+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Mar 2018
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Op³acalno¶æ remontu silnika

    Witajcie!
    Posiadam Forda Mondeo MK3 2.0 145KM.
    Moje pytanie wydaje siê dosyæ proste ale jednak takie nie jest.
    Czy op³aca mi siê remontowaæ silnik przy takich objawach jak:
    -bardzo mocne szarpanie przy dodawaniu gazu
    -spalanie oleju
    -nierówne obroty
    -czêste problemy z odpaleniem od razu
    -co¶ stukaj±cego w silniku (przy naci¶niêciu sprzêg³a nie s³ychaæ)
    -przy schodzeniu z obrotów na biegu, bardzo g³o¶nie chrobotanie
    Czy mo¿e oddaæ za grosze to auto (gablota w stanie bdb) i kupiæ inne?
    Ile mniej wiêcej mo¿e wynie¶æ mnie taki zabieg?
    Rozgl±da³em siê za Fordem Focusem MK6 - mniejszy silnik, mniejsze spalanie ale te¿ o wiele mniejsze auto, do czego akurat nie jestem przyzwyczajony.
    Nie ¿ebym sam na w³asn± rêkê siê tym nie zainteresowa³ - pyta³em mechanika o spalanie oleju, to na wstêpie powiedzia³, ¿e nawet 2 tysi±ce mo¿e wynie¶æ naprawa. Ale ¿eby dowiedzieæ siê wiêcej, trzeba rozebraæ silnik (co te¿ generuje koszta). St±d tyle w±tpliwo¶ci czy to w ogóle op³acalny temat.
    Z góry dziêkujê za odpowiedzi,
    Pozdrawiam!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Newbie00 Zobacz posta
    ¿e nawet 2 tysi±ce mo¿e wynie¶æ naprawa.
    Je¶li kompleksowa to bardzo dobra cena.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Je¶li kompleksowa to bardzo dobra cena.
    za 2 tysi±ce to siê prawie nic nie zrobi... sama g³owica zale¿nie od stanu to koszt 600-800z³, do tego policz podstawy takie jak oleje, filtry, uszczelki pod g³owice, pod dekiel i pod wydech. Dorzuæ jak±¶ robotê mechanika itp. Marny taki remont... W tych silnikach pier¶cionki trzeba zmieniæ a jak i pier¶cionki to i warto panewki wymieniæ na nowe do tego dochodzi wiêcej czê¶ci i robota za ogarniêtego mechanika te¿ swoje kosztuje...
    DIESEL TO Z£OOOOO


  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar bartekk
    Imiê
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleñ nad Noteci±
    Greku ma du¿o racji, mnie sama góra kosztowa³a 1500 PLN a za robociznê mój mechanik bierze niewiele.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Mar 2018
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    mnie sama góra kosztowa³a 1500 PLN a za robociznê mój mechanik bierze niewiele.
    O mechanika siê nie martwiê, od lat rodzin± oddajemy auta do niego, nie jest drogi, a robi robotê jak nale¿y
    Na taki remont przewidywa³em 5 tysiêcy z³otych, je¶li wyjdzie wiêcej - raczej kupiê inne auto.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    za 2 tysi±ce to siê prawie nic nie zrobi...
    No kwestia w³a¶nie jak siê mechanik ceni, za 2 ty¶ jest do ogarniêcia zrobienie g³owicy i wymienienie pier¶cieni,
    Pod warunkiem ¿e nie trza bêdzie wymieniaæ samych zaworów, bo mo¿e siê okazaæ ¿e co niektóre poupalane ¿e nie da siê dotrzeæ.
    panewek nie wlicza³em, tak samo jak problemów ze sprzêg³em/skrzyni±.
    Bo te 2 ty¶ no to mia³y by byæ za kompleksowe zlikwidowanie olejopicia.
    Cytat Zamieszczone przez Newbie00 Zobacz posta
    pyta³em mechanika o spalanie oleju, to na wstêpie powiedzia³, ¿e nawet 2 tysi±ce mo¿e wynie¶æ naprawa.

    A na marginesie, na zakup panewek to ile teraz mniej wiêcej trza wysup³aæ z kieszeni?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Robi³em taki silnik (1,8 ale to bez znaczenia) w zesz³ym roku, panewki pier¶cienie uszczelnienie itd. jak znajdê zapiski z kosztami czê¶ci to napisze. za robotê wziêli¶my oko³o 1600 z wyci±gniêciem i w³o¿eniem silnika. Do tego panewki, pier¶cienie, uszczelniacze wa³u , oleje uszczelki pod g³owice i dekiel, robota g³owicy i parê innych rzeczy które daj± mniej wiêcej oko³o nastêpne 1500.

  9. #8
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Za 5 tysi zrobisz eleganck± kapitalkê.


    Cytat Zamieszczone przez Newbie00 Zobacz posta
    Rozgl±da³em siê za Fordem Focusem MK6 - mniejszy silnik, mniejsze spalanie
    Paradoksalnie - niekoniecznie, bo ¿eby 1.6 TiVCT (a mniemam ¿e o tym silniku my¶lisz) jecha³o, to trzeba je wysoko krêciæ.
    Je¶li budê masz zdrow±, to chyba warto pomy¶leæ nad remontem. Sporo osób remontowa³o silniki w MKIII z powodu brania oleju, a szarpanie mo¿e byæ spowodowane uszkodzeniem uk³adu wysokiego napiêcia.
    wypisujê siê z tego kraju...

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Mar 2018
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Robi³em taki silnik (1,8 ale to bez znaczenia) w zesz³ym roku, panewki pier¶cienie uszczelnienie itd. jak znajdê zapiski z kosztami czê¶ci to napisze. za robotê wziêli¶my oko³o 1600 z wyci±gniêciem i w³o¿eniem silnika. Do tego panewki, pier¶cienie, uszczelniacze wa³u , oleje uszczelki pod g³owice i dekiel, robota g³owicy i parê innych rzeczy które daj± mniej wiêcej oko³o nastêpne 1500.
    Je¶li znajdziesz papierki z kosztami, to wrzuæ proszê

    Dziêkujê wszystkim za odpowiedzi. Na dniach zaprowadzê autko do mechanika i poproszê o remont ca³o¶ci
    Ostatnio edytowane przez Newbie00 ; 06-03-2018 o 13:33

  11. #10
    Redakcja MKP
    Imiê
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    Cytat Zamieszczone przez Newbie00 Zobacz posta
    Rozgl±da³em siê za Fordem Focusem MK6 - mniejszy silnik, mniejsze spalanie ale te¿ o wiele mniejsze auto, do czego akurat nie jestem przyzwyczajony.
    Focusem MK6? paaaanie, a ja my¶la³êm, ¿e teraz jest mk3 lift
    by³o:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  12. #11
    Poch³aniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN By³o Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudzi±dz
    Czytaj±c twój opis nale¿a³oby chyba pomy¶leæ nad ³o¿yskiem oporowym w sprzêdgle, ewentualnie ca³ym sprzêgle (chrobotanie, które ustaje po wci¶niêciu sprzêg³a).
    Koledzy pisz± tu o totalnie pe³nej kapitalce.
    Ja kiedy¶ mialem problem z silnikiem z Ma¼dzie bra³a olej i strasznie kopci³a po rozruchu, po rozebraniu okaza³o siê ¿e jeden z t³oków jest pêkniêty.
    Wymieni³em:
    -t³oki na u¿ywane (50z³ za komplet)
    -uszczelka pod g³owic±
    -uszczelniacze zaworów
    -pier¶cienie
    -p³yny
    -¦wiece

    Ca³o¶æ zamnkê³a siê w ok 1200-1300z³ a kupowa³em czê¶ci naprawdê dobrej jako¶ci, w tym orygina³y. Wiêc niekoniecznie musi byæ tak strasznie. Auto ¶miga³o bez problemów jeszcze d³ugo.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  13. #12
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    Robi³em taki silnik (1,8 ale to bez znaczenia) w zesz³ym roku, panewki pier¶cienie uszczelnienie itd. jak znajdê zapiski z kosztami czê¶ci to napisze. za robotê wziêli¶my oko³o 1600 z wyci±gniêciem i w³o¿eniem silnika. Do tego panewki, pier¶cienie, uszczelniacze wa³u , oleje uszczelki pod g³owice i dekiel, robota g³owicy i parê innych rzeczy które daj± mniej wiêcej oko³o nastêpne 1500.
    Pawi Garage?
    DIESEL TO Z£OOOOO


  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Nie straszcie tak z tym remontem.

    Ja w w wakacje ub. roku robi³em ma³y remoncik u siebie, wymienia³em:
    - pier¶cienie na wszystkich t³okach
    - panewki korbowodowe
    - docieranie zaworów i szlifowanie g³owicy w zak³adzie
    - szlifowanie zaworów pod szklanki (i tak dokupi³em pó¼niej komplet u¿ywanych szklanek za 60 z³)
    - wymiana uszczelniaczy zaworowych
    - oczywi¶cie wymiana uszczelek na nowe (pod g³owicê, pod kolektory, pod EGR i króciec wodny i inne)
    - kupi³em jeden nowy zawór, bo przy docieraniu okaza³o siê, ze jest leciutko skrzywiony
    - nowa ¶ruba ko³a pasowego wa³u korbowego
    - nowe szpilki g³owicy Elring (w koñcu zostawi³em stare,Ciach)
    - nowy uszczelniacz wa³u korbowego, przedni
    - i parê pierdu³ek

    Z nowym olejem , p³ynem, filtrem oleju, urz±dzeniem do rozpinania zaworów w g³owicy zamkn±³em siê w kwocie ok. 1100...1200 z³.

    Robocizna w³asna , gdybym odda³ do mechanika pewnie by³oby z 1000 z³ wiêcej.
    Wiêcej informacji w tym po¶cie: http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...lpg-mk3-05-2-0
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 07-03-2018 o 17:25 Powód: Dzia³ techniczny to nie miejsce do handlu

  15. #14
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    w koñcu zostawi³em stare,
    odwa¿nie
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 08-03-2018 o 14:58 Powód: edit cytat
    DIESEL TO Z£OOOOO


  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Zosta³y pomierzone d³ugo¶ci i nawet na paznokieæ siê nie rozci±gnê³y. Poza tym wiedzia³em, ¿e silnik poprzednio nie by³ rozkrêcany od nowo¶ci. Wiele rozmawia³em z ró¿nymi mechanikami, zdecydowana wiêkszo¶æ (w tym i ja) s±dzi, ¿e zalecenie wymiany ¶rub g³owicy na nowe za ka¿dym demonta¿em jest po prostu nabijaniem kasy producentom. Tak robi³em przy wszystkich moich autach i nigdy mi siê g³owica nie rozszczelni³a z tego powodu (nigdy ¶ruby nie popu¶ci³y). Rozumiem wymianê po dwu - lub trzykrotnym demonta¿u, ale nie za ka¿dym razem. Je¿eli dokrêci siê ¶ruby w odpowiedniej kolejno¶ci z przepisowymi momentami kluczem dynamometryczny, wed³ug mnie nic siê nie dzieje.

  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    Pawi Garage?
    tak

  18. #17
    Administrator Awatar Kotot
    Imiê
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Newbie00 Zobacz posta
    -co¶ stukaj±cego w silniku (przy naci¶niêciu sprzêg³a nie s³ychaæ)
    Dwumasa, tak w razie czego. Chrobotanie przy schodzeniu z obrotów prawdopodobnie ma ten sam powód.

  19. #18
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    Zosta³y pomierzone d³ugo¶ci i nawet na paznokieæ siê nie rozci±gnê³y. Poza tym wiedzia³em, ¿e silnik poprzednio nie by³ rozkrêcany od nowo¶ci. Wiele rozmawia³em z ró¿nymi mechanikami, zdecydowana wiêkszo¶æ (w tym i ja) s±dzi, ¿e zalecenie wymiany ¶rub g³owicy na nowe za ka¿dym demonta¿em jest po prostu nabijaniem kasy producentom. Tak robi³em przy wszystkich moich autach i nigdy mi siê g³owica nie rozszczelni³a z tego powodu (nigdy ¶ruby nie popu¶ci³y). Rozumiem wymianê po dwu - lub trzykrotnym demonta¿u, ale nie za ka¿dym razem. Je¿eli dokrêci siê ¶ruby w odpowiedniej kolejno¶ci z przepisowymi momentami kluczem dynamometryczny, wed³ug mnie nic siê nie dzieje.
    a ile zaoszczêdzi³e¶? 60-70z³?
    DIESEL TO Z£OOOOO


  20. #19
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Nie chodzi³o o kasê Chodzi o to, ¿e orygina³y s± o niebo lepiej wykonane wed³ug mnie. Podk³adki na tych ¶rubach s± lu¼ne, czyli nie obracaj± siê podczas dokrêcania razem ze ¶rub±. Natomiast podk³adki w tych ¶rubach z Elringa maj± g³ówkê wykonan± razem z podk³adk± jako ca³o¶æ czyli przy skrêcaniu stawiaj± zdecydowanie wiêkszy opór. Dlatego zdecydowa³em sie zostawiæ orygina³y.

  21. #20
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    Nie chodzi³o o kasê Chodzi o to, ¿e orygina³y s± o niebo lepiej wykonane wed³ug mnie. Podk³adki na tych ¶rubach s± lu¼ne, czyli nie obracaj± siê podczas dokrêcania razem ze ¶rub±. Natomiast podk³adki w tych ¶rubach z Elringa maj± g³ówkê wykonan± razem z podk³adk± jako ca³o¶æ czyli przy skrêcaniu stawiaj± zdecydowanie wiêkszy opór. Dlatego zdecydowa³em sie zostawiæ orygina³y.
    dlatego przy remoncie sugeruje siê tym aby czê¶ci by³y albo oryginalne albo identyczne, czyli tego producenta, co robi na pierwszy monta¿
    DIESEL TO Z£OOOOO


Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 23:08
  2. [Zetec] Czy g³owica do remontu?
    By matysek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 19:48
  3. [MkI] Op³acalno¶æ LPG
    By seliw in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 17:15
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:50

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów