+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Remontów tych silników ju¿ siê narobi³em i w wiêkszo¶ci wypadków (z podtlenkiem LPG) sama g³owica po obróbce (przewa¿nie zawory wydechowe i prowadnice id± do wymiany - upalone) z regulacj± luzu zaworowego to koszt w granicach 1500 z³.
    A gdzie reszta ?????????
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Klubowicz
    Foczka

    Imiê
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Remontów tych silników ju¿ siê narobi³em i w wiêkszo¶ci wypadków (z podtlenkiem LPG) sama g³owica po obróbce (przewa¿nie zawory wydechowe i prowadnice id± do wymiany - upalone) z regulacj± luzu zaworowego to koszt w granicach 1500 z³.
    A gdzie reszta ?????????
    dok³adnie tak jak piszesz, ale niekrórzy my¶l± ¿e jak zrobi planowanie a zawory dotrze na pa¶cie to bêdzie banglaæ

    by³a ukochana Amanda ST-killer by³ Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 ³apy pêdzony, jest Jaguar XF na nie w³a¶ciwe paliwo
    ju¿ nie nale¿e do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod g³owic± za to nale¿e do klanu KLS
    jaki¶ problem dzwoñ 669 997 993



  4. #23
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    Duratec 2.3 Automat
    Od
    02 Jan 2023
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Paolo Zobacz posta
    Remontów tych silników ju¿ siê narobi³em i w wiêkszo¶ci wypadków (z podtlenkiem LPG) sama g³owica po obróbce (przewa¿nie zawory wydechowe i prowadnice id± do wymiany - upalone) z regulacj± luzu zaworowego to koszt w granicach 1500 z³.
    A gdzie reszta ?????????
    Hej, a co by³o najczêstsz± przyczyn± remontu g³owic. Po prostu gaz czy ludzie nie pilnowali luzów zaworowych i by³y nieprawid³owe. Pytam poniewa¿ ja nie sprawdza³em luzów przez 100 000 km i podobno luzy by³y równie (ale mechanik nie powiedzia³ czy prawid³owe) a dosz³o do wypalenia zaworów na dwóch cylindrach.

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Jacek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 benzynka
    Opis
    2,5 2005r angol, 2,0 benzynka ludzka strona kierow
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków Maków Podhalañski DERBY UK
    Normalnie zw±tpi³em, jakie¶ tanie te remonty... teraz ogarniam focusa mk2 2,0 145 koników i na dzieñ dobry na dzieñ dzisiejszy sama g³owica z zaworami to wstêpnie ok 800 - 1500 do tego jak robi siê autko dla siebie to mog± doj¶æ tuleje w bloku bo jak wiadomo lubi± robiæ siê jajowate do tego pier¶cienie olejowe na zamówienie dwu czê¶ciowe zamiast zapiekaj±cych siê 3 czê¶ciowych, kpl ¶rub g³owicy, kpl uszczelek, kpl rozrz±d, nowe ¶wiece, przy okazji kpl klapek i uszczelek do kolektora dolotowego , uszczelka pod g³owicê wstêpnie mi wysz³o na porz±dnych czê¶ciach NOWYCH prawie 3 tys i uwa¿am , ¿e warto bo jak dla mnie mk3 jest udanym modelem i warto inwestowaæ.
    Jacek

  6. #25
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ikceduh Zobacz posta
    jakie¶ tanie te remonty..
    By³y... w 2018r
    A na dzieñ dzisiejszy to x2 pewnie trza liczyæ
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #26
    Zarz±d Awatar Hasan
    Imiê
    Arkadiusz
    Model
    MkIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Oct 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    @Netoper czemu do³ujesz....

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Hasan Zobacz posta
    Netoper czemu do³ujesz....
    No przeca nie napisa³em x4

    ¦miech ¶miechem, ale od 2018 ceny ostro posz³y do góry zarówno czê¶ci a przede wszystkim samych
    us³ug - czynsze. pr±dy, zus, wyp³aty dla pracowników, amortyzacja narzêdzi sprzêtu, i niestety siê to odbija na kliencie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Jacek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 benzynka
    Opis
    2,5 2005r angol, 2,0 benzynka ludzka strona kierow
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Kraków Maków Podhalañski DERBY UK
    Podaje koszt remontu na dzieñ 18.02.2023r
    G³owica 1400.- planowanie, luzy zaworowe, uszczelniacze
    silnik robcizna 2000.-
    czê¶ci 2600.- bez mar¿y sklepowej- t³oki, uszczelki,³añcuch, olej filtr odma PIER¦CIENIE NA ZMÓWIENIE itd
    6tys na gotowo - WARTO CYKA LEPIEJ NI¯ OBECNE SILNIKI
    Jacek

  10. #29
    Kursant
    Model
    MkIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    2002
    Od
    01 Jun 2021
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    U mnie wypadaj± zap³ony na 3 cylindrze na wolnych obrotach i telepie silnikiem raz wcale, raz lekko, a nieraz a¿ w ¶rodku pod³okietnik zaczyna graæ.
    Mierzy³em kompresjê jakim¶ bud¿etowym manometrem 17,5/8/4,2/17. Na jesieni zmienia³em uszczelkê pod pokryw± zaworów i na 3 cylindrze na wydechu
    krzywki przerysowane na ca³ym obwodzie. Na wolnych prycha rytmicznie z wydechu. ¯a³ujê, ¿e nie zdecydowa³em siê wtedy pomierzyæ luz zaworowy.
    By³em w serwisie Mazurkiewicz, sama regulacja luzów zaworowych to koszt ok 1500z³, zrzucenie i robienie g³owicy to ju¿ 5k w górê. Masakra.
    Szkoda mi tej budy, bo ju¿ mnóstwo rzeczy wymieni³em, ale za 5k to albo gdzie¶ siê pod³o¿yæ na ca³kê i kupiæ inne auto albo drugi silnik ko³owaæ.
    Ostatnio edytowane przez FRANQ_23_PL ; 30-06-2023 o 13:26

  11. #30
    Poch³aniacz prostych Awatar Colorado30
    Imiê
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Je¶li kompleksowa to bardzo dobra cena.
    Z zasady tak mówi± ale jak zaczn± rozbieraæ to sie zrobi 5tys

    ---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ikceduh Zobacz posta
    Normalnie zw±tpi³em, jakie¶ tanie te remonty... teraz ogarniam focusa mk2 2,0 145 koników i na dzieñ dobry na dzieñ dzisiejszy sama g³owica z zaworami to wstêpnie ok 800 - 1500 do tego jak robi siê autko dla siebie to mog± doj¶æ tuleje w bloku bo jak wiadomo lubi± robiæ siê jajowate do tego pier¶cienie olejowe na zamówienie dwu czê¶ciowe zamiast zapiekaj±cych siê 3 czê¶ciowych, kpl ¶rub g³owicy, kpl uszczelek, kpl rozrz±d, nowe ¶wiece, przy okazji kpl klapek i uszczelek do kolektora dolotowego , uszczelka pod g³owicê wstêpnie mi wysz³o na porz±dnych czê¶ciach NOWYCH prawie 3 tys i uwa¿am , ¿e warto bo jak dla mnie mk3 jest udanym modelem i warto inwestowaæ.
    Dobry i kompleksowy remont silnika zaczyna sie od 4tys. Pod warunkiem ze mechanik wie co ma robiæ i szukaæ

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:09 ----------

    Cytat Zamieszczone przez FRANQ_23_PL Zobacz posta
    U mnie wypadaj± zap³ony na 3 cylindrze na wolnych obrotach i telepie silnikiem raz wcale, raz lekko, a nieraz a¿ w ¶rodku pod³okietnik zaczyna graæ.
    Mierzy³em kompresjê jakim¶ bud¿etowym manometrem 17,5/8/4,2/17. Na jesieni zmienia³em uszczelkê pod pokryw± zaworów i na 3 cylindrze na wydechu
    krzywki przerysowane na ca³ym obwodzie. Na wolnych prycha rytmicznie z wydechu. ¯a³ujê, ¿e nie zdecydowa³em siê wtedy pomierzyæ luz zaworowy.
    By³em w serwisie Mazurkiewicz, sama regulacja luzów zaworowych to koszt ok 1500z³, zrzucenie i robienie g³owicy to ju¿ 5k w górê. Masakra.
    Szkoda mi tej budy, bo ju¿ mnóstwo rzeczy wymieni³em, ale za 5k to albo gdzie¶ siê pod³o¿yæ na ca³kê i kupiæ inne auto albo drugi silnik ko³owaæ.

    Mia³em problem z jednym silnikiem w galaxy 2,3 benzyna, pomiary kompresji 11,4 , na 3 garach a na ostatnim 6, p³ukanie silnika go uzdrowi³o. Spróbuj mo¿e pomo¿e

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  12. #31
    Kursant
    Model
    MkIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    2002
    Od
    01 Jun 2021
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Nie ma opcji. Plukany by³ podwójnie, na starym oleju, potem zala³em jaki¶ 5W30 i p³uka³em i na koniec docelowy Valvoline SynPower FE 5W30. Na t³oki ju¿ 3 razy aplikowa³em Xado. Próba olejowa nie podnios³a kompresji. Zaworami idzie. Na wolnych pycha z wydechu i wali benzyn±.

  13. #32
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    05 Jul 2017
    Mieszka w
    N. S±cz
    W lutym wypali³o mi siê gniazdo zaworowe, silnik ju¿ wcze¶niej bra³ olej 0.5 litra na ty¶. km. Zdecydowa³em siê na remont, zawory, pier¶cienie, planowanie itd. Dok³adny koszt czê¶ci + robocizna to 2760 z³. Autem zrobi³em od remontu 45 ty¶. km i jak na razie wszystko ok. Oleju nie dolewam nic pomiêdzy wymianami. Wydaje mi siê, ¿e koszt remontu zale¿y od miasta i od warsztatu. Ja remont robi³em w ma³ym jednoosobowym warsztacie. Mechanikowi naprawa zajê³a nieca³e 2 dni (nie licz±c czekania na czê¶ci, g³owicê). Jak mi sam powiedzia³, ¿e jak siê wie co robi to robota idzie szybko i sprawnie.

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lesnikns Zobacz posta
    Wydaje mi siê, ¿e koszt remontu zale¿y od miasta i od warsztatu
    Du¿o te¿ zale¿y co konkretnie by³o wymieniane, regenerowane i na jakich czê¶ciach (firma)
    Bo o ile koszt samych czê¶ci jest w miarê sta³y to koszta robocizny faktycznie potrafi± siê ró¿niæ w zale¿no¶ci od lokalizacji.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  15. #34
    Kursant
    Model
    MkIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    2002
    Od
    01 Jun 2021
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Cytat Zamieszczone przez lesnikns Zobacz posta
    W lutym wypali³o mi siê gniazdo zaworowe, silnik ju¿ wcze¶niej bra³ olej 0.5 litra na ty¶. km. Zdecydowa³em siê na remont, zawory, pier¶cienie, planowanie itd. Dok³adny koszt czê¶ci + robocizna to 2760 z³. Autem zrobi³em od remontu 45 ty¶. km i jak na razie wszystko ok. Oleju nie dolewam nic pomiêdzy wymianami. Wydaje mi siê, ¿e koszt remontu zale¿y od miasta i od warsztatu. Ja remont robi³em w ma³ym jednoosobowym warsztacie. Mechanikowi naprawa zajê³a nieca³e 2 dni (nie licz±c czekania na czê¶ci, g³owicê). Jak mi sam powiedzia³, ¿e jak siê wie co robi to robota idzie szybko i sprawnie.
    Inaczej policzy fachowiec w skromnym warsztacie na dzia³alno¶ci czy tam ¿e siano do rêki.

    U mnie ostatecznie wysz³o 6k za remont g³owicy, nowe czujniki, ¶wiece, rozrz±d, p³yny, robocizna itd. Ten warsztat liczy 150z³ netto za roboczogodzinê. Auto naprawione i ¶miga. Jest jeszcze jaki¶ taki dziwny problem gdy jadê, puszczam gaz, a potem go dodajê jest takie ni to szarpniêcie, ni to bujniêcie. Podejrzewam przeguby wewnêtrzne lub amortyzatory z przodu.

    Plot twist: wam te¿ przybili normê Euro3 w CEPiK?
    Ostatnio edytowane przez FRANQ_23_PL ; 25-10-2023 o 14:13

  16. #35
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    I mnie dopad³ temat... Kupi³em 3 tygodnie ³adne mk4 z 2010r. i okaza³o siê, ¿e ¿re olej jak g³upie... Zala³em t³oki naft±, jutro zmieniê olej i szukam mechanika ¿eby oddaæ do remontu. Sprzedaj±cy który jest osob± prywatn± wygl±da³ na uczciwego - niestety okaza³o siê, ¿e mo¿na siê przejechaæ na ludziach. Taka wada nie tworzy siê w ci±gu 3 tygodni... Zostaje mi s±d :-)
    Nie mniej jednak, jakby kto¶ móg³ poleciæ fachowca w okolicach Kielc, to bêdê wdziêczny.
    Pozdrawiam.

  17. #36
    Pieszy
    Model
    MkIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    01 Feb 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    ---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:22 ----------

    Cytat Zamieszczone przez mpendzik Zobacz posta
    I mnie dopad³ temat... Kupi³em 3 tygodnie ³adne mk4 z 2010r. i okaza³o siê, ¿e ¿re olej jak g³upie... Zala³em t³oki naft±, jutro zmieniê olej i szukam mechanika ¿eby oddaæ do remontu. Sprzedaj±cy który jest osob± prywatn± wygl±da³ na uczciwego - niestety okaza³o siê, ¿e mo¿na siê przejechaæ na ludziach. Taka wada nie tworzy siê w ci±gu 3 tygodni... Zostaje mi s±d :-)
    Nie mniej jednak, jakby kto¶ móg³ poleciæ fachowca w okolicach Kielc, to bêdê wdziêczny.
    Pozdrawiam.
    £o matko, a ja my¶la³em ¿e to bezproblemowe silniki, mój w mk3 ma przejechane 330 ty¶ albo wiêcej bo sprowadzany i bardzo ma³o oleju pobiera. Kto¶ chyba nie dba³ odpowiednio.
    Ostatnio edytowane przez Krzycho77 ; 23-01-2024 o 23:24

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 23:08
  2. [Zetec] Czy g³owica do remontu?
    By matysek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 19:48
  3. [MkI] Op³acalno¶æ LPG
    By seliw in forum LPG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 17:15
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:50

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów