+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2017
    Mieszka w
    Katowice

    Wymiana reflektorów - nowe czy używane?

    Witam,
    Przeszukałem na forum kilka tematów odnośnie reflektorów w MK3 jednak znalazłem tylko jedno zapytanie na które nikt nie odpowiedział. W związku z czym mam pytanie takie jak w tytule. Aktualne reflektory są mocno zabrudzone, połamane zaczepy z poodklejanymi uszczelkami więc postanowiłem podjąć kroki do ich wymiany. Mam mondeo z 2001, przedlift.

    Czy nowe reflektory, takie jak w linku poniżej (których na allegro jest bardzo dużo) będą dawały radę i posłużą przez dłuższy okres? Czy Waszym zdaniem warto poszukać używanych oryginalnych reflektorów? Przy okazji opcji drugiej - w momencie wymiany z anglika są jakieś kwestie które należy poprawić/zmiennik żeby pasowały do EU?
    http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-00...195537285.html

    Pozdrawaim

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Te poniżej dadzą radę. Jeśli są produkcji DEPO tym bardziej. Osobiście mam doświadczenia z DEPO i SONAR (to drugie chińskie) i pracowały dobrze jedne i drugie 3 lata i nie było problemów. Z anglika ale Ksenon tak, wystarczy przestawić przysłonę w ori soczewkach lub regenerować na nowych soczewkach hella tematy znajdziesz. Nie wiem jak z klasyczną halogenową lampą z anglika, chyba że kupisz na grosze i mod na soczewkę h7/HID co nie jest głupie bo soczewka daje fajne oświetlenie szczególnie z dobrą żarówką np. tungsram h7 z linii o mocniejszym świetle (ultra light lub 150% - mają dobre recenzje w testach i są trwałe i nie drogie).
    Scaraab

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Super, dzięki wielkie za odpowiedź! Jak z kwestią dopasowania tych nowych z allegro, wszystko elegancko siedzi czy trzeba trochę się bawić? Dla mnie najwygodniejsze byłoby kupienie nowych aniżeli kupowanie używek u innych ludzi gdzie każdy reflektor pewnie byłby w inny stanie

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Lepiej kupić oryginalną używkę niż nowy zamiennik.Sporo ich w sieci i można za dobrą kasę kupić.O chinolu nawet nie będę pisał bo szkoda słów.DEPO zależy na co trafisz,bo albo nie trzymają wymiaru,albo świecą w cały świat,albo nie ma możliwości ich dobrze ustawić.Przerabiałem wszystkie możliwości i sobie i innym.Zazwyczaj się to kończyło używanymi oryginałami albo przeróbką zamienników na soczewki z lamp innych marek.Sporo lamp przerobiłem i poprzerabiałem.Wiem co mówię.Wybór należy do Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez mondasMKP ; 10-03-2018 o 21:44
    Na zawsze w moim sercu (*)

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2017
    Mieszka w
    Katowice
    @mondasMKP dzięki za odpowiedź! a jak z kwestią angielskich wersji reflektorów - pasują 1 do 1 czy trzeba kombinować i coś zmieniać? bo najwięcej ich wersji widywać na portalach aukcyjnych. Rozumiem, że wersja europejskie pasują zawsze - montujemy i jedziemy, yep? Dodatkowo zapytam czy jest jakaś różnica w reflektorach między przed liftem a po liftem?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez fegala Zobacz posta
    @mondasMKP dzięki za odpowiedź! a jak z kwestią angielskich wersji reflektorów - pasują 1 do 1 czy trzeba kombinować i coś zmieniać? bo najwięcej ich wersji widywać na portalach aukcyjnych. Rozumiem, że wersja europejskie pasują zawsze - montujemy i jedziemy, yep? Dodatkowo zapytam czy jest jakaś różnica w reflektorach między przed liftem a po liftem?
    Na angielskich reflektorach nie można legalnie jeździć po Polsce i przeglądu też nie przejdziesz. Różnicy między przed a po liftem nie ma.

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Cytat Zamieszczone przez rajman Zobacz posta
    Na angielskich reflektorach nie można legalnie jeździć po Polsce i przeglądu też nie przejdziesz
    Jesteś pewien? Przecie można rejestrować nieprzerobione angole? Pytam o dziury w prawie... Bo nieprzerabiania angoli nie popieram uważam to za głupotę graniczącą z próbą morderstwa popełnianą przez polityków na mieszkańcach.
    Scaraab

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    DEPO może jeszcze i ujdą, ale TYC omijaj z daleka. Gdzieś pisali, że są problemy z działaniem regulacji. Nie pamiętam tylko czy TYC czy DEPO.
    Ja osobiście kupiłbym używane z całymi zaczepami (tak zresztą zrobiłem niedawno).

  10. #9
    Zielony listek
    Model
    MkIII, MkIV, Xf
    Silnik
    2.0 pb, 4.2 V8
    Opis
    2006 + 2004 + 2008 + 2010
    Od
    20 Aug 2014
    Mieszka w
    Krk
    W mk3 u żony tez miałem pocharatane lampy. Klosze już zmatowiałe a i jedna miała urwany zaczep od mocowania grila. Kupiłem ładne angole i przełożyłem środek. Z angola obudowa i klosz a z moich odbłysniki. Ustawiałem na SKP i zero problemów a lampy jak nowe za 50zł

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Nie pamiętam tylko czy TYC czy DEPO
    Depo jest lepszym jakosciowo zamiennikiem,TYC ma problemy z regulacją.Aczkolwiek w niektórych modelach Depo miał też problem z parowaniem od środa.
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  12. #11
    Zielony listek Awatar Ruber
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 143 KM
    Od
    30 Dec 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Moim zdaniem lepiej używane oryginalne.

    Swego czasu wymieniłem reflektory w Focusie na "dymione", drogie i nieoryginalne.
    Niestety po pewnym czasie zaczęły łuszczyć się odbłyśniki, ostatecznie wróciłem do wcześniej zdjętych oryginalnych, które leżakowały w piwnicy.
    Dodatkowo nie będzie problemów z montażem, spasowaniem i ostatecznie działaniem.
    Ostatnio edytowane przez Ruber ; 14-03-2018 o 12:52

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] koło dwumasowe, nowe czy używane?
    By macieju in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 20:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów