroki podjąć? Co może się teraz dziać, co jest przyczyną... pomocy EGR da radę samemu ogarnąć czy wizyta u mechanika?

    P0490
    Obwód sterujący układu recyrkulacji gazów wydechowych
    Wysoki sygnał obwodu
    Brak objawu
    Nieciągły

    P1335
    Parametry z czujnika położenia przepustnicy EGR przy zatrzymaniu w położeniu minimalnego/maksymalnego otwarcia
    Brak objawu
    Nieciągły

    Przy okazji wylazł jeszcze jeden błąd Hamulce/ABS
    U3001
    Nieprawidłowe wyłączenie modułu sterowania
    Brak objawu
    Nieciągły

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Kup nowy i więcej się nie powtórzy

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    równie dobrze i nowego mondka mógłbym kupić wtedy i rozrządu bym nie musiał robić..

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    Przepraszam jedź do mechanika zapłacisz 3/4 nowego EGR za czyszczenie i bajkę że będzie ok

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    no jeśli nowy niewiele więcej będzie kosztował to masz rację - próbuję się dowiedzieć czy to się naprawia czy czyszczenie pomaga czy po prostu problem powróci - co jak sugerujesz tak właśnie się stanie - trzeba było tak od razu

    ---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

    pytanie - kupuje się egr razem z kolektorem czy bez? jak sprawdzić czy kolektor jest ok?
    cena mnie na razie powaliła... jeśli dobrze sprawdzam

    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Zawor...ax-Galaxy/4766

    ---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

    tak sobie czytam o tym EGR i zamiast wydawać 1800zł (bo jak czytam EGR w tym silniku jest wprasowany chyba w kolektor) to czy nie lepiej zaślepić?

    czytam że to załatwia sprawę.

    blaszka z otworami czy bez (niektórzy polecają pełną bez)
    wyprogramowanie EGR konieczne? o co w tym wyprogramowaniu chodzi?
    czy zaślepienie będzie miało wpływ na spaliny (w sensie czy diagnosta na przeglądzie mnie pogoni?)
    czy zaślepienie będzie miało jakiś negatywny wpływ na pozostałe podzespoły w silniku?

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    czy ktoś ma sprawdzone miejsce w W-wie lub okolicy gdzie można zaślepić i wyprogramować EGR?

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Oct 2017
    Mieszka w
    POZNAŃ
    podepnę się pod wątek, nie chcę zakładać nowego,
    Noszę się z zamiarem zakupu EGRa, czy tak na chłopski rozum różnica w cenach EGR np Delphi do NTY około 700 do 400zł przekłada się na jakość wykonania? czy po prostu w Delphi dopłaca się za markę ?
    Delphi jest droższy to wytrzyma dłużej ?

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    powrót do tematu

    tak sobie przewijałem ten internet i przewijałem i znalazłem to... czyli zawór EGR na aliexpress za 60usd...

    http://tiny.pl/g8m68

    montował ktoś chińczyka w aucie? w komentarzach co prawda nielicznych piszą że działa... a koszt bez porównania mniejszy niż za oryginał. Co prawda ciekawy jestem czy da się zdemontować EGR z kolektora bo jak ktoś gdzieś wspominał jest on z nim sprasowany - chociaż jak widać są też śrubki... może jednak się da?

  10. #9
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    27 Jan 2018
    Mieszka w
    Kielce
    To nie Egr, a silniczek, który nim steruje.
    Na błąd P0490 może pomóc przeczyszczenie styków, które są pod tą czarna obudową. Poszukaj na youtube jest filmik jak wyczyścić.
    Egr jest na stałe sprasowany z kolektorem niestety.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tomandx ; 13-05-2018 o 22:40

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Bardzo dziękuję za odpowiedź

    Spróbuję odkręcić tę czarną obudowę, może przeczyszczenie coś da - zawsze lepiej spróbować. Tak właśnie czytałem że sprasowany na stałe. Zastanawiam się jak w takim razie kolesie w necie sprzedają same kolektory (czyli musieli jakoś to rozłączyć) a chińczyk sprzedaje sam moduł bez kolektora więc ja już powoli głupieję haha

    a Ty już przerabiałeś temat EGR w swoim aucie? bo widzę że mamy taki sam model silnika
    Ostatnio edytowane przez wordhea ; 14-05-2018 o 16:20

  12. #11
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    27 Jan 2018
    Mieszka w
    Kielce
    Przerabiałem i to niedawno, aktualnie mam zaślepiony blaszką. Błąd P0490 też miałem, czyszciłem styki i nie pomogło. Potem spróbowałem jeszcze raz czyścić, ale już przyłożyłem się do tego lepiej i pomogło. W chwili obecnej od dwóch tygodni błędu brak.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    to jeszcze zapytam:

    - zaślepiłeś tylko blaszką, czy również wyprogramowywałeś EGR? W-wa, okolice - koszt 400zł, auto na cały dzień, wyjęcie sterownika itp.
    - czyściłeś tylko styki po odkręceniu tej czarnej pokrywki? czy odkręcałeś również kolektor?
    - czy po zaślepieniu rzeczywiście inaczej (głośniej) pracuje silnik? jakieś zmiany w dogrzewaniu silnika? - straszą że dłużej się nagrzewa silnik - teraz jak dla mnie luz, ale w zimie na krótkich trasach byłby wiecznie niedogrzany

    Ja się zastanawiam właśnie jak ugryźć ten temat. Zacznę chyba od przeczyszczenia, zobaczę czy coś pomoże (lampka check engine zgasła jakiś czas temu sama, ale zdarzyło się że EGR się zawiesił, popukałem w niego i wtedy dopiero silnik odpalił).

  14. #13
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    27 Jan 2018
    Mieszka w
    Kielce
    Zaślepiłem tylko blaszką, w chwili obecnej błędów brak więc wyprogramowanie poczeka. Niedawno zrobiłem całe przednie zawieszenie, wcześniej kompletny tłumik, a po zakupie w styczniu rozrząd, teraz mnie czeka klima, gdzieś mam nieszczelność.
    Za pierwszym razem odkręcałem cały silniczek i czyściłem razem ze stykami, potem poprawiłem już tylko styki pod pokrywką. Kolektora nie czyściłem, za dużo z tym roboty i raczej bym nie dał sam chyba rady
    Co do głośności to i tak jest klekot, dla mnie bez różnicy do pracy mam 5km , więc i tak nie łapie temperatury (wiem, że powinienem mieć benzynę, wcześniej miałem Focusa 1.6 benzynę i byłem zadowolony, ale powiększyła się rodzina i musiałem mieć kombi. Na benzynę Mondka mnie nie było stać i bałem się brania oleju).

    Ja zaślepiłem ponieważ rano musiałem dłużej kręcić żeby odpalił, zachowywał się podobnie jakby cofało się paliwo, po zaślepieniu pali od strzała.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    17 Feb 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Rozumiem, ja właśnie byłem o krok od zaślepiania i wyprogramowania ale wstrzymam się jeszcze i spróbuję coś poczyścić. U mnie objawy do Check Engine (po podłączeniu do kompa zwracane błędy o EGR) jednak kontrolka sama zgasła. Drugi objaw to raz się zawiesił EGR i auto od razu gasło (popukałem w EGR, coś przeskoczyło i potem było ok). No i na koniec dwa razy po odpaleniu bardzo nierówno pracował, po chwili dopiero wyrównywał obroty.

    Tak, teraz też mam takie podejście. Koniec z dieslami i pierdzieleniem się z dwumasą, wtryskami, turbiną, rozrządem dwukasetowym, EGRem i innymi pierdami które potem kosztują fortunę. Lepiej już lać droższą benzynę i mieć święty spokój. Dobrze mi się mondkiem jeździ ale za drogie naprawy.

    Wymieniałeś rozrząd piszesz (obie kasety, górną i dolną?). Jaki koszt jeśli nie tajemnica. Mnie też to czeka ale ten model ma niestety bardziej skomplikowany rozrząd i jest drożej z tego co słyszałem.

  16. #15
    Pieszy
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    27 Jan 2018
    Mieszka w
    Kielce
    U mnie prawie za każdym razem gasł po ok 30 sekundach od odpalenia, ale tylko rano po pierwszym odpaleniu potem już było ok, od zaślepienia EGR nie zgasł ani razu. Możesz zaślepić bez wyprogramowania lub odpiąć wtyczkę na próbę (pewnie wywali błąd, ale nie przejdzie w awaryjny) i zobaczyć czy będzie poprawa.

    O kosztach rozrządu napiszę Ci na priv, nie będę tu śmietnika robił.

Podobne wątki

  1. [T5] Check engine
    By massi in forum Silnik - Turbo benzynowy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-06-2017, 22:25
  2. [Duratec] Check engine
    By Entek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 02:02
  3. [ST220] Check Engine
    By wilu117 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 00:37
  4. [Duratec] MK3 2,0 PB+Lpg check engine
    By ciumekkk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 08:41
  5. [MkIII] check engine?
    By Pekal in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 13:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów